Megan. Przewodnik po chłopcach

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Wydawnictwo: Amber
Megan's Meade's guide to the McGowan boys
832412327X

Siedmiu chłopców. Jedna dziewczyna. I co dalej?! Megan Meade poznała McGowanów – okropnych synów przyjaciela ojca – kiedy miała dziewięć lat. Siedem lat później – kiedy jej rodzice, wojskowi, otrzymują rozkaz wyjazdu do Korei – znów musi stanąć twarzą w twarz ze wstrętnymi McGowanami. Ale przez ten czas małe potwory wyrosły na całkiem niezłych chłopaków... Mieszkanie pod jednym dachem z...

Siedmiu chłopców. Jedna dziewczyna. I co dalej?!

Megan przewodnik po chłopcach

Uwaga nr 1: Myślą tylko o jednym.

Niestety, Evan myśli akurat nie o mnie (no tak, wielka szkoda).

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2005

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2005

Ireth | 2012-12-26
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Jest to typowa amerykańska książka, o amerykańskiej dziewczynie i amerykańskiej szkole. :)

Główna bohaterka – Megan, która nigdzie nie zagrzała miejsca na długo, ponieważ jej rodzice ciągle wyjeżdżają w sprawach biznesowych zmuszona zostaje do kolejnej zmiany zamieszkania. Tym razem jednak ma prawo wyboru: albo wyjedzie wraz z rodzicami do Korei i tam spędzi następne dwa lata, albo zamieszka w tym czasie u państwa McGowanów wraz z nieziemsko przystojnymi, siedmioma(!) ich synami . Dziewczyna oczywiście wybiera drugą opcję i wyjeżdża do małego miasteczka. Jednak życie z diabelnie przystojną jak i również diabelnie męczącą gromadą chłopców nie okazuje się miłą sielanką na jaką w głębi serca liczyła Megan…

Jest to bardzo przyjemna, zabawna i lekka książka, w sam raz na wieczór . Mi zajęła ona dosłownie chwilę. Jedyne co mi w niej nie pasowało to to, że zbyt karykaturalnie i tradycyjnie została przedstawiona szkoła i uczniowie. Zwłaszcza główny przysmradzacz – Hailey. Ogólnie nie...

Meredith | 2014-02-24

Książka opowiada o pewnej dziewczynie, Megan, która nie chce przeprowadzić się do Korei ze Stanów Zjednoczonych, wobec tego ląduje w domu przyjaciela swojego taty, która ma... aż siedmiu synów! Pomysł na książkę jest oryginalny, z taką fabułą jeszcze się nie spotkałam. Pomimo niezbyt zachęcającego tytułu, całość bardzo mi się podobała.

sztuku | 2011-01-15
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 14 stycznia 2011

Jejku nawet nie wiem od czego zacząć tyle myśli kłębi mi się naraz. Książkę przeczytałam w mgnieniu oka. Ostatnią książką jaką przeczytałam tej autoki była książka ,, idealny chłopak''. Od tamtej pory Kate została moją ulubioną autorką. Teraz jest jeszcze większą ulubienicą. Ta książka była niesamowita ! Przepiękna , pełna śmiechu i sytuacji które były takie smutne że łzy cisły się do oczu.
Jak tylko doszłam do ostatniej kartki tej książki chciałam jeszcze ! Chciałam wiedzieć co będzie dalej ! ..Aż płakać mi się chciało że to już koniec !
Książka była taka wciągająca już od pierwszej strony. Wciąż nie mogłam się od niej oderwać i musiałam czytać dalej !!

Książka opowiada nam o Megan , zwykłej nieśmiałej nastolatce która wciąż się przeprowadza ze względu na wykształcenie i prace rodziców. Tym razem rodzicie oświadczają Megan że przeprowadzają się do Korei. Megan pierwszy raz w życiu postawiła się rodzicom i stanowiczo mówi NIE ! . Tak bardzo miała już dosyć przeprowadzek.
Rodzice...

Osobliwe Delirium | 2014-02-21
Na półkach: Przeczytane, 2013

Lekka książeczka z humorem , w sam raz na letni wieczór. Przeczytałam ją ponad rok temu, ale mam dobre wspomnienia z nią. Jedyny minus to okładka ! Szczerze mówiąc to gorszej okładki nie mogło być... No, ale cóż książki nie powinno się oceniać po okładce ;>

DolOres | 2012-12-10

Książkę przeczytałam bardzo dawno temu. Pamiętam kupiła mi ją siostra. Okazała się strzałem w dziesiątke. Watek młodej nieśmiałej dziewczyny, która musi przez pewien czas zamieszkać z chłopakami którzy bardzo się zmienili odkąd ostatni raz ich widziała. Lekka i przyjemna książka. Polecam szczególnie młodym dziewczyną jako odpoczynek od ciężkich wielostronnicowych lektur.

Katherina87 | 2012-11-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Siedmiu chłopców. Jedna dziewczyna. I co dalej?! Megan Meade poznała McGowanów okropnych synów przyjaciela ojca kiedy miała dziewięć lat. Siedem lat później kiedy jej rodzice, wojskowi, otrzymują rozkaz wyjazdu do Korei znów musi stanąć twarzą w twarz ze wstrętnymi McGowanami. Ale przez ten czas małe potwory wyrosły na całkiem niezłych chłopaków... Mieszkanie pod jednym dachem z siedmioma chłopakami to dla Megan, która nigdy się nawet nie całowała, szansa, by dowiedzieć się o chłopcach wszystkiego, co chciałaby wiedzieć dziewczyna. Megan przewodnik po chłopcach. Uwaga nr 1: Myślą tylko o jednym. Niestety, Evan myśli akurat nie o mnie (no tak, wielka szkoda).

Karolina | 2011-11-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione!!
Przeczytana: 30 listopada 2011

Bardzo zabawnie, z humorem napisana książka! Nie raz śmiałam się na głos, co było dziwne, bo siedziałam sama w pokoju ;)

Ciekawa, wciągająca ( tak bardzo, że przeczytałam ją w jeden dzień, nie mogąc się oderwać ;D ).

Książka może i trochę przewidywalna, ale nie da się jej nie lubić :)

Polecam!

adriana966 | 2013-12-25

''Bardzo pozytywna książka opowiadająca o szesnastoletniej Megan, która wprowadza się domu znajomych rodziców pełnego... chłopaków! W dodatku siedmiu, nie licząc głowy rodziny. Bohaterka nie widziała się z nimi dobre kilka lat, dlatego zdając sobie sprawę, że po dawnych smarkaczach ani śladu, doznaje lekkiego szoku. Przystojny Evan, artystyczna dusza Finn, zamknięty w sobie Miller czy bezczelny Doug to tylko część grupki McGowan.''. Ta książka idealnie przedstawia nam zmienne charaktery chłopaków, to jak zachowują się kiedy nie są wśród innych ludzi. Lekko napisana, wciągająca opowieść którą czyta się jednym tchem. Zakoczenie jest zaskakujące i pozwala nam spekulować na temat dalszych wydarzeń które mogłyby się zdarzyć czego w sumie nie lubię, bo wolę jasno określony koniec. Główna bohaterka jest osobą dość zabawną, co sprawia, że jeszcze przyjemniej czyta się tą książkę. Zdecydowanie polecam!

BeMoreHappyxd | 2015-07-10
Przeczytana: 08 lipca 2015

Książka Kate Brian to urocza opowieść o dziewczynie, która zamieszkała w jednym domu z 7 facetami (Prawda, że ma fajnie? Też bym chciała!)Jak zaczęłam czytać to myślałam, że ona będzie z Evanem albo z Dougiem. Później obstawiałam Seana, ale jak widać źle trafiłam. Przyznam się, że czytając nie zapamiętałam ile kto ma lat, a potem się dziwiłam, że on jest w szkole albo gdzieś tam. Książka nie jest rewelacyjna, czasem pani Kate miała dziwne pomysły, ale na piątkowy nudny wieczór idealna. Największym plusem jest to, że łatwo się czyta i jest lekka - idealna na chwilę relaksu.

Crimelpoint | 2016-04-16
Przeczytana: grudzień 2015

Jest to książka lekka i przyjemna. Autorka ma świetny styl pisania. Sprawia, że jest to powieść na jeden wieczór.

Nie jest to pozycja wybitna, jednak idealna dla młodzieży w wieku 11- 15 lat. Czyta się ją szybko, a język jest zrozumiały. Jednak jeśli ktoś nie szuka historii o typowo amerykańskiej dziewczynie, ta pozycja może mu się nie spodobać.