Takie większe wesele

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
powieść polska, XX wiek

Akcja powieści toczy się w realiach okupacji. Wojna w prymitywnym odczuciu pomylonego pastucha, w oczach kilkunastoletnich chłopców, którzy chcą zdobyć broń, by zabić zło ucieleśnione w hitlerowcach, wreszcie jako straszliwe "nawiedzenie" świata i ludzi - oto próby interpretacji rzeczywistości wojennej w rodzinnej wsi pisarza. Książka Nowaka - w której wstrząsające realia okupacji...

Akcja powieści toczy się w realiach okupacji.
Wojna w prymitywnym odczuciu pomylonego pastucha, w oczach kilkunastoletnich chłopców, którzy chcą zdobyć broń, by zabić zło ucieleśnione w hitlerowcach, wreszcie jako straszliwe "nawiedzenie" świata i ludzi - oto próby interpretacji rzeczywistości wojennej w rodzinnej wsi pisarza. Książka Nowaka - w której wstrząsające realia okupacji przepuszczone są przez filtr poetyckiego widzenia i podniesione do rangi wielkiej metafory - wzbogaca literaturę o czasach wojny pozycją na wskroś oryginalną i nieprzeciętną.

malena | 2017-03-07
Natalia | 2016-12-18