Student 19

Witek Pająk wyjeżdża na studia. Jego życie radykalnie się zmienia, kręci się wokół uczelni, imprez i kobiet. Pewnego dnia podpatruje pewien portal randkowy i po namyśle zakłada na nim konto. Tam poznaje Karinę, która szybko zawraca mu w głowie. Jak potoczą się losy Witka? Czy uda mu się znaleźć miłość?

"Student19" to historia młodego chłopaka, który wyjeżdża z rodzinnej miejscowości i jedzie studiować do innego miasta. Tam poznaje wielu ludzi, którzy w mniejszym lub większym stopniu wpływają na jego życie.
Witek ma dziewiętnaście lat i właśnie mieszkając w akademiku zaczyna czuć wolność. Imprezy, wyjścia na piwo z kolegami są dla niego wspaniałą rozrywką. Najbardziej jednak chłopak pragnie miłości. Zakłada konto na portalu randkowym i zaczyna pisać z różnymi dziewczynami. Tu okazuje się jednak, że nie każdy na takim portalu szuka w nim prawdziwej miłości. Mimo wszystko Witek się nie poddaje.
Chłopak nie ma lekko również na studiach. Od samego początku ma problemy z jednym wykładowcą, ale ciężką pracą można pokonać nawet największe trudności. Na pewno jest to wspaniała lekcja dla czytelników, żeby się nie poddawać.
"Student19" to świetna powieść, która wciąga od pierwszych stron. Muszę przyznać, że czyta się rewelacyjnie, ale jest w niej dużo opisów. Jedynym minusem dla mnie było podejście Witka do kobiet na samym początku. Mam nadzieję, że to choć troszkę się zmieni, gdzie już było widać zalążek tej przemiany. Powieść ta była naprawdę ciekawą przygodą, można trochę wejść do studenckiego świata. Wyczekuje już z niecierpliwością kolejnego tomu, a Wam polecam ten tytuł ❤️

"Student19" to historia młodego chłopaka, który wyjeżdża z rodzinnej...

***
Witek wyjeżdża na studia do Szczecina. Wprowadza się do akademika. Jego życie kręci się wokół imprez, kobiet i uczelni.
Szuka swojej miłości w internecie na portalu randkowym.
Kiedy poznaje Krainę, zakochuje się w niej.
Tylko czy ona odwzajemni jego uczucie?
***

Fabuła skupia się tutaj na pierwszym semestrze jego studiów i ukazuje stereotypowe życie studenckie: imprezy, alkohol, flirt, przyjaźnie , pierwsza miłość, egzaminy.
Młodzi tak naprawdę dopiero uczą się życia.
Autor bardzo drobiazgowo wszystko opisuje, ale myślę, że tak właśnie miało być 🤔 aby pokazać rozterki Witka.
Czyta się lekko, dzięki czemu książka jest do pochłonięcia w jeden wieczór:)
Niebawem ukaże się druga część; jestem ciekawa jak potoczą się losy Witka.

***
Szuka swojej miłości w internecie na portalu randkowym.
Kiedy poznaje Krainę, zakochuje się w niej.
Tylko czy ona odwzajemni jego uczucie?
***

Książka przy której bardzo miło spędziłam czas.
Witek (bohater powieści) ze swoimi problemami miłosnymi i przemyśleniami już od początku „daje się lubić” i wydaje się, że to historia kolegi ze studiów. Z tą powieścią bardzo łatwo się utożsamiać i jest to element powodujący, że jeszcze przyjemniej się tą powieść czyta.
Historia z życia wzięta, ale i niebanalna.
Zdecydowanie polecam i czekam na drugi tom!

Książka przy której bardzo miło spędziłam czas.
Historia z życia wzięta, ale i niebanalna....

Polubiłam głównego bohatera - Witka, który wkracza w dorosłe życie i doświadcza przytłaczającego uczucia zakochania. Płynące z głębi serca refleksje wspaniale ilustrują rozterki młodego człowieka. Lekka i przyjemna lektura, podczas której nie raz się uśmiechniesz :) Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

Tytuł: Student 19
Autor: Radosław Stopka
Wydawnictwo: Wydawnictwo magia słów
Bardzo podobała mi się książka I historia głównego bohatera szkoda mi go, nie zasłużył żeby tak zostać potraktowanym przez dziewczyny. Historia to prawdziwy rollercoaster miłości I radości a także smutku I rozczarowania. Nie mogę doczekać się kolejnej części.

Tytuł: Student 19
Autor: Radosław Stopka
Wydawnictwo: Wydawnictwo magia słów

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Opinia

"Student 19"

Autor
@radoslaw_stopka

Wydawnictwo
@wydawnictwomagiaslow

Współpraca reklamowa
(@wydawnictwomagiaslow)

"Student 19"to historia Witka który przyjeżdża do nowego miasta rozpocząć studia.Czuje się samotny.
Kiedy pojawia się Karina, jego serce zaczyna bić w innym rytmie. Miłosny wir odmienia młodego mężczyznę.
Czy główny bohater utrzyma się na uczelni? Czy pokona przeciwności, które staną na jego drodze?
Czy Witek doświadczy miłości?
Autor pokazuje inny świat studenta bardziej na luzie imprezy, alkohol i oczywiście dziewczyny.
Studia to jest trudny okres dla młodego człowieka który chce je rozpocząć .Albo imprezujesz lub jesteś kujonem .Masz przyjaciół lub dopiero ich poznajesz . Bohaterzy bardzo dobrze wykreowani.Czytało mi się bardzo dobrze z ciekawością poznałam jak to być studentem . Książka jest debiutem autora .

Dziękuje za egzemplarz do recenzji i możliwość zrecenzowania jej wydawnictwu @wydawnictwomagiaslow 😉

#student19#radosławstopka#wydawnictwomagiasłów#debiut#studia#

@wydawnictwomagiaslow

Współpraca reklamowa
(@wydawnictwomagiaslow)

Kiedy...

Tytuł : Student 19. Tom I.
Autor : Radosław Stopka
Wydawnictwo Magia Słów
Data premiery : 24.01.2024r.
#współpracareklamowa

Opis książki :

Nieśmiały Witek Pająk wyjeżdża na studia do obcego miasta. Jego życie obraca się wokół imprez, uczelni i kobiet. Zdesperowany szuka swojej pierwszej miłości w internecie. Niespodziewanie zaczyna poznawać atrakcyjne dziewczyny na portalu randkowym.
Czy Witek doświadczy miłości?

"Przecież to głupie, żeby zakochać się w kimś, kogo się na oczy nie widziało? To wręcz chore, myślał. Ale co w tym złego? Co takiego złego robił? Rozmawiał z drugą pokrewną duszą, nawet dobrze im się gadało. Może właśnie dzięki temu miał szansę ją poznać. Czy mogło pojawić się coś więcej?"

Witek poddaje się życiu studenta, czyli imprezy, dziewczyny i nauka do egzaminów są na porządku dziennym.
Chłopak postanawia poszukać szczęścia w miłości na portalu randkowym.
Poznaje tam Karinę dzięki, której jego serce zaczyna bić szybciej.
Co wyniknie z tej znajomości?
Czy można zaufać komuś kogo poznało się w internecie?
Książka jest bardzo wciągająca, fabuła zabiera nas w świat studentów, którzy na swojej drodze spotykają wiele trudności z, którymi muszą się uporać.
Autor świetnie opisuje emocje, uczucia bohaterów. Przypomina jak niebezpieczne są znajomości zawarte poprzez portale randkowe, jak szybko można zostać zmanipulowanym.

A Wy mieliście kiedyś konta na portalach randkowych? Daliście się zbajerować?
Ja przyznaje się bez bicia, miałam, ale nie byłam na tyle głupia aby dać się wykorzystać i zmanipulować. 🙈😅

Podsumowując :
Świetny debiut autora, a to, że ja uwielbiam wspierać debiuty także mam nadzieję, że moja recenzja zachęci Was do sięgnięcia po tę lekturę.
Z niecierpliwością czekam na kontynuację.
Dziękuję wydawnictwu i autorowi za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje

Tytuł : Student 19. Tom I.
Autor : Radosław Stopka
Wydawnictwo Magia Słów
Data premiery : 24.01.2024r.
#współpracareklamowa

Opis książki :

🍊Recenzja premierowa🍊

Premiera 24.01.2024 r.

„Student 19” - Radosław Stopka

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomagiaslow

Książka jest niemałym grubaskiem. Powiem szczerze na początku miałam małe obiekcje co do niej, w sumie nie wiem z jakich względów, ale okazała się bardzo interesująca i ciekawa. Historia opowiada o młodym chłopaku - Witku, który wyrusza w świat aby studiować. Początki nie są łatwe, a najgorzej gdy ktoś się uweźmie i nie chce odpuścić. A gdy do tego dochodzi poniżenie, to wcale się nie dziwię, że wiele rezygnuje, ale nie Witek. Ma chłopak samozaparcie, nie poddaje się tak łatwo, gdy trzeba wziąć się do roboty to nawet nocki zarywa. Witek to młody chłopak, który pragnie związku, ale także zabawy. Gdy nie wychodzi mu na żywo, to idzie w świat wirtualny. Poznaje wiele dziewczyn, ale zawsze stara się być kulturalny, chociaż i z tym ma czasem problem. W sumie jego problemy sprawdzając się do chęci posiada dziewczyny. Szybko się zakochuje . Zamiast skupić się na nauce to ciągle myśli o kobietach i imprezach, na których nie stroni od alkoholu. No chłopak lubi sobie wypić i to nawet często. W sumie wszyscy jego koledzy liczą na dziewczyny i alkohol.

Autor opisał całe życie młodego chłopaka, który szuka swojej miłości. Nie boi się zagadywać i nie zraża się przy niepowodzeniami. Bardzo podobał mi się jego upór. Nie był zbyt nachalny, ale pod wpływem alkoholu czasem przesadzał. Bohater wykreowany w ciekawy sposób z dużą dawką humoru, nieśmiałości i pragnienia kochania i bycia kochanym.

Autor ma interesujące i lekkie pióro. Czasem tylko opisy mi się trochę dłużyły, bo było ich całkiem sporo. Dialogi o wszystkim i o niczym, i o tym ważnym i mniej ważnym. A rozmowy chłopaków to mistrzostwo, jakby prosto wyjęte z życiowych rozmów. Słownictwo nie zawsze miłe i przystępne, bardziej wulgarne, ale niestety takie są realia. Ci chłopcy często traktowali kobiety przedmiotowo, ale czasem normalnie. Taki już chyba urok facetów.

Pod koniec tak się wkręciłam, że nie mogłam się oderwać. Dobrze, że historia Witka chyba będzie kontynuowana. Bardzo chętnie poznam co wreszcie spotka naszego bohatera i czy znajdzie miłość swojego życia. Bo czasem ta druga osoba jest dużo bliżej niż się myśli, tylko trzeba umieć to dostrzec i przestać szukać ideałów.
Historia jest inna niż zwykłe romanse, ale czytając o miłosnych przemyśleniach facetów, można wejść iw ich świat i zobaczyć o co może im chodzić. Gorąco polecam jako miłą odmianę od typowych romansideł.
9/10😍

🍊Recenzja premierowa🍊

Premiera 24.01.2024 r.

„Student 19” - Radosław Stopka

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomagiaslow

"Student 19" to debiut. Debiut, który mnie zaskoczył i sprawił, że z jednej strony czuję przesyt Witoldem Pająkiem, a z drugiej strony nie mogę się doczekać kontynuacji. Dlaczego przesyt? Zerknijcie niżej...
Autor stworzył ciekawą historię, w której pokazuje życie młodego człowieka wkraczającego w dorosłość i próbującego się usamodzielnić. Obserwujemy jego wzloty i upadki nie tylko w życiu osobistym, ale i tym uczelnianym. W tym miejscu wspomnę, że bardzo polubiłam tutaj postać profesora Baranka, który w moim odczuciu uratował tego biednego Witka, przed totalną porażką, choć początkowo wydaje się, że tylko się uwziął na studenta, bez większego celu.
Nie będę streszczać ponownie fabuły, bo tak naprawdę wiemy już wiele z opisu wydawcy, a nie chciałabym Wam czegoś przez przypadek zaspojlerować. Zdradzę tylko, że Witold Pająk to specyficzny młody człowiek- z jednej strony romantyk uwielbiający patrzeć w gwiazdy, pragnący kochać i być kochanym, z drugiej nieśmiały i zagubiony chłopak, któremu po zbyt często nadużywanym (w bardzo dużych dawkach) alkoholu wydaje się, że może zawojować świat - każdy, kto go bliżej pozna, czytając tę historię, zrozumie co mam na myśli ;)

Radosław Stopka postawił w tej książce na opisy. Opisuje po prostu wszystko to, co da się opisać, od emocji, uczuć, wspomnień, odczuć przez to, jaka jest pogoda, kto gdzie siada w szkolnej ławce, gdzie chodzi się i jak się szykuje na "balety", po to jak wygląda dana osoba, jaki ma wzrost, twarz, włosy, oczy, w co jest ubrana, jak wygląda okolica, pokój, obiad, itp... choć kocham barwne i dokładne opisy, mam szczerą nadzieję, że w kolejnym tomie będzie ich trochę mniej, przynajmniej mniej powtórzeń.
Momentami jest to bardzo monotonne, szczególnie w sytuacjach, w których Witek analizuje swoje lub czyjeś zachowanie- przyznaję, że niektóre opisy, szczególnie powtórzenia (których jest dość sporo) w pewnym momencie zaczęłam omijać. Co mnie zaskoczyło, ma to jednak też swoje plusy, bo naprawdę możemy się wczuć w położenie bohaterów i zrozumieć w pewnym stopniu ich zachowanie i motywy, którymi się kierują.
Poza tym jednym zarzutem książkę czyta się naprawdę przyjemnie. Napisana jest ładnym językiem, mimo poprzednich zarzutów naprawdę wciąga i intryguje, pozwala przypomnieć sobie swoje własne lata bez nadzoru rodziców, powspominać własne rozkminy, pierwsze miłości itp ;)
Akcja tej historii nie goni może na złamanie karku, ale w niektórych momentach potrafi nagle zmienić swój bieg i zaskoczyć.
Bohaterowie są ciekawi, każdy z nich wnosi wiele do tej historii, nie można im zarzucić, że są płaskie i niedopracowane.
Koniec zaskakuje i zasiewa ziarenko niepewności co do przyszłości relacji, w którą wkroczył bohater, a ona miała szansę na powodzenie. Z ciekawością czekam na drugi tom i to, w jaki sposób ta sprawa się rozwiąże.

Na duży plus i brawa zasługuje umieszczenie na początku książki playlisty, która towarzyszy naszym bohaterom. Przyznaję, że odkryłam kilka ciekawych pozycji, a jest w czym wybierać, bo autor prezentuje aż sześćdziesiąt utworów. Myślę, że każdy tu znajdzie coś dla siebie.

Czy polecam?
Polecam, choć książka może wydawać się niektórym dość specyficzna ze względu na ten ogrom opisów, ale naprawdę warto przymknąć na nie oko i dać Witkowi szansę.

Witek Pająk przeprowadza się do Szczecina, gdzie niedługo rozpocznie studia na kierunku budownictwo. Wprowadza się do akademiku, który ma już swoje lata. Trafia na sympatycznego współlokatora.
Jego życie, jako studenta zaczyna obracać się wokół uczelni, imprez i kobiet, które poznaje na portalu randkowym.
Nagle na jego drodze staje piękna Karina, dla której traci głowę.
Czy ich znajomość przetrwa? Czy Karina również czuje to samo co Witek?

Książka jest debiutem autora, tematyka jaką porusza całkiem ciekawa. Można przenieść się w czasie i powspominać studenckie życie. (Choć moje wyglądało całkiem inaczej, może przez studia zaoczne, prace i zycie)
Witek szybko poznaje nowych znajomych, nie ma problemu z nawiązywaniem kontaktu, nawet z płcią piękną. Dość szybko klimatyzuje się w nowym mieście. Jego jedynym problem jest wykładowca fizyki, który uwziął się na nim. I muszę przyznać że Baranek bardzo mi się spodobał. To taki wykładowca, którego potem wspomina się latami. Surowy, bezwzględny a przy tym gdzieś tam jest w nim odrobina ludzkości. Oj długo męczył Witka, sytuacja przy tablicy po teście, kiedy to kazał mu rozwiązywać zadania przypomniała mi o podobnym wydarzeniu w moim życiu z tym że była to matemtyka. ( 40 min zadan przy tablicy z materiału z 4 lat technikum)
Jedyny minus książki to opisy, było ich dużo, czasami nic nie wnosiły do historii. Przez nie książkę czytałam nieco dłużej niż jeden wieczór.
"Student19" to książka, w której każdy odnajdzie się bez problemu. Ukazująca życie studenta, jego perypetie na uczelni oraz w życiu osobistym/sercowym.

Nagle na jego drodze staje piękna Karina, dla której traci głowę....

• PRZECZYTANE 2024
  • Literatura obyczajowa, romans