Ciasta i desery. Gotowanie krok po kroku

Tłumaczenie: Justyna Piątek
Seria: Gotowanie krok po kroku
Wydawnictwo: RM
LubimyCzytać

Sztuka kulinarna ma w sobie coś z magii. Na jej niezwykłość wpływa różnorodność zapachów, aromatów, bogactwo kolorów i smaków. Są one owocem cierpliwych poszukiwań i pasji milionów kucharzy, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, którzy eksperymentują we własnej kuchni.Dzięki efektownym fotografiom i prostym instrukcjom przedstawiającym kolejne etapy...

Sztuka kulinarna ma w sobie coś z magii. Na jej niezwykłość wpływa
różnorodność zapachów, aromatów, bogactwo kolorów i smaków. Są one
owocem cierpliwych poszukiwań i pasji milionów kucharzy, zarówno
profesjonalistów, jak i amatorów, którzy eksperymentują we własnej
kuchni.Dzięki efektownym fotografiom i prostym instrukcjom
przedstawiającym kolejne etapy przygotowywania wypieków i deserów
nauczysz się robić kremy, słodkie sosy i musy, tarty, których kolory
przyprawiają o zawrót głowy, owocowe i czekoladowe muffiny, bezy,
rolady, serniki, a także klasyczne ciasta o niepowtarzalnych smakach.Chlebek
bananowo-orzechowy, ciasto marchewkowe, pannacotta, tiramisu – w
przyrządzaniu tych smakołyków pomogą Ci również rady autorki i mistrzów
kuchni.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

mamatosiaczka | 2018-07-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Wspaniała książka kucharska, szczególnie dla tych osób, które stawiają pierwsze kroki w pieczeniu ciast i ciasteczek.
Książka skusiła mnie niezwykłymi fotografiami gotowych wypieków. Wśród nich znalazło się wiele ulubionych ciast mojej rodziny, które z pewnością spróbuję zrobić w zaciszu własnej kuchni. Ogromnym plusem, okazały się fotografie, którymi wypełniona jest cała książka. Każdy przepis, każdy wykorzystany składnik oraz etap przygotowania, zostały uwiecznione na zdjęciach. Zdjęcia są tak estetyczne i dokładne, że na sam ich widok cieknie ślinka.Publikacja została podzielona na 5 rozdziałów (kremy i sosy; proste przepisy na proste ciasta; ciasta różne; ciasteczka; tarty), w których zgodnie z typem wypieku, zostały zamieszczone przepisy na ciasta, ciasteczka według danej kategorii. Wszystko jest więc uporządkowane, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy interesujący nas przepis.Książka jest nie tylko atrakcyjna wizualnie. Ja doceniłam w niej również to, iż zebrane w niej...

joanna84z Żurawska | 2018-08-20

"Ciasta i desery krok po kroku" Moim zdaniem książka jest skierowana do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę kulinarną. Biorąc książkę w ręce niemal od razu zauważamy jej szczegółowość. Przepisy są tak fantastycznie napisane wszystko jest szczegółowo pokazane, że nawet osoba początkująca nie będzie miała żadnego problemu z zrobieniem czegoś słodkiego. Jest to książka dość obszerna chociaż liczy tylko 57 przepisów a stron 192. Sami widzicie jak dokładnie muszą być opisane przepisy😏. Myślę, że każdy miłośnik ciast i deserów znajdzie dla siebie coś godnego uwagi. Książka podzielona jest na 5 działów, a każdy dział na poddziały:

1. Kremy i sosy
Krem angielski, krem do ciast,krem migdałowy, krem cytrynowy, mus czekoladowy, ganasz czyli krem czekoladowy oraz panna cotta.
Sosy i dodatki:
Karmel, sos karmelowy z solonym masłem, sos czekoladowy, przecier z czerwonych owoców, puree z czerwonych owoców, bita śmietana, lukier, lukier czekoladowy.
2. Proste przepisy na proste...

Nie będę ukrywała, że szaleję za książkami kulinarnymi. Nie będę też ukrywała, że nie za często korzystam z przepisów tutaj zawartych. Więc pomyślicie sobie, po co mi te wszystkie książki? A no właśnie bardzo je lubię. Uwielbiam do nich zaglądać, czytać przepisy, w razie braku inspiracji przeszukiwać wszystkie moje książki kucharskie. Więc im więcej książek o gotowaniu tym lepiej :) Narazie wszystkie stoją sobie na regale wraz z innymi gatunkami literackimi, ale jestem pewna, że już za jakiś czas otrzymają one swoje prywatne miejsce w kuchni :)

Kolejną książką, która trafił w moje ręce jest właśnie ta ciekawa książka o ciastach i deserach. Pomyślałam sobie, że u mnie z pieczeniem słodkości jest raczej średnio więc taka instruktażowa książka powinna być dla mnie idealna. w środku znajdziemy podział na: kremy i sosy, proste przepisy na proste ciasta, ciasta różne, ciasteczka, tarty. W każdym z tych działów znajduje się po kilkanaście przepisów, łącznie jest ich 57. Przepisy jak to...

trycha | 2014-02-22

Klasyczne przepisy, przystępnie i ładnie przedstawione. Rzecz dla początkujących. Na uwagę zasługuje oryginalny sposób prezentacji poszczególnych kroków przygotowania.

Aneta Vel Korba | 2015-09-14
Tyna | 2014-11-04