Alcantra

Alcantra
Plectrum
2022-06-09
2022-06-09

"Nie oszukujmy się, kobiety też potrafią kochać samochody i nie być przy tym typowymi blacharami."

Książka "Alcantara" K.Hellishdeer & Felix Fabian dotarła do mnie dzięki Book Tourowi organizowanemu przez Paulinę z @opetanaprzezslowa. Uważam, że BT to jak najlepsza forma do poznawania nowych autorów, nowych książek, po które możliwe, że nie sięgnęło by się choćby w księgarni. A tak mamy możliwość przeczytania książki i posyłamy ją do kolejnej osoby.

Ale wróćmy do książki. Ta książka zachęciła mnie do siebie opisem z okładki. Lubię, nawet bardzo lubię romanse, a tutaj jeszcze są samochody, które też luuuubię :) Są tu i wyścigi samochodowe, za którymi w realu nie przepadam, ale w filmach czy w książkach uwielbiam o nich czytać :) Tak więc sporo rzeczy mnie tu skusiło. A cała historia jest o dwójce bohaterów: Nadii i Dawidzie. Mają różną przeszłość i w myślach często do niej wracają. Poza tym każde z nich jakoś tam poukładało sobie życie zawodowe, ale z prywatnym nie jest za wesoło. Oboje nie mają tej drugiej połówki i choć niby nie szukają jej, to od momentu, kiedy ta dwójka się poznaje - ciągnie ich do siebie jak dwa magnesy. W pewnym momencie, w życiu Nadii zjawia się ktoś z jej przeszłości i żąda czegoś od niej. O co tu chodzi? Dlaczego ten ktoś ciągle uważa, że Nadia jest mu coś winna? I dlaczego nasza bohaterka nie mówi o niczym Dawidowi? Jak zachowa się Dawid, kiedy zacznie składać wszystko w jedną całość? Czy ta dwójka ma szansę na normalny związek?

Powiem tak. Cała historia zapowiadała się mega ciekawie, wręcz odjazdowo! Niestety tak nie było. A szkoda. Jak dla mnie, to zarówno Nadia, jak i Dawid za dużo wspominają o swoich byłych! Momentami mnie to aż drażniło. Poza tym działo się tutaj jak dla mnie wszystko za ekspresowo. Rozumiem podryw, rozumiem zauroczenie, ale Nadia w momencie kiedy zaproponowała mu nocowanie u siebie, zaskoczyła mnie totalnie! W kółko powtarza, że to obcy facet, a jednak robi coś wbrew temu co sobie mówi. Kolejna sprawa, to jak dla mnie tytuł nie pasuje do książki. Ale to moja opinia. Wy nie musicie się z nią zgadzać. Teraz wspomnę jeszcze, że sama historia tej dwójki bohaterów bardzo mi się spodobała, choć mogła być bardziej dopracowana. Spodobało mi się, a jednocześnie mega zaskoczyło to, jak Nadia i Dawid się poznali, ale żadne z nich nie wpadło na to, aby poprosić drugiego o numer telefonu. W dzisiejszych czasach to nie do pomyślenia. :) Poza tym podobało mi się, że nasza bohaterka po tym wszystkim co już przeszła w życiu, tak świetnie sobie radziła i dążyła do realizacji swoich zawodowych planów i marzeń. W książce poruszane są różne niełatwe tematy, bo choćby alkoholizm, DDA, nielegalne wyścigi samochodowe, strata bliskiej osoby, szantaż. A sama końcówka książki mega mnie zaskoczyła i zostawiła z takim otwartym zakończeniem. I choć nie lubię, kiedy tak kończy się książka, bo przecież nie znam dalszych losów bohaterów, a już teraz chciałabym je znać, to jednak chyba zostawiłabym to tak.

Książka bardzo wciągająca, miało być tylko kilka rozdziałów, a skończyło się na zarwanej nocy. Bardzo ciekawa akcja, szybkie samochody, nielegalne wyścigi, tajemnice i adrenalina. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, ale to ten moment by powiedzieć "chcę więcej". Brawa dla autorów.

Książka napisana w duecie z perspektywy dwóch postaci. Początkowo trochę zbyt spokojnie, ale później akcja nabiera tempa, jest szybka jazda i adrenalina. Autorzy poruszyli kilka ważnych tematów m.in alkoholizm, DDA, szantaż, nielegalne wyścigi. Pomysł i fabuła okazały się dobrą powieścią. Niestety nie przemawia do mnie relacja bohaterów. Wszystko wydaje się takie ,,za bardzo". Trudno mi uwierzyć, że mogłoby się tak potoczyć życie w realu. Tajemnice i emocje oraz strach i miłość konkurują między sobą w tej książce. Zakończenie zostało świetnie dopracowane i ta otwarta droga na kontynuację pozostawia czytelnika w wielkiej niewiadomej. Książkę czyta się szybko i przyjemnie.

lubiąca prędkość i adrenalinę, startująca w wyścigach samochodowych.
Dawid to aplikant i student prawa. Za dnia żyjący według kodeksu prawa, a nocą nie stroni od dobrej zabawy i dziewczyn.
Obydwoje spotykają się na zlocie motoryzacyjnym, niestety bo tym spotkaniu nie mają ze sobą kontaktu. Ponownie wpadają na siebie na parkingu w Zgorzelcu.

Co połączy tą dwójkę i jaki będzie tego finał? Co skrywa Nadia? Kim jest tajemniczy Bastian?

Połączenie dwóch autorów tajemniczego Felixa i diablicy K. Hellishdeer, byłam ogromnie ciekawa co z tego wyjdzie. Dobra zabawa i zawrotną prędkość tym kierują się bohaterowie, ale gdy los ich połączy będą również skrywane tajemnice, ale nawet to nie ochłodzi gorąca panującego pomiędzy tą dwójką. Niestety kiedyś każdy sekret wychodzi na jaw, ale w tym przypadku ta dwójka jeszcze bardziej namiesza, chcąc chronić siebie nawzajem.
Zakończenie jest nieprzewidywalne, ale również daje nam nadzieję, że może będzie kontynuacja.

lubiąca prędkość i adrenalinę, startująca w wyścigach samochodowych.

Co połączy tą dwójkę i jaki...

Książka napisana przed dwóch autorów pierwszy raz czytałam coś w tym stylu i nie żałować.
Nadia Nilerok za dnia to właścicielka wydawnictwa i małej kawiarni, za to w nocy mistrzyni nielegalnych wyścigów, która karmi się adrenaliną i niebezpieczeństwem.
Dawid Bruno za dnia aplikant w kancelarii adwokackiej gdzie zatrudnił się zaraz po studiach, ale w nocy Egoistyczny dupek, dla którego kobiety są tylko ma jedną noc.
Dwoje ludzi po przejściach, Dwa ogniste temperamenty. Dwa inne światy.
Co się stanie, gdy ta dwójka się spotka? Czy Będą szanse być razem? Co może im zaszkodzić? Czy przeszłość odpuści? Jaką przeszłość skrywa Nadia?
Początek książki Rozkręca się powoli, przez co szła mi dość opornie, ale gdy akcja się rozkręciła nie mogłam się oderwać. Bohaterowie wykreowani ciekawie i barwnie mimo swoich demonów przeszłości nie poddawali się. Historia jest przedstawiona z perspektywy obu bohaterów, dzięki czemu wiemy, dlaczego zrobili tak a nie inaczej.
Autorzy w książce poruszyli ważne aspekty związane z np. DDA, alkoholizmem czy szantażem.
Z niecierpliwością czekam na druga część, ale po takim zakończeniu to chyba każdy czeka!

RECENZJA

🏎"ALCANTARA"🏎

AUTOR:
K. Hel­li­sh­de­er & Felix Fa­bian

Wydawnictwo Plectrum

"Oboje szu­ka­li­śmy szczę­ścia i pra­gnie­nia, wie­dząc, że droga do tych chwil prze­bie­ga przez istne pie­kło.
Pie­kło, które roz­pę­ta­li­śmy sami już na samym po­cząt­ku na­szej hi­sto­rii.
Praw­dzi­wa mi­łość po­dob­no uskrzy­dla albo za­bi­ja… A nasze uczu­cie? Jest cał­ko­wi­tym za­prze­cze­niem tego, o czym ma­rzy­li­śmy.
– K. Hel­li­sh­de­er & Felix Fa­bian

Czy da się cofnąć czas i naprawić popełnione błędy?

ALCANTARA to ciekawa historia opowiedziana z perspektywy głównych postaci Nadi i Dawida.
Przeżyjemy razem z nimi emocjonalną przejażdżkę i wyścig o spokój i szczęście.
Zarówno Nadia jak i Dawid to postacie po przejściach.
Autorzy zawarli w tej opowieści emocje, akcje, problemy z alkoholem połączonym z syndromem DDA, tajemnice z przeszłości, które ciągną się za bohaterką i nie dają o sobie zapomnieć, nielegalne wyścigi samochodowe, chwile pełne namiętności, pikantne i gorące sceny erotyczne.
To wszystko sprawia, że nie można odłożyć tej pozycji, choć na chwilę.

Na początku akcja toczy się powoli, poznajemy bohaterów dość dogłębnie, po czym rozpędza się gwałtownie. Autorzy zapewnili nam oprócz tego zakończenie pełne adrenaliny i pozwala sądzić, że dostaniemy kolejną część.

Niebezpieczna prędkość, namiętność i tajemnica.

Książkę przeczytałam bardzo szybko i z wielką przyjemnością.

Bohaterowie ciekawie wykreowani barwni, charakterni, skrywają wiele tajemnic, są pełni wad i wywołują wiele emocji.
Niestety Dawida nie polubiłam, za to Nadia jest interesującą podstacją.

"Bez­rad­ność to uczu­cie, które nigdy nie po­win­no zo­stać na­zwa­ne. Cza­sa­mi ła­twiej by­ło­by mieć obo­jęt­ne spoj­rze­nie na to, co nas ota­cza, nie wie­dząc, jakie dana czyn­ność może przy­nieść skut­ki. A jeśli żaden wybór nie jest od­po­wied­ni? Co wtedy?"

Nadia i Dawid to dwóje ludzi po przejściach, które spotykają się w dość ciekawych okolicznościach na evencie motoryzacyjnym.
Tam zaczyna się gra. Oboje prowadzą podwójne życia za dnia porządni obywatele, a wieczorem żyją na krawędzi. Wybucha płomień pożądania między nimi i nie umieją przestać o sobie zapomnieć.

Nadia jest właścicielką pokaźnego wydawnictwa i niewielkiej kawiarni.
Była spełniona zawodowo, jednak w miłości poniosła klęskę. Ostatni związek skończył się dla niej koszmarnie.
Jej życie to pasmo zawirowań i skrywanych tajemnic. Kocha samochody, zawrotną prędkość i adrenalinę z szybkiej jazdy, którą czuje podczas prowadzenia swojej ukochanej audi R8.
Jednak od dłuższego czasu unikała wyścigów, aby nie spotkać osoby, której wolałaby nigdy nie poznać. Ucieka przed przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, która coraz bardziej zaciskała się na jej szyi.

Dawid przyszły pan adwokat. Pracuje w kancelarii jako aplikant i już może zastępować mecenasów podczas rozpraw. Pochłania go praca, nauka. Po pracy zamienia się w kasynowe, poznane dziewczyny są tylko szansą na dobrą zabawę, ponadto nadmiernie nadużywa alkoholu.
Szybko się denerwuje i ma problemy z okazaniem emocji. Nie przeciwstawić się swoim wewnętrznym lękom i obawom.

-Czy Nadi uda się zamknąć przeszłość, która powraca?

-Czy Bastian odpuści dziewczynie?

-Do czego Bastion zmusić Dawida i czy przystanie na to?

-Czy Nadia i Dawid mają szansę na wspólną przyszłości?

Dziękuję bardzo wydawnictwu za egzemplarz.

RECENZJA

🏎"ALCANTARA"🏎

AUTOR:
K. Hel­li­sh­de­er & Felix Fa­bian

Wydawnictwo Plectrum

Nadia to kobieta kochająca szybkie i piękne samochody. Jednocześnie prowadzi własną firmę wydawniczą i zaparza najlepszą kawę w mieście. Dawid młody aplikant adwokacki, świetnie sobie radzi w jednej z warszawskich kancelarii. Jednak po pracy to król melanżu. Oboje mają swoją przeszłość, jednak w momencie kiedy się poznają wiedzą, że los ich jakoś ze sobą połączy. Czy jest tutaj szansa na happy end, kiedy mamy tak wybuchową mieszankę osobowości?

Akcja książki toczy się błyskawicznie. Mamy tutaj wybuch miłości, namiętności, trochę grozy. W jednej opinii na LC zauważyłam porównanie do Szybkich i wściekłych i się z tym zgadzam!

Dwójka tych autorów świetnie się zgrała, przedstawiła swój świat w idealny sposób. Naprawdę to była dobra książka, którą można spokojnie polecić każdemu. Opisy z życia Dawida przypomniały mi moje jeszcze nie tak dawne czasy bycia aplikantem. I naprawdę ukłony dla Felixa za sceny erotyczne, szczególnie że chyba do Ciebie należała pierwsza!

Dobra zabawa, dużo emocji, niesamowite zakończenie.

"Mówią, że rany goją się z czasem, u mnie niestety to się nie sprawdziło".

Nadia Nilerok wiedzie z pozoru poukładane życie. Prowadzi wydawnictwo i kawiarnię, do szczęścia brakuje jej tylko kogoś kto by ją pokochał i obdarzył troską. Ucieczka w świat wyścigów samochodowych pozwala jej być w pełni sobą. Prędkość, adrenalina i poczucie "bycia na krawędzi" nie pozwala jej zapomnieć o przeszłości. Jej się nie da zapomnieć. Ale nie o to chodzi, ważne żeby umiała się z nią pogodzić, rozliczyć i próbować żyć normalnie. Dopiero poznanie Dawida uświadamia jej czego brakuje jej w życiu i nasuwa myśl "warto zamknąć przeszłość". Tylko czy przystojny Adwokat, który nie ma za grosz moralności względem kobiet jest dobrym wyborem! Czy przeszłość bohaterów nie okaże się ich zgubą? Czy rodzące się uczucie przetrwa próbę decyzji podjętych przez bohaterów?

"Każde życiowe doświadczenie zostawia w nas blizny".

"ALCANTARA" to nie tylko historia dwóch charakternych osób, mających problemy. To książka poruszająca istotne tematy tj. alkoholizm, syndrom DDA, zastraszanie i kilka innych. Emocje i zawrotna prędkość nie pozwolą Wam odłożyć książki na bok. Musicie sami twarzą w twarz sprawdzić co wydarzyło się w życiu bohaterów. Czy ich decyzje były świadome i podparte szczęściem drugiej osoby? Jak skończy się ta historia i wybory sprawdźcie sami.. Ja osobiście polecam.

"ALCANTARA" Felix Fabian K. Hellishdeer Wydawnictwo Plectrum to ostra jazda bez trzymanki, zapięte pasy bezpieczeństwa mile widziane. Autorzy zaserwowali ciekawą fabułę ze spektakularnym zakończeniem. Fabuła intryguje i zabiera nas w podróż pełną prędkości. Tajemnice, przeszłość i adrenalina to tylko część tego co znajdziecie w książce. To trzeba przeczytać i poczuć......

Nadia Nilerok jest poukładana trzymająca się twardych zasad, jest również właścicielką wydawnictwa oraz kawiarni. Kiedy przychodzi noc, staje się kobietą, która karmi się wyłącznie adrenaliną. Siedząc za kierownicą liczy się prędkość i wygrana.

Dawid Bruno kończy studia prawnicze i zatrudnia się w kancelarii adwokackiej jako aplikant. Wbrew pozorom wcale nie jest z niego taki grzeczny amant. Lubi się zabawić w klubie i z kobietami w łóżku, wszystko w jedną noc i na raz. Nie ma przy tym żadnych wyrzutów.

Dwa mocne charaktery będą mogły stworzyć coś stabilnego bez wybuchów i kolizji?

Mieć na półce coś dobrego i pozwolić na siebie tak długo czekać? To chyba trzeba być mną. Ta książka jest świetna! Pochłonęłam ją w moment, aż sama jestem w szoku. Zapewne jest to zasługa akcji, która jest wartka i ekscytująca niepozwalająca oderwać się od książki. Do tego każdy z rozdziałów jest tak poprowadzony i zakończony, że czytelnik potrzebuję dowiedzieć się więcej. I tak, aż do końca rozdziałów.

Historię poznajemy z perspektywy Nadii i Dawida. Bardzo lubię takie rozwiązania w książkach, gdyż lepiej możemy spojrzeć na daną sprawę, nie oceniać i nie wyciągać pochopnych wniosków. Ale też możemy wejść do głowy bohatera i poznać jego myśli, z czym tak naprawdę musi się mierzyć, a nie zawsze jest tak, że wszystko jest powiedziane. Są też tak stworzeni, że ich nie da się nie lubić, jest tak, że jeszcze czytelnik im kibicuję. Między nimi rodzi się, też wzajemna fascynacja, przez którą zaczyna rodzić się nie znane im dotychczas uczycie. I to wszystko zacznie się od jednego przypadkowego spotkania. Tylko czy tym dwojga uda się coś tworzyć prawdziwą relację wolną od tajemnic, sekretów i demonów?

Dwóch autorów stworzyli świetny duet pisarski. Nigdy nie czytałam nic spod ich pióra, ale ich połączenia chcę więcej. I z chęcią przeczytałabym o dalszych losach bohaterów, ponieważ zakończenie ewidentnie zostało otwarte i, aż się prosi, by pociągnąć to dalej.

Nie zabraknie dawki adrenaliny, która jest spowodowana wyścigami, i to jeszcze nielegalnymi. I wcale bym się nie pogniewała, jakby w przyszłości dostała jej dwa razy tyle.

♣️♣️♣️♣️♣️♣️ Recenzja ♣️♣️♣️♣️♣️♣️

K. Hellishdeer & Felix Fabian " Alcantara "
@k_hellishdeer_autor
@felixfabianpl

@Wydawnictwoplectrum
🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘

" I pomyśleć, że gdybym tamtego dnia nie zgodził się na przejażdżkę piepszonym białym R8, to prawdopodobnie nigdy bym nie docenił, jak wielką wartość ma wolność."

Jak ja uwielbiam takie książki, a ta napewno zostanie w mojej pamięci na długo..
Książka naprawdę świata, pełna adrenaliny, szybkości i niebezpieczeństwa, namiętności i tajemnicy..
Książka napisana przez duet autorów, którzy stworzyli świetną historię wraz dwojgiem niezwykłych bohaterów..
Nie byłam w stanie przerwać czytania, pochłonęła mnie i czułam się, jak bym to ja tam była, szczególnie że kiedyś miałam fazę na gry kompóterowe o wyścigach 😅...
Powieść jest przedstawiona z perspektywy dwojga bohaterów...

" - Dalej uważam, że to nie na moje serce. To kurewsko niebezpieczne. Wiesz, że ryzykowałaś swoim i moim zdrowiem ?
- Jak to mówią : jest ryzyko, jest zabawa. Nie narzekaj, bo nie będzie deseru..."

Nadia Nilerok młoda i piękna blądynka z mroczna przeszłością o której wolałaby zapomnieć.. Za dnia prowadzi poukładane życie, a zmienia się kiedy zapada zmrok .. Za dnia jest właścicielką wymarzonej kawiarni i wydawnictwa w Zgorzelcu a nocami uczestniczy w nielegalnych wyścigach.. Nadia wraz z paczką przyjaciół wyjeżdża do Warszawy na ewent motoryzacyjny gdzie poznaję Dawida.. Dziewczyna proponuję mu przejażdżkę, która kończy się niespodziewanym telefonem.. Jedno spotkanie, jedna przejażdżkę wywiera na obojgu elektryzujące wrażenie, jednak pech chciał że ani jedno ani drugie nie wzięło kontaktu do siebie ...

Dawid Bruno pracuje w Kancelarii adwokackiej Tożęba & Fabsiak jako aplikant.
Wszystkie swoje zawodowe obowiązki wypełnia skrupulatnie. Wieczorami dla Dawida nie istnieje kodeks moralny, lubi dobrze wypić jak i zabawić , preferuje szybkie numerki..
Kiedy na ewncie poznaję Nadje, od której zapomina wziąść nr. telefonu, nie może przestać o niej myśleć.. Jednak los postanowi dać im kolejną szansę na spotkanie, kiedy Dawid bierze sprawę stawienictwa w sądzie W Zgorzelcu w imieniu chorej koleżanki..
Drugie spotkanie które wywoła szybsze bicie serca i rozpali zmysły, chodź jedno od drugiego dzieli kilkaset kilometrów...

Jaką przeszłości skrywa Nadia?
Czy przeszłość dziewczyny wpłynie na decyzję Dawida?
Jak potoczy się ich historia?

Zachęcam każdego fana wyścigów i niebezpiecznej jazdy, do sięgnięcia po lekturę..

♣️♣️♣️♣️♣️♣️ Recenzja ♣️♣️♣️♣️♣️♣️

K. Hellishdeer & Felix Fabian " Alcantara "
@k_hellishdeer_autor
@felixfabianpl

@Wydawnictwoplectrum
🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘🚘

Jak ja uwielbiam takie...

• Patronat Medialny
  • (L) Romans