Gotowanie krok po kroku. Ciasta i desery

Wydawnictwo: RM
Marta

Chciałbyś zaskoczyć rodzinę lub znajomych własnoręcznie upieczonym tortem, ale przepisy kulinarne to dla ciebie czarna magia? Sięgnij po tę książkę. Efektowne fotografie przedstawiające krok po kroku wykonanie pysznych ciast, kremów, musów i ciasteczek sprawią, że nabierzesz ochoty na samodzielne próby kulinarne. Muffinki, babeczki, serniki, szarlotki i domowe lody - na samą myśl o nich nabierasz apetytu na słodkości. To książka zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z pieczeniem, jak i dla wszystkich, którzy uwielbiają kulinarne eksperymenty.

Nie będę ukrywała, że szaleję za książkami kulinarnymi. Nie będę też ukrywała, że nie za często korzystam z przepisów tutaj zawartych. Więc pomyślicie sobie, po co mi te wszystkie książki? A no właśnie bardzo je lubię. Uwielbiam do nich zaglądać, czytać przepisy, w razie braku inspiracji przeszukiwać wszystkie moje książki kucharskie. Więc im więcej książek o gotowaniu tym lepiej :) Narazie wszystkie stoją sobie na regale wraz z innymi gatunkami literackimi, ale jestem pewna, że już za jakiś czas otrzymają one swoje prywatne miejsce w kuchni :)

Kolejną książką, która trafił w moje ręce jest właśnie ta ciekawa książka o ciastach i deserach. Pomyślałam sobie, że u mnie z pieczeniem słodkości jest raczej średnio więc taka instruktażowa książka powinna być dla mnie idealna. w środku znajdziemy podział na: kremy i sosy, proste przepisy na proste ciasta, ciasta różne, ciasteczka, tarty. W każdym z tych działów znajduje się po kilkanaście przepisów, łącznie jest ich 57. Przepisy jak to...

trycha | 2014-02-22

Klasyczne przepisy, przystępnie i ładnie przedstawione. Rzecz dla początkujących. Na uwagę zasługuje oryginalny sposób prezentacji poszczególnych kroków przygotowania.

Aneta Vel Korba | 2015-09-14
Tyna | 2014-11-04