Olivia

Tłumaczenie: Zuzanna Naczyńska
Wydawnictwo: Egmont Polska
Olivia

Bohaterką książki jest Olivia. Olivia nie jest ani króliczkiem, ani wiewióreczką, ani inną przytulanką, lecz po prostu świnką. Na dodatek jest świnką z dużym poczuciem własnej wartości, niezwykle uduchowioną, o duszy artystki, marzącą o karierze divy operowej lub primabaleriny. Oglądamy Olivię przymierzającą kolejno zawartość szafy, bawiącą się w domu z młodszym bratem i domowymi...

Oglądamy Olivię przymierzającą kolejno zawartość szafy, bawiącą się w domu z młodszym bratem i domowymi zwierzakami, szykującą się do wyjścia na plażę i wygrzewającą się na słońcu, podziwiającą obrazy w muzeum i targującą się z mamą o liczbę książeczek, jakie mają być jej przeczytane na dobranoc.
Autor tekstu w bardzo oszczędnych słowach zawarł niewiarygodny ładunek ciepłego, pełnego życzliwości i sympatii humoru. Jest on jednocześnie autorem ilustracji – prostych, wręcz ascetycznych, a co najmniej dorównujących tekstowi humorem, po prostu genialnych!

Pochwały dla Olivii: "Każda babcia zrozumie Olivię i jej marzenia o scenie!" - Joan Sutherland, śpiewaczka operowa. "Oklaskujcie niezwykły debiut Falconera i jego niezapomnnianej różowej bohaterki." - "Publishes Weekly". "Eloise ma rywalkę! Kochamy Olivię!" - Hilary Knight, ilustratorka książek. "Wiele osób marzy o karierze w balecie, ale Olivia ma do tego nogi." - Michał Barysznikow, tancerz i choreograf. "Olivia rozumie malarstwo abstrakcyjne jak żadna inna sześciolatka" - David Hockney, malarz. "Nareszcie świnka z poczuciem własnej wartości" - Gloria Steinem, działaczka społeczna.

ginger05 Gosia | 2012-01-23

Przeczytana: 2010 rok
mozartiwieloryb | 2010-10-11
Przeczytana: 10 października 2010
zicherka | 2016-06-09
100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.