Student19

Okładka książki Student19 Radosław Stopka
Okładka książki Student19
Radosław Stopka Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów Cykl: Student19 (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Student19 (tom 2)
Wydawnictwo Magia Słów
2024-04-24
2024-04-24

🌟Recenzja🌟

Premiera 24.04.2024 r

„Student 19 II tom” – Radosław Stopka

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomagiaslow

Dalsze losy Witka jako studenta i poszukiwacza prawdziwej i szczerej miłości. Czy uda mu się wreszcie osiągnąć to czego pragnie?

Witek to młody facet, który ma wiele perypetii związanych z miłością. Zaczął właśnie drugi semestr. Nie idzie mu najgorzej, ale też nie najlepiej. Woli czas poświęcać na imprezy i rozmyślaniu o kobietach, a głównie jednej. Nie może pogodzić się z otrąceniem, ale z drugiej strony chce jeszcze spróbować. Ma silną potrzebę bycia kochanym. Nie chce być samotnym do końca życia, dlatego usilnie szuka dziewczyny. Nie myśli tak jak inni o seksie, tylko marzy mu się głębsza relacja. Nie boi się ciężkiej pracy, chce poczuć jak to jest. Swoje obowiązki wykonuje skrupulatnie, nie obija się.

Autor w ciekawy sposób przedstawia perypetie życiowe młodego chłopaka, który wyrwał się z małej mieściny aby się kształcić, zaczerpnąć wolności i poznać kogoś wartościowego. Pokazał jak może taka relacja wyglądać ze strony męskiej, bardziej surowej. A wychodzi na to, że faceci tak samo jak my analizują wszystko, boją się i mają obawy. Oni tylko grają twardych, ale tak naprawdę są pełni obaw. Tak jak kobiety rozmawiają o płci przeciwnej. Nie zawsze są cenzuralne, ale Witek stara się być miły i kulturalny. Jemu nie w głowie zbliżenia, tylko szczera i bezpieczna miłość. Jak widać faceci też mogą mieć takie proste, ale tym samym niezwykłe marzenia. Nie każdy chce się bawić i wyzwalać.

Bardzo podoba mi się pióro autora i jego pomysł na przedstawienia historii z perspektywy chłopaka. Dzięki temu daje do myślenia, że nie tylko kobiety są wrażliwe, ale faceci też, tylko oni skrywają to za warstwą grubej skóry. Opisy bardzo ciekawe, dialogi pełne i wyraziste. Trochę przy dużo było imprez i pijaństwa, ale do przeżycia.

Byłam ciekawa jak potoczą się losy Witka i powiem, że jego droga do szczęście jest kręta i nieprzewidywalna. Czeka go wiele ciężkich decyzji. Nie zawsze Ci co byli przyjaciółmi mogą się za nich uważać. Czasem podjęcie jednej decyzji może może wywoływać inne konsekwencje. Nie wszystko będzie łatwe i oczywiste.
Warto sięgnąć po tę książkę, by poznać lepiej perspektywę męską. Można zagłębić się w ich psychikę i zobaczyć jak ich myślenie jest podobne do naszego.
9/10

🌟Recenzja🌟

Premiera 24.04.2024 r

„Student 19 II tom” – Radosław Stopka

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomagiaslow

W tej części poznajemy dalsze losy naszego głównego bohatera Witka i jego paczki. Ich studenckie życie jest wyjątkowo barwne i typowe dla młodych ludzi próbujących walczyć z dorosłym życie. Walka często bywa nierówna i trudna, niesie ze sobą wielki entuzjazm i euforię, ale też pełne rozczarowań chwile. 🤷‍♀️
Mocno moralizatorskie zakończenie, które na pewno będzie szokiem dla wielu było dla mnie jak wisienka na torcie. 🔥
Zdecydowanie polecam sięgnąć po tą historię osobom wybierającym się na studia, ale też tym którzy czują się zagubieni na swojej uczelni. Z pewnością wyciągnięcie z książki wiele dla siebie i zobaczycie, że nie tylko Wy macie przed sobą ogrom przeciwności losu. Najważniejsze to być sobą i nie zapominać co ma prawdziwą wartość w życiu. Polecam ! ❤️

Mocno moralizatorskie zakończenie, które na pewno będzie szokiem...

Poznaj dalsze losy Witka Pająka. Wiosna jest czasem miłości. W drugim semestrze studiów Witek kontynuuje poszukiwania swojego szczęścia. Jego losy ponownie krzyżują się z Weroniką i Kariną. W tle szalonych imprez i podróży rozgrywa się jego sercowy galimatias. Jak skończy się ta historia? Czy chłopak odnajdzie prawdziwą miłość? Co z uczelnią, czy da z siebie wszystko?

Fabuła ksiazki przedstawia nam dalsze perypetie Witka Pająka podczas drugiego semestru studiów. Pomimo przeciwności losu walczy o pozostanie na studiach jednak nie z każdej opresji uda mu się wyjść obronną ręką. Los nie oszczędza głównego bohatera na żadnej płaszczyźnie zwłaszcza jeśli chodzi o uczucia. Autor do samego końca nie oszczędza głównego bohatera a na sam koniec wbijając mu nóż prosto w serce. Muszę przyznać że końcówka książki i emocje z nią związane towarzyszyły mi przez długi czas od przeczytania książki.

Student19 to ksiazka dla studentów, romantyków, lubiących mocny humor, melanholikow, wrażliwych, imprezowiczów jednym słowem dla każdego starego- młodego i małego - dużego.

Czytając to jesteś już prawdopodobnie po pierwszym tomie i po pierwszej mojej recenzji więc jedynie czym mogę cie zachęcić bardziej do przeczytania to fakt, że ta część jest bardziej zwariowana i posiada odpowiedzi nad którymi do tej pory głowiłeś się i troiłeś dlaczego Witek czy inni nasi bohaterowie postąpili tak czy inaczej. Posiada znacznie więcej przemyśleń, które mnie i moje życie ustawiło na innym torze, a także i spojrzałem na otoczenie z nowej perspektywy...

Nie chciałbym cię też zniechęcić jak zobaczysz mniej gwiazdek,ale jest to uzasadnione moimi wewnętrznym przekonaniem i wartościami, które towarzyszą mi wraz ze wstąpieniem, do harcerstwa... (przekonasz się jak przeczytasz),ale nie wpływa to na fabule i spokojnie historia Witka wstrząśnie Tobą w jeszcze wielu wielu momentach, których nawet się nie spodziewasz - szykuj się na jazdę bez trzymanki

Czy będziesz miał mieszane uczucia jak skończysz książkę? Jasne, że tak, bo ta książka jest w ten sposób zrobiona, że nie ma tu odpowiedzi tak czy nie. Ja sam niekiedy prosto z mostu pisałem do autora "Co żeś ty ze mną człowieku zrobił" a on jedynie odpisał, że "O to chodziło, by wzbudzić emocję, ale nie by była ona nijaka"

Jeśli dotarłeś to tej części recenzji to nie wiem po co, bo za chwilę będą jedynie podziękowania, a ty już powinieneś ją czytać czytelniku, a ja chciałbym podziękować, że książka przypomniała czasy w którym byłem studentem i już teraz wiem, że jak wyszło by takie małe uzupełnienie jak "Student19: akademik" czy podobne to brałbym w ciemno i czytałbym o Witku dalej...

Gotowi na kontynuację historii Witka?

Mówią, że wiosną wszystko budzi się do życia...
Kwiaty rozkwitają...
Budzą sie hormony...
Witek rozpoczyna drugi semestr studiów. Można powiedzieć że z przytupem i typowo po studencku. Impreza za impreza, ciężkie poranki, buzujące hormony, kumple, dziewczyny...npwa dorywcza praca i sercowy galimatias.
W jego życiu nadal są dwie dziewczyny Weronika oraz Karina.
Czy ułoży sobie życie któraś z tych dziewczyn?
Jak zakończy się ta historia?

"...życie jest chore. Jak bardzo śmierdzącym jest bagnem, w którym ludzie krzywdzą się nawzajem z egoistycznych pobudek."
Bohaterowie w tej książce są różnorodni. Miałam wrażenie, że Witek nieco się zmienił, jakby wydoroślał. Niestety jego wadą jest to, że kompletnie nie zna się na kobietach. Podąża za nimi ślepo, nie widząc sygnałów i tego czy nadają na tych samych falach.(Lub jest tak omamiony dobrym słowem, lub czynem) Ale właśnie takie są prawa młodości.
Bohaterowie nie są omylni, uczą się życia, podejmują decyzje i ponoszą konsekwencje. (Są realnie stworzeni)
Mnie osobiście ten tom nie wciągnął aż tak bardzo, jak poprzedni. Młodzi imprezowali dość często, przez co poczułam się jakby w monotoni. (Może jestem za stara i nie nadążałam za ich rytmem😅🙊)
Myślę, że książka idealnie nada się dla młodzieży, która odnajdzie się znakomicie w perypetiach młodego Witka.

Gotowi na kontynuację historii Witka?

Mówią, że wiosną wszystko budzi się do życia...
Kwiaty rozkwitają...
Budzą sie hormony...
W jego życiu nadal są dwie...

🍻🍻🍻 Recenzja patronatu 🍻🍻🍻

Radosław Stopka " Student 19 " #2
@radoslaw_stopka

Cykl : Student 19

Wydawnictwo : Magia Słów
@wydawnictwomagiaslow

PREMIERA KSIĄŻKI 24/04/2024r🔥🔥🔥

🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻

Przygniotło go tak mocno, że nawet nie wiedział, jak to opisać. Koszmar dział się na jego oczach.
To była ostatnia rzecz, której się spodziewał. Zaniemówił. Gdyby ktoś poprosił go o coś teraz, nie potrafiłby wydusić z siebie słowa..."

" Student 19.tom 2 " to kontynuacja historii Wojtka Pająka, który jest na drugim semestrze studiów i nadal poszukuje szczęścia i miłości.. To opowieść o jego dalszych losach, które są pełne emocji, napięcia i niezapomnianych chwil..

Wiosna niesie ze sobą obietnicę miłości, a dla Witka Pająka drugi semestr studiów to czas kontynuacji poszukiwań szczęścia.. Jego losy znów splatają się z Weroniką i Kariną, a w tle szalonych imprez i podróży rozwija się prawdziwy sercowy chaos.. To emocjonujące zagmatwanie uczuć, które nie pozwala oderwać się od książki..

Autor wciąga nas w życie studenta, pełne imprez, rozterek i poszukiwań miłości.. Towarzyszymy bohaterowi na każdym kroku, przeżywając z nim zarówno radości, jak i trudności..
Czasem można się nawet śmiać z ich szalonych zachowań, ale jednocześnie widzimy, że życie młodych osób nie zawsze jest kolorowe i łatwe.. Autor świetnie oddaje tę realistyczną stronę życia i trudności w znalezieniu prawdziwych i zaufanych relacji..

Chociaż nie zawsze zgadzałam się z ich wyborami, które czasem prowadziły ich na krętą ścieżkę, nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że życie młodych ludzi nie jest takie proste, jakby się wydawało.. Trudno jest znaleźć prawdziwych przyjaciół, którzy są lojalni i gotowi nas zrozumieć.. Nawet ci najbliżsi czasem nie potrafią do końca zrozumieć naszych dylematów..

Jednak ta książka nie tylko dostarcza rozrywki, ale również porusza nasze emocje.. Zakończenie historii naprawdę mnie zaskoczyło i wywołało lawinę uczuć.. Autor pokazał, że życie ma swoje własne plany i czasem musimy zaakceptować to, co przynosi nam los..
To naprawdę realistyczna powieść, która ukazuje trudności, z jakimi młodzi ludzie się borykają i jak podejmują ważne decyzje..

🍻🍻🍻 Recenzja patronatu 🍻🍻🍻

Radosław Stopka " Student 19 " #2
@radoslaw_stopka

Cykl : Student 19

Wydawnictwo : Magia Słów
@wydawnictwomagiaslow

PREMIERA KSIĄŻKI 24/04/2024r🔥🔥🔥

🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻

" Kiedy czytał wiadomość, stał prawie na baczność, teraz przytłoczony tym, co zobaczył usiadł na ławce. Chciał płakać, ale nie potrafił. Coś bardzo ciężkiego zaległo w jego sercu....

🧑‍🎓 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA 🧑‍🎓

Tytuł: "Student 19" Tom 2
Autor: Radosław Stopka
Wydawnictwo: Magia Słów
Premiera: 24.04.2024
(współpraca reklamowa)

W tej części poznajemy dalsze losy Witka Pająka. Zaczyna on drugi semestr studiów na Politechnice Szczecińskiej. Witek dalej podejmuje kroki i poszukuje swojej upragnionej miłości. Tylko nie za bardzo mu się to udaje gdyż ciągle myśli o Karinie i nie może o niej zapomnieć. Zamiast skupić się na nauce to ciągle myśli o kobietach i imprezach,na których nie stroni od alkoholu.
Czy uda mu się w końcu znaleźć prawdziwą miłość? Jak poradzi sobie na studiach?

Jestem pod wielkim wrażeniem tej historii.
Autor opisuje w niej życie młodego chłopaka który wkracza w dorosłość,szuka swojej miłości oraz próbuje się usamodzielnić.
Bardzo mi się podobało że pomimo wielu porażek i niepowodzeń Witek się nie poddawał. Ma on dużą dawkę humoru, nieśmiałości i pragnie kochać i być kochanym. Polubiłam lekkie pióro autora. Rozmowy studentów to było istne mistrzostwo. Słownictwo nie zawsze miłe,bywa również wulgarne.Ale takie są współczesne realia. Historia bardzo ciekawa i interesująca. Tak mnie wciągnęła że nie mogłam się od niej oderwać. Wzbudziła we mnie dużo emocji i z wielką ciekawością śledziłam losy bohaterów.
Autor pokazuje że mimo trudów życia codziennego miłość jest sensem wszystkiego. Można przetrwać wszystko dla miłości i z miłości. Chyba każdy człowiek jest istotą stworzoną aby kochać. Samotność jest najgorszą karą.
Zdecydowanie polecam 🥰

🧑‍🎓 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA 🧑‍🎓

Tytuł: "Student 19" Tom 2
Autor: Radosław Stopka
Wydawnictwo: Magia Słów
Premiera: 24.04.2024
(współpraca reklamowa)

[Reklama] Wydawnictwo Magia Słów

Świat studenckich problemów. Świat przyjaźni, głębszych uczuć i scen erotycznych.
Pierwszy tom nie przypadł mi do gustu. Ale jak już mi się trafiła kontynuacja, to postanowiłam dać jej szansę. Szansę Witkowi i jego historii.
Męskie spojrzenia na świat i relacje kolejny raz niestety nie przypadły mi do gustu. Rozumiem zamysł powieści i płynące z niej przesłanie ale w dalszym ciągu podtrzymuję, że to nie jest książka dla mnie.
Ogromnie dłużyło mi się jej czytanie. Dla mnie nie była interesująca. Nawet dialogi nie przemawiały do mnie. Tak samo jak opisy, które strasznie się dłużyły. I drażniły mnie wulgaryzmy czy niezbyt przyjemne określenia kobiet. Ja to rozumiem, że chłopcy czy młodzi mężczyźni mają zupełnie inne spojrzenie na wszystko, naprawdę. Po prostu, mówiąc najdelikatniej, było nudno i drażniąco. Niestety dla mnie to nie była dobra lektura. Były emocje ale nie takie, jakie lubię.
Oczywiście jest to tylko moja prywatna opinia, z którą nie musicie się zgadzać. Zachęcam natomiast do wyrobienia sobie własnego zdania - czytamy oczywiście z zachowaniem chronologii.

[Reklama] Wydawnictwo Magia Słów

🩷 Na dalsze losy studenta Witka czekałam z utęsknieniem.Było to spowodowane tym,że bardzo Go polubiłam i byłam ciekawa jego decyzji miłosnych oraz działań zmierzających do tego,by odnalazł szczęście.
🩷Od pierwszych stron autor daje czytelnikowi ogrom ciekawych zdarzeń z życia studenta.Są imprezy przepełnione alkoholem,za chwilę studia,jego myśli i niezdecydowanie z podejmowaniem dalszych kroków,by zdobyć upragnioną miłość.Towarzyszymy mu na każdym kroku:w czasie rozrywek,wyjazdów,podejmowanych decyzji bądź pracy którą podjął.Jednak na pierwszy plan wysuwają się poszukiwania miłości,która okazuje się zagmatwana i niepewna.
🩷Niesamowicie bawiłam się z bohaterami.Niektóre ich zachowania nie pochlebiam,ponieważ dążyły do upadku.Pragnienie znalezienia drugiej połówki powodował,że nie mogę oprzeć wrażeniu,iż życie młodych osób nie jest takie kolorowe.Nie łatwo odnaleźć szczerych i pełnych zaufania osób,by z nimi porozmawiać.Nawet koledzy z akademika nie potrafili w pełni zrozumieć bohatera

🩷Jest bardzo życiowo,czasem zabawnie a nawet szalenie.Dzięki temu możemy się świetnie bawić.Poznanie finału losów Witka bardzo mnie zaskoczył.Spowodował we mnie ogromną ilość emocji i niezrozumiałych decyzji przez bohatera.Powieść pokazuje,że życie rządzi się własnymi prawami i często musimy zaakceptować wydarzenia,które dzieją się w naszym życiu

🩷Jeśli chcesz zabrać się do Szczecina i poznać zakończenie losów Witka,który chciał kochać i szukał tej miłości to koniecznie przeczytaj tą książkę
🩷Z całego serca polecam