Paleta marzeń. Spotkanie z przeszłością

Okładka książki Paleta marzeń. Spotkanie z przeszłością Małgorzata Falkowska
Okładka książki Paleta marzeń. Spotkanie z przeszłością
Małgorzata Falkowska Wydawnictwo: Lira Cykl: Paleta marzeń (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Paleta marzeń (tom 5)
Lira
2023-08-30
2023-08-30

Okładka książki Miłość na cztery łapy Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłość na czte... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowsk...
Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Szczęśliwe nieporozumienie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Szczęśliwe nie... Małgorzata Falkowsk...

Paleta marzeń. Spotkanie z przeszłością. Autorki Małgorzata Fałkowska

Główną postacią jest tutaj Pola. Dziewczyna znajduje chłopaka Kastka i swojego biologicznego ojca. Niestety nikt nie ufa jemu i wracają do Polski żeby znaleźć dziewczynę.

Jest to literatura obyczajowa. Trochę nie zrozumiałam tej książki na początku ale gdy miałam cisze i spokój dopiero doszlam do tego o czym czytam. Bardzo szybko się czyta. Bardzo przyjemny czas spędzony z tą książka.
Książka nie jest nudna, ale przewidywalna. Dużo sekretów rodzinnych. Duży plus bo książka jest napisana z perspektywy każdego z bohaterów. Emocji nie brakuje w tej książce.
Polecam.

Paleta marzeń. Spotkanie z przeszłością. Autorki Małgorzata Fałkowska

Pola spędza chwilę w swojej ojczyźnie. Poznaje ja na nowo, znajduje miłość i biologicznego ojca. Niestety nie wszyscy są zadowoleni z podjętych przez nią decyzji. Po kłótni z mamą Pola pakuje walizkę i wychodzi z domu przyjaciół, szukając schronienia u boku ojca. Rodzina dziewczyny nie zastanawiając się zbyt długo, pakuje walizki i wraca do Polski, żeby odnaleźć dziewczynę.
Demony przeszłości wracają. Bańka, w której żyła dotychczas Pola pęka. Dziewczyna jest bezbronna i grozi jej niebezpieczeństwo. Czy jej bliscy ja uratują? Czy Kastek — chłopak dziewczyny będzie mógł ją odnaleźć?

Historia Poli jest przewidywalna, ale nie nudna. Chętnie zatopiłam się w zawiłościach i sekretach tej rodziny. Poznawałam kolejne elementy i układałam je w jedną całość, która była intrygująca.
Książka jest napisana z perspektywy każdego bohatera, dzięki temu zabiegowi możemy poznać każdego z nich znacznie bliżej. Ich przemyślenia i emocje, pod wpływem których działali. A emocji tutaj nie brakuje! Autorka naprawdę postarała się, żeby w tej krótkiej historii nie było chwil przerwy!
"Paleta marzeń. Spotkanie z przeszłością" to świetne zakończenie historii, taka kropka nad i w życiu bohaterów. To również przyjemna historia na wieczór, może dwa przy ciepłej herbacie.

2049

Książka "Paleta marzeń. Spotkanie z przeszłością" Małgorzaty Falkowskiej zabiera nas do literatury obyczajowej, gdzie poznajemy Polę, jej chłopaka Kastka oraz zawiłości rodzinne związane z wychowaniem córki przez Magdę i Alka.
Wyjazd na Bali miał być nowym początkiem, jednak przeszłość nie zapomina. Były mąż Magdy ponownie wchodzi w życie ich córki. Obecnie panuje galimatias w życiu Poli, ponieważ dziewczyna nie rozumie decyzji swojej mamy.
Dlaczego Magda i Alek wyjechali z Polski?
Dlaczego Kastek nie ufa tacie Poli?
Kto zostaje oskarżony o kradzież pieniędzy?
Czy tata Poli ma czyste intencje?
Czy obawy bliskich są uzasadnione, że Poli grozi niebezpieczeństwo?
Książkę czytało się szybko i przyjemnie. Okładka książki przypomina, że już lada dzień nadejdzie jesień.

Czytanie tej książki było dla mnie jedna wielką przyjemnością. Historia co prawda prosta, jednak daje możliwość odpoczynku i wytchnienia od codzienności. Jest książką na jeden przyjemny wieczór.
Autorka nie daje chwili wytchnienia czytelnikowi i akcja toczy się na łeb na szyję. Jest to książka obyczajowa, jednak Falkowska zafundowała pełen wachlarz emocji i nie jedna chwilę grozy, a czarny charakter tej powieści to wisienka na torcie.

• #WyzwanieLC2023
  • Jest w bibliotece