Raz, dwa, trzy, cztery. Beatlesi i ich czas

Okładka książki Raz, dwa, trzy, cztery. Beatlesi i ich czas Craig Brown
Okładka książki Raz, dwa, trzy, cztery. Beatlesi i ich czas
Craig Brown Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie biografia, autobiografia, pamiętnik
One Two Three Four: The Beatles in Time
Wydawnictwo Poznańskie
2023-08-23
2023-08-23
2020-05-07
Adrian Stachowski

Dla fana zespolu rzecz nie do pominiecia.Wiele faktow i historii nie opisywanych wczesniej tak doglebnie.Dla tych,ktorzy zespolu nie lubia, chyba tez warto.Poznac losy czterech chlopcow,ktorzy zmienili muzyke i mieli znaczacy wplyw na cala epoke.Co by nie powiedziec doskonale napisana biografia,czasami w dosc niekonwencjonalny sposob

Craig Brown do biografii Beatlesów musiał podejść trochę inaczej niż jest to zwyczajowo przyjęte - nic dziwnego, o tym zespole napisano już wiele. W “Raz, dwa, trzy, cztery. Beatlesi i ich czas” skupia się więc nie tylko na historii samego zespołu, ale na tym, jaki wpływ miał na ówczesne i współczesne społeczeństwo. Bo choć tworzyli przez zaledwie osiem lat, do teraz są znani, do teraz są inspiracją dla wielu.

Książka rozpisana jest na 150 króciutkich rozdziałów pisanych w różnej formie - mamy rozdziały o samych Beatlesach, o fanach, o autorze jako dziecku i o autorze teraz w czasie zwiedzania domów Beatlesów. Te ostatnie rozdziały są trochę taką ciekawostką, doskonale obrazują wpływ Beatlesów na współczesne życie - do teraz pamiątki po nich i wszystko co z nimi związane osiąga ceny niebotyczne! Bardzo podobały mi się też te rozdziały o fanach, o beatlemanii, o tym szale, jaki zespół wzbudził wtedy na nastolatkach - niesamowicie fascynujące! Co do historii zespołu to jest napisana częściowo chronologicznie, zatem ci, co ich historii nie znają, momentami mogą czuć lekki chaos. Ale jest sporo informacji, doskonale oddających to, jak wiele w ciągu ośmiu lat się w Beatlesów i wokół Beatlesów podziało. Mnie to na pewno zachęciło, żeby w wolnej chwili zgłębić temat! Oceniam 7/10, więcej napisałam tu: https://www.kryminalnatalerzu.pl/2023/12/raz-dwa-trzy-cztery-beatlesi-i-ich-czas.html

Nietypowa biografia Beatlesów, która jest jednocześnie próbą ukazania prawdy o czasach w jakich tworzyli. Mnóstwo anegdot, ciekawostek i w humorystyczny sposób przedstawiony kult pamiątek po zespole. Książkę czyta się naprawdę z wielką przyjemnością.

Jest to moja pierwsza książka o Beatlesach, dzięki której dowiedziałam się dużo ciekawych informacji. Autor opiera się nie tylko na samym zespole, ale również na ludziach, którzy towarzyszyli im oraz epoce i wydarzeniach, w których istnieli. Zabawna i interesująca dla fanów zespołu i nie tylko.

• Książki 2023
  • Samodzielne
  • Biografie muzyków, etc.

Dodaj cytat z książki Raz, dwa, trzy, cztery. Beatlesi i ich czas