Lila

2023-05-20
2023-05-20
Romans Wakacje New Adult Friendzone Przyjaźń

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Elena wraz z Lukášem przyjaźnią się od szkoły podstawowej. Żadne z nich nie miało łatwo ze względu na ciągle dokuczanie przez rówieśników. Ale Luka starał się cały czas bronić Eleny. I tak też mu zostało do teraz. Więc jak Elena przybiega do niego zaraz po tym jak jej chłopak ją uderzył, krew się w nim gotuje. Chłopak jednak postanawia wykorzystać swoją szansę i powoli zaczyna okazywać jej uczucia jakie do niej żywi. Elena jest zagubiona gdyż boi się odwzajemnić uczucia w obawie, że jeżeli im się nie uda straci nie tylko chłopaka ale też najlepszego przyjaciela. Jednak Lukas nie zamierza się poddać. Niestety posiada sekret, który może odstraszyć dziewczynę.

Czy Elena i Lukáš zaryzykują swoją przyjaźń? Czy będą w stanie sobie nawzajem zaufać i poddać się uczuciom? Czy gdy sekrety Lukasa wyjdą na jaw, Elena będzie patrzeć na niego tak jak do tej pory?

Kurczę muszę Wam powiedzieć że barak mi słów. Ta książka była tak dobra ze aż krzyczeć mi się chce czemu taka krótka 😄 Jest to moja pierwsza książka autorki ale zakochałam się. @sylviawyka uroczyście oznajmiam że dodaję Panią na listę moich ulubionych autorek. Jest to książka, która pokazuje nam że przyjaźń między kobietą a mężczyzną może być idealnym fundamentem do cudownego związku. Tylko trzeba mieć odwagę aby zaryzykować i walczyć o to uczucie. Mamy tutaj również pokazany świat BDSM, który pokazany jest nie tylko z tej brutalnej strony ale również tej, która ma na celu dostarczenie przyjemności. I do tego te sceny między Eleną a Lukášem, które powodowały że robiło się gorąco i rumienieńce pojawiały się na twarzy. Jednym słowem UWIELBIAM🥰
#mojaopinia #wędrującaksiążkabt #btzlila #wciąga #bokmstagram #kochamczytać #przyjaźń #odprzyjaźnidomiłości #wartoprzeczytać #czytam #czytanieuzależnia #czytanietopasja #rudaczyta2022

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Przeczytana w jeden wieczór.

Przeczytana w jeden wieczór.

Czy najlepszy przyjaciel może okazać się największą miłością? Jak funkcjonować w strachu, że miłość zniszczy wieloletnią przyjaźń? I co w tej sytuacji jest cenniejsze?
Gdy Elena rozstaje się z aktualnym chłopakiem Luka widzi w tym swoją szansę. Zakochany w niej od dziecka, czuwa i strzeże jej niczym pies. Chce tylko jej dobra i gotowy jest dla niej zrobić wszystko. Postanawia dać sobie szansę, zaryzykować, wiedząc, że stawia na szali życie ich obojga. Jak to się skończy? Czy Luka będzie tym legendarnym mężczyzną, któremu udało się wyjść z friendzone? Musicie przekonać się sami, bo ten uroczy chłoptaś skrywa pewną niegrzeczną tajemnicę.

To była moja pierwsza książka z motywem friends to lovers i już wiem, że lubię ten motyw. A może po prostu lubię styl pisania Sylwii? Nie mniej, Lila to bardzo fajna, lekka historia dwójki zwyczajnych ludzi, którzy pozwalają sobie na szczęście. Szanują się i rozumieją. Nie naciskają i dają sobie oddech. Są dla siebie, ale też są oddzielnie. Pokazują jak może wyglądać zdrowa relacja. Zwłaszcza, że zdecydowanie jest to książka +18. I w tych aspektach ta dojrzałość też jest widoczna. Ona mówi mu o swoich obawach związanych z wejściem w świat BDSM (w wersji soft),on jej tłumaczy. I jasne, parę razy im te rozmowy nie wychodzą, ale cóż. Jesteśmy tylko ludźmi.

Jedyny minus to jej długość. Bardzo żałuję, ze autorka nie zdecydowała się na ,,rozwleczenie” akcji. Bo ja z takimi pozytywnymi bohaterami chce zostać na dłużej :D
Zdecydowanie polecam! Jeżeli chcecie wejść w ,,mocniejsze seksualnie” książki to może być dobry początek. Jeśli lubicie motyw friends to lover to tym bardziej! Ja bawiłam się świetnie i zdecydowanie z uśmiechem sięgnę po kolejną jej książkę. I po truskawki :D

,,Mamo, rycerz nie ma, konie zdechły, księżniczki zasuwają od świtu do nocy, by spełnić swoje marzenia, niekoniecznie związane z piękną, białą suknią, domkiem z białym płotkiem i gromadką dzieci.”

Krótka pozycja, ale jaka wciągająca. Mimo, że myślałam, że nie jestem fanką motywu friends to lovers to tutaj to super zagrała i wcale nie jest cukierkowo. Historia warta poznania.

Od przyjaźni do miłości, czyli friends to lovers. Lubicie taki motyw?

Sylvia A. Wyka zabiera czytelnika w romantyczną podróż, w której Elena i Lukáš zbliżają się do siebie.

Elena jest autorką książek dla dzieci i do tej pory dzieliła swoje życia z Emilem. Jednak mężczyzna okazał się przemocowcem, czego na własnej skórze doświadczyła główna bohaterka.
Lukáš jest wieloletnim przyjacielem Eleny, zakochanym w niej na zabój. Gdy Emil zostaje odsunięty na bok, Lukáš postanawia spróbować zdobyć Elenę.

LILA to opowieść bardzo obrazowa, emocjonalna i zdecydowanie romantyczna. To historia słodka jak truskawka dojrzewająca w pełnym słońcu z kilkoma gorzkimi fragmentami, które jednak dodają całości dopracowanego smaku.

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Główny prym wiedzie tutaj motyw friends to lovers, który bardzo ładnie się rozwija i kończy z dużym przytupem. Przyjemna, lekka, taka na jedno popołudnie.

Od przyjaźni do miłości, czyli friends to lovers. Lubicie taki motyw?

Lukáš jest...

"Lila" jest moją pierwszą książką autorstwa Sylwii Wyka.
Nasza główna bohaterka Elena jest autorką książek dla dzieci. Jest zmuszona rozstać się ze swoim chłopakiem, gdyż stał się dla niej bardzo agresywny. Pocieszycielem zostaje jej wieloletni przyjaciel Lucas, który w głębi duszy liczy na coś więcej niż tylko przyjaźń. Widzi szansę, że teraz gdy Elena jest sama spełni się to.
Czy ta dwójka ma szansę na szczęśliwy związek?
Między Eleną i Lucasem dochodzi do bardzo pikantnych scen, które nie powiem bardzo mnie zaskoczyły.
😈🔞
Czy odnajdą się w tym?
Tego i wiele więcej dowiecie się czytając tą bardzo intrygującą i gorącą historię. Znajdziemy tu mnóstwo namiętności, a także elementy BDSM, dlatego zaznaczam, że książka jest zdecydowanie dla czytelników 18+. Książka mi się bardzo podobała, dlatego mam nadzieję, że uda mi się przeczytać też inną historię autorstwa Sylwii Wyka
#lila #sylwiawyka #wydawnictwowonder #wonder #bdsm #ebook @sylviawyka @wydawnictwowonder

"Lila" jest moją pierwszą książką autorstwa Sylwii Wyka.

Hej kochani!

Dzisiaj przychodzę do Was z lekkim romansem, który otrzymałam przy współpracy z @wydawnictwowonder .

„Lila” to książka przede wszystkim lekka. Idealna na zastój czytelniczy w ciepły lipcowy wieczór. Czego możecie się spodziewać?

Napewno świata pełnego namiętności, miłości ale także bóli i krzywdy.

Czyta się szybko, fabuła ma swoje tempo dzięki czemu mimo, że książka jest dosyć krótka, nic nie dzieje się zbyt szybko, przestrzegam natomiast, że niektóre sceny przemocy mogą być dla Was ciężkie do przyjęcia.

Historia opowiada losy dwójki przyjaciół. W przeszłości gnębieni przez rówieśników, co wpływa na ich życie już jako dorosłych ludzi. Największy problem z uporaniem się z przeszłością ma nasza tytułowa bohaterka.

Przeszła przez piekło, którego przez długi czas nie dostrzegała, wszystko dzięki byłemu partnerowi. Najgorsze jest to, że dziewczyna mimo wyrządzonej krzywdy, starała się usprawiedliwiać złe zachowanie.

Trauma z przeszłości napewno nie pomogła z podniesieniem pewności siebie.

W niektórych momentach miałam ochotę nią potrząsnąć ale wtedy zdałam sobie sprawę, że niestety taka jest smutna rzeczywistość. Ofiary przemocy często niestety nie mają na tyle pewności siebie by walczyć o lepsze życie.

Dosyć tego smutku, na ratunek przychodzi Luka, którego pokochałam od samego początku. Waleczny, cierpliwy, oddany i przy okazji potrafi idealnie rozładować atmosferę przy pomocy truskawek ! ❤️🙈

Nie będę zdradzać więcej natomiast z całego serca i z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić ! 🖤

Moja ocena 9/10 ⭐️

Hej kochani!

Napewno świata pełnego namiętności, miłości ale także bóli i krzywdy.

Czyta się szybko, fabuła ma swoje tempo dzięki czemu mimo,...

Nie mogłam oderwać się od tej książki ;) nie potrafię wyrazić jakie emocje we mnie wzbudziła, na końcu nawet pojawiły się łzy 🥰 polecam każdemu na letni odpoczynek

Można było wyścigną z niej znacznie więcej emocji, gdyby tylko była trochę dłuższa... zgłębiała relacje, która dla dziewczyny mogła być trudna, ale warta zachodu a dla niego mogła być wyzwaniem i walką o własne szczęście. Miał szansę by przekonać ukochaną, iż to co lubi nie zawsze musi być takie, jakie wydaje się z pozoru.
Brakowało mi w tym jakiej głębi... zbyt spłaszczona. Miałam wrażenie, że po dobrym wstępnie od razu nastąpiło zakończenie.

Brakowało mi w tym jakiej głębi... zbyt...

Książka od samego początku wciąga. Biorąc ją do ręki trzeba wiedzieć, że ciężko będzie się od niej oderwać. Z każdą stroną masz ochotę na więcej i więcej.
Dzięki umiejętnemu opisowi szczegółów, czułam się jakbym tam była. Po przeczytaniu połowy Elena i Lukas byli dla mnie jak realni znajomi.

Opowieść romantyczna, lekka, ale momentami pikantna do przeczytania w jeden wieczór.

• Romans
  • Do kupienia/prezent