Zaczarowana Dolina Muminków

Okładka książki Zaczarowana Dolina Muminków Amanda Li
Okładka książki Zaczarowana Dolina Muminków
Amanda Li Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca

Na półkach: , , , , , ,

co tu dużo mówić...

co tu dużo pisać...

WSPANIAŁE - i przygody i rysunki i Muminki same w sobie

PEREŁECZKA MUMINKOWA, którą można czytać i czytać i uśmiechać się i przytulać i nigdy nie mieć dość

co tu dużo mówić...

co tu dużo pisać...

WSPANIAŁE - i przygody i rysunki i Muminki same w sobie

Była sobie dolina. Hen daleko, w odległej krainie. Jedyna taka. Nigdzie na świecie takiej nie spotkacie. W jej centralnym punkcie, na lekkim wzniesieniu, stoi wysoki niebieski dom. Jeśli zapukasz do drzwi w jego skromne progi zaprosi Cię serdecznym uśmiechem Mama Muminka, niezwykłą opowieścią uraczy Tata Muminka, a sam Muminek chętnie zabierze na wycieczkę po dolinie. To miejsce to Dolina Muminków.

Wieść niesie, że owa dolina nie powstała dzięki czarom, ale z pewnością to jedno z najbardziej zaczarowanych punktów na literackiej mapie. Jak do niego trafić?

Nic trudnego. Bo oto mam dla Ciebie bilet. Bez daty ważności, do wielorazowego użytku. Wystarczy zajrzeć pod okładkę, a magia spisanych tu historii wciągnę Cię w wir niezwykłych wydarzeń. Wybierzesz się w podniebną wyprawę balonem wraz Mamą Muminka. Pomożesz Włóczykiowi poprowadzić lunapark. Uratujesz małego Hatifnata i Tatę Muminka od niemocy twórczej. Wraz z Filifionką przeżyjesz "ostatni" dzień jej życia. By na koniec sprawić by nad doliną na powrót zaświeciło słońce, które ukradł podstępny czarnoksiężnik.

To tylko pięć niedługich historii inspirowanych tymi, które wyszły dawno temu spod pióra Tove Jansson (prawdziwej mamy Muminków 😉). Każda z nich niesie ze sobą ważne przesłanie, o tym jak być dla siebie na wzajem dobrym i pomocnym w tworzonej wspólnie społeczności. Bardzo dużym atutem tych wydań (to już piąta część w serii) są przykuwające ferią barw ilustracje. ❤️

#zaczarowanadolinamuminków zainspirowane opowiadaniami @tovejanssonofficial #współpracabarterowa #recenzja
Jedną z ulubionych książek mojego dzieciństwa były właśnie Muminki.Niewielkie,mało ilustrowane i z wypadającymi kartkami, książeczki wypożyczałam z biblioteki.Teraz,po latach dzięki uprzejmości wydawnictwa @znakemotikon mogłam wziąć w ręce(a nawet przytulić i wywąchać😉)przepięknie wydany egzemplarz Muminkowych przygód.Twarda oprawa z uroczą okładką i złotymi literami tytułowymi a także kolorowe ilustracje wewnątrz czynią tę książkę niezwykłą.Taką której nie chce się wypuszczać z dłoni.Moja sześciolatka była nią zachwycona i zauroczona,pochłonęła ją bez reszty..💙Obejrzała dokładnie wszystkie"obrazki" dołączając swój komentarz do każdego.Zadawała mnóstwo pytań odnośnie bohaterów,ich wyglądu,imion i zachowania.Gdy już zasyciła oczy,przyszła pora na czytanie.Słuchała bardzo uważnie reagując na emocje mieszkańców Doliny Muminków.Dzięki Muminkowi i jego Mamie dowiedziała się,że marzenia można spełniać bez względu na wiek,że czasem po prostu muszą tylko dłużej "poleżeć" na półce.Tatuś Muminka pokazał że pasje,przygody,wyzwania są fajne i ważne ale to rodzina jest najważniejsza i nic jej nie zastąpi.Każdy z bohaterów niesie jakąś mądrość,przesłanie,pokazuje emocje i uczy dobrych zachowań jednocześnie nie negując błędów i wad.Pokazuje jak z tych ostatnich wyciągać wnioski.Muminki to radość,przygoda i wiele emocji.A także odrobinka tajemnicy bo pewne rzeczy mogą wydarzyć się tylko w Zaczarowanej Dolinie...Tu Przodek bazgroli po dachu,Hatifnat traci "prąd",ktoś walczy o pluszowego misia a ktoś jeszcze inny kradnie słońce.Nie zdradzę Wam nic więcej,sami musicie tu wpaść i stać się towarzyszami Muminków i ich przyjaciół.Serdecznie polecam.Książka idealna jako prezent świąteczny lub urodzinowy dla dziecka(nawet takiego starszego jak ja😉) a także zupełnie bez okazji,by po prostu fajnie spędzić czas na wspólnym czytaniu.
#czytamzemocjamidzieciom @anatomia_emocji #muminki #wspólneczytanie #mamaicórkaczytają 🥰

Wyjątkowa, nieco magiczna Dolina Muminków oczarowuje młodszych i starszych czytelników. Poznajcie 5 najnowszych opowiadań, które zostały zainspirowane twórczością Tove Jansson.
Wiecie, że marzeniem Mamy Muminka było kiedyś okrążyć cały świat balonem? Zajęła się jednak życiem rodzinnym i nigdy go nie zrealizowała. Z pomocą przychodzi Muminek, odkrywając, że na strychu mama nadal ma swój stary balon. W tym samym czasie dom Muminków odwiedza Mimbla z pokaźną gromadką swoich dzieci. Proponuje pomoc. Mała Mi jest dość podejrzliwa wobec swojej mamy i wietrzy podstęp. Sprawdźcie, czy Mała Mi ma rację i czy Mama Muminka okrążyła w końcu świat balonem.
Poznacie też historię o tym, jak Włóczykij został zarządcą lunaparku. Dlaczego też poradził Paszczakowi, aby rzucił tę pracę, skoro tak bardzo mu się nie podobała? Teraz on miał na głowie zniszczoną ulewą atrakcję i nawet pomoc przyjaciół nie wystarczyła, aby wszystkie karuzele znowu zaczęły działać. Okazuje się, że uszczęśliwianie innych wcale nie jest takie proste, ale także znajdzie się ktoś, kto sobie przypomni, jak fajnie jest się do czegoś przydać i pomóc innym.
Okazuje się, że polowanie na inspirację wcale nie jest takie proste. Przekona się o tym Tata Muminka zaopatrzony w maszynę do pisania, łuk i strzały. Kiedy jednak napotka na swojej drodze zagubionego Hatifnata, od razu będzie wiedział, że pościg za burzą i pomoc maluchowi to świetny materiał na powieść.
Muminki mają w sobie coś wyjątkowego. Bawiły mnie, gdy byłam dzieckiem, teraz nadal umilają czas kolejnemu pokoleniu. Ich przygody można śledzić z zapartym tchem. W każdej z nich nie brakuje przygód i fascynujących postaci. Tak też jest w kolejnych opowiadaniach inspirowanych piórem Tove Jansson. Wciągają i zabierają czytelników do magicznego świata.
Warto zwrócić też uwagę, że książka ta jest pięknie wydana. W twardej oprawie kryją się matowe, kolorowe strony, pełne nie tylko historyjek, ale także ilustracji z dobrze znanymi nam bohaterami. Całość przykuwa wzrok i zachwyca.
Polecam serdecznie.

Mamy już kolejny tom opowieści o Muminkach!
Są one inspirowane książkami Tove Jansson, dużo prostsze i mniej mroczne.

"Zaczarowana Dolina Muminków" jest zbiorem pięciu niezależnych od siebie opowiadań, w sam raz na dobranoc.
Wspólnie z bohaterami spełnimy marzenie Mamy Muminka o lataniu, pomożemy małemu Hatifnatowi odnaleźć iskrę, nauczymy Filifionkę jak żyć spontanicznie i "tu i teraz", pokierujemy lunaparkiem oraz zaprosimy Czarnoksiężnika na obchody nocy świętojańskiej.
Historie tu opowiedziane spokojnie można czytać z młodszymi dziećmi.
Każda z nich ma w sobie jakąś naukę, która jasno wynika z treści.
Barwne ilustracje na pewno spodobają się maluchom i uatrakcyjnią lekturę.

Dla mnie ta seria książek jest dla tych, którzy nie do końca przepadają za oryginałem.
Jest to wersja uładzona, mniej przerażająca i z pewnością weselsza.

Mamy już kolejny tom opowieści o Muminkach!
Są one inspirowane książkami Tove Jansson, dużo prostsze i mniej mroczne.

„Zaczarowana dolina Muminków” to kolejna książka Amandy Li inspirowana opowiadaniami autora Muminków. Każda historia z to oddzielna opowieść i można je czytać zupełnie niezależnie od książek Tove Jansson’a. Ciesze się że historie z mojego dzieciństwa nadal są popularne i moge je czytać wraz z dziećmi. Nie są to bardzo długie historie, więc spokojnie cztero- czy pięciolatek powinien bez problemu ich wysłuchać np. przed snem. Każda z historii ma również morał i by zrozumieć ich przesłanie tu pewnie będzie łatwiej sześcio- czy siedmiolatkowi ale spokojni młodsi słuchacze mogą spróbować wraz z rodzicami podsumować to co w tej historii było najważniejsze, a każda pozwoli im poznać zarówno rodzinę jak i przyjaciół Muminków i to co w życiu jest ważne a o czym nie można zapominać. Razem z dziećmi przekonamy się że nasze marzenia są ważne, przygody i ekscytujące wydarzenia są bliżej niż nam się wydaje, a radość najlepiej wyrażać śmiechem.

Oto niesamowite i zadbane w każdym szczególe książka o Dolinie Muminków, już 4. tom. Muminkowej serii. Sami wiecie, ile magii i ciepła bije od tych uroczych bohaterów i ile mądrości można wynieść z ich przygód.

W tej części przeczytamy 5 opowiadań, w których dowiadujemy, że Mama Muminka nie zrezygnowała ze swoich marzeń, o czym Muminek dowiaduje się, dzięki odkryciu na strychu. Towarzyszy Mamie w realizacji jej odłożonego na później planu. Poznamy też bliżej Hatifnata, poszukamy jego iskry i zgłębimy tajniki pisania Tatusia Muminka i wspólnej Muminkowej przygody. Muminek będzie tu też dobroduszny wobec Włóczykija , przeczytamy, kim jest Filifionka i jak zacznie czerpać radość z przeżytych chwil oraz, co wydarzyło się w czasie nocy świętojańskiej. Wpadniemy też do lunaparku. Będzie się działo! Zobaczymy, do czego zdolne są małe Mimble, gdzie wybierze się Ryjek i Mała Mi, czym zajmie się Migotka oraz jaką rolę odegra tutaj Czarnoksiężnik. Opowiastki pełne są entuzjazmu, optymizmu i niosą mądre przesłania, głównym z nich jest to, aby nigdy się nie poddawać i być po prostu sobą oraz pomagać innym.

Historie można czytać osobno i urozmaicać sobie nimi wieczorne chwile. Na uwagę zasługują cudowne ilustracje pełne czaru i bajkowego uroku, a pozłacany tytuł i twarda oprawa sprawiają, że to wydanie ozdobi domową biblioteczkę.

Bardzo polecam.

Q: Lubicie Muminki? Kto jest Waszym ulubieńcem?

Ja uwielbiam i moje dzieci także przejawiają do nich swoją sympatię. Mamy pierwsze wydania, jak i każdą kolejną nowość. Dlatego nie mogła przejść obok naszej uwagi #zaczarowanadolinamuminków, która jest już piątą historią Amandy Li wydaną na podstawie twórczości Tove Jansson.

Kolejne pięć opowiadań, w których to:
🔹Odkryjemy marzenie Mamy Muminka, 🔹Poznamy zbłąkanego Hatifnata bez iskry,
🔹Filifionka korzysta z pełni życia,
🔹Włóczykij potrzebował pomocy w lunaparku,
🔹Słońce zniknęło z Doliny Muminków..

Przyjemnie się czyta nowe przygody moich ulubieńców z dzieciństwa, a sam fakt, że w ten sposób mogą ponownie zagościć w moim domu i mogę czytać te historie dzieciom, mnie jako rodzica cieszy ogromnie.
Ich przygody nigdy się nie nudzą, a wspaniałe ilustracje przenoszą nasze dzieci do zaczarowanej Doliny Muminków.

Q: Lubicie Muminki? Kto jest Waszym ulubieńcem?

Kolejne pięć opowiadań, w których to:
🔹Odkryjemy...

Muminki to dla mnie powrót do własnego dzieciństwa, a dla Was? "Zaczarowana Dolina Muminków. Zainspirowane opowiadaniami" autorstwa Tove Jansson to cudowna nowość na naszym rynku 🥰

Co czeka na Was książce? Oczywiście mnóstwo przygód, niespodziewanych zwrotów akcji i radości. Każde z pięciu opowiadań zawiera szczyptę magii i niesamowitości 😍

Dokąd wybierzemy się tym razem?
➡️ pomożemy Mamie Muminków spełnić jej marzenie lotu balonem;
➡️ poznamy zbłąkanego Hatifnata i pomożemy mu odnaleźć iskrę;
➡️ będziemy czerpać z życia razem z Filifionką;
➡️ wesprzemy Włóczykija w lunaparku;
➡️ zobaczymy jak znika Słońce z Doliny Muminków.

Dolina Muminków to nie tylko magiczne miejsce, ale pełne miłości, wartości i szczęścia. To zdecydowanie lektura warta uwagi. Dodatkowi ilustracje pozwalają nam przenieść się w świat, gdzie wszystko jest możliwe 🥰

Książka nie tylko pomoże Wam wrócić myślami do własnego dzieciństwa, ale też wprowadzi Wasze dzieci w świat wartości, miłości i wzajemnego zrozumienia ❤️

Dokąd wybierzemy się tym...

Książka jest przepełniona ciekawymi historiami. Została przepięknie zilustrowana. Historia opisane w książce pokazują nam jak możemy się wspierać i obdarzać się wzajemnie miłością.
Szczerze polecam

Szczerze polecam

• Rodzina
  • Wyzwanie czytelnicze 2023
  • Dziecięce 2024
  • Książka papierowa
  • Niezapomniana
  • 2024r.

Dodaj cytat z książki Zaczarowana Dolina Muminków