Delegacja do Spraw Beznadziejnych

Okładka książki Delegacja do Spraw Beznadziejnych Mateusz Cieślik
Okładka książki Delegacja do Spraw Beznadziejnych
Mateusz Cieślik Wydawnictwo: BeYa Cykl: Urząd do Spraw Dziwnych (tom 2) fantasy, science fiction
Urząd do Spraw Dziwnych (tom 2)
BeYa
2024-01-16
2024-01-16

Wyciągnęłam się w tą serię i nie mogę się doczekać na 3 tom przygód Sary Kos.

Wyciągnęłam się w tą serię i nie mogę się doczekać na 3 tom przygód Sary Kos.

Po wydarzeniach z pierwszej części Sara nie do końca potrafi sobie poradzić z emocjami i pogodzeniem się ze stanem rzeczy. W dodatku Aron się do niej nie odzywa, a przecież tyle razem przeszli i Sara miała nadzieje, że chociaż on przy niej zostaje. Dziewczyna mieszka w domu na odludziu, gdzie ma dojść do siebie, ale względny spokój zakłóca informacja, o skazaniu dziewczyny, no przecież niebezpieczeństwo zniknie, gdy ona przestanie istnieć.
Ten tom jest bezpośrednią kontynuacją „Urzędu do spraw beznadziejnych” z tej też przyczyny odradzam czytanie tylko drugiej części. Książka obfituje w wiele niesamowitych zdarzeń, wszystko, co się dzieje, przepełnione jest akcją i często brutalnością i magią. Zdecydowanie pierwsza część była wprowadzeniem czytelnika do tego świata, ale oczywiście w równiej mierze przepełniona akcją, natomiast druga część stawia na to, że czytelnik ma już świadomość tego, z czym obcuje.
Z takim samym zaangażowaniem czytałam pierwszą, jak i drugą część i uważam, że obie są na tym samym poziome. Sara to silna psychicznie bohaterka, na której ciąży ogromna odpowiedzialność, jest część osób, która jej pomaga, ale jest i również druga bardzo duża grupa, która uważa, że przez nią dzieje się tyle zła, a najlepsze co mogą zrobić w tej sytuacji to całkowicie usunąć ją ze świata. Mimo to Sara chce się dowiedzieć prawdy, a przede wszystkim przeżyć.
Świat wykreowany przez autora sprawia wrażenie realnego, a do tego akcja umieszczona jest w Polsce, więc czytelnik może jeszcze bardziej utożsamiać się z bohaterami i przedstawionymi miejscami, nawet jeśli świat jest fikcyjny. Lekkie pióra auta sprawia, że przez całość się płynie. Ogromnie polecam wam te dwa tomy fantastycznej serii, która wciąga od pierwszych stron.

„Delegacja do spraw beznadziejnych” przyciągnęła mnie do siebie przede wszystkim okładką. Nie oszukujmy się, ale jest naprawdę bardzo ładna. Gdy zaczęłam ją czytać, coś mi zaświtało w głowie, by sprawdzić, czy to nie jest bezpośrednia kontynuacja „Urzędu do Spraw Dziwnych” i dobrze, że to zrobiłam, bo wątki z tej książki, bezpośrednio łączą się z wątkami z pierwszego tomu. Czy żałuję? Absolutnie nie, ponieważ pierwsza część dostarczyła mi naprawdę sporo emocji i bawiłam się przy niej naprawdę świetnie.

Naszą główna bohaterką jest Sara - ci , którzy czytali pierwszy tom, wiedzą z jakimi przeciwnościami losu musiała się zmierzyć - w tej części również. Autor chyba nie byłby sobą, gdyby nie próbował namieszać. Nasza główna bohaterka poraz kolejny musi się mierzyć z wydarzeniami, które są jeszcze bardziej niebezpieczne , niż w poprzedniej części. Poza tym, odniosłam wrażenie, że ten tom jest w pewnym sensie bardziej intensywniejszy. Tak samo jak i emocje, które odczuwałam. Ogólnie strasznie przywiązałam się do Sary, przeżywałam każdą emocje, każdą jej niemoc, strach. Żyłam nadzieją, która tliła się nie tylko we mnie, ale i w Sarze. Nieczęsto przywiązuje się do bohaterów w ten sposób, ale bardzo się cieszę, że dzięki temu, mogłam intensywniej przeżywać tę historię.

„Delegacja do spraw Beznadziejnych” to książka w której nie zabraknie również krwawych i brutalnych scen. Mam nadzieję, że was również zachwyci świat Animów tak bardzo jak mnie i nie będziecie mogli się oderwać od tej książki. Ja polecam z całego serca! Ta książka to kawał dobrej fantastyki.

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Sara po dramatycznych wydarzeniach jakie spotkały ją oraz jej rodzinę, przebywa na odludziu. Dziewczyna musiała zniknąć i nie rzucać się w oczy. Jednak taki obrót spraw zaczyna ją coraz bardziej denerwować oraz dołować. Zwłaszcza że słuch zaginął również po Aronie. Dziewczyna obawia się że zapomniał o niej i już więcej go nie zobaczy. Sytuacja ulega diametralnej zmianie gdy okazuje się że Sara ma stawić się w Urzędzie do spraw Dziwnych. Niestety nie są to dla niej dobre wiadomości, gdyż okazuje się że dla dobra społeczeństwa została skazana na śmierć. Właśnie wtedy zaczyna się walka z czasem o jej życie.

Czy Sarze uda się ujść z życiem? Czy będzie w stanie przetrwać czekające ją problemy? Co stało się z Aronem? Czy mężczyzna faktycznie o niej zapomniał?

Przyznam szczerze że niestety ale nie czytałam pierwszej części tego cyklu. Trochę na początku odczułam brak znajomości poprzedniej części, tego co spotkało Sarę ale nawet po przeczytaniu tej części sięgnę po nią aby chociaż trochę rozjaśnić sobie sprawę 😉 Rzadko czytam fantastykę, ale jak już po którąś sięgnę to zdecydowanie mi się podoba. Tak też było i w tym przypadku. Czytając tą książkę zostajemy wciągnięci do świata magii pełnego intryg, tajemnic oraz zagadek do rozwiązania. Styl pisania Pana Matusza spowodował że nie byłam w stanie oderwać się od książki, z zaciekawieniem czekając Czy Sarze uda się uratować własne życie. Jest to ciekawa I wciągająca książka, którą warto przeczytać😉😊
Za egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję wydawnictwu @wydawnictwo.beya 😘😘

#urzaddosprawdziwnych #książka #recenzjaksiazki #światrecenzentów #współpraca #współpracabarterowa #milospedzonyczas #fantastyka #bookstagram #czytaniejestsexy #czytanie #rudaczyta2022 #ksiazkowelove #książkoholiczka

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Po zaskakującym zakończeniu Urzędu Do Spraw Dziwnych, losy Sary Kos stają pod znakiem zapytania. Dziewczyna po poznaniu druzgocącej prawdy musi zniknąć, ponieważ swoją obecnością naraża środowisko animów na całkowitą zagładę...

Zaczyna się zdecydowanie dobrze! Od pierwszych stron książki wchodzimy w świat intryg, tajemnic i mroku. Naszym umysłem zaczyna rządzić ciekawość! Kto jest dobry? Kto jest zły? Kto ma ukryty cel i jaki on jest? Co wydarzy się dalej? Te pytania nie pozwalają odłożyć lektury nawet na pięć minut!

Wchodząc w świat DDSB stajemy się detektywami, dokładnie tak, jak nasi bohaterowie. Odkrywamy kolejne sekrety magicznego świata, podążamy śladami pozostawionymi przez wielkich ludzi i animów, łączymy fakty i stawiamy hipotezy. Jeśli jednak myślicie, że wieje tutaj nudą, to muszę wyprowadzić Was z błędu! Nie ma tutaj miejsca na znudzenie, przewidywalność czy trywialność.
Mam wrażenie, że styl pisania autora przypomina dobry stary rockowy kawałek - od początku utworu widać jego kunszt, czuć napięcie, które napędza podekscytowanie. Jednak najlepsze zawsze dzieje się na koniec i stanowi istną eksplozję emocji - tak jest i w tym przypadku.

Poza całą fabułą i pomysłem bardzo podoba mi się opisy relacji budowanych pomiędzy postaciami. Pod względem psychologicznym i emocjonalnym są to fascynujące kreacje.

Polecam Wam tę serię bardzo! A ja wyczekuję trzeciego tomu, licząc na to, że nie będzie ostatnim, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie chcę żegnać się z tą magiczną, choć momentami trudną opowieścią.

„Delegacja do spraw beznadziejnych” to drugi tom autorstwa Mateusza Cieślika cyklu Urzędu do Spraw Dziwnych. Bardzo chciałam przeczytać książkę autora i cieszyłam się, że mogłam stać się tego częścią. Intrygowała mnie główna bohaterka, świat, który wykreował autor. Okładka, musicie przyznać, że jest piękna, przyciąga wzrok. Obiecałam sobie, że nadrobię w wolnej chwili pierwszy tom książki, miałam na to ochotę od dłuższego czasu. Przyda się rereading, na pewno go zrobię może w okresie wakacyjnym. Nie można sobie odmówić tylu emocji, odkrycia tego, co gdzieś mi umknęło. Świat ma wiele tajemnic, a odkrycie jego części, poznanie urzędu jest czymś, czego nie mogłam odpuścić.
Główną bohaterką książki autorstwa Mateusza Cieślika pod tytułem „Delegacja do spraw beznadziejnych” jest Sara Kos, dziewczyna, która wiele przeżyła. Życie potrafi się skomplikować, zamiast spokoju podsunie kolejne zmartwienia. Na to bohaterka nie była przygotowana, jednak kolejne niebezpieczeństwa mogą pomóc jej rozwiązać Urzędnicy. Aron Wysocki już raz był przy niej, a jego obecność powoduje, że krew szybciej krąży w jej żyłach. Czy bohaterom uda się wyplątać z tej sytuacji? Niestety pan Wysocki znika, co sprawia, że dziewczyna została skazana na wygnanie, nie potrafi jednak zapomnieć o mężczyźnie. Czy coś mu się stało, a może nie chce mieć z nią nic wspólnego? Sara zaczyna mieć coraz większe kłopoty, wydaje się, że jej dni są policzone, urząd skazuje ją na śmierć. Co takiego zrobiła dziewczyna? Czy uda jej się jeszcze spotkać Arona? Czy to koniec jej życia?
„Delegacja do spraw beznadziejnych” to świetna książka, która potrafi wzbudzić w czytelniku wiele emocji. Intrygowała mnie główna bohaterka, bardzo podobała mi się jej kreacja, jak i pozostałych postaci. Mateusz Cieślik ma niesamowitą wyobraźnię, stworzył świat, w którym egzystują dwie rasy, jednak decydują się ukrywać z racji swojej fizycznej inności. Potrafią korzystać z magii, mają swoich rządzących, osobników dobrych i złych, spotkanie z takimi istotami z pewnością musi należeć do wyjątkowych. Co jeśli oba światy się ze sobą pomieszają? Zaczną na siebie oddziaływać i w efekcie przyniosą sporo problemów Sarze Kos. „Delegacja do spraw beznadziejnych” to książka, która bardzo mi się spodobała, sprawiła, ze nie mogłam myśleć o niczym innym, jak o kolejnych wydarzeniach. Styl autora przypadł mi do gustu, potrafił sprawić, że moje zainteresowanie i ciekawość wzrastało, a to napięcie! Nie spodziewałam się, że świat animów tak bardzo mi się spodoba.

Niestety kupiłam drugi tom zanim przeczytałam ten pierwszy, bo po tym pierwszym bym nie kupiła. Dalej, jeśli będzie, daruję sobie. Nie żeby było złe: podobnie, jak w pierwszej części świat przedstawiony jest ciekawy i nietuzinkowy, akcja w porządku.
Ale język pozostawia wiele do życzenia. Czy to w ogóle było redagowane? Fragmenty bez zdań złożonych, średnik nie istnieje. Momentami sztuczne dialogi. Pewne wyrażenia (np. "bez ogródek") użyte w niepoprawnym kontekście. I błędy. Przykłady: "SKUTKI przedwczesnego zaprzysiężenia patrona z protektorem mogą (choć nie muszą) być katastrofalne w SKUTKACH." (str. 69) "Poszły z Felicją spróbować PĄCZU (...)." (str. 322).
Szkoda... bo potencjał jest.

IG:ksiazki_wloczykija
Napięcie nie opuszcza czytelnika ani na chwilę, tworząc atmosferę tajemnicy, która wciąga od pierwszej strony do ostatniej. To literackie dzieło, które w mistrzowski sposób splata intrygującą fabułę z głębokimi emocjami, dostarczając czytelnikowi niezapomnianego przeżycia.

Główna bohaterka, Sara Kos, przenosi nas do surrealistycznego świata pełnego dziwnych zdarzeń i niebezpieczeństw. Cieślik błyskotliwie kreuje postacie i miejsca, tworząc przestrzeń, w której każdy zakamarek skrywa coś tajemniczego. Co szczególnie urzekło mnie w tej książce, to zdolność autora do wprowadzania czytelnika w labirynt emocji, gdzie z każdą stroną odkrywamy nowe, zaskakujące aspekty fabuły.

Wspomnienia Sary są jak wizualny kalejdoskop, malujący obraz dramatycznych wydarzeń w rodzinie. Bezpieczeństwo i normalność zostają zszargane, gdy dziewczyna zostaje skazana na odludzie przez Urząd do Spraw Dziwnych. Zaginięcie Arona i milczenie chłopaka stanowią sedno tajemnicy, która wstrzymuje oddech czytelnika na każdej stronie. Cieślik doskonale operuje napięciem i stopniowo odsłaniającą się prawdą, czyniąc z lektury fascynującą podróż w głąb ludzkich emocji.

W miarę jak fabuła rozwija się, czytelnik zostaje skonfrontowany z pytaniem: jak długo potrwa wygnanie Sary Kos? Zagadka ta działa jak magnes, przyciągając do lektury coraz bardziej. Mistrzowsko skonstruowany świat, pełen nieprzewidywalnych zwrotów akcji, sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Książka ta to wspaniała mieszanka intrygi, tajemnicy i emocji, które sprawiają, że chce się więcej. "Delegacja do Spraw Beznadziejnych" to lektura, której siła oddziaływania utrzymuje się nawet po zakończeniu lektury, pozostawiając w czytelniku niezapomniane wrażenia.

IG:ksiazki_wloczykija

Główna bohaterka, Sara Kos, przenosi nas do surrealistycznego świata pełnego...

Pierwszy tom bardzo mi się podobał, kawał dobrej polskiej fantastyki , natomiast ten tom sporo mnie wynudził, pojawiły się zbędne wątki do zapchania stron chociaż było sporo akcji , znacznie więcej niż w 1 części. Nadal jestem ciekawy jak potoczą się dalsze losy chociaż myślę że na jednym tomie mogłoby się zakończyć im dalej widać że autor jest debiutantem co w tym tomie kluje w oczy , więc syndrom 2 tomu uważam za otwarty

"Delegacja do spraw beznadziejnych" Mateusza Cieślika to książka, która zaskakuje unikalną mieszanką realnego świata i fantastyki, osadzonej w polskiej rzeczywistości. 🌍✨ Ta książka zabrała mnie w niezwykłą podróż wraz z Sarą Kos, jej przygodami i wyzwaniami, które raz po raz kładły na moich ustach uśmiech 😄 i sprawiały, że zapominałam o otaczającej mnie rzeczywistości.

Autor ma talent do tworzenia żywych, realistycznych postaci i świata, w którym magia wplata się w codzienne życie, czyniąc fabułę nieprzewidywalną i pełną zwrotów akcji 🎢. Jego styl pisania jest lekki i wciągający, a humor przeplata się z momentami mrocznego napięcia, tworząc niezapomniane wrażenia z lektury.

Wątek romantyczny rozwija się subtelnie, dodając historii głębi i uczucia, a relacje między bohaterami są skomplikowane i wielowymiarowe, co sprawia, że są oni niezwykle prawdziwi i bliscy sercu czytelnika 💖.

Mimo kilku momentów zwalniania akcji, ogólny klimat książki, pełen tajemnic i przygód, robi ogromne wrażenie. "Delegacja do spraw beznadziejnych" jest pozycją obowiązkową dla fanów fantastyki szukających oryginalnych bohaterów i świeżego spojrzenia na gatunek 📚🌟. Serdecznie polecam każdemu, kto pragnie na chwilę zanurzyć się w inny świat, pełen magii i niespodzianek.

Współpraca z @wydawnictwo.beya

#bookstagram #fantasy #romans #recenzja