Pokusa

Okładka książki Pokusa
Alexi Lexi Wydawnictwo: Magdalena Szweda literatura obyczajowa, romans
2024-02-14
2024-02-14

"Pokusa jest jak melodia, której nie można przestać słuchać, chociaż wiesz, że prowadzi do czegoś nieprzewidywalnego."
"Pokusa" od Lexi Alexi, czyli Magdaleny Szwedy, która postanowiła napisać książkę pod pseudonimem, to genialny zbiór krótkich opowiadań.
Z reguły nie sięgam po antologie, ponieważ ich nie lubię. Tym bardziej nie biorę ich pod patronat, ale jestem wielką fanką pióra autorki i po przeczytaniu tych krótkich historii, postanowiłam wziąć tę książkę pod swoje "skrzydła", ponieważ autorka doskonale wie jak rozpalić moje policzki do czerwoności. Co zrobić bym nie mogła złapać tchu. Bym przepadła.
W tej książce dostajemy osiem opowiadać, które są naszpikowane namiętnością, seksem i pikanterią. Jedne są bardziej tajemnicze, drugie emocjonujące, ale i zaskakują, wciągają od samego początku, może i też trochę bawią.
Nie umiem wybrać, która z nich była najlepsza. Chociaż może te z szefami najbardziej do mnie przemówiły, bo w końcu jestem wielką fanką romansów biurowych.
Jeżeli lubicie romanse, erotyki i antologie, to "Pokusa" powinna wam się spodobać!
Dziękuję Magdzie za zaufanie! 🖤 Trzymam kciuki za kolejne świetne książki 🖤

25/2024

@magdalena.szweda_ "Pokusa"

Książka która jest zbiorem ośmiu opowiadań przepełnioncyh uczuciami i erortyzmem.
Jest osiem opowiadań i Jedna Pokusa gdy czytasz nie możesz przestać.

⭐️ Pierwsza historia Clary oj działo się aż sama byłam zaskoczona,że można wszystko tak ukrywać.
⭐️ (Nie)Boski Szef -Lily która odkrywa prawdę,czy Szef jej pomoże?
⭐️ Miriam pracuje w firmie do późnych godzin nocnych czy wyjazd z Szefem coś zmieni?
⭐️Zarozumiały Szef- opowiadanie które pokazuje,że nie zawsze szef jest zły 🤫
⭐️Tamara która wraca do domu taxi,jest to historia która daje wiele emocji i zaskoczenia
⭐️Sekretna obsesja-Amanda i Colin czy ta relacja sąsiedzka ma rację bytu?
⭐️Emily i Daniel czy różnica wieku jaka ich dzieli stanie się przeszkodą?
⭐️Megan i Nicolas czy skrywane uczucia będą miały szansę się rozwinąć?

Każde z tych opowiadań pokazuje,że nie warto niczego się bać.
Autorka pokazuje,że warto ryzykować,a jak wiadomo kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
W każdym opowiadania można poczuć emocje bohaterów,a ja to uwielbiam w książkach.
Czytając każde z tych opowiadań zastanawiałam się jak ja bym się zachowała i powiem Wam,że ryzykowałabym.
Brawo dla autorki za tak dokładne opisy,oczami wyobraźni można było wszystko zobaczyć.
Moja ocena 9/10
Bardzo lubię opowiadania ale odejmuje punkt tylko dlatego,że dla mnie było ich za mało🙈.

Dziękuję autorce za egzemplarz do recenzji.

25/2024

@magdalena.szweda_ "Pokusa"

Jest osiem opowiadań i Jedna Pokusa gdy czytasz nie możesz przestać.

⭐️ (Nie)Boski Szef -Lily która odkrywa prawdę,czy Szef jej pomoże?
⭐️ Miriam pracuje...

🪷🪷🪷🪷 Recenzja 🪷🪷🪷🪷

Alex Lexi " Pokusa "
@magdalena.szweda_

Wydawnictwo : Magdalena Szweda

🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷

" Pocałunek był delikatny i czuły. Tym dotykiem przekazywałem jej wszystkie emocje, które się we mnie nagromadziły... "

Autorka zgrabnie balansuje pomiędzy napięciem a romantyzmem, co sprawia, że trudno się oderwać od tej książki..

Jej styl pisania jest tak przyciągający, że trudno oderwać się od lektury.. Każda historia jest jak emocjonalna karuzela, która wciąga czytelnika coraz głębiej..
Również każda historia ma swoje unikalne postacie, które przyciągają czytelnika swoimi historiami i emocjami..

Autorka wspaniale oddaje różne aspekty miłości, od namiętności po tajemnice..

Każda historia jest unikalna i porusza różne tematy, ale wszystkie mają wspólną cechę - są pełne pasji i uczuć..
Autorka potrafi znakomicie przedstawić relacje między bohaterami i zaskakiwać czytelnika nieoczekiwanymi zwrotami akcji..

Polecam tę antologię wszystkim miłośnikom romansów, którzy szukają czegoś nowego i nietuzinkowego..

" - Jesteś bardzo niegrzeczną dziewczynką. Mam zamiar cię ukarać - wyszeptał.."

1. " Układ z szefem ": Clary, młoda i ambitna pracownica, spędza przypadkową noc z tajemniczym nieznajomym. Okazuje się, że nieznajomy jest jej szefem! Ta namiętna przygoda może zmienić ich relację w sposób, którego się nie spodziewali.

2. "(Nie) boski szef ": Lily odkrywa, że jej partner ją zdradza. Zamiast załamywać się, postanawia się zemścić. Jej planem jest wykorzystanie swojego szefa w tej zemście. Czy to dobry pomysł?

3. " Wyjazd z szefem" : Miriam wyrusza w podróż służbową ze swoim szefem. Podczas tej podróży czekają na nią różne niespodzianki i przygody. Jakie zwroty akcji ich tam spotkają?

4. " Zarozumiały szef":Panna Smith i Maxem Willson którzy nie przepadają za sobą. Są jak woda i ogień, zawsze się sprzeczają. Ale kto wie, może ta napięta atmosfera przerodzi się w gorący i namiętny romans!

5. " Taxi ": Tamara doświadcza ekscytujących chwil z taksówkarzem. Kim jest ten tajemniczy taksówkarz?

6. Opowiadanie " Sekretna obsesja" : Amanda nawiązuje bliższą relację ze swoim sąsiadem, Colinem. Jakie będą konsekwencje tego zbliżenia?

7. " Sekretne pożądanie" : Emily zakochuje się w mężczyźnie starszym od siebie. Czy różnica wieku będzie miała znaczenie w ich związku?

8. "Sekretne zakochanie" : Megan wraca do swojego rodzinnego miasta na ślub brata. Tam spotyka przyjaciela brata, co może odżywić stare uczucia. Jak potoczą się ich losy?

🪷🪷🪷🪷 Recenzja 🪷🪷🪷🪷

Alex Lexi " Pokusa "
@magdalena.szweda_

Wydawnictwo : Magdalena Szweda

🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷

" Pokusa " jest prawdziwą uczta dla miłośników romansów.. Każda historia ma swój unikalny charakter i wciąga czytelnika od pierwszych stron.....

🖤 RECENZJA 🖤

Pokusa (antologia)

✒️ Alexi Lexi (Magdalena Szweda)
📚 Magdalena Szweda

[ Współpraca reklamowa ]

Jako miłośniczka romansów biurowych znalazłam istną perełkę. Osiem niesamowitych grzesznych i pełnych emocji opowiadań, ktore intensywnie nakręcają wyobraźnię.

★ Układ z szefem
Jednonocna przygoda, z nieznajomym z portalu randkowego. Jak rozwinie się ta relacja, gdy okaże się, że uf nieznajomy to przyszły szef? Jaki układ zawiorą?
Pełne namiętności i pasji przyciąganie. Walka ciała z rozumem. Rozkwit kobiecości i walka z uczuciami.

★ (Nie)Boski szef
Dla Lily świat nagle runął, odkryła ze jej długoletni związek był kłamstwem. Przypadkowo spotkany znienawidzony szef okazuje się jej kołem ratunkowym. Czy to przeznaczenie daje im szansę na nowy początek?

★ Wyjazd z szefem
Miriam swojego szefa nieznosi, uważa go za apodyktycznego dupka. W teraz czeka ją z nim podróż służbowa. Jakie są prawdziwe zamiary jej szefa? I czy to ona napewno jest tą skrzywdzoną?
Dwie strony Cartera i niemałe dylematy. Gdzie czasem jeden krok znaczy wszystko.

★ Zarozumiały szef
Nienawidzą się nawzajem. Jednak jak silna pokusa może przemienić nienawiść w pożądanie? Fire

★Taxi
Wsiadając do taksówki Tamarze puszczają wszystkie hamulce. Bierze to czego pragnie. Kim jest tajemniczy taksówkarz? Jaki prezent ma ona dla niego?

★ Sekretna obsesja
Jego napędza obsesja, ją potrzeba bliskości. Lecz czy to co ich gwałtownie połączyło, ma szansę na trwałość?

★ Sekretne pożądanie
Czy może kusi coś bardziej niż Sekretny romans z 18 lat starszym przyjacielem i wspólnikiem ojca?

★ Sekretne zakochanie
Nie widzieliśmy się 10 lat, a jej młodzieńcze zakochanie odżywa, gdy ponownie ich drogi się łączą. Ułożyła sobie życie bez niego, ale czy to jest to czego i on pragnie?

♥️ Kochani cóż to za gorąca lektura. Płynące uczucie pożądania w zderzeniu z relacją, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Zakazane związki m.in. między szefem i podwładną, które kuszą i mamią. Skryte marzenia i pragnienia, które pod wpływem różnych nagłych impulsów w końcu mogą stać się rzeczywistością. Pełną pasji i gorącej namiętności. Kobiety w pełni świadome swoich potrzeb i bezpardonowo po to sięgające. Poddające się magnetycznemu przyciąganiu. Mamią obietnicą rozkoszy. Grzeszni mężczyźni, z aurą tajemniczości i sercami podatnymi na zranienie.
Czysty ogień 🔥 Ogromnie polecam ❣️

🖤 RECENZJA 🖤

Pokusa (antologia)

✒️ Alexi Lexi (Magdalena Szweda)
📚 Magdalena Szweda

[ Współpraca reklamowa ]

★ Układ z szefem
Jednonocna przygoda, z nieznajomym z portalu randkowego. Jak rozwinie się ta...

Pokusa to osiem opowiadań,każde z nich jest inne,ale wszystkie łączy jedno pokusa i do czego prowadzi,gdy nie potrafisz się jej oprzeć…🤫😈

Co z niej znajdziecie?
Clarę,której jedna noc z nieznajomym,niespodziewane spotkanie z tym samym mężczyzną sprawi,że sytuacja się skomplikuje.
Lily,która zostaje okłamana co prowadzi do tego,że szuka zemsty wykorzystując Jamesa,któremu nie spodziewała się wpaść w ramiona.
Miriam,która nie znosi swojego pracodawcy i wcale się z tym nie kryje,a Carter cóż próbuje odczarować złe wrażenie.
Panna Smith i Maxa, którzy dają się ponieść pożądaniu😈
Tamarę,która chce przeżyć jedną noc z nieznajomym.Kim jest kierowca taksówki? Wręcz nie mogłam uwierzyć,gdy się dowiedziałam.
Amandę,która stała się jego obsesją.Co się wydarzy,gdy Colin spróbuje się do niej zbliżyć?
Emily, która ma pewien sekret🤫
A także Megan, która celowo unikała Nicolasa,który jej nie zauważał…

Jak zakończą się relacje między bohaterami poszczególnych opowiadań?

Czytajcie, opowiadania idealne na jeden wieczór ❤️.Ja jestem zachwycona.

Co z niej znajdziecie?

Dzięki uprzejmości autorki chcę wam dziś przedstawić najnowszą powieść „Pokusa”. Jest to zbiór ośmiu opowiadań z nutką pikanterii gdzie wszystko miesza się i dostajemy gorące opowiadania erotyczne. Każde z nich opowiada coś innego i magicznego.

„Układ z szefem”

„(Nie)boski szef”

Wyjazd z szefem”

Zarozumiały szef”

„Taxi”

„Sekretna obsesja”

„Sekretne pożądanie”

„Sekretne zakochanie”

Miłym zaskoczeniem było dla mnie dwa opowiadania „Taxi” i „Układ z szefem”. Nie spodziewałam się tak zaskakującej opowieści, które poruszyły moje serce. Autorka bardzo dużo włożyła trudu, aby napisać coś niezwykłego. Książka jest napisana prostym i lekkim językiem tak, że czyta się przyjemnie. Muszę jeszcze wspomnieć o okładce książki, która przyciąga wzrok a także kusi.

Muszę tu powiedzieć, że nie spodziewałam się tak różnorodnej fabuły i postaci. Lecz wszystko sprowadza się do tytułowej powieści „Pokusa”. Każda opowieść opowiada o czymś innym a my w każdym momencie możemy zacząć czytać, do której historii chcemy. Serdecznie polecam.

„Układ z szefem”

„POKUSA”

AUTOR: ALEXI LEXI

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
WYDAWNICTWO: Magdalena Szweda

„Po raz kolejny dzisiejszego dnia byłam na granicy. A gdy we mnie wszedł, wszystko inne przestało mieć jakiekolwiek znaczenie, liczył się tylko Carter. Każdym pchnięciem brał w posiadanie moje ciało, zabierając jednocześnie kawałek po kawałku moją duszę. Niszczył mnie, nie zdając sobie z tego nawet sprawy”.

Osiem historii i jedna pokusa:
- UKŁAD Z SZEFEM
- (NIE)BOSKI SZEF
- ZROZUMIAŁY SZEF.
- TAXI
- SEKRETNA OBSESJA
- SEKRETNE POŻĄDANIE
- SEKRETNE ZAKOCHANIE
„Pokusa” to zbiór ośmiu niedługich niesamowicie wciągających, intrygujących, dobrze napisanych, zaskakujących, pełnych namiętności, emocjonujących i piekielnie gorących opowiadań, w którym pokusa jest, silniejsza od rozumu. Autorka stworzyła niepowtarzalny klimat i atmosferę w swoich opowiadaniach, napięcie namacalne i trzymające czytelnika w niepewności. Każde z opowiadań jest inne, choć bazują na wątku skrywanych pragnień i pokus napędzanych żarem pożądania, w które wkradają się uczucia i nieoczekiwane zwroty akcji.
Spędzicie niezapomniane chwile, pełne chemii, pasji, pożądania, namiętności wartych grzechu i wspaniałych momentów z bohaterami tej antologii. Całość dynamicznie poprowadzona i przemyślana przez autorkę.
Bohaterzy świetnie wykreowani, różnorodni i interesujący.
Najbardziej utkwiło mi w pamięci opowiadanie Wyjazd z szefem i układ z szefem, choć każde z zawartych historii zawarta w tej książce zrobiło na mnie ogromne wrażenie.
Nie będę opisywała, o czym są te wszystkie historie, ponieważ chciałabym, żebyście sami odkryli i  rozkoszowali  się w całości, tym co kryje w sobie, każde z tych opowiadań i mieli z tego miłą niespodziankę.
Autorka ma lekki i przyjemny styl, który niesamowicie wciąga.
Czyta się zaskakująco szybko i czuję się usatysfakcjonowana, ponieważ spędziłam bardzo przyjemnie czas.

Opis:
Poznaj intensywny romans biurowy, w którym uczucie między szefem a asystentką przeradza się w coś znacznie głębszego. Następnie śledzimy ponowne spotkanie po latach i zobaczymy czy miłość potrafi przetrwać próbę czasu. Na koniec odkryj sekretną obsesję na punkcie nowej sąsiadki i dowiedz się, jak życie głównego bohatera gwałtownie zmienia się po poznaniu tajemniczej Amandy.

Polecam.

RECENZJA

„POKUSA”

AUTOR: ALEXI LEXI

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
WYDAWNICTWO: Magdalena Szweda

Skusiłam się na Pokusę i powiem Wam że nie żałuję Zawiera ona w sobie kilka krótkich opowiadań które znakomicie umilają wieczór. Niczym magnes ciągnęło mnie do niej i nie mogłam odłożyć póki nie przeczytałam.
"Pokusa" zawiera w sobie osiem krótkich opowiadań tj; Układ z szefem - Clara porzucona przez Adama postanawia umówić się na niezobowiązujący seks. Nigdy tego nie robiła ale tym razem postanowiła iść na całość. Mężczyzna który ją zaspokoił i pozostawił po sobie miłe wspomnienia okazuje się jej przyszłym szefem. Wiliam Palmer zdecydowanie lubi rządzić
(Nie) boski szef - Lily odkrywa zdradę mężczyzny, który z inna kobietą ma pięcioletnie bliźnięta. Postanawia się wyprowadzić. James, jej znienawidzony szef oferuje swoją pomoc. Oboje odczuwają dziwne uczucie i poddają się chwili namiętności. Wyjazd z szefem Carter zabiera Miriam na wyjazd służbowy, który okazuje się być  tylko przykrywką. Mężczyzna od dłuższego czasu podkochuje się w swojej asystentce i chce zdobyć jej serce. Czy mu się uda?
Zarozumiały szef - Panna Smith ma dosyć spełniania chorych ambicji szefa więc postanawia odejść z pracy. Max Willson zarozumiały dupek żądny najlepszych wyników od swoich pracowników zaskakuje ją swoją obecnością podczas późnych godzin w biurze. Kobieta bez chwili namysłu postanowił ulżyć mu w jego ciężkiej pracy...
Taxi - Alex i Tamara świetnie odnajdują się w rolach które odgrywają podczas rocznic ślubu. Zabawa pielęgnuje związek i dostarcza nowych wrażeń.
Sekretna obsesja - Amanda od kiedy wprowadziła się do kamienicy w której mieszka Colin, stała się jego obsesją. W momencie gdy nadarza się okazja żeby ziścić swoje marzenia mężczyzna postanawia działać
Sekretne pożądanie - Emily ukrywa swój romans z przyjacielem ojca Danielem Smithem. Mimo iż mężczyzna jest sporo starszy zaspokaja ją na każdej płaszczyźnie.
Sekretne zakochanie -  Megan opuszcza rodzinne miasto ze złamanym sercem. Zakochana w przyjacielu brata wraca po długim okresie nieobecności. Nicolasowi odpowiada jej powrót i ma nadzieję że tym razem od niego nie ucieknie. Czy przyzna się do swoich skrywanych uczuć?

Każde z opowiadań jest  pikantniejsze i bardziej zaskakujące, a wszystkie napisane przez Magdalenę Szwedę pod pseudonimem AlexiLexi. Historie mimo że są bardzo krótkie pozostają w pamięci na dłużej. W większości mamy do czynienia z namiętnym uczuciem które przychodzi niespodziewanie, inne z kolei są ukrywane w tajemnicy bądź podsycane nowymi doznaniami W każdym bohaterowie poddają się nieuniknionemu i spędzają bardzo pikantne chwile. Nie znajdziemy w nich niepotrzebnej treści. Wszystko jest zwięzłe i konkretne takie jakie powinno być. Zawarty w nich erotyzm rozpala do czerwoności. Zdecydowanie najbardziej podobały mi się te z motywem biurowym. Szef i sekretarka połączenie idealne. Jestem zauroczona.

Pokusa"
Premiera 14.02.2024

Współpraca @magdalena.szweda_

" Pokusa" to zbiór ośmiu erotycznych i bardzo pikantnych opowiadań gdzie pożądanie, fascynacja a nawet obsesja grają pierwsze skrzypce ☺️. Miłość też ma tam swoje miejsce, nie martwcie się 😉
Historie w których panuje namiętność,żądza i ukryte pragnienia, które znajdują swoje ujście w bardzo śmiałych i zmysłowych aktach, które pobudzają wyobraźnię. Ukazują również różne oblicza miłości, które w każdym opowiadaniu opisane są wyśmienicie. Czyta się je z wielkim zaangażowaniem, bo niekiedy przypominają samo życie a innym zaś razem " mokry sen" nie jednej z nas 🤭
Uwierzcie, że lico się zabarwi szkarłatem na śmiałe poczynania bohaterów, zrobi się również romantycznie i bardzo emocjonalnie. Cała gama wrażeń, których nie możecie sobie darować.

Przyznam się szczerze, że w szczególności przypadły mi do gustu opowiadania z gatunku romansu biurowego, które bardzo lubię. Tutaj czytając je naprawdę doskonale się bawiłam, aczkolwiek opowiadanie pod tytułem " Taxi" było dla mnie zaskoczeniem w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu ☺️.
Powiem również, że taka forma " zabawy" bardzo mi się podoba - kto już czytał ten wie -🤭, że to jest naprawdę hot 🔥😉

" Uśmiechnęła się pod nosem, bo oto pierwszy raz w swoim życiu robiła coś szalonego i w ogóle tego nie żałowała. Dała się ponieść chwili, odrzucając na bok wątpliwości."

Takiego szaleństwa życzę każdej z nas ❤️

W piórze Autorki zakochałam się po przeczytaniu " Króla ulicy" , " Pokusa" nadal utrzymuje ten stan ❤️. Antologia licząca 202 strony to potężny zastrzyk gorących uniesień, walki z pokusą, poszukiwania miłości i spełnianiu swoich najskrytszych pragnień.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Autorce 💜💜💜💜

Pokusa"
Premiera 14.02.2024

Współpraca @magdalena.szweda_

Na wstępie chciałabym podziękować autorce za zaufanie i możliwość objęcia patronatem medialnym książki "Pokusa". Została ona napisana pod pseudonimem "Alexi Lexi", pod którym kryje się tak naprawdę @magdalenaszweda. Dla mnie osobiście było to kolejne spotkanie z twórczością pisarki, a tak naprawdę za mną wszystkie powieści spod pióra Magdy. "Pokusa" jest zbiorem ośmiu krótszych historii, w których główną rolę odgrywają pożądanie, namiętność, tytułowa pokusa oraz świetne plot twisty. Na antologie składają się: "Zarozumiały szef", "(Nie) boski szef", "Układ z szefem", "Wyjazd z szefem", "Sekretne zakochanie", "Sekrety pożądania", "Sekretna obsesja" i "Taxi". Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że antologię czyta się w zawrotnym tempie. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona i dobrze poprowadzona, a bohaterowie każdej z historii są naprawdę świetnie wykreowani. Każda z historii wprowadza Czytelnika w świat pełen tajemnic, pragnień, skrywanych uczuć oraz często zakazanych relacji. Mamy tutaj do czynienia między innymi z romansem biurowym czy spotkaniem po latach. Akcja jest naprawdę dynamiczna, nie ma nawet chwili na nudę, a kolejne czytane strony sprawiają, że emocje wielokrotnie sięgają zenitu! W zasadzie chętnie przeczytała bym kontynuację każdego z tych których opowiadań, bo mocno ciekawią mnie dalsze losy bohaterów. "Pokusa" to idealna lektura na jeden wieczór, przy której się odstresujemy i która zdecydowanie pobudzi zmysły oraz sprawi, że my kobiety zaczniemy doceniać siebie i na nowo odkryjemy swoją kobiecość. Polecam!

• Cudowne
  • BIBLIOTEKA CZYTNIK INKBOOK - SPRĘŻYNKA