Podstawy Windows Phone 7.5. Projektowanie aplikacji przy użyciu Silverlight

Tłumaczenie: Jakub Niedźwiedź
Wydawnictwo: Promise
Essential Windows Phone 7.5: Application Development with Silverlight
Daniel

Podstawy Windows Phone 7.5 to świetny przewodnik po tworzeniu wizualnie intrygujących aplikacji mobilnych o dużych możliwościach, które w pełni wykorzystują platformę Windows Phone 7.5 firmy Microsoft. Dziewięciokrotny zdobywca tytułu Microsoft MVP – Shawn Wildermuth czerpie ze swojego bogatego doświadczenia w nauczaniu programowania w Silverlight i Windows Phone pomagając nam w szybszym opanowaniu technik prowadzących do tworzenia wyróżniających się aplikacji.
Po przedstawieniu najnowszej wersji Windows Phone, Shawn Wildermuth przechodzi bezpośrednio do omawiania najważniejszych zagadnień wzbogacając je przykładami najlepszych praktyk i ilustrując kodem. Zbudujemy gotową aplikację od początku do końca, a następnie rozwiniemy swoje umiejętności o coraz bardziej złożone techniki.
Shawn Wildermuth prowadzi nas przez cały cykl życia programu mobilnego od planowania i projektowania po dostarczanie gotowej aplikacji pokazując nam, jak maksymalnie wykorzystać najważniejsze nowe możliwości Windows Phone 7.5. Podstawy Windows Phone 7.5 dostarczą każdemu potrzebnych umiejętności: od programistów .NET lub Silverlight zaczynających pracę z urządzeniami mobilnymi po zaawansowanych programistów aplikacji mobilnych.

Zakres książki obejmuje:

Wykorzystanie języka projektowania Metro firmy Microsoft
Wykorzystanie funkcji telefonu, takich jak poczta elektroniczna, dzwonienie, wyszukiwanie, przeglądanie WWW i robienie zdjęć
Projektowanie wyglądu i zachowania interfejsu użytkownika przy użyciu XAML
Interakcję z użytkownikami poprzez kontrolki Panorama, Pivot i inne
Opanowanie nowego zestawu narzędzi Silverlight Toolkit for Windows Phone 7.5
Wybór odpowiedniego paradygmatu aplikacji i funkcjonalności dla konkretnej aplikacji
Wykorzystanie dotyku, wibracji, wykrywania ruchu oraz efektów dźwiękowych w swoich interfejsach
Pracę z centrami i kafelkami unikalnymi dla Windows Phone 7.5
Budowę usług opartych na lokalizacji i współpracujących z systemem GPS telefonu
Przechowywanie danych w pamięci izolowanej lub obsługę baz danych w Windows Phone 7.5
Skuteczną wielozadaniowość bez uszczerbku dla wydajności
Integrację danych zewnętrznych poprzez REST, konwencjonalne usługi WWW i powiadomienia w trybie wypychania
Przygotowywanie aplikacji do Windows Phone Marketplace

źródło opisu: Promise, 2012

źródło okładki: PWN

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!