Lawendowe Przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki

Okładka książki Lawendowe Przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki Agnieszka Tyszka
Okładka książki Lawendowe Przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki
2023-10-11
2023-10-11
48 min.
dla dzieci przedszkole

"Lawendowe Przedszkole" to niezwykła podróż do świata emocji, gdzie malutkie owady uczęszczające do magicznego przedszkola prowadzonego przez wróżkę Idealię, uczą się radzić sobie z codziennymi trudnościami. Książka autorstwa Agnieszki Tyszki skupia się na różnych aspektach życia przedszkolnego, prezentując historie, w których biedronki, żuki i inne stworzenia doświadczają spersonifikowanych emocji. Nie tylko wciąga najmłodszych czytelników w fascynujący świat małych owadów, ale także dotyka strun emocjonalnych, malując barwny pejzaż uczuć, które rozkwitają równie obficie jak lawenda na łące.

Krótkie, lecz treściwe rozdziały koncentrują się na tematach bliskich najmłodszym czytelnikom, a cenne podsumowanie stanowi doskonałą okazję do rozwijania tych kwestii razem z dziećmi. Opowiadane historie emanują ciepłem i zrozumieniem. Przepiękne ilustracje wzbogacają tekst, umożliwiając małym czytelnikom identyfikację z bohaterami. Książka nie tylko bawi i edukuje, ale także stwarza przestrzeń do rozmów o emocjach, czyniąc ją niezastąpioną w procesie rozwoju najmłodszych czytelników.

Dla nauczycieli przedszkolnych i psychologów pracujących z dziećmi "Lawendowe przedszkole" może być cennym źródłem pomysłów i narzędzi do pracy nad emocjonalnym rozwojem najmłodszych. To nie tylko ciepłe historie, ale także praktyczne wsparcie w rozmowach o emocjach i trudnościach, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień.

Lawendowe przedszkole to przedszkole dla robaczków, które prowadzi wróżka Idalia. Uczęszczają do niego biedronki, żuki, ważki czy stonogi. Jest to dla nich zupełnie nowa sytuacja i każdy przeżywa różnego rodzaju emocje, rozterki czy radości. Każdy rozdział to opowieść o innej sytuacji mającej wpływ na emocje naszych bohaterów. To bardzo życiowe tematy jak dzień zabawki, zawody sportowe czy stratą pupila. Rozdziały są krótkie około 3-4 strony każdy. Zawierają świetne podsumowanie pomagające dorosłym rozwinąć poruszony temat. Najpierw poprzez rozmowę, następnie różne aktywności a na końcu nawet jest krótka wyliczanka.

Tematyka poruszona w książce obejmuje między innymi strach, złość, akceptacja, bycie sobą czy zazdrość.

Ilustracje są przeurocze, tekst czyta się fantastycznie, a dzięki przytoczonym przykładom dziecko lepiej identyfikuje się z bohaterami i potrafi umiejscowić się w danej sytuacji.

Szczerze polecam, a w szczególności nauczycielom przedszkolnym lub psychologom pracującym z dziećmi. Naprawdę świetne są te pomysły i podsumowania.

"Lawendowe przedszkole" to miejsce, w którym każdy poczuje się zrozumiany i zaopiekowany. Pełne uroku i ciepła zaprasza, by zostać w nim na dłużej.

To prawdziwie "czułe bajeczki na radości i smuteczki", które podpowiedzą najmłodszym, jak radzić sobie z emocjami.

Posłuchajcie.

Pośród zielonych traw, kolorowych kwiatów i pachnących ziół powstało wyjątkowe miejsce. To przedszkole dla małych robaczków zamieszkujących pobliskie łąki. Nie jest to zwykłe przedszkole, a miejsce pełne magi, które prowadzi wróżka Idalia. Małe biedronki, gąsienice, żuczki, motylki i ważki, każdego dnia przeżywają nowe przygody, w których bywa wesoło, zabawnie, śmiesznie, a czasem smutno. Przedszkolaki borykają się z różnymi emocjami i trudnościami, takimi jak złość, smutek, strata, wstyd, jednak zawsze przy boku mają mądrą wróżkę, która niesie pomocną dłoń. Dzięki jej obecności uczą się, jak radzić sobie z emocjami.

Nie tylko w tym miejscu, dzieci mierzą się z takimi trudnościami. Zapewne w Waszych domach również. Ta książka da Wam wsparcie, jak oswoić różne emocje i rozmawiać o nich z dziećmi.

Lektura składa się z dwunastu rozdziałów, a każdy z nich stanowi zamknięta całość i dotyka konkretnej emocji. To czułe, bliskościowe opowiadania, na końcu których znajdziecie omówienie, pytania i zabawy dotyczące treści i różnych możliwości radzenia sobie z emocjami.

Tekst dopełniony jest przepięknymi, delikatnymi ilustracjami, które tworzą bliski i czuły klimat. Całość jest wspierającą, mądrą książką, od której bije spokój i urok. Warto po nią sięgnąć!

Posłuchajcie.

"Lawendowe przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki" to zbiór kilkunastu opowiadań, które w prosty i bardzo ciepły sposób opowiadają o różnych emocjach.

Książka przenosi czytelnika na łąkę pełną kwiatów i ziół i ... owadów. Wszystkie te owady: biedronka, żuk, gąsiennica, świetlik, codziennie wyruszają do przedszkola. Tam czeka na nich wróżka Idalia - miła i sympatyczna nauczycielka, która wie jak zaradzić wszelkim smutkom i trudnościom.

Każda z 12 opisanych w książce historii dotyczy innego problemu. Uczniowie Lawendowego Przedszkola mierzą się ze złością, smutkiem, strachem. Z takimi samymi sytuacjami, z jakimi codziennie borykają się wszystkie przedszkolaki.

To świetne opowiadania do codziennego czytania. Przyniosą ukojenie i pozwolą dzieciom przemyśleć wiele spraw.

Jest takie miejsce, w którym każdy może poczuć się doceniony, zrozumiany i zaopiekowany.

To magiczne przedszkole wróżki Idalii, dla wszystkich małych biedronek, żuczków, świetlików czy gąsienic.

To tutaj każde małe stworzonko miło spędza czas na zabawie, jednocześnie ucząc się współpracy z innymi.

Czasem jednak do bram przedszkola zakrada się smutek i zły humor. Jednak towarzystwo i dobra wróżka szybko sobie z nim radzą.

"Lawendowe przedszkole" to zbiór krótkich, spokojnych, bliskościowych i pięknie zilustrowanych opowieści, odzwierciedlających codzienne dziecięce rozterki. To historie, w których pierwsze skrzypce grają uczucia, przedstawione na przykładzie zwykłych, znanych małemu czytelnikowi (z przedszkola i nie tylko) sytuacji.

Rozdziały są krótkie i stanowią odrębne historie, można więc czytać je wybiórczo. Dodatkowo na końcu każdego znajduje się kilka pytań ułatwiających rozmowę o emocjach. Są także zadania dla dzieci w grupie, stąd książka będzie idealna jako wsparcie dla nauczyciela w przedszkolu.

Czasem jednak do bram przedszkola zakrada się smutek i zły humor....

W otoczeniu kwiatów, traw i ziół otworzyło się Lawendowe Przedszkole. Pieczę nad małymi owadami sprawuje tam Wróżka Idalia.

W tym wyjątkowym miejscu nasze małe przedszkolaki borykają się z różnymi emocjami i trudnościami m.in. takimi jak wstyd, złość, smutek , strata czy odwaga. Na szczęście jest wśród nich bardzo mądra wróżka, która niesie pomocną dłoń . Z jej wskazówkami robaczki o wiele łatwiej radzą sobie ze swoimi emocjami .

"Lawendowe Przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki" autorstwa Agnieszki Tyszki to rewelacyjna książka składająca się z 12 krótkich opowiadań. Każde z nich pomoże maluchom poradzić sobie z emocjami, które je spotykają .

Po każdej powieści na czytelnika czekają pytania dotyczące tekstu, możliwości radzenia sobie z emocjami oraz wyliczanka.

Bohaterowie tej książki zmagają się z codziennymi problemami, które również spotykają nasze dzieci.

Ta książeczka jest właściwie idealna. Idealna dla przedszkolaków. Jest prześliczna, kolorowa, dobrze i mądrze napisana, ciekawa i pomocna. Pomocna także dla rodziców. Jest to zbiór króciutkich opowiadań dziejących się w przedszkolu, opisujących najpowszechniejsze problemy, które w placówkach przedszkolnych się pojawiają. Bohaterami są małe zwierzątka, więc dzieciom łatwiej jest się zmierzyć z trudnościami, bez zbędnego traumatyzowania. Rozwiązania kłopotów są łagodne i przyjazne najmłodszym. Do tego po każdym opowiadaniu jest komentarz i zabawy dla dzieci. Jak ktoś ma przedszkolaki w domu, szczególnie te wrażliwsze, to ta książka może okazać się niezbędna. Polecamy bardzo!

• Dzieciństwo W.
  • W & A & T & M
  • Czeka w bibliotece dziecięcej
  • Mam

Dodaj cytat z książki Lawendowe Przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki