Podręczny NIEporadnik. Grzebień

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podręczny NIEporadnik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czerwony Konik
83-926726-5-8
literatura dziecięca, humor
Montgomerry

W życiu codziennym spotykamy się z rozmaitymi przedmiotami. Wiele z nich wymyślono po to, by ułatwiały nam życie. Żeby jednak uniknąć rozczarowań, napadu melancholii lub bezsilnej złości, dobrze jest wiedzieć do czego dany przedmiot nie służy.
Mamy nadzieję, że ta niewielka książeczka okaże się w tej sprawie pomocna.

źródło opisu: Wydawnictwo Czerwony Konik, 2010

źródło okładki: http://www.czerwonykonik.pl/s/ksiazka/6

Montgomerry | 2010-03-20

Pojawiła się druga mała książeczka z serii Podręczny NIEporadnik autorstwa profesora Kurzawki i adiunkta Kwasa. Tym razem szacowni badacze zajęli się grzebieniem. Ku uciesze wszystkich czytających rzetelnie tłumaczą, do czego grzebień nie służy. Ma to nam pomóc w uniknięciu błędnych decyzji, rozczarowań, napadów melancholii lub złości. Na pewno, więc grzebień nie służy do gry na saksofonie, bronowania pól uprawnych uprzednio zaoranych, nawiązywania znajomości, spinania dokumentów, przetykania zatkanych rur, określania stron świata czy odstraszania owadów. NIE poradnik więc radzi, z czym sobie grzebień absolutnie nie poradzi. Profesorowi Kurzawce i adiunktowi Kwasowi dzielnie nadal asystują Wojciech Widłak i Paweł Pawlak. Wspaniała książka pełna humoru z cudownymi ilustracjami. Styl zastosowany w części pierwszej w postaci rozprawy naukowej został utrzymany. "Podręczny nieporadnik. Grzebień" to kontynuacja "Podręcznego nieporadnika. Młotka" - Najpiękniejszej Książki Roku IBBY 2009....

beataj | 2011-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2011

Znakomita, śmieszna, Młody czyta i wybucha śmiechem co chwilę... A zaraz potem wymyśla do czego jeszcze może NIEsłużyć każdy przedmiot :D

Oliwia | 2015-12-11
| 2013-06-30
vandenesse | 2013-04-05
Przeczytana: 08 września 2013
Polacy na Festiwalu w Edynburgu

Jak co roku w sierpniu stolica Szkocji staje się centrum wydarzeń kulturalnych. „Festiwal Edynburski” to największa tego typu impreza na świecie, na którą przybywa około 1 miliona osób.