Zanim powiesz tak. Tom 2

Okładka książki Zanim powiesz tak. Tom 2 Anna Matusiak-Rześniowiecka
Okładka książki Zanim powiesz tak. Tom 2
Anna Matusiak-Rześniowiecka Wydawnictwo: Purple Book literatura obyczajowa, romans
Purple Book
2023-09-27
2023-09-27

2049

Książka „Zanim powiesz tak. Tom 2” Anny Matusiak-Rześniowieckiej zabiera nas do kontynuacji życia Leny, organizatorki ślubów, która świetnie sobie radzi w nowym zawodzie. Zmieniła się i dojrzała, jednak trauma z przeszłości nie daje się pokonać. Pod jej skrzydła trafiają nowi klienci, jednak nie zapominajmy o starych z pierwszego tomu.
Dzięki autorce mamy możliwość wejścia w życia ludzi z innej perspektywy. Możemy zastanowić się jak wyglądałoby życie, gdybyśmy podjęli inne decyzje.
Książki warte uwagi, lekkie pióro autorki zachęca po sięgnięcia po kolejne pozycje..
Polecam.

Dzięki autorce mamy możliwość wejścia...

Z tą autorką można wiecznie spędzać czas...
Przeczytałam praktycznie już wszystkie książki tej autorki i wpadłam po uszy. Mega przyjemnie się czyta i bez różnicy z jakiego gatunku jest pozycja.
Dlatego czekam na kolejne dzieła ze zniecierpliwieniem.

Z tą autorką można wiecznie spędzać czas...
Dlatego czekam na kolejne dzieła ze zniecierpliwieniem.

Tak samo jak pierwsza część była lekka i przyjemna. Pochłonęłam ją w 1,5 dnia. Daje ocenę 9 bo były takie lekkie szpileczki które mnie irytowały. Jednak książka sama w sobie jest przyjemna, lekka i nie trzeba przy niej myśleć.

,, Kochany, serce nie sługa, wiem. Ale porozmawiaj sam ze sobą, czy kieruje tobą rzeczywiście serce. Bo są błędy, których nie da się naprawić. "
Cóż mogę powiedzieć, kolejny raz jestem zachwycona. ,,Zanim powiesz tak 2" to druga część i tak samo genialna, jak pierwsza. Lena rozwinęła się w zawodzie i dalej tworzy piękne śluby, stała się dojrzalsza i chwyta życie garściami. Kocha i jest kochana. Jednak sama nadal nie stanęła przed ołtarzem. Trauma z przeszłości nadal siedzi jej w głowie i blokuje ją przed tym. Przemek rozumie to wszystko, lecz bardzo pragnie, aby Lena została jego żoną. Jak długo będzie czekał? Czy jego cierpliwość ma jakieś granice?
Oprócz Leny i Przemka spotykamy w książce także innych bohaterów i jakże wartościowych oraz wracamy do bohaterów z poprzedniej części. Ludzie, których tutaj poznamy, dają nam obraz życia z każdej strony. Ich perypetie dają nam do myślenia, sprawiają, że potrzebujemy się na chwilę zatrzymać i pogrążyć się w chwili zadumy. Pomyśleć jak wyglądałoby nasze życie, jeśli podjęlibyśmy zupełnie inne decyzje. Popełniamy błędy, czasami mamy coś pod nos i to tracimy, bo nie doceniamy. Naprawdę ta książka otwiera nam oczy i pokazuje, że nie zawsze jest kolorowo, że czasami trzeba walczyć o coś, a czasami pozwolić odejść. Zapomnieć o przeszłości, aby móc żyć.
Podobało mi się również to, że każdy rozdział przeznaczony jest dla szczególnych bohaterów, a że jest ich dużo, to dobra opcja, żeby się nie pogubić.
Jestem mile zaskoczona. Kontynuacja na wysokim poziomie ❤️

Ania Matusiak kolejny raz nie zawiodła.

" Zanim powiesz tak 2 " znów zachwyca. Pod tą iście cukierkową okładką ukrywają się bardzo prawdziwe, smutne i życiowe historie.
Ania pokazuje nam miłość od drugiej strony. A każdy z nas wie, że uczucie to nie zawsze przesycone jest słodyczą i różem.

Mamy też okazję zajrzeć do bohaterów z pierwszej części, nie ukrywam, że miło było " spotkać " starych znajomych. Autorka tym powrotem na stare śmieci pokazała nam, że nawet największe miłości może dopaść kryzys.

" Zanim powiesz tak 2 " wzruszyła mnie niejednokrotnie. Pokazała jak kruche jest nasze życie. Że nic nie jest nam dane na zawsze..
Pokazała, że sama egzystencja to zbyt mało na szczęście. Możemy oczekiwać od życia więcej.
Pokazała też, że czasem warto zapomnieć o przeszłości i zrobić krok do przodu. To co było nie wróci. A my każdego dnia piszemy swoją historię od nowa ❤️

Ania Matusiak kolejny raz nie zawiodła.

Zapraszam was na drugą część rewelacyjnej historii o Lenie. Kobieta jest już coraz bardziej doświadczoną wedding plannerką. Odnalazła szczęście zawodowe i to w miłości. Zapomniała o byłym i chęci zemsty na nim, ale... pozostałością po traumie porzucenia jej niemal przed ołtarzem jest totalny lęk przed ślubem. I mimo że innym organizuje najpiękniejsze ceremonie i przyjęcia, sama nie wyobraża sobie stanąć na ślubnym kobiercu. A ukochany Przemek marzy o tym, by została jego żoną i zaczyna się niecierpliwić, niechęć dziewczyny odbierając osobiście. Czy miłość Leny i Przemka przetrwa?

Tak jak w pierwszej tak tu poznajemy nietuzinkowe pary ,które pragną rozpocząć nowe życie.
Poznacie i pokochacie seniorów Zosię i Stanisława.
Czy odkrycie piekielnej rodzinnej tajemnicy przez Sonię i Tedy’ego na zawsze rozdzieli te dwie bratnie dusze? Czy będą musieli zapłacić najwyższą cenę za nieswoje grzechy?
Czy Emilia – studentka Władysława znajdzie szczęście u boku dużo starszego partnera?
Czy Daga i Ola odnajdą szczęście po małżeństwach z mężczyznami, którzy odebrali im szansę na spełnienie, rozwój, pokochanie samych siebie?

Jak widzicie przekroj bohaterów jest niesamowity i każdy w nich odnajdzie cząstkę siebie. Książka napisana lekko, przyjemnie, przy której czytanie płynie jak motorówka po oceanie. Jest cudowna odskocznią od rzeczywistości i wprawi cie w fajny nastrój. Pióro autorki jest mi już znane I z kazda kolejna książka kocham je coraz bardziej. Pozycja ta jest bardzo mądra życiowo, momentami wzruszająca, więc wrażliwsze osoby powinny zaopatrzec się w husteczki. Ciepła, empatyczna ,okraszona wieloma emocjami, idealne na jesienne wieczory.

Bardzo dziękuję @anna_matusiak_pisarka za tą rewelacyjna pozycje , która na długo pozostanie w mojej pamięci.

Ależ nam Lena dojrzała, to zupełnie inna osoba niż ta, którą spotkaliśmy w pierwszej części książki. Teraz Lena, która na dobre rozkręciła biznes wedding plannerski, rozkwita przy boku swojej nowej miłości i wydawać by się mogło, że trafiła na ideał, wiec ślub wydaje się rzeczą oczywistą. Jednak to co dzieje się w głowie dziewczyny, wskazuje na to, że to co zrobił jej niedoszły mąż zraniło ją do głębi a dziewczyna zwątpiła w instytucje małżeństwa.
Jak to możliwe skoro codziennie ma do czynienia z parami, które właśnie uwierzyły w to, że małżeństwo stanie się dopełnieniem ich relacji. Autorka opowiadając historie różnych par, które trafiają do Leny pokazała jak wiele odcieni może mieć miłość, jak skomplikowany jest ten rodzaj relacji i na jak wiele przeciwności losu może trafić. Właśnie te doświadczenia Leny z jej klientami stają się dla niej swoistą terapią, która ma przywrócić dziewczynie wiarę w miłość i sens bycia ze sobą "dopóki śmierć nas nie rozłączy".
Każdy kolejny rozdział pogrąża w refleksji nad miłością, jej sensem i utwierdza w przekonaniu, że właśnie to uczucie stanowi sens naszego życia i tylko idąc przez życie razem możemy przenosić góry.
To przepiękna książka, mądra, życiowa, pełna wzruszeń i niejedna łza popłynie w trakcie czytania.
Anna Matusiak ma taki dar dotykania najczulszych strun u swoich czytelników, ta książka pokazała to wybitnie.
Polecam z całego serca!

Już od dawna miałam na uwadze ten tytuł i oczywiście pierwszą część, intrygowała mnie nie tylko tytułem oraz pomysłem, ale nie ukrywam też, że skrajnymi komentarzami. Subiektywnej opinii mogę stwierdzić, że lepiej przeczytać obie części albo tylko pierwszą, druga bez nawiązania do pierwszej nie ma tego samego smaczku. Przy czytaniu książek mam też jedno swoje spaczenie i czyta mi się dziwnie, gdy jeden z bohaterów ma imię jak osoba w moim otoczeniu, a tym bardziej gdy takie imię nosi mój mąż - oby jednak się nie rozwiódł ze mną jak nasz bohater. ;)
Druga część to kontynuacja życia Leny, która z księgowej staje się wedding planerką. Choć w pierwszej części życie ją poturbowało wraca jako bardziej świadoma i spełniona kobieta, mająca przy boku mężczyznę przy którym uwierzyła zaś w miłość. Pary trafiające pod skrzydła naszej bohaterki marzą by zorganizowała im najpodlejszy ślub, przy czym wspominamy wesela z poprzedniego sezonu. Wasze serca skradnie Zosia i Stanisław, którzy jako seniorzy chcą dopełnić swoje szczęście, które zostało rozdzielone przez okrutny los w nastoletnim życiu. Ciekawym wątkiem jest relacja Dagi i Oli, sam faktów wstawienia tutaj pary homoseksualnej nie ma większego znaczenia jak kwestia, natomiast pozycja ich mężów niestety jest nie do pozazdroszczenia. To ten wątek wzbudza najwięcej emocji, być może też zbiera za to największe baty, ale realnie patrząc to jest wyjątkowo dobry pomysł skoro mówimy o książce z takimi emocjami i szczerze chylę czoła za odwagę przedstawienia tego w takiej formie. Poznacie również rodziną tajemnicę Soni i Teddy'iego, a także przekonacie się czy związek Emilii i Władysława przetrwa pomimo dużej różnicy wieku...
Ta książka to uczuciowy rollercoaster, fala wzruszeń przy historiach przepełnionych emocjami, który każdy z nas odbierze przez pryzmat własnych przeżyć. Wykreowani bohaterowie są zróżnicowani pod kątem psychologicznym i życiowych doświadczeń co bez wątpienia nadaje ciekawego biegu powieści. Jak dla mnie to naprawdę intrygująca propozycja i szczerze polecam.

Od momentu, kiedy Lena została porzucona przed ołtarzem, minęło trochę czasu. Firma, którą stworzyła, ma się wręcz wspaniale, a śluby, które organizuje, zachwycają innych. Nie brakuje jej klientów, a co za tym idzie, finansowo ma się dobrze. Również jej życie prywatne zmieniło się pozytywnie. Kobieta kocha i jest kochana, a Przemek daje je prawdziwe szczęście. Niestety przeszłość nie do końca pozwala o sobie zapomnieć, to co się stało nadal w niej siedzi, a trauma nie do końca została pokonana. Lena panicznie boi się ślubu, nie wyobraża sobie, aby mogła ponownie zaryzykować. Chociaż jej obecny partner jest zupełnie inny niż poprzedni, to nic nie zmienia. Czy Przemek to zrozumie? Czy pogodzi się z faktem, że ślubu nie będzie? Czy Lena poradzi sobie z przeszłością tak w 100%? Czy chociaż dopuści do siebie myśl, że mogłaby zaryzykować i zgodzić się na ślub z Przemkiem? Jakie pary i historie pozna w swoim życiu zawodowym?

Tak jak w poprzednim tomie, tak i w tym mamy nie tylko jedną historię. Jest ta „główna”, opowiadająca dalszą historię Leny oraz poznajemy bliżej każdego jej klientów, historię ich związków, a także wracamy do osób, których śluby organizowała w poprzednim tomie i dowiadujemy się co tam u nich słychać. Mnie zdecydowanie się to podobało. Każda z historii była inna, na swój sposób ciekawa, opowiadająca inną historię miłości. Książkę czytamy zarówno oczami Leny, jak i innych bohaterów.
Akcja sprawnie poprowadzona. Momentami jest wolniejsza, momentami szybsza, tak naprawdę jej tępo zależy od tego, którą historię czytamy. Znajdziemy w niej zwroty, które potrafiły mnie zaskoczyć. Książkę czyta się dość szybko, a podczas czytania towarzyszą różnorodne emocje.

W sumie bohaterów mamy większą ilość i tak naprawdę każdy z nich jest inny, każdy na swój sposób ciekawy i według mnie dobrze wykreowany.

„Zanim powiesz TAK 2” to według mnie dość ciekawa propozycja na leniwe popołudnie. Mnie się podobała i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/10/zanimpowiesztakpurplebookwydawnictwo.html

Czy porażki potraficie przekuć w bezcenne lekcje i wyciągnąć z nich coś wartościowego dla siebie?❣️

Lena nadal prowadzi swoją agencję ślubną. Nabiera coraz większego doświadczenia i coraz więcej par zgłasza się do niej z prośbą zorganizowania idealnego przyjęcia weselnego. Po traumie jaką przeżyła, gdy jej narzeczony zerwał zaręczyny na kilka dni przed ślubem, myślała, że już nigdy nikogo nie pokocha. Jednak na jej drodze stanął Przemek, który na każdym kroku udowadnia jej jak wygląda prawdziwa miłość, ofiarując siebie, swoje uczucia, szacunek, zaufanie i to co najcenniejsze czas i uwagę. Mimo to, Lena boi się zrobić kolejny krok do przodu. Paradoksalnie w stosunku do wykonywanego zawodu uważa, że ślub nie jest jej do niczego potrzebny. Ponadto czuje paraliżujący strach przed tym, że znów przed ślubem może zostać porzucona. Natomiast nowe pary, które do niej trafiają dostraczają jej wielu wrażeń, wzruszeń, a także refleksji.

W części drugiej "Zanim powiesz TAK 2" losy nowych par przeplatają się z losem par z poprzedniego sezonu. Autorka ponownie zaserwowała Nam piękną i niezwykle wartościową paletę emocji. Na przemian wzruszałam się i uśmiechałam. Pani Ania zdecydowanie posiada umiejętność pobudzania najczulszych strun w sercu. Moją szczególną sympatię zaskarbili sobie seniorzy Zosia i Stanisław. Ich miłość okupiona cierpieniem, smutkiem, żalem, będąca zadrą w sercu, po latach rozłąki znalazła swój szczęśliwy finał. Takie książki i takie historie chłonę. Autorka przepięknie maluje słowem, czaruje, i zabiera w podróż, w której, aby dotrzeć do celu, trzeba niejednoktornie się potknąć lub zabłądzić. Czasem należy zrobić krok do tyłu, aby następnie zrobić dwa do przodu i wieść dostanie, szczęśliwe i dobre życie💕

• Empik Go
  • Synchrobook