Mity medyczne, które mogą zabić. Część 3

Okładka książki Mity medyczne, które mogą zabić. Część 3 Katarzyna Świątkowska
Okładka książki Mity medyczne, które mogą zabić. Część 3
Katarzyna Świątkowska Wydawnictwo: Fronda Cykl: Mity medyczne (tom 3) zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Mity medyczne (tom 3)
Fronda
2020-02-16
2020-02-16
zdrowie smog mleko gluten kawa masło laktoza

Bardzo, bardzo brzydka okładka, ale książka lekka i ciekawa.
Autorka przedstawia podstawy zdrowej diety, w oparciu o najnowsze badania, podaje też źródła tych badań.

Dużo o mleku i nabiale; w sumie mleko krowie nie jest tak oczywiście złe jak myslałam, ale tez nie jest dobre. Bezpieczniej więc, będąc dorosłym, pić raczej mleko przetworzone, typu jogurt.
O obwodzie pasa, czyli o byciu grubym i o tym jakie to jest niebezpieczne, z rożnych powodów.
I o wielu rożnych sprawach dotyczących jedzenia. Raczej nic , oprócz tego mleka i może obwodu pasa , nie było dla mnie zaskakujące. Jednak z przyjemnością przeczytałam i o glutenie i o naiwności odtruwających się i o tłuszczach do smażenia.

Ta przyjemność czytania to może taka troszkę okropna, z mojej strony, ale w sumie ze wszystkim sie zgadzam -to znaczy myslałam, ze wszyscy to wiedzą i tez tak myślą.
Najbardziej mnie chyba zaskoczyło, ze to co autorka napisała może byc dla kogoś zaskakujące.
Według autorki maksymalny obwód pasa kobiety to 80 cm (niezależnie od wzrostu- co mnie trochę zaskakuje). Az poszłam się zmierzyć.

Bardzo, bardzo brzydka okładka, ale książka lekka i ciekawa.

O obwodzie...

Dalszy ciąg osiewania ziarna od plew w nawale sprzecznych informacji medycznych.

2045

Autorka przedstawiła najnowsze wyniki badań dotyczące takich produktów żywnościowych jak: masło, tłuszcze do smażenia, mleko i jaja, a także wzięła pod lupę suplementy diety, nietolerancje pokarmowe, detoksy, głodówki, a także poświęciła sporo miejsca laktozie, glutenowi i kwasom omega 3.
Książka jest bardzo rzetelnie napisana, mnóstwo w niej przypisów i odnośników do badań dotyczących opisywanych przez nią zagadnień. Kilka rzeczy mnie zaskoczyło, szczególnie te dotyczące tłuszczów do smażenia (smażenie na oleju rzepakowym nie jest najlepszą opcją),a także zasmuciło (słodkie mleko nie jest wskazane dla dorosłych osób, jedynie jako dodatek do kawy).
Książka napisane w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Polecam.

Mam nadzieję, że autorka nie myśli, że utajnianie wyników badań było spowodowane tym, że " okazały się trudne do zaakceptowania dla badaczy".
Książka tak jak i poprzednie pozycje tej autorki, napisana przystępnym językiem, ciekawa i z humorem. Bardzo potrzebna pozycja.

Trzecia odsłona Mitów medycznych, które mogą zabić. Tak jak w poprzednich częściach w książce znajdziemy informacje na temat badań a także płynących z nich wniosków, które mogą poprawić jakość naszego życia. Trzecia część jest bardziej zwarta. Zawiera mniej powtarzających się wniosków. To sprawia, że czyta się ją jeszcze lepiej i łatwiej zapamiętuje ważne informacje niż, miało to miejsce, w poprzednich częściach.

• Zdrowie
  • Medycyna