Tadeusza Nowaka psalmy śpiewane psalmy mówione pieśni bezsenne

Tadeusza Nowaka psalmy śpiewane psalmy mówione pieśni bezsenne
Nowak, poezja, wiersze, Balbus
poezja
Aleksandra

Bogato ilustrowany wybór wierszy Tadeusza Nowaka, jednego z najoryginalniejszych pisarzy polskich drugiej połowy XX wieku - w dwudziestą piątą rocznicę jego śmierci. Łączy słowo, muzykę i obraz. Do książki dołączono CD z muzyką Jacka Telusa i recytacjami autorskimi. Opracowanie plastyczne - Katarzyna Pons de Vincent. Opracowanie całości oraz posłowie - Stanisław Balbus. Tom poświęcony pamięci zmarłej w 2013 roku żonie poety, Zofii Iwańskiej-Nowak. Zawiera książkowy pierwodruk ostatniego, nieukończonego, cyklu wierszy autora jej dedykowanych.

źródło opisu: http://www.akademicka.pl/

źródło okładki: http://pzwl.pl

Aleksandra | 2017-01-02

Poeta absolutnie genialny :)
Ciężki i "leśny" - dużo u niego przyrody... i Boga.
I prawdy.

Jedyne, co nie podoba mi się w tym komplecie, to nagrania pana Jacka Telusa. Moim zdaniem słów Tadeusza Nowaka nie powinno się zamykać w balladach, ponieważ utwory takie absolutnie nie pasują do klimatu tej poezji.

Cała reszta - na plus: fotografie, wiersze, wypowiedź Zosi, komentarz Stanisława Balbusa.

Jest ładnie.

(PS "Tadeusz żyje, dopóki wy - młodzi - go czytacie" - zasłyszane od pewnego mądrego pana)

LetMeRead | 2017-11-08