Jej pierwszy cud

Okładka książki Jej pierwszy cud Sylvia Wyka
Okładka książki Jej pierwszy cud
Sylvia Wyka Wydawnictwo: WONDER Cykl: Jej pierwszy cud (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Jej pierwszy cud (tom 1)
WONDER
2023-10-23
2023-10-23
Romans mafijny 18+ Umowa Słowacja Porwanie Mafia

Uwielbiam książki, które są o kobietach takich jak Adriana.

Uwielbiam książki, które są o kobietach takich jak Adriana.

,,Jeśli pokochasz i oswoić - nosisz w sobie już na zawsze. Jak tatuaż…”

Od jakiegoś czasu ciągnie mnie do romansów mafijnych. Obok tej książki również nie mogłam przejść obojętnie. I znów mnie nos nie mylił, gdyż zostałam zauroczona kreacją głównych bohaterów. Nie chciałam się z nim rozstawać.

,,Jej pierwszy cud” to historia, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu
do samego finału, który pozostawił mnie z niedosytem na więcej. Autorka ma przyjemny styl pisania i taki intrygujący, bo w bardzo ciekawy sposób wprowadza czytelnika w fabułę i go nie nudzi. Autorka prowadzi czytelnika po brutalnym świecie rodziny kalabryjskiej Sylwia Wyka nie boi się pisać o bólu i mroku, prowadzi do świata karteli, narkotyków, broni i przemocy.

Adriana to silna bohaterka, odważna i ciekawa świata, nie bojąca się wyzwań. Zostaje porwana przez żołnierzy i trafiła w ręce mafijnej, włoskiej rodziny. Jako jedna z nielicznych walczyła, szukała wyjścia, nie poddała się. By przeżyć była w stanie zrobić wiele, nawet za cenę swojego ciała.

Vittorio to człowiek Ndranghety, czyli włoskiej organizacji przestępczej wywodząca się z Kalabrii. To intrygujący człowiek zagadka. Owiany mrokiem, budzący postrach, nie mający skrupułów, noszący w sobie ból.

Razem tworzą uzależniający duet, który zachwyca. Oj, zdecydowanie czekam na więcej! Jestem oszołomiona historią. Czytajcie i zachwycajcie się! Bohaterowie zostali wykreowani ciekawie i intrygująco. Poczułam z główną bohaterką silną więź, bardzo jestem ciekawa jak potoczą się jej dalsze losy.

Autorka stopniowo wprowadza w niebezpieczny i brutalny świat mafii, która rządzi się własnymi prawami. Dodatkowo tajemnice, intrygi i zwroty akcji sprawiają, że czytelnikowi nie brakuje wrażeń. Naprawdę rzadko w tym gatunku spotykam się z tak znakomitym operowaniem słowem, genialnym ukazaniem emocji i arcyciekawym przedstawieniem świata, do którego zabiera nas Autor, a Sylwiiisię to udało. Z zapartym tchem śledziłam tok wydarzeń, teoretycznie niespieszny, a jednak utkany znakomicie, pełen intryg, tajemnic, niesłusznych oskarżeń i drżenia o życie.

Adriana wzbudzała we mnie silne emocje, chociażby z uwagi na jej odwagę, determinację i ogromne oddanie miłości. A Vittorio cóż, to bohater, którego trzeba poznać samemu i dać się zawładnąć jego mrokowi. ,,Jej pierwszy cud” to absolutny must-read dla każdego miłośnika takiej tematyki, zasługuje na rozgłos, na tony miłości i wszystko, co najlepsze.

Polecam ten tytuł fanom romansów mafijnych i liczę, że kolejny tom będzie już wkrótce!

,,Jeśli pokochasz i oswoić - nosisz w sobie już na zawsze. Jak tatuaż…”

,,Jej pierwszy cud” to historia, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w...

„Jej pierwszy cud”🖤

współpraca reklamowa @

Adriana budzi się w zupełnie nowym miejscu. W orientacji nie pomaga jej choroba, z którą się zmaga od kilku dni. Jednym co widzi to twarz przerażonych dziewczyn i mnóstwo obcych mężczyzn. Okazuje się, że trafiła w ręce włoskiej rodziny mafijnej „Ndràngheta i aby mieć jakąkolwiek szansę postanawia wejść w układ z ich szefem, a kartą przetargową okazało się jej nietknięte wcześniej ciało. Musi mieć tylko siły, siły by walczyć o siebie. Czy to wystarczy by przetrwać?
Vittorio od dziecka był szkolony na następne rodzinnego biznesu. Od początku w jego życiu najważniejsza była rodzina, wszystko zawdzięczał „Ndrine, do momentu w którym zapragnął kobiety, której według zasad nie powinien mieć. Ochronił ją przed losem, ale nie ochroni jej przed samym sobą. Czy następca klanu może pozwolić sobie na taką słabość?

Przeczytałam bardzo dużo książek z tematyką mafijną, kilka razy zdarzyło mi się nawet przeczytać całą serię Cory Reilly. Bardzo lubię ten motyw, dlatego przy okazji współpracy przy dylogii Braci Roszczenko wydawnictwo zaproponowało mi także ten tytuł, i nie musiałam się długo zastanawiać. Wystarczyły dwa słowa „romans mafijny” bym się zgodziła. I to była bardzo dobra decyzja. Guys słuchajcie ja to przeczytałam w mniej niż 24 godziny. Fabuła choć mogłoby się wydawać przewidywalna bo przecież książek z tematyką mafijną mamy od groma to ta została napisana w tak cudowny sposób, że ledwie udało mi się zasnąć i wstać rano do pracy, a w mojej głowie ciągle pojawiały się sceny z tej książki i nie mogłam doczekać się, aż ją dokończę, aż będę mogła poznać zakończenie historii Adriany i Vitterio.
Adriana to bohaterka, która od dziś ląduje w mojej topce najlepszych książkowych bohaterek. Choć życie rzucało jej kłody pod nogi, nie poddawała się i za wszelką cenę starała się uciec oprawcom. Była tak cholernie odważna i silna, że momentami w mojej głowie pojawiała się myśl: „kurcze, ja też chcę być taka jak ona”. Pokazała pazur i poniekąd tym zawróciła w głowie silnego, niebezpiecznego mafiosy.
A Vittorio? No co ja mam Wam powiedzieć? Ja lubię, baaaardzo lubię takich bohaterów. I myślę, że to się nigdy nie zmieni. Silny samiec alfa, przyszła głowa mafijnej rodziny, przystojny i seksowny, porywczy, agresywny… Czy tylko mi zrobiło się gorąco? Ten bohater na długo pozostanie w mojej głowie. Myślę nawet, że postawił on bardzo wysoko poprzeczkę innym książkowym bohaterom. Bo w porównaniu z nim… mało kto będzie mógł się równać.
Nie mogę zapomnieć o Cesare. Sama mam owczarka niemieckiego więc wzmianki na temat tego psa, który od początku polubił Adriane pokazywały tylko, że dziewczyna pomimo okoliczności jest dobrą osobą i zasługuje na zaufanie. Bo nie wiem czy wiecie, ale owczarki to bardzo specyficzna rasa psów i w porównaniu do innych nie ufają wszystkim. Jednak nasza bohaterka zaskarbiła sobie psi szacunek co także dało do myślenia Vitto. Przecież nikt nie lubił jego psa. Nikt nie dbał o niego. Dopóki nie pojawiła się ona.
Jest to moja pierwsza książka autorstwa Sylwii i już wiem, że jej książki zagrzeją swoje miejsce na mojej półce. Wykreowała cudowny świat mafii, bohaterów, między którymi przepływały takie iskry, że tylko czekać aż dojdzie do zapłonu. Spicy sceny? Przez nie było mi tak cholernie gorąco, że musiałam otwierać okna. Zdecydowanie jest to historia warta zapamiętania. To naprawdę sztuka wywołać w czytelniku emocje, które ściskają go w środku nawet po skończeniu czytania, a Sylwia tego dokonała. Bo dopóki nie przeczytałam tej książki to nawet nie zdawałam sobie sprawę, że potrzebowałam przeczytać coś co z jednej strony jest mocne i brutalne, a z drugiej w pewien sposób romantyczne i zmysłowe.
Nie mogę się doczekać 2 tomu, bo ja juuuuuuż muszę wiedzieć jak potoczą się losy bohaterów. Co wydarzy się dalej. Czy czeka ich szczęśliwe zakończenie.

„Jej pierwszy cud”🖤

współpraca reklamowa @

Kiedy przeczytałam opis stwierdziłam,że to interesująca historia ,ale tego co dostałam nie spodziewałam się w ogóle. Już od pierwszej strony czeka nas jazda bez trzymanki. Poznajemy Adriane która próbuje wyrwać się,ze szponów opraców, jej wola walki i upór sprawiają,że wpada w oko bossowi mafii Vittorio i dzięki temu udaje jej się zmienić swoje położenia,ale czy na lepsze to musicie sprawdzić sami? Perypetie głównych bohaterów pochłoneły mnie całkowicie, w tej książce jest absolutnie wszystko ,akcja,brutalność przeplątana z namiętnością i świetnie napisani bohaterowie.Nigdy nie byłam fanką erotyków ,ale to już druga książka z tego gatunku która mnie absolutnie zachwyciła.Po przeczytaniu mój poziom adrenaliny tak podskoczył,ze jeszcze przez wiele godzin nie mogłam zasnąć i rozmyślałam o bohaterach i powiem wam że z niecierpliwością czekam na drugą część.Zdecydowanie polecam!

No nie jest to literatura najwyższych lotów. Momentami ciężko się to czytało. Dużo literówek, niewłaściwy szyk zdań, albo w ogóle tak poprowadzone dialogi, że nie wiadomo komu i o co chodzi. Zdecydowanie cała książka powinna iść do solidnej korekty.
Poza tym sama fabuła strasznie naciągana. Niby całość wzbudza emocje, a to dobrze, ale tak od połowy zaczyna się masło maślane. Nie wiadomo właściwie co się dzieje, tylko, że COŚ się dzieje, ale ewidentnie zabrakło już pomysłu i logiki nie ma w tym za grosz.
Główny bohater i cała sytuacja traci na swoim mrocznym charakterze. A Adriana to dla mnie taki buńczuczny podlotek. Ta postać mnie raczej wkurzała, niż budziła mój podziw. I aż dziw bierze, jak ekspresowo przeszła swoją seksualną metamorfozę- od nietykalnej, po otwartą na wszystko. Plus przemiana z kobiety, która wymiotowała na widok trupów, do vampa i strzelca wyborowego. To już mocno odjechane.

Jeszcze smaczek na koniec, który przepieczętował moje zdanie, nt braku sensu, a przy okazji kolejna literówka...
"Vit­to­rio, naj­przy­stoj­niej­szy facet, z jakim mia­łam oka­zję upra­wić seks(...)" - doslownie jakby było ich co najmniej z tuzin, a nie on jeden...

To opowieść nasycona napięciem, gdzie dwie światy - świat Adriany, walczącej o przetrwanie, i świat Vittoria, zanurzonego w mafijnej rzeczywistości - splatają się w nieprzewidywalny sposób. Czy ich drogi przetrwają w tych niebezpiecznych okolicznościach, czy też obaj stoczą walkę nie tylko z zewnętrznymi zagrożeniami, lecz także ze swoimi własnymi demonami?
Adriana, choć początkowo była jedynie zwykłą nic nie znaczącą dziewczyną, okazała się być niezwykle charyzmatyczną postacią, zdolną skutecznie pokonać każdą przeszkodę stojąca do odzyskania wolnosci. Jej odwaga zaskakiwała , a determinacja, jaką emanowała, sprawiała, że nie jeden przeszkolony żołnierz mafii nie potrafił sobie z nią poradzić.
W tym mrocznym labiryncie, gdzie brutalność i intrygi były codziennością, bohaterka nie ulegała presji. Nie tylko przetrwała, ale także zaskoczyła wszystkich zdolnością płynnego przechodzenia ze zwykłego życia do skomplikowanego świata mafii. Jej zdolność do radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach przyciągnęła uwagę bezwzględnych rodzin mafijnych.
Z drugiej strony Vittorio, znany ze swojej bezlitosnej reputacji jako zabójca, musiał zmierzyć się z wewnętrznym konfliktem, gdy zaczął odczuwać coś, co wydawało się być niemożliwe w świecie jego dotychczasowej bezduszności - miękkość w obliczu Adriany. To nieoczekiwane zbliżenie dwóch skrajnych światów stanowiło fascynujący element tej mrocznej opowieści o mafii.

Adriana, choć...

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednio czytałam książkę "Uciekając przed jutrem", która mi się podobała, dlatego postanowiłam ponownie sięgnąć po powieść spod pióra pisarki, w mianowicie po książkę "Jej pierwszy cud". Jest to romans mafijny i ze względu na niektóre sceny i poruszaną tematykę książka ta przeznaczona jest dla pełnoletnich czytelników. Muszę wspomnieć, że spodobała mi się szatą graficzna tej książki, lubię takie kwiatowe motywy. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, ze książkę czyta się niesamowicie szybko, ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam losy bohaterów. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Akcja początkowo jest dość dynamiczna, dopiero później nieco zwalnia. Natomiast bohaterowie zostali intrygująco wykreowani, jedno mogę Wam obiecać z tą dwójką na pewno nie będziecie się nudzić. Na kartach powieści mogłam lepiej poznać Adrianę i Vittorio, ich myśli, odczucia, mogłam dowiedzieć się z czym się zmagają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje tak naprawdę od początku zyskali moją sympatię, szczególnie ze względu na skrajnie różne charaktery, które od początku zwiastowały wiele emocji i wrażeń! Byłam ogromnie ciekawa jak autorka dokładnie poprowadzi ich losy oraz relację, a ta została zaprezentowana naprawdę świetnie - czuć chemię między bohaterami, nie brakuje oczywiście także chwil pełnych namiętności i pożądania. Natomiast potyczki słowne bohaterów wielokrotnie sprawiały, że na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. Oczywiście jak to w romansach mafijnych bywa są również niebezpieczne momenty, porachunki, brutalność oraz przemoc fizyczna i psychiczna, które wywołują naprawdę wiele emocji! Zdarzały się oczywiście chwilę w których miałam dosłownie ciarki na plecach oraz takie w których moje serce zaczęło bić zdecydowanie szybciej! "Jej pierwszy cud" to emocjonująca, miejscami poruszająca, bolesna i trudna opowieść o walce z przeciwnościami losu, odwadze, determinacji, trudnych decyzjach i ich konsekwensjach oraz miłości, która pojawia się w najmniej odpowiednim momencie. Świetnie spędziłam czas z tą książką i czekam na więcej! Polecam!

📚 Jej pierwszy cud
✒ Sylwia Sylvia Wyka
📑 Wydawnictwo Wonder

"Nie wiem, nie mam zielonego pojęcia, dlaczego Vittorio do tej pory mnie nie zabił. Nie wiem też, czemu w nocy nie próbuję poderżnąć mu gardła, a zwyczajnie wsłuchuje się w jego miarowy oddech i zasypiam obok jakby spokojniej. Rano patrzę w jego ciemne oczy i nie potrafię wyobrazić sobie, że kiedyś miałabym wpatrywać się w inne..."
*****
Adriana Porwana przez żołnierzy trafiła w ręce mafijnej, włoskiej rodziny. Kalabryjska "Ndràngheta była wszędzie, ich macki sięgały nawet na Słowację. Zawarłam umowę z ich bossem, a kartą przetargową stało się moje ciało. Nie miałam pojęcia, jak wielką cenę przyjdzie mi zapłacić za utrzymanie się przy życiu.

Czy wystarczy mi sił do walki? Vittorio Od dziecka wiedziałem, jak zabijać. W rodzinie mówili, że mam szósty zmysł. Wszystko zawdzięczałem "Ndrine, byłem następcą klanu Grotterich. Popełniłem jednak mały błąd — zapragnąłem kobiety, z którą nic nie powinno mnie łączyć. Ochroniłem ją przed losem, ale nie przed samym sobą. Czy przyszły boss może okazać taką słabość?

Wiecie, były w moim życiu takie lata, że myślałam, że moje serce nigdy nie zakocha się w kimś z " normalnego" świata, ciągnęło mnie do złych ludzi z mrokiem w sercu. Wierzyłam, że moja miłość do nich rozgoni ciemność. Że stanę się dla nich aniołem, który wygrał czyjąś duszę. Kochałam piosenkę Britney Spears " Criminal " I długo nie chciałam słyszeć o innym życiu...
Jednak niestety ja nigdy nie spotkałam na swojej drodze takiego Vittoria. Ale ta historia otworzyła w moim sercu szufladkę ze wspomnieniami, dlatego tak bardzo się w niej zakochałam.
💰 Początek wciąga nas w wir akcji, która nie puszcza ani na minutę. Kule latają, pościg trwa, a wróg nie śpi. W tym wszystkim rodzi się tak bardzo wymarzona miłość, o której dziś mogę tylko czytać.♥️
💰 Uwielbiam główną bohaterkę, za jej odwagę i charyzmę. Za kobiecość w pełnej skali, ona nie tylko wygląda jak ideał, ale przede wszystkim ma w sobie wszystkie cechy, które tworzą kwintesencję kobiety. Mimo rodzącego się w niej niezrozumiałego uczucia, do końca zachowała godność i odwagę. Jej cięty język był jej największa bronią.
💰 Ta dwójka zmiecie Wam z planszy kilka godzin życia, bo nie da się odłożyć tej książki. Naprawdę!
💰 W mężczyznach takich jak Vittorio szanuję najbardziej poświęcenie dla rodziny, dla swojej kobiety. Bowiem to właśnie w tych wartościach tkwi największa siła. Wiem, że nie jest on wzorem dobrych uczynków. Ale dla mnie jest wzorem mężczyzny, który nie zna półsłowek czy pół uczuć...jego zdecydowanie to moc. Jest wyrazisty i gotowy na wszystko, by chronić ludzi, których kocha.
💰 Nie brakuje tu akcji wyrywających serce, przyśpieszających puls czy emocji godnych najlepszego filmu.
💰Podoba mi się bardzo budzące się zaufanie i szacunek rodziny i ludzi Vittoria do Adriany. Był nawet moment, który poruszył mnie do głębi.
Jestem absolutnie zachwycona i zakochana w tej historii. Gotowała się mnie krew i nie raz miałam ochotę krzyknąć czy przewrócić kartki do przodu, by zobaczyć co się wydarzy...
I co najlepsze! Będzie kontynuacja!
Droga Sylwio, no jesteś genialna. Po prostu. Dziękuję, że tworzysz historie, dzięki którym wiem dlaczego tak bardzo kocham czytać❤♥️💰

📚 Jej pierwszy cud
✒ Sylwia Sylvia Wyka
📑 Wydawnictwo Wonder

❗️Recenzja ❗️

"Jej pierwszy cud" od @sylviawyka to książka, którą miałam zamiar przeczyta już od jakiegoś czasu. Na szczęście nadszedł w końcu ten dzień.

Tematyka tej pozycji bardzo mnie zachęcała, zdecydowanie klimaty, które lubię i w których się dobrze czuję.

Akcja to słowo kluczowe dla tej historii. Nie ma tu wprowadzającego bufora - Autorka wrzuca nas w paszczę lwa.

Za lwa mamy tu Vittorio - Boss. Bezlitosny, silny, arogancki i władczy staje na życiowej ścieżce Adriany.
Dla naszej bohaterkito trochę przygoda z serii - niewiadomo, czy się śmiać czy płakać.

Ewidentnie jest dużo chemii, napięcia i pożądania. Wszystko to dzieje się na tle działań mafijnych.

Książka niekoniecznie dla tych wrażliwszych. Będziecie tu mieć do czynienia z brutalnością, przemocą zarówno psychiczną jak i fizyczną.
Dla tego typu historii są to dla mnie jednak nieodłączne elementy.
Bez problemu jest to wyważone.

Poznacie również silne osobowości, które nadają smaku całości. Vittorio i Adriana dostarczają nam wielu emocji.

Chetnie im towarzyszyłam i zatopiłam się w tę historię.

Książka zwierciadłem duszy.

❗️Recenzja ❗️

No I co ja mam napisać o tej książce?
Jest mi trudno I już pięç dni się zbieram aby wam o niej opowiedzieć, ale nie wiem jak. Jak opisać wam te emocje jakie na mnie wywarła ta książka, aby niczego nie pominąć a jednocześnie was zachęcić do czytania.
A więc jest to romans mafijny. Bardzo dobry romas mafijny. Polubiłam się z tym gatunkiem. Książkę przeczytałam dosłownie w jeden cały dzień. Nie mogłam się od niej oderwać, bo już chciałam wiedzieć co znów Adriana wymyśli I co na to wszystko Vittorio. O matko co ta dziewczyna z nim zrobiła. Jakie to było dobre.
Sztos autorko sztos !

Adriana zostaje porwana przez żołnierzy I trafia pod dach mafijnej rodziny. Czy nie lepiej było zostać wysłaną do burdelu niż trafić właśnie tam ? Adriana przetrzymywana jest w domu słynnej włoskiej mafii. Jest pod czujnym okiem przyszłego bossa mafii.

Zachęciłam ?

No I co ja mam napisać o tej książce?

• Mafia
  • Romans
  • Romanse
  • NIE CZYTAM
  • Współpraca reklamowa

Dodaj cytat z książki Jej pierwszy cud