Mity medyczne 5. Jak cofnąć zegar biologiczny

Okładka książki Mity medyczne 5. Jak cofnąć zegar biologiczny Katarzyna Świątkowska
Okładka książki Mity medyczne 5. Jak cofnąć zegar biologiczny
Katarzyna Świątkowska Wydawnictwo: Eureka Cykl: Mity medyczne (tom 5) zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Mity medyczne (tom 5)
Eureka
2023-10-17
2023-10-17

Ciekawa, tak jak i wcześniejsza części. Bardzo krótka i lekko napisana. Częściowo powtarza fragmenty, które były we wcześniejszych książkach z serii, np. o zaletach kawy.

Zaczyna się od robaków wewnętrznych i kleszczy, więc nie czytajcie przy jedzeniu, bo można sobie obrzydzić obiad i kolację. Przydarzyło mi się to, więc ostrzegam.

Dużo jest o tym jak sobie wydłużyć telomery ( i obniżyć wiek biologiczny)
Czy to nie brzmi nieziemsko mądrze i naukowo? I magicznie.

Można przeczytać i zastosować rady z ksiązki, a za jakiś czas powiedzieć do prawnuków:
"mam wprawdzie 127 lat , ale mam bardzo długie telomery czyli biologicznie jestem w wieku malutkiej czarownicy; czyli jestem młodsza od Was.

Dużo jest o tym jak sobie wydłużyć...

Na półkach: , , , , , , , ,

Książka, pt. "Mity medyczne 5", to kolejna pozycja z serii napisana przez Katarzynę Świątkowską💊🩹📖📙
Już pierwszy rzut oka na okładkę, mówi nam, co znajdziemy w tym opracowaniu.
Obrzydłe pasożyty, borelioza, tłuszcze omega, telomery, to tylko kilka tematów, z którymi zapozna nas autorka, z zawodu lekarka prowadząca praktykę.
Można by powiedzieć "prawda ponad wszystko".
Młoda Pani doktor ze skrupulatnością detektywa, śledzi publikacje społecznościowe i naukowe.
Jako specjalistka w temacie, weryfikuje dane i wyciąga wnioski. Niestety obalają one niejednokrotnie naszą potoczną wiedzę medyczną i demaskują oszustwa.
Książka w prosty sposób tłumaczy i wyjaśnia działania patogenów, a także obronę systemu immunologicznego. Co jest dobre, a co złe dla organizmu.
Z wyczytanych ciekawostek:
"Wiele osób myśli, że gorączka, to błąd natury. Nie jest to prawdą. Do temp. 38,6 stop. C, nie powinno się z nią walczyć, ponieważ jest naturalną reakcją organizmu na infekcje".
Polecam ten wartościowy poradnik każdemu- otwiera oczy.
Ponadto zawiera wykaz materiałów źródłowych oraz humorystyczne grafiki.
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Fronda📙📖💝

Już pierwszy rzut oka na okładkę, mówi nam, co znajdziemy w tym opracowaniu.
Można by powiedzieć "prawda ponad wszystko"....

Część pierwsza m.in. o boreliozie i druga o telomerach bardzo ok, pozostałe to lekka powtórka z poprzednich tomów.

• Polscy autorzy
  • Egzemplarz recenzencki
  • Książki przeczytane w 2024r.
  • Naukowe
  • Psychologia i medycyna
  • Literatura popularnonaukowa
  • Biografia, reportaż, oparte na faktach

Dodaj cytat z książki Mity medyczne 5. Jak cofnąć zegar biologiczny