Megan. Przewodnik po chłopcach

2005-11-01
832412327X
Edyta Jaczewska
Kate Brian literatura młodzieżowa

Siedmiu chłopaków,jedna dziewczyna,oraz miłosne rozterki.Przez cały śledzimy losy Megan,która nie jest zbytnio zadowolona mieszkaniem z siedmioma chłopakami, przyjaciółka radzi jej,żeby potraktowała ten wyjazd jako lekcje nauki o facetach i spisała na ten temat przewodnik.

Książka dla tych,którzy szukają czegoś niewymagającego,bez żadnych 18+,z bohaterką,która jest sama przeciwko chłopakom,Mnie się średnio podobała,poza tym w najlepszym momencie nie wiem co dalej z Megan i chłopakiem,który się nią zainteresował.Jakby jest scena pocałunku i dalej nic i niewiadomo czy ich relacja się rozwinęła czy utonęła w marnym punkcie 🤔Nie wiem mam sobie dopisać zakończenie?

Musiałam się poważnie zastanowić nad oceną dla tej książki... Przede wszystkim, podczas lektury wybitnie czułam, że znacznie przekroczyłam granicę grup wiekowych dla czytelników tej powieści. Będzie to fajna książka dla nastolatek, albo bardziej dla starszych dzieci. Nastolatki mogą się teraz zagłębiać w New Adult, więc nie sądzę, żeby odczuwały większy entuzjazm niż ja. Ogólnie jest to dobra pozycja dla kogoś, kto nie szuka nie wiadomo jakiej lektury na długie wieczory. "Megan przewodnik po chłopcach" można przeczytać w kilka godzin i nie przywiązać się ani do fabuły ani do bohaterów. Niemniej jednak, pomysł na historię ciekawy i nie uważam czasu, który przeznaczyłam na lekturę za stracony. Wiem jednak, że teraz dwa razy przemyślę kwestię zabierania się za książki typowo dla nastolatek, których jeszcze kilka zalega na moim regale. Młodszym czytelnikom jak najbardziej polecam.

Ona, przeniesiona w obce środowisko, do domu znajomych jej rodziców i on, a właściwie siedmiu "onych". Siedmiu braci, którym nie do końca odpowiada wizja dzielenia domu z dziewczyną. Ale czy Megan dla się "wymrozić", czy zostanie w domu opanowanym przez testosteron, musicie dowiedzieć się sami :)

Naprawdę fajnie napisana książka. Jest oczywiście lekka i idealna na leniwe popołudnie, ale dobrze się ją czyta. Ciągle się coś dzieje, nie ma dłużyzn ani niepotrzebnych opisów, a bohaterowie są dobrze nakreśleni.

Polecam.

Naprawdę fajnie napisana książka. Jest oczywiście lekka i idealna na leniwe...

bardzo fajna, miło czytająca się książka. Jest napisana w luźnym, przyjaznym dla czytelnika stylu. Szkoda, że nie istnieje druga część tej książki, bo mogłaby opisywać życie pod jednym dachem z dwoma intrygującymi mnie chłopcami- Ethanem i Finnem.

Jest to książka lekka i przyjemna. Autorka ma świetny styl pisania. Sprawia, że jest to powieść na jeden wieczór.

Nie jest to pozycja wybitna, jednak idealna dla młodzieży w wieku 11- 15 lat. Czyta się ją szybko, a język jest zrozumiały. Jednak jeśli ktoś nie szuka historii o typowo amerykańskiej dziewczynie, ta pozycja może mu się nie spodobać.

Książka Kate Brian to urocza opowieść o dziewczynie, która zamieszkała w jednym domu z 7 facetami (Prawda, że ma fajnie? Też bym chciała!)Jak zaczęłam czytać to myślałam, że ona będzie z Evanem albo z Dougiem. Później obstawiałam Seana, ale jak widać źle trafiłam. Przyznam się, że czytając nie zapamiętałam ile kto ma lat, a potem się dziwiłam, że on jest w szkole albo gdzieś tam. Książka nie jest rewelacyjna, czasem pani Kate miała dziwne pomysły, ale na piątkowy nudny wieczór idealna. Największym plusem jest to, że łatwo się czyta i jest lekka - idealna na chwilę relaksu.

Uwielbiam ją. Idealne pokazuje miłosne rozterki dziewczyny, szukanie siebie i jak poznać tego "jedynego".

Moja ulubiona książka dla nastolatek :)

Moja ulubiona książka dla nastolatek :)

Lekka i zabawna książka. Można ją przeczytać tak dla oderwania się...

Lekka i zabawna książka. Można ją przeczytać tak dla oderwania się...

Książka lekka i przyjemna. Przeczyłam w jeden dzień, polecam na nudne wieczory :D

• Literatura młodzieżowa
  • Młodzieżowe