The Escort

Novae Res
2023-09-20
2023-09-20

Współpraca reklamowa @wydawnictwonovaeres

Czytacie książki pisane przez mężczyzn, czy raczej ograniczacie się do tych napisanych przez kobiety?

Chociaż najczęściej sięgam jednak po publikacje, których autorami są kobiety, od czasu do czasu zdarza mi się również zabrać za te napisane przez mężczyzn. I zazwyczaj udaje mi się natknąć się na takie, które raczej trafiają w mój literacki gust. A jak było w przypadku "The Escort" autorstwa Adriana A. Nothmanna? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Główną bohaterką historii jest Kamila — młoda i ambitna dziennikarka, pracująca w jednym z najpopularniejszych portali kobiecych w kraju. Pewnego dnia, jej szefowa zleca jej artykuł, który zupełnie odbiega od tych, które pisała do tej pory. Czy zatem Kamila da sobie radę?

Jedno jest pewne. Kontrowersyjny temat, jakim są full service escorts, może stać się dla niej trampoliną do prawdziwej kariery. Jednak czy rzetelny research wystarczy, aby jej artykuł wyniósł ją na piedestał? Czy spotkanie z Rafałem — ekskluzywnym płatnym kochankiem — pozwoli jej inaczej spojrzeć na wykonywaną przez niego profesję? Co wydarzy się, kiedy Rafał przytoczy historie trzech wyjątkowych klientek? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że jestem trochę zaskoczona tym, co znalazłam w tej książce. Byłam przekonana, że to będzie jedna z wielu publikacji, których tematyka ogólnie rzecz biorąc, kręci się wokół namiętnych i upojnych chwil, za które jedna z osób musi płacić. I oczywiście główne założenie się zgadza, ale zupełnie nie spodziewałam się tego, że całość będzie miała w sobie więcej głębi i będzie napisana w świetnym stylu z naprawdę ogromnym wyczuciem.

W swojej książce Adrian A. Nothmann postanowił odejść od stereotypów, które przez lata nawarstwiły się nie tylko wokół osób parających się najstarszym zawodem świata, ale również wokół samej tematyki cielesnych aspektów miłości. Autor zdecydował się pokazać to, że zbliżenie dwójki osób nie sprowadza się jedynie do samego aktu, który należy odbębnić, ale ma zdecydowanie większą głębię. Niestety dla wielu osób współżycie w dalszym ciągu jest tematem tabu — czymś, o czym nie trzeba i nawet wręcz nie wolno rozmawiać.

Myślę, że "The Escort" to książka, której zdecydowanie brakowało na polskim rynku wydawniczym. Poruszająca, wciągająca i zdecydowanie warta przeczytania. Naprawdę chylę czoła przed autorem, który nie dość, że nie bał się tego, by poruszyć tak kontrowersyjny temat, to w dodatku zrobił to ze smakiem. I trochę przykro mi patrzeć na to, że publikacja trafiła do tak małej grupy odbiorców. Uważam, że naprawdę warto poświęcić czas na jej przeczytanie, dlatego serdecznie Wam ją polecam!

Współpraca reklamowa @wydawnictwonovaeres

Podchodziłam do tego tytuły z ogromną rezerwą, nie ma co się dziwić. Pierwsza myśl "czego można się spodziewać po tytule The Escort?? Literatura pościelowa w najgorszym wydaniu", ale jakież było moje zdziwienie, gdy naprawdę wciągnęłam się w oferowaną historię.
Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tego w jaki sposób rozwinie się fabuła, a opisy miały w sobie ogromną dawkę delikatności i wyczucia. Był moment kiedy zaśmiałam się w głos (Twardoch, pozdro dla kumatych) i spędziłam naprawdę dobrze czas przy tej lekturze.
Zawiodła mnie jedynie trochę końcówka. Tak jakby uciekł gdzieś epilog.

Kamila jest dziennikarką pracującą dla jednego z najpopularniejszych portali kobiecych w kraju. Pewnego dnia dostaje temat, który może otworzyć dla niej wiele dróg kariery. Jeśli artykuł będzie udany, wiele tym zyska, dlatego zamierza się mocno przyłożyć do pracy. Full service escorts, bo o tym ma napisać, to temat dość kontrowersyjny, a wielu ma własne wyobrażenie o tym. Również Kamila ma swoje zdanie na temat pracowników seksualnych i wszystkim z tym związanym. Dlatego jest mocno zaskoczona, kiedy widzi Rafała, mężczyznę z zamierza przeprowadzić wywiad. Kobieta poznaje nie tylko jego historię, ale również jego trzech klientek. Czego się dowie? Jak to się stało, że Rafał zaczął pracować jako pracownik seksualny? Czy Kamila zmieni zdanie o full service escorts? Czy się otworzy?

Wiem, że zarys historii tym razem jest bardzo skąpy, jednak zdradzając, chociażby odrobinę więcej, zabrałabym wam radość z odkrywania wszystkiego samemu, a uwierzcie warto. Książka erotyczna napisana przez mężczyznę i to z ogromnym „smakiem”, nie jest wulgarna, a jednocześnie momentami mocno rozpala. To chyba jedyna książka tego typu, którą nie tylko przeczytałam, ale również zmusiła mnie do pewnych przemyśleń, do zastanowienia się nad pewnymi rzeczami (dokładnie jakimi nie zdradzę, ponieważ zdradziłabym zbyt wiele z fabuły, każdy, kto ją przeczyta, będzie wiedział o co, mi chodziło).
Historia, jaką znalazłam w książce, była ciekawa, wciągająca i to od pierwszych stron. Akcja sprawnie poprowadzona, nie bardzo szybka, ale również niewolna czy nudząca.

Bohaterzy ciekawi, dobrze wykreowani, dający się lubić. Całą historię, wszystko, co się działo, przeżywałam wraz z nimi.

„The Escort” to jedna z nielicznych książek erotycznych napisana przez mężczyznę. Mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/12/theescortwydawnictwonoveares.html

"The Escort" to podróż przez skomplikowany labirynt ludzkich pragnień, którą warto odważyć się przejść. Adrian Nothmann stworzył historię, która hipnotyzuje od pierwszej strony.

Kamila, młoda dziennikarka, staje się główną bohaterką, której odwaga odkrywa nowe aspekty kobiecej seksualności. Jej spotkanie z tajemniczym mężczyzną staje się pretekstem do odkrywania zakamarków swoich pragnień.

Autor nie boi się dotknąć tematów często ukrywanych w społeczeństwie, tworząc postaci pełne głębi i emocji. Kamila i jej tajemniczy partner to nie tylko bohaterowie, ale także przewodnicy czytelnika przez fascynujący świat intymności.
Książka skłania do refleksji nad własnymi pragnieniami, pokazując, że odwaga jest kluczem do pełniejszego życia. To nie tylko opowieść o seksie, ale także o odwadze i akceptacji siebie.

Jeśli szukasz książki, która porusza, zaskakuje i inspiruje, "The Escort" to wybór, który z pewnością zostawi trwałe wrażenie ☺️.

Rewelacja! Moim zdaniem to książka, której brakowało na naszym rynku wydawniczym. Zaczynając od tego, że to spojrzenie z męskiej perspektywy, a kończąc na tym, że porusza sporo wątków natury kobiecej, o których się nie mówi. Jest to coś, czego zdecydowanie mi brakowało. Przy okazji wielkim zaskoczeniem okazał się styl autora, który był płynny i przyjemny, do tego ze sporym zasobem słów. Escort jest zdecydowanie innym poziomem erotyku i szczerze ja jestem na tak! Do tego uważam, że książka jest w stanie skłonić czytelnika do refleksji.

Literatura kobieca jest to gatunek w większej części zdominowany przez płeć piękną, a tu proszę taka niespodzianka. Powieść z kategorii erotyk, napisana przez mężczyznę, to niecodzienne, to musi być rewolucja. Kusiło, mamiło, by sprawdzić, czy Adrian A. Nothmann był w stanie stworzyć coś, co może konkurować z piórem kobiecym. Bo czyż nie pokutuje w nas taki stereotyp, że mężczyzna choćby bardzo się starał, to nie potrafi zrozumieć niewiasty.

Historia zaczyna się dosyć banalnie. Główny bohater to młody mężczyzna Rafał. Dziewczyna odchodzi od niego, on po skończonych studiach, próbuje znaleźć pracę, jednak z marnym skutkiem. Ma dosyć takiego życie, zwłaszcza że nic nie wskazuje na to, że w jego egzystencji może coś się zmienić. Pełen determinacji i uporu wkracza na ścieżkę, która zupełnie jest mu nieznana. Przez przypadek napotyka kobietę, która motywuje go do podjęcia działania. Bo to Maria nim kierowała i kształtowała jego postawę, fascynowała go i inspirowała.

Im bardziej, zgłębiamy daną historię, to widzimy, że dotyczy ona seksualności kobiecej. Jest to książka o kobietach, które zmagały się z różnymi problemami związanymi z otwarciem się na zbliżenie z mężczyzną. Mamy tu opowieść o różnych zahamowaniach, które były spowodowane przeżytą traumą, lękiem, zamknięciem się na dotyk, czy zażyłość z partnerem.
Autor porusza tematy tabu takie, o których nie wypada rozmawiać, jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak są ważne. Pokazuje nam, że zbliżenie partnerów nie zawsze jest udane. Bo nie potrafimy rozmawiać o swoich potrzebach, a mężczyźni nie znając ich myślą, że podołali zadaniu. Pomimo że jesteśmy takie przedsiębiorcze, odważne to po prostu się boimy, najzwyczajniej w świecie wstydzimy się rozmawiać o pragnieniach i preferencjach seksualnych nas samych. Takim o to sposobem nie otwierając się na doznania, jakie niesie za sobą zbliżenie, zamykamy się na coś, co ma duży wpływ na naszą codzienną egzystencję.

Szczerze, nie sądziłam, że mężczyzna może TAK pisać. Adrian A. Nothmann już od pierwszych stron, osobliwą fabułą i sugestywnym piórem potrafi rozbudzić w nas ciekawość. Bez żadnych udziwnień, bez wymyślnych sformułowań, bez wulgarnych określeń, jak czynią to inne autorki, potrafi rozpalić wyobraźnię. Subtelność, delikatność i prostota, dlatego powieść czyta się bardzo przyjemnie. Nawet się nie zorientowałam jak z lekkiej, przewidywalnej historii przemieniła się w opowieść o istotnych problemach kobiecych.

,,The Escort'' jeśli masz ochotę dowiedzieć się, jak mężczyzna postrzega kobiety i jak rozmawia z nimi o namiętności. W jaki sposób pomaga im pokonać fobię, przełamać lęk przed zbliżeniem, a przy tym zrealizować największe fantazje seksualne, to ta książka jest dla Ciebie.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

On spełni każde twoje pragnienie

Kamila to młoda dziennikarką pisząca dla kobiecego portalu. Gdy dostaje nowy temat – full service escorts – ma nadzieję że może jej to rozwinąć karierę.

A jaki że temat jest ważny i kontrowersyjny, zwykły research nie wystarczy, kobieta będzie musiała na własne oczy przekonać się jak się sprawy mają w tej kwestii.

Pomaga jej w tym Rafał, ekskluzywna platyny kochanek. Bardzo zaskakuje on nieco uprzedzoną dziewczynę, udaje mi się nie tylko zrobić na niej wrażenie, ale nawet zauroczyć. A tego zupełnie się nie spodziewała.

Kamila poznaje zarówno historie Rafała, jak i jego klientem. Przy okazji odkrywa jak kobieca seksualność tłumiona jest przez utarte schematy i patriarchat. Czy i sama postanowi coś zmienić w swoim życiu przez spotkanie z Rafaelem? A może nie będzie to jednorazowe spotkanie?

Bardzo namiętna, kobieca, odważna historia. Ukazuje inne spojrzenie na pracowników seksualnych, ciekawe podejście do tematu takiej pracy jak i seksualności kobiet. Do tego ciekaw wątki, interesująca główna bohaterka.

On spełni każde twoje pragnienie

Pomaga jej w tym Rafał,...

Gotowi na męski punkt widzenia powieści erotycznych? Chętni do eksplorowania świata zmysłów i doznań dedykowanych wyłącznie kochankom? Adrian A. Nothmann otwiera przed nami to co ciekawi zawsze najbardziej - perspektywę zupełnie nie kobiecą.

A jednak historia jest bardzo intensywna, emocjonalna i kokieteryjna. Napisana wprawną ręką i z bardzo dobrym wyczuciem. Autor powoli wprowadza nas w temat, buduje tło wydarzeń, dopełnia całość odpowiednimi szczegółami, ale nie ucieka od pikanterii, która pojawia się wraz z upływem czasu. To nie wiarygodność (chociaż i ta ma tutaj swoje miejsce) ma być na pierwszym planie a cała plejada skrajnych emocji, które nie tylko uderzają w bohaterów, ale również w czytającego.

Kamila jest dziennikarką, która doskonale zna się na swojej pracy, dlatego została doceniona przez jeden z najpopularniejszych portali kobiecych w kraju. Kiedy szefowa postawiła przed nią temat, otworzyły się potencjalne drzwi do świetlanej kariery. Full service escorts, research w temacie a także walka ze stereotypami poprowadzą ją ku nowemu, ponieważ jak się okaże Rafał, z którym będzie się spotykać, przedstawi przed kobietą zupełnie nową perspektywę. Tylko czy na pewno uda jej się w pełni zrozumieć co mężczyzna chce jej przekazać? Czy Kamila porzuci strefę komfortu i otworzy się na nieznane?

Temat nietypowy, ale napisany tak, że kartki praktycznie przerzucają się same. Autor pobudza naszą ciekawość, nie wystawia wszystkiego na tacy, powoli, ale skrupulatnie dąży do celu i jest przy tym trochę gruboskórny, albo po prostu nie udziwnia tego co udziwnia się od dawna, bowiem słowa są tutaj konkretne a nazewnictwo takie jak być powinno. Rafał wprowadza Kamilę do swojego świata, przywołuje historie klientek z którymi miał do czynienia i z różnych perspektyw próbuje ugryźć ten sam temat. Patrzymy z dystansem na seks i związane z nim doznania, zaczynamy rozumieć jak ważne są potrzeby a także sama rozmowa o nich i wychodzimy poza strefę komfortu, która w dzisiejszych czasach i tak powoli się zaciera.

"The Escort" to książka nietypowa, troszkę inna niż wszystkie a jednak ciekawa, wciągająca i warta przeczytania. Nie jestem pewna czy mówimy tutaj o męskim spojrzeniu na występujące motywy, czy po prostu o odwadze artykułowania tego co zamknięte głęboko w głowie, ale niezależnie od kontekstu wniosek jest jeden - to dobrze napisana książka, której warto poświęcić uwagę.

Jakie cechy powinna mieć dobra dziennikarka? 🤔
„Doskonale wiem, jak bogata potrafi być kobieca wyobraźnia, jak wielkie pokłady kreatywności w was drzemią. W każdym marzeniu, w każdej fantazji, nawet tej ekstremalnej, kryje się jakaś konkretna kobieca potrzeba. Potrzeba, którą najczęściej da się zaspokoić w ten czy inny sposób.” 😉

Drogi czytelniku.
W ten chłodny jesienny wieczór zabieram cię do Krakowa. Tam poznamy dziennikarkę Kamilę, która powoli będzie odkrywała jak bogata i ekspresyjna może być kobieca seksualność. Pomoże jej w tym Rafał. Aczkolwiek kim on jest i jak tego dokonał, musisz przeczytać sam. 🤗

Po książkę „The escort” sięgnęłam zaintrygowana opisem i powiem szczerze, że bardzo mi się ona podobała. Wciągnęłam się tak, że gdyby nie to, iż wczoraj zamykały mi się oczy, to machnęłabym ją w dwa wieczory. 🤭 Na zastój czytelniczy w sam raz. 😁

Bardzo podobało mi się to, jak autor przedstawił całą historię tutaj opisaną. Nie dość, że była napisana ciekawie to jeszcze ze smakiem. Dodatkowo bohaterowie są różni, barwni, napiętnowani traumami czy lękiem. Czytając ją, możemy się nie tylko zaczerwienić w niektórych momentach, ale także dostrzec przemianę, odnajdywanie siebie i uczenie miłości do siebie jaka zachodzi w postaciach. ❤️

Dodatkowo @a.a.nothmann zwraca uwagę na to, że jak już kobieta opowie o swoich pragnieniach, to mężczyźni czują się skrępowani i atakowani, a przecież nie taki jest nasz cel. 🙈 Za to oni sami stawiają swoje potrzeby na pierwszym miejscu. Wiecie, że dużo częściej kobiety ukrywają, iż nie są usatysfakcjonowane zbliżeniem niż mężczyźni. 🤔

Poza tym pracownicy seksualni są często źle postrzegani, gdyż nikt z nas nie zastanawia się, co sprawiło, że robią to, co robią. Uważam, że każdy powinien przeczytać tę książkę po to, aby otworzyć na pewne sprawy oczy. Dzięki niej może społeczeństwo przestanie stygmatyzować oraz piętnować. 🙂 Polecam! 🙌🏻

Jakie cechy powinna mieć dobra dziennikarka? 🤔

Drogi czytelniku.
W ten chłodny...

Książka całkiem przyjemna, szybko się czytało, napisana z ciekawej perspektywy. Zakończenie które zostawia otwarta furtkę do ewentualnej następnej części. Polecam!

• Polscy autorzy
  • X2023