Spowiedź wyobraźni (szkice i rozmowy)

Wydawnictwo: Pasaże
Marek

Książka ta przywraca nam Tadeusza Nowaka, budzi apetyt na jego dawno nie wznawianą poezję i prozę. Anita Jarzyna zebrała w niej rozproszone w czasopismach i gazetach szkice i wywiady z pisarzem. Otwiera mu drzwi do naszego świata, któremu potrzebny jest jego głos. Nowak mówi prosto i wprost, serio i ironicznie - o sobie, o sytuacji pisarza pochodzącego ze wsi, szuka odpowiedzi na pytania: czym jest poezja, czym jest proza? Tadeusz Nowak - piszący "wszystkimi zmysłami", wyobraźnią, pamięcią wsi i całej ludzkiej wspólnoty, był odtwórcą i twórcą mitów. Przyjacielem ludzi zwykłych i odmieńców. Wędrowcem po światach i zaświatach. Piotr Mitzner.

źródło opisu: Z okładki, Wydawnictwo Pasaże, 2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!