The Art of Clean Code. Jak eliminować złożoność i pisać czysty kod

Okładka książki The Art of Clean Code. Jak eliminować złożoność i pisać czysty kod Christian Mayer
Christian Mayer Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
The Art of Clean Code: Best Practices to Eliminate Complexity and Simplify Your Life
Helion
2023-05-09
2023-05-09
9788383220642
Robert Górczyński
programowanie

Poza tym, że nie jest to książka o czystym kodzie, tylko o skupieniu przy kodowaniu, uważam że to dobra pozycja dla programisty.

Pozycja dla początkujących lub zagubionych, którzy wpadli w spiralę rozpoczynania i porzucania ciągle to nowych projektów.

Tak właściwie ta książka to streszczenie i zawarcie podsumowania kilku innych pozycji, jeśli czytałeś książki takie jak:
- Czysty kod, R. Martin,
- Czysta Architektura, R. Martin,
- Jedna rzecz, G. Keller, J. Papasan,
- Praca głęboka, C. Newport,

lub kilka innych pozycji poruszających lub odwołujących się do zbliżonych tematów, to śmiało możesz iść dalej, nic nowego tutaj nie znajdziesz, ba, pozycje wymienione powyżej dokładniej i szerzej opisują konkretne problemy.

Niestety w kilku zagadnieniach mam wrażenie, że autor powołuje się na jakiegoś autora zupełnie mijając się z jego głównym przesłaniem. Np. znajdziemy odwołanie do Pracy głębokiej, C. Newporta, która wg tego ostatniego nie powinna i nie może ograniczać się do dążenia do stanu przepływu, ba stan ten może skutecznie uniemożliwiać dalszy rozwój, bo w stanie przepływu łatwo zdryfować w złym kierunku, będąc zaślepionym radością tworzenia, stan przepływu nie sprzyja też trzymaniu minimalizmu, bardzo łatwo się zapędzić z klepaniem kodu tylko po to aby utrzymać stan przepływu i być na „haju”.

- Czysty kod, R. Martin,
- Czysta Architektura, R. Martin,
- Jedna rzecz, G. Keller, J. Papasan,
- Praca głęboka, C. Newport,

lub...

• Informatyka
  • Programowanie

Dodaj cytat z książki The Art of Clean Code. Jak eliminować złożoność i pisać czysty kod