Antyerotyk

Okładka książki Antyerotyk Gabriela Gargaś, Anna Matusiak-Rześniowiecka
Okładka książki Antyerotyk
Gabriela GargaśAnna Matusiak-Rześniowiecka Wydawnictwo: Purple Book literatura obyczajowa, romans
Purple Book
2023-05-17
2023-05-17

Nie spodziewałem się tak ciekawej książki. Bardzo naturalna, poruszająca dwa rodzinne problemy niby odmienne a jednak odnoszące się do szacunku do samej siebie. Świetnie wprowadzony element przeniesienia życia na łamy książki. Przedstawiony element obyczajowy książki uznaję za bardzo udany i idealnie trafiony w ramy polskiego społeczeństwa. Polecam.

Miło spędzony czas :) może brakowało mi tego czegoś ale dobrze się bawiłam

Miło spędzony czas :) może brakowało mi tego czegoś ale dobrze się bawiłam

⚡RECENZJA ⚡
"AntyErotyk" jest to książka o dwóch przyjaciółkach Poli i Kamie obie są przed czterdziestką czyli idealnym wieku jeszcze dla kobiety, gdzie mamy już częściowo odchowane dzieci, nadal czujemy się atrakcyjne, spełnione zawodowo, mamy świetnego partnera, męża ale czy tak jest naprawdę? Otóż czasami wmawiamy sobie, że tak jest dobrze, ale prawda jest taka, że nadal potrzebujemy tej odrobiny uwagi, zainteresowania. To, że urodziłyśmy dzieci jesteśmy ileś tam lat po ślubie nie znaczy, że jesteśmy tylko matkami, żonami, kucharkami i sprzątaczkami nadal jesteśmy kobietami które chcą rozmowy, wysłuchania nas czy prosimy o dużo? Nie sądzę, i tak samo uważa Pola nasza bohaterka która na każdą próbę rozmowy z mężem, słyszy tylko, że się czepia, znowu chce się kłócić, ale czy tak powinna wyglądać rozmowa osób które się kochały, no właśnie czy nadal to uczucie istnieje czy już zanikło przez zobojętnienie drugiej osoby, która nas nie zauważa? Co się musi wydarzyć, żeby ta druga strona zainteresowała się nami.? Sytuacja Kamy jest inna niż przyjaciółki, gdyż jest ona singielką, chociaż udaje zer taki stan jej odpowiada, to prawda jest zupełnie inna. Kobieta tyle razy już się zawiodła na mężczyznach, że stawia na jednorazowe przygody, dzisiaj jesteś, jutro cię nie ma. Kobieta kiedyś zaufała bardzo i potem cierpiała przez to ogromnie od tamtej pory boi się zaufać mężczyźnie. Ale w głębi serca pragnie, stabilizacji, szczęścia i rodziny. Gdy Kama spotyka Krzysztofa myślała, że będzie inny, że zależy mu na czymś więcej niż zaliczeniu panienki i nara. Kobieta się zaangażowała a facet okazał się draniem jak większość. Pola i Kama po tych wszystkich nieudanych próbach postanawiają napisać razem erotyk,co wyniknie z tej wspólnej pracy.?
" Nie napiszemy erotyku, napiszemy antyerotyk, dla wszystkich nieszczęśliwych kobiet. Dla singielek, które borykają się ze swoją samotnością, odrzuceniem, trzyminutowym seksem i wszystkimi popapranymi gmachami z Tindera. Dla mężatek, które myślą, że tylko u nich w małżeńskim łóżku nie ma fajerwerków, a w vo drugim łóżku mie ma odlotów, są bardziej przyloty. "
Pola poznaje młodszego od siebie Marcina, jest nim zauroczona chociaż broni się przed tym to wdaje się z nim w romans. A mąż jakby nie widział, tego vo się dzieje, że żona się zmieniała . Czy ich małżeństwo ma jeszcze szansę na uratowanie a może już jest za późno i to Marcin pokazał jej, że może być jeszcze szczęśliwa? Kama w tym czasie spotyka Łukasza ostrożnie podchodzi do tej znajomości, tyle razy się sparzyła, że nie chce ryzykować zaangażowania, żeby później cierpieć. Ale czy tak musi się wydarzyć, może warto dać szansę tej relacji. W życiu kobiet dzieje się bardzo dużo, pisanie książki idzie im bardzo dobrze, ale cały czas nie może być idealnie, Marcin zostawia Polę okazuje się, że mąż wiedział o wszystkim co będzie dalej między nimi, czy Artur będzie potrafił wybaczyć i zapomnieć o zdradzie żony? A może tego nie da się już uratować? Kamie podejrzewa, że może być w ciąży, tylko że ojcem nie będzie Łukasz ale Krzysztof. Co zrobi męża gdy się o tym dowie? Jak to wszystko się zakończy dla przyjaciółek, gdy życie im się tak posypało, czy można to wszystko jeszcze poskładać?
Historie w przedstawione w książce pokazują nam jak ważna jest rozmowa między partnerami, znalezienie czasu tylko dla siebie, że nawet po prawie 20 latach małżeństwa można umówić się z własnym mężem na randkę, jak ważne jest celebrowanie wspólnego czasu, niby pozorne gesty takiw np. Jak ulubiona kawa lub herbata niby nic znaczący gest a jednak...

⚡RECENZJA ⚡

Uczucia miałam mieszane przed zakupem tej książki, ale książki Pani Gabrysi nigdy nie rozczarowują. Mega dobra pozycja do przeczytania by zrozumieć jak ważna jest druga osoba przy naszym boku...

𝗝ę𝘇𝘆𝗸 𝗺𝗶ł𝗼ś𝗰𝗶

𝐶ℎ𝑦𝑏𝑎 𝑛𝑎 𝑡𝑦𝑚 𝑝𝑜𝑙𝑒𝑔𝑎 ż𝑦𝑐𝑖𝑒, 𝑏𝑦 𝑠𝑖ę 𝑘𝑟ę𝑐𝑖ć 𝑛𝑎 𝑘𝑎𝑟𝑢𝑧𝑒𝑙𝑖 𝑐𝑜𝑑𝑧𝑖𝑒𝑛𝑛𝑜ś𝑐𝑖 𝑖 𝑤𝑦𝑐𝑖𝑠𝑘ać 𝑧 𝑡𝑒𝑔𝑜 ż𝑦𝑤𝑜𝑡𝑎 𝑡𝑜, 𝑐𝑜 𝑛𝑎𝑗𝑙𝑒𝑝𝑠𝑧𝑒. 𝑃𝑜𝑤𝑖𝑒𝑑𝑧𝑖𝑎ł𝑎 𝑚𝑎𝑡𝑘𝑎 𝑑𝑤ó𝑗𝑘𝑖 𝑑𝑧𝑖𝑒𝑐𝑖, 𝑠𝑡𝑎𝑡𝑒𝑐𝑧𝑛𝑎 𝑚ęż𝑎𝑡𝑘𝑎, 𝑏𝑒𝑧 𝑘𝑜𝑐ℎ𝑎𝑛𝑘𝑎 𝑛𝑎 ℎ𝑜𝑟𝑦𝑧𝑜𝑛𝑐𝑖𝑒. – 𝐴𝑙𝑒 𝑧 𝑤𝑦𝑏𝑢𝑗𝑎ł𝑦𝑚𝑖 𝑓𝑎𝑛𝑡𝑎𝑧𝑗𝑎𝑚𝑖!

𝐴𝑛𝑡𝑦𝑒𝑟𝑜𝑡𝑦𝑘 to niecodzienna książka, napisana przez duet świetnych autorek. To, co najbardziej przykuło moją uwagę w tej książce, to była okładka, jak na sroczkę okładkową przystało. Nietuzinkowa, niespotykana i oryginalna. Potem były to nazwiska autorek i oczywiście tytuł. 𝐴𝑛𝑡𝑦𝑒𝑟𝑜𝑡𝑦𝑘. Przyznacie, że w zalewie rynku różnego rodzaju powieściami erotycznymi, ten tytuł wydaje się dość intrygujący. Wydawałoby się, że o miłości i seksie napisano już niemal wszystko i trudno z tego tematu wycisnąć coś nowego i nieszablonowego. Autorki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Ich książka to nie tylko rozrywka w czystej postaci, ale to także jest powieść z przesłaniem, w której nie brakuje dobrego humoru, tak zwanych momentów, ale przede wszystkim opowiada o prawdziwej przyjaźni, którą czuć między bohaterkami od samego początku. Taką powieść mogły napisać tylko dwie kobiety, bardzo zaprzyjaźnione ze sobą, które przy tworzeniu swojej historii, doskonale się bawiły, by potem równie dobrze bawił się czytelnik.

Dwie pisarki i przyjaciółki Kama i Pola, postanawiają napisać wspólnie erotyk, bo wiadomo erotyki, są w cenie, a one marzą o wydaniu bestsellera. W trakcie pisania książki, to co wydawało im się dziecinnie proste, okazało się, że wcale takie nie jest. Szybko zorientowały się, że ich książkowe bohaterki stworzone na użytek fabuły, nieoczekiwanie przyjmują ich tożsamość i przeżywają perypetie życiowe, które bardzo przypominają im ich własne. Boleśnie uświadamiają sobie, że ich fikcyjne bohaterki Liliana i Marika odzwierciedlają je same w rzeczywistości. Pola jest pierwowzorem Mariki, to sfrustrowana mężatka z dwójką dzieci, która żyje w pozornie idealnym związku, który od dawna jest nudny i wypalony. Natomiast odpowiednikiem Liliany jest wyzwolona singielka Kama, która imprezuje i bierze od życia, co się da, ale tak naprawdę szuka prawdziwej miłości, tylko że wciąż trafia niczym kulą w płot. Ich fikcyjne bohaterki czują i przeżywają to, co one. Pola i Kama już wiedzą, że ta książka stanowić będzie dla nich niesamowite wyzwanie. Nie uda im się napisać typowego erotyku, bo ich życie przecież, to nie bajka. Czyżby pisały książkę o sobie?

𝐴𝑛𝑡𝑦𝑒𝑟𝑜𝑡𝑦𝑘 to wspaniała książka o dwóch kobietach, które przyjaźnią się już tyle lat, że każda z nich zna swoją przyjaciółkę lepiej niż siebie samą. Kobiety, które na pozór są szczęśliwe i wydawałoby się, że nic im nie brakuje, to tak naprawdę czują się samotne i niezadowolone ze swojego życia. 𝐴𝑛𝑡𝑦𝑒𝑟𝑜𝑡𝑦𝑘 to ciekawie opowiedziana historia, potraktowana poważnie, chwilami z przymrużeniem oka. Pisana na serio, ale też żartobliwie, dowcipnie, dosadnie bez zbędnego koloryzowania o oczekiwaniach, zawiedzionych nadziejach i niespodziankach od losu. Nagłych i zaskakujących zwrotach, jak to często w życiu bywa.

Kiedy Kamie wydaje się, że w jej życiu wszystko zaczyna się układać, to co miało stanowić jej największą radość i nadzieję, nagle staje się tylko płonną mrzonką. W tej krótkiej chwili coś w niej umarło. Wiara. Nadzieja. Miłość.

Pola, która chciała coś poczuć, coś przeżyć. Raz w życiu nie mieć w głowie nic. 𝑁𝑖𝑒 𝑎𝑛𝑎𝑙𝑖𝑧𝑜𝑤𝑎ć. 𝑁𝑖𝑒 𝑝𝑙𝑎𝑛𝑜𝑤𝑎ć. 𝑁𝑖𝑒 𝑟𝑜𝑧𝑘ł𝑎𝑑𝑎ć 𝑛𝑎 𝑐𝑧𝑦𝑛𝑛𝑖𝑘𝑖 𝑝𝑖𝑒𝑟𝑤𝑠𝑧𝑒. 𝐵𝑦ć 𝑡𝑢 𝑖 𝑡𝑒𝑟𝑎𝑧. 𝐼 𝑐𝑧𝑒𝑟𝑝𝑎ć 𝑧 𝑐ℎ𝑤𝑖𝑙𝑖. 𝑃𝑙𝑎𝑛 𝑑𝑜𝑠𝑘𝑜𝑛𝑎ł𝑦. 𝑆𝑧𝑘𝑜𝑑𝑎 𝑡𝑦𝑙𝑘𝑜, ż𝑒 𝑒𝑚𝑜𝑐𝑗𝑒 𝑧𝑎𝑤𝑠𝑧𝑒 𝑟𝑧ą𝑑𝑧ą 𝑠𝑖ę 𝑤ł𝑎𝑠𝑛𝑦𝑚𝑖 𝑝𝑟𝑎𝑤𝑎𝑚𝑖. 𝐼 𝑤𝑦𝑚𝑦𝑘𝑎𝑗ą 𝑠𝑖ę 𝑠𝑝𝑜𝑑 𝑘𝑜𝑛𝑡𝑟𝑜𝑙𝑖. Kobieta pakuje się w tarapaty i niestety to, co miało być ekscytującą przygodą, prowadzi prostą drogą do katastrofy w jej małżeństwie.

Obie kobiety stoją na życiowym zakręcie, ale od czego ma się przyjaciółkę i fikcyjne bohaterki, by z tego zakrętu wyjść jak najmniej poturbowanym.

Małżonkom wydaje się, że cisza między rodzicami jest dużo gorsza niż burzliwe kłótnie. W tych kłótniach są przynajmniej emocje, 𝑎 𝑡𝑎𝑚 𝑔𝑑𝑧𝑖𝑒, 𝑠ą 𝑒𝑚𝑜𝑐𝑗𝑒, 𝑡𝑎𝑚 𝑧𝑎𝑤𝑠𝑧e 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑗𝑒𝑠𝑧𝑐𝑧𝑒 𝑠𝑧𝑎𝑛𝑠𝑎 𝑛𝑎 𝑡𝑜, ż𝑒 𝑤𝑎𝑙𝑘𝑎 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑐𝑖𝑤 𝑠𝑜𝑏𝑖𝑒 𝑧𝑚𝑖𝑒𝑛𝑖 𝑠𝑖ę 𝑤 𝑤𝑎𝑙𝑘ę 𝑜 𝑠𝑖𝑒𝑏𝑖𝑒. W piekącej w uszy ciszy, tam nie ma już szansy na odgłosy jakiejkolwiek walki, bo to przecież zburzyłoby ułudę spokoju. Gdy para zaczyna się od siebie oddalać, 𝑤ó𝑤𝑐𝑧𝑎𝑠 𝑡𝑦𝑙𝑘𝑜 𝑐𝑖ęż𝑘𝑎 𝑤𝑧𝑎𝑗𝑒𝑚𝑛𝑎 𝑝𝑟𝑎𝑐𝑎, 𝑏𝑦 𝑚𝑖𝑚𝑜 𝑛𝑖𝑒𝑐ℎę𝑐𝑖 𝑗𝑒𝑑𝑛𝑎𝑘 𝑟𝑜𝑏𝑖ć 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑜, 𝑏𝑦 𝑠𝑖ę 𝑧𝑏𝑙𝑖ż𝑦ć – 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑤 𝑠𝑡𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑤𝑎𝑠 𝑢𝑟𝑎𝑡𝑜𝑤𝑎ć. 𝐷𝑙𝑎𝑐𝑧𝑒𝑔𝑜 𝑤 𝑠𝑧𝑘𝑜ł𝑎𝑐ℎ 𝑛𝑖𝑘𝑡 𝑡𝑒𝑔𝑜 𝑚ł𝑜𝑑𝑦𝑐ℎ 𝑙𝑢𝑑𝑧𝑖 𝑛𝑖𝑒 𝑢𝑐𝑧𝑦? Dlaczego nie uczy się w szkole dzieci pielęgnowania miłości?

Niełatwo jest przecież żyć samemu, człowiek nie jest stworzony do samotnego życia, bez miłości i rodziny. Wszystko w życiu dzieje się po coś i nic nie jest nam dane na zawsze, więc o swój związek z partnerem trzeba dbać. 𝑊𝑦𝑠𝑡𝑎𝑟𝑐𝑧𝑦ł𝑜 𝑡𝑦𝑙𝑘𝑜 𝑜𝑑𝑟𝑜𝑏𝑖𝑛ę 𝑝𝑖𝑒𝑙ę𝑔𝑛𝑜𝑤𝑎ć 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑒 𝑢𝑐𝑧𝑢𝑐𝑖𝑒. 𝑊𝑦𝑠𝑡𝑎𝑟𝑐𝑧𝑦ł𝑜 𝑡𝑦𝑙𝑘𝑜 𝑡𝑟𝑜𝑐ℎę 𝑠𝑖ę 𝑝𝑜𝑠𝑡𝑎𝑟𝑎ć […] 𝐷𝑙𝑎𝑐𝑧𝑒𝑔𝑜 𝑚𝑦 𝑘𝑜𝑏𝑖𝑒𝑡𝑦 𝑠𝑎𝑚𝑒 𝑠𝑜𝑏𝑖𝑒 𝑡𝑜 𝑟𝑜𝑏𝑖𝑚𝑦? 𝐷𝑙𝑎𝑐𝑧𝑒𝑔𝑜 𝑛𝑖𝑒 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑠t𝑟𝑧𝑒𝑔𝑎𝑚𝑦 𝑘𝑜𝑙𝑒𝑗𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑝𝑜𝑘𝑜𝑙𝑒ń, 𝑤ł𝑎𝑠𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑐ó𝑟𝑒𝑘 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑑 𝑡𝑦𝑚, 𝑐𝑜 𝑗𝑒 𝑢𝑛𝑖𝑒𝑠𝑧𝑐𝑧ęś𝑙𝑖𝑤𝑖? 𝐴𝑛𝑡𝑦𝑒𝑟𝑜𝑡𝑦𝑘, to powieść o poszukiwaniu miłości, o popełnianiu błędów, o emocjach i ich braku, o pokonywaniu własnych słabości, o potrzebach i pragnieniach i w końcu o walce o siebie. Powieść o kobietach dla kobiet. Myślę jednak, że nie tylko. Może panowie, też by coś dla siebie w niej znaleźli, otwarłyby się im oczy na pewne sprawy. Nie jesteśmy, aż tak skomplikowane, wystarczy nas tylko szanować i kochać.

Rzeczywistość nie jest tak kolorowa, jak w marzeniach i snach. Życie to nie bajka i czasem wszystko musi runąć, żeby zrozumieć, że wcale się tego nie chciało.

Drodzy panowie, nie róbcie takich okrągłych oczu. 𝑂 𝑐𝑜 𝑛𝑎𝑚 𝑘𝑜𝑏𝑖𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑡𝑎𝑘 𝑤 𝑜𝑔ó𝑙𝑒 𝑐ℎ𝑜𝑑𝑧𝑖? Wyobrażacie sobie, że my kobiety, by być szczęśliwe, pragniemy wszystkich bogactw świata. Wcale nie, my chcemy być tylko kochane i szanowane.

𝗝ę𝘇𝘆𝗸 𝗺𝗶ł𝗼ś𝗰𝗶

Antyerotyk to książka dla każdej kobiety! A może nie tylko? Książka pełna emocji i seksu,ale także o przyjażni i poszukiwaniu własnego szczęścia i miłości. Dwie przjaciólki postanawiają napisać erotyk,aby podreperować swoje finanse i znależc się na topie. Kama - singielka,lubiąca się zabawić ,wyluzowana , szukająca miłości. Pola - 39-letnia mężatka z dwójką dzieci,która szuka "czegoś" w życiu,gdyż w związku wieje nudą i rutynąą,a mąż ją zbywa. Każda pisze osobno i ma swoich bohaterów, ale.... szybko okazuje się, że losy bohaterów łudząco przypominają ich życie, ich marzenia o idealnym mężczyznie, o idealnym seksie, o pożądaniu, o byciu kochaną i ubustwianą. Czy kobietom uda się znalezć własne szczęście? Co takiego wydarzy sie w ich zyciu?Jakie zdobędą doświadczenia? Ile tak naprawdę z własnego doświadczenia dały swoim bohaterkom? Czy napisały bestseler? Polecam gorąco.

Lekkie rozczarowanie, książka nie jest zła ale tak jakby na siłę i o czym? Miły jest wątek Poli i męża.

Dwie przyjaciółki piszące książki. Pragnące od życia z facetem miłości, zrozumienia... Jedna w związku, z dwójką dzieci, mija się z mężem, prosi się o jego uwagę, odrobinę czułości. Mąż zabiegany, przyzwyczajony, że Pola jest i nie trzeba już się starać...
Druga z kobiet wolna, wyzwolona. Bierze życie garściami umawiając się ciągle w aplikacjach randkowych ale gdzieś w głębi szuka stabilizacji, tego księcia, który ją zdobędzie. Kama eksperymentuje, ale ma też spory bagaż doświadczeń.
Obie są gdzieś w głębi samotne i niezadowolone z obecnego życia.
Czytało się całkiem dobrze, momentami zabawnie... polecam

Na początku mam do Ciebie pytanie...
Czujesz się czasem samotna?

Kto mnie zna ten wie, że Gabi kocham miłością wielką i szczerą. Z Anią miałam mniejszą styczność, ale mimo to uważam ją za świetną autorkę i kobietę.
Z "Antyerotykiem" wiązałam duże nadzieje. Musiał być świetny, czego innego można spodziewać się po dwóch rewelacyjnych pisarkach?

Czy się zawiodłam?
⬇️

Kama i Pola to dwie przyjaciółki. Żadna z nich nie ma już nastu lat. Żyje im się dobrze, mają pracę na poziomie, zarobki względnie zadowalające. Jedna mężatka z długim stażem, z dwójką dzieci. Druga korzystająca z życia singielka.
Co łączy te dwie, z pozoru totalnie inne kobiety?
SAMOTNOŚĆ.

"AntyErotyk" to piękna książka. To książka dla kobiet, o kobietach. To książka, która pokazuje nam, że samotność to temat, który dotyczy wielu z nas.
Dziewczyno, kobieto! Nie jesteś sama!
Autorki krzyczą do nas: masz w nas wsparcie!
MOŻESZ czuć się samotna mimo tego iż masz obok siebie kochającą rodzinę.
MOŻESZ czuć się samotna mimo tego iż tuzin mężczyzn zabiega o twoje względy.
Możesz się tak czuć i MASZ do tego prawo.

To nie jest leciutka bajeczka, to książka nad którą się pochylisz i pomyślisz - jak to jest u mnie?
To książka, która wesprze cię, ale też otworzy oczy. Może pomoże się przebudzić...
A może odetchniesz z ulgą i pomyślisz, że ciebie to nie dotyczy. Tego ci życzę.
Ale popatrz dookoła. Być może masz w swoim otoczeniu inną kobietę, która potrzebuje Twojego wsparcia. Bądź przy niej. Niech wie, że ją rozumiesz ♥️
Książkę polecam!

Na początku mam do Ciebie pytanie...
Czujesz się czasem samotna?

Czy się zawiodłam?
⬇️

Kama i...

Subiektywnie ale opinie chyba nie mogą być obiektywne... Za dużo "filozofii" , za mało prawdy, za mało życia, wstawki w erotycznym stylu... występowały przez pierwszą połowę książki więc można było się pośmiać z tych odrealnionych, rubasznie kreślonych opisów. Potem już coraz nudniej. Zdecydowanie "lepsze" są inne książki tych autorek.
A i opis zarówno na "lubimy" jak i na innych stronach podaje zupełnie inne imiona bohaterek. Chyba wersja robocza się wkradła.

A i opis zarówno na "lubimy" jak i na...

• Polskie🇵🇱
  • Przeczytane 2024