Zabić z miłości

Okładka książki Zabić z miłości Jana Talaj
Okładka książki Zabić z miłości
Jana Talaj Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2023-11-25
2023-11-25
Romans Powieść polska Literatura dla kobiet Powieść obyczajowa

Mówią, że od miłości do nienawiści tylko krok. Ale jak duży - nie wiadomo. Jak bardzo można się zatracić w namiętności i pogubić w uczuciach? I co dzieje się w głowie osoby, która kocha aż za bardzo?
Mówią, że każdy artysta zostawia w swoim dziele cząstkę siebie. Ale jak bardzo ta cząstka może oddziaływać na odbiorcę? Co może zadziać się w sercu, gdy patrzący zatraci się w kontemplacji niepokojącego malowidła.

Kilku bohaterów o różnych charakterach i temperamentach, trzy wyraziste postaci kobiece, odrobinę marzeń, iskra do działania, droga biżuteria i nietuzinkowe malarstwo. Do tego namiętność, szemrane interesy i poczucie zdrady. Mieszanka gwarantująca bardzo ciekawą i wciągającą lekturę, która pozostawia w głowie czytelnika szereg pytań.

Warto po nią sięgnąć. Polecam

**PATRONAT MEDIALNY**
Każdy z nas czegoś pragnie... dla jednych będzie to inny człowiek, dla innych dobra materialne, a dla jeszcze innych możliwość życia według własnych zasad... A czego pragną bohaterowie tej powieści? Na pewno wszyscy są głodni miłości, pragną spokoju i szczęścia, ale każdy z nich ma inną definicję tego szczęścia, i inaczej wyobraża sobie drogę do jego spełnienia...
"Zabić z miłości" to historia, w której każdy z nas ma szansę odnaleźć cząstkę siebie, intrygująca, naszpikowana emocjami, zaskakująca opowieść o pragnieniach i chorym pożądaniu prowadzącym do tragedii, gdzie niby wszystko gra i jest poukładane, a tak naprawdę ludzie żyją obok siebie, zupełnie się nie dostrzegając.
Jest to książka, która niesie wiarę, ale i przestrogę. Wiarę w to, że każde marzenie i pragnienie jesteśmy w stanie spełnić, i przestrogę, że czasami nie powinniśmy ufać nawet sobie...
Pani Jana stworzyła historię obnażającą ludzkie słabości, ciemną stronę duszy i umysłu, pokazuje, jak łatwo jest ocenić drugiego człowieka, a zarazem jak trudno jest przyznać się samemu przed sobą (a dopiero przed innymi) do popełnionego błędu.

"Zabić z miłości" to rewelacyjne połączenie powieści obyczajowej z romansem, okraszone nutką erotyki i mrocznym klimatem rasowego kryminału, szczególnie dającym o sobie znać w końcowych scenach.
Ta historia to ciągle złe decyzje i bolesne konsekwencje za nimi kroczące, to historia o walce z samym sobą i przeciwnościami, które rzuca nam los, to ludzie, z którymi nigdy się nie wygra, łzy ból oraz olbrzymi żal i smutek. Ta historia niesie w sobie olbrzymi ładunek emocji i porusza niezwykle trudne tematy. Przeczytacie tu m.in. o: zemście, nietulonym głodzie miłości, toksycznej relacji, wykorzystaniu nie tylko fizycznym, ale i psychicznym, powielaniu niebezpiecznych schematów i niewyciąganie z nich wniosków i jeszcze wiele innych.
Autorka skonstruowała ciekawą fabułę, ciężki klimat tej powieści obłapia czytelnika od początku i wypływa z każdej przewracanej strony.
Ja, wciągnęłam się od pierwszej strony i aż do końca nie mogłam się oderwać od lektury. Książka trzyma w napięciu. Do tego dochodzi kilka zaskakujących zwrotów akcji, których się kompletnie nie spodziewałam.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym, w jaki sposób, ta historia została poprowadzona, choć przyznaję, że zakończenie mnie trochę zdziwiło ;)
Obsesja, intryga i manipulacja grają w tej historii pierwsze skrzypce, autorka pokazuje również, jak przeszłość wpływa na przyszłość, a to, co już się stało- na to co dopiero nastąpi, pisze o konsekwencjach, trudnych wyborach, motywach, które pchają do najgorszych i najmniej logicznych rozwiązań, prowadzących do zaskakujących rozwiązań.
Nie jest to słodka bajka, to historia gdzie mamy czarne i złe do szpiku kości charaktery, które nie cofną się przed niczym, byle tylko osiągnąć swój cel, bez skrupułów, bez zahamowań...

Książka napisana została ładnym językiem- barwne i szczegółowe opisy pobudzają wyobraźnię i pozwalają przenieść się do Trójmiasta i wędrować jego urokliwymi uliczkami, poznać ich smaki i zapachy.
Fabuła jest spójna, nie nudzi wręcz przeciwnie, zapewniająca sporo emocji. Zmusza do kilku przemyśleń, postawienia się w sytuacji bohaterów i odpowiedzenia sobie na kilka istotnych pytań.

Bardzo się cieszę, że ta historia okazała się kolejnym bardzo udanym patronatem medialnym. Autorce gratuluję z całego serca pomysłu i życzę, by po tę książkę sięgnęła rzesza czytelników.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. To ognista powieść o pożądaniu i pasji, które prowadzą do zaskakujących wydarzeń. Nie sposób się oderwać od tej historii i z całą stanowczością piszę, że chcę więcej.

**PATRONAT MEDIALNY**

Bardzo lubię poznawać twórczość Autorów, których dotąd nie miałam okazji poznać. Dlatego z tym większą przyjemnością zgodziłam się objąć tę powieść swoim patronatem, gdy Autorka mi go zaproponowała ;) Byłam ogromnie podekscytowana i zastanawiałam się, o czym będzie ta historia. I muszę Wam powiedzieć, że było wiele zaskoczeń ;) Do tego stopnia, że ja sama nie wiem, co i czy tak naprawdę się wydarzyło ;) 😅 Zaciekawieni? Jeśli tak, to zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią ;)

Aneta wiodła szczęśliwe życie u boku swojego męża Łukasza. Według niej wszystko układało się idealnie. Do momentu, w którym dowiedziała się, że mąż ją zdradza. Następnie szybki rozwód, rozpacz po rozpadzie małżeństwa oraz brak zaufania do płci męskiej. W końcu kobieta postanawia zacząć nowe życie. Otwiera ekskluzywny sklep z ręcznie robioną biżuterią z bursztynu oraz drogimi ubraniami, prosto z francuskich wybiegów. W końcu też postanawia otworzyć się na nowe związki i relacje z mężczyznami, gdyż przyciąga mężczyzn do siebie niczym magnes. Jedno wie na pewno. Pod żadnym pozorem nie wybacza się zdrady. Aneta postanawia sobie s, że nigdy więcej nie da się skrzywdzić i upokorzyć żadnemu mężczyźnie. Ale czy znajdzie w końcu prawdziwą miłość? Kto tak naprawdę okaże się jej ukochanym? Czy istnieje coś takiego, jak miłość i związek idealny? I najważniejsze : czy można zabić w imię miłości? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na powyższe pytania i szukacie powieści, w której dużo się dzieje, zachęcam Was do sięgnięcia po tę historię.

Muszę przyznać, że ta lektura to wiele pozytywnych zaskoczeń. Pierwszym i niezaprzeczalnym jest to, że akcja tej historii w dużym stopniu rozgrywa się w Gdyni. W miejscach, które doskonale znam, dzięki czemu podczas czytania czułam się tak, jakbym wspólnie z bohaterami znajdowała się w konkretnym miejscu. Bardzo lubię, gdy akcja wydarzeń toczy się w okolicy, która znam, gdyż dużo łatwiej jest mi się z nią utożsamić i sobie zwizualizować. Drugim zaskoczeniem jest to, jak Autorka umiejętnie połączyła tutaj ze sobą sporo różnych elementów. Mamy bowiem doczynienia zarówno z obyczajem jak i z elementami erotyki i kryminału. Muszę przyznać, że Pani Jana umiejętnie wyprowadziła mnie w pole. :) Po przeczytaniu lektury, tak naprawdę nie byłam pewna , czy historia opowiadana przez bohaterów wydarzyła się naprawdę, czy tez była jedynie wytworem ich wyobraźni. Za to duży plus, ponieważ nieczęsto miewam takie wątpliwości w trakcie lektury 😁😀

Bardzo podoba mi się też forma i język tej powieści. Jest napisana w prosty i przystępny sposób, dzięki czemu, bardzo dobrze, szybko i z rosnącą ciekawością się ją czyta.
I w tym momencie nasuwają mi się też kluczowe pytania. Mianowicie : co można zrobić z miłości? Do jakich czynów ostatecznie możemy się posunąć? Gdzie tak naprawdę leży granica? I czy miłość w naszym rozumieniu dla innych oznacza to samo, czy może jednak coś zupełnie przeciwnego?

Na powyższe pytania, niech każdy odpowie sobie sam. Mogę tylko powiedzieć, że niektóre z odpowiedzi mogą zaskoczyć Was samych. Pomyślcie o tym.

Dla mnie jest to rewelacyjna powieść, z którą świetnie spędziłam noc. Nie ma tu nic oczywistego, jest wiele zwrotów akcji i nie ma czasu na nudę. Bardzo dziękuję Autorce za zaufanie, za możliwość patronatu oraz za to, że mogłam poznać twórczość kolejnej, nieodkrytej jeszcze przeze mnie Pisarki. Teraz wiem, że z przyjemnością sięgnę po Jej inne książki. Wydawnictwu Literackiemu Białe Pióro dziękuję zaś wysyłkę egzemplarza i gratuluję wydania następnej świetnej powieści. Jeśli lubicie romanse, erotykę i nieoczekiwane zwroty akcji, zachęcam Was serdecznie do sięgnięcia po ten tytuł. Ja ze swojej strony bardzo Wam go polecam i przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów 😀😀

Miłość prowadzi do rzeczy pięknych i wspaniałych .Choć nie zawsze. Motyw zabójstwa z miłości można spotkać w literaturze, malarstwie i muzyce. Czy jest na nią usprawiedliwienie? Czy bylibyście zdolni "zabić z miłości "?. Co musi się wydarzyć ,aby dokonać takiego czynu ?

"Widać,
z każdym nowym zauroczeniem, zapomina się o doznanej krzywdzie, w nadziei, że tym razem będzie lepiej! – Ludzie całe życie karmią się tą nadzieją i to daje im siłę do dalszej
egzystencji ..."

Aneta myślała że jej sielanka będzie trwała już do końca życia u boku Łukasza . Niestety czegoś zabrakło i mąż zdradził ją z inną . Na szczęście sprawa rozwodowa i podział majątku pozwoliły kobiecie na dobry start.
Dzięki pieniądzom Aneta wynajmuje apartament oraz otwiera sklep z biżuterią i modą jakiej brakuje w Gdyni . Prowadzenie działalności powoduje ,że w otoczeniu kobiety pojawia się Marco oraz Marcel . Jak to każda kobieta Aneta czuje się bosko ,wiedząc że zabiega o nią nie tylko jeden mężczyzna . Zauroczona, zakochana wchodzi w kolejny związek . Wszystko byłoby dobrze gdyby nie chorobliwa zazdrość ,chęć zemsty oraz kłamstwa . Którego z mężczyzn wybierze ?Czy można zacząć nowy związek od kłamstwa ? Czy miłość ,jest w stanie wybaczyć wszystko ? Czy zrozpaczona kobieta poradzi sobie z prawdą?

Autorka wciągnęła mnie w wir wydarzeń. Aneta i wydarzenia wokół niej nie pozwoliły na nudę . Bohaterka mierzy się z problemami ,które mogą spotkać każdego z nas . Miłość ,zdrada ,pożądanie towarzyszy nam w życiu . W niektórych przypadkach staje się mieszanką wybuchową prowadzącą do niespodziewanych wydarzeń . Niby wszystko można wytłumaczyć ,ale często odpowiedzi są dla nas niezrozumiałe. Tak było w przypadku bohaterki ,niby rozumiem jej postępowanie . Ale muszę Wam się przyznać ,lektura zostawiła mnie z pewnymi pytaniami . Jakimi ? Musicie koniecznie sprawdzić czytając książkę. Fabuła nie pozwoli Wam się nudzić i doprowadzi Was w szybkim tempie do zaskakującego finału .

"Widać,

Aneta próbuje poukładać sobie życie po rozwodzie. Rozkręca swój własny biznes i poznaje Marcela, z którym bierze ślub. Wszystko początkowo wydaje się być idealne, jednak na jej życie, zarówno zawodowe jak i prywatne, pada cień... Jak kobieta poradzi sobie z kolejnymi wyzwaniami? Czy uda się jej wyjść z nich obronną ręką?

To powieść obyczajowa z dawką erotyki i nutką kryminału. Język autorki jest prosty oraz lekki, a wykreowani przez nią bohaterowie bardzo niejednoznaczni. Ciężko ich rozgryźć, a decyzje przez nich podejmowane mogą czasem zirytować czytelnika. Aczkolwiek postacie literackie nie są po to, by budzić sympatię, ale żeby zapadały w pamięć.

Pisarka serwuje nam cały szereg emocji, a wśród rozrywkowych elementów przebijały się też takie, które mogą zmusić do myślenia. Mamy tu do czynienia ze zdradą, chęcią rozpoczęcia kolejnego rozdziału dzieła zwanego życiem, dążeniem do realizacji marzeń, błędnymi wyborami czy zemstą. Jana Talaj pokazuje nam również, jak często zdarza nam się racjonalizować bądź usprawiedliwiać nasze zachowanie. Mimo tego że bywa ono zupełnie niewłaściwe, staramy się, aby jednak wypadło w naszych oczach pozytywnie, wyrzucając z umysłu wszelkie złe aspekty takich czynów.

Akcja poprowadzona została w taki sposób, iż odbiorca nie do końca potrafi odróżnić, co było prawdą, a co wytworem udręczonego umysłu. Zakończenie może zaskoczyć oraz pozwala nam samemu dopisać do niego scenariusz...

Myślę, że to pozycja dla osób, które lubią sięgać po lekkie lektury, ale jednocześnie szukają tego małego ziarenka refleksji. Także osoby ceniące sztukę bądź uwielbiające modę i podróże znajdą tutaj coś dla siebie.

To powieść obyczajowa z dawką erotyki i nutką...

• Samodzielne
  • Patronat medialny