Imć posła Sienkiewicza z diariusza fragmenta

Okładka książki Imć posła Sienkiewicza z diariusza fragmenta Bartłomiej Sienkiewicz
Okładka książki Imć posła Sienkiewicza z diariusza fragmenta
Bartłomiej Sienkiewicz Wydawnictwo: Fundacja Kultura Liberalna Seria: Biblioteka Kultury Liberalnej nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Biblioteka Kultury Liberalnej
Fundacja Kultura Liberalna
2023-08-28
2023-08-28
9788366619180

Warto czytać mądrych ludzi! Niezwykle wnikliwe obserwacje, osadzone w kontekście historycznym, niestety nie zawsze napawające optymizmem, ale pozwalające lepiej zrozumieć procesy, które się wokół nas dzieją. Polecam każdemu bez wyjątku, zarówno zwolennikom, jak i przeciwnikom autora. Do przeczytania w jeden wieczór.

"To właśnie inkluzywność kultury stanowi o jej sile - każda aspiracja do niej jest już zwycięstwem ciągłości nad entropią."

Takie kwiatki można w tej książce spotkać.
To zbiór tekstów na różne tematy, ale bardzo bieżące, pozwalające na zapoznanie się z poglądami autora.

Nie ukrywam, że w dużej mierze zbieżne z moimi.

I super językiem napisane.

Takie kwiatki można w tej książce spotkać.

Nie ukrywam, że w dużej mierze zbieżne z moimi.

I super językiem napisane.

Zawsze lubiłem i lubię słuchać/czytać wypowiedzi p. Bartłomieja Sienkiewicza z racji na to, że jak już chce się podzielić z publicznością efektem swoich przemyśleń to można mieć gwarancję, że całość przewodu będzie logiczna, spójna, rzeczowa, zawierająca treść i będzie miała tą cechę, która czytelnika/słuchacza zostawi z własnymi przemyśleniami i dylematem czy to co wchłonął jest zgodne z poglądami autora czy też nie. To obecnie bardzo rzadkie zjawisko wśród czynnych polityków, których wypowiedzi są najczęściej miałkie i pozbawione treści. To jedynie konformistyczna skorupa słowna, której jedynym zadaniem jest udawanie, że polityk coś powiedział, kogoś zapędził w kozi róg, ale treści jako takiej praktycznie brak. Przedstawiony przez autora zbiór felietonów jest bardzo ciekawy i umilił mi kilka, weekendowych godzin spędzonych na tarasie podczas zmagań natury między słońcem, a coraz to chłodniejszym powiewem jesieni.

• Filozofia i Polityka
  • Kupić