50 (małych) rewolucji, które zmienią świat

Okładka książki 50 (małych) rewolucji, które zmienią świat Pierdomenico Baccalario, Federico Taddia
Okładka książki 50 (małych) rewolucji, które zmienią świat
Pierdomenico BaccalarioFederico Taddia Wydawnictwo: Mamania interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Il manuale delle 50 (piccole) rivoluzioni per cambiare il mondo
Mamania
2021-04-05
2021-04-05
Alicja Paleta, Barbara Sosnowska
ekologia

Okładka książki Do czego służą pieniądze? Wszystko, co warto wiedzieć o ekonomii Pierdomenico Baccalario, Simona Paravani-Mellinghoff, Federico Taddia
Do czego służą... Pierdomenico Baccal...
Okładka książki 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach Pierdomenico Baccalario, Tommaso Percivale
50 rzeczy, któ... Pierdomenico Baccal...

Dla kreatywnych, aktywnych, którzy chcą wziąć sprawy w swoje ręce. Nie czekać, nie oglądać się na innych, ale ruszać ku przygodzie! Także dla tych, którzy potrzebują wiatru w żagle, bodźca, odwagi. Idealna dla młodzieży, choć nie trzymałabym się kurczowo konkretnego przedziału wiekowego, bo zmieniać świat na lepsze możemy (a nawet powinniśmy) wszyscy. Ty, ja, ta pani i tamten pan.
Ta książka inspiruje. Do działania. Do małych rewolucji (nie bójcie się tego słowa, w tym przypadku każdy może ich dokonać, każdego na nie stać i każdy ma wystarczającą ilość sił oraz czasu - nie znajdziecie więc żadnego logicznego argumentu na "nie"),którymi można osiągnąć rzeczy wielkie. Do tego żeby oderwać się od komputera, telewizora, telefonu, od marazmu i lepić jak z gliny piękniejszy świat. Po prostu, bo wbrew pozorom to właśnie jest tak mało skomplikowane. Znajdziemy tu listę cech prawdziwego rewolucjonisty: zmienia, nie narzeka, pracuje wspólnie z innymi, jest przygotowany na przeszkody, działa, a poza tym garść zwyczajnie nadzwyczajnych pomysłów jak żyć bardziej (dlatego ta książka znalazła się u mnie): eko, świadomie, szczęśliwie. Zaczynając od życzenia sąsiadom miłego dnia, przez dzień bez prądu, ograniczanie swojego śladu węglowego, pomoc pszczołom, po wymianę książek i banki usług (te idee uwielbiam już od dawna),kolację z daniami z różnych stron świata, dzień z 2 litrami wody, czy igrzyska zapomnianych gier. Znajdziecie też typy rewolucjonistów wraz z historiami osób, które dokonały wiele. A wszystko przystępnie podane. Żywo, z energią i pasją. Każda rewolucja traktowana jest jak misja do wypełnienia - ma swoją wartość, stopień trudności, orientacyjny czas przygotowania, miejsce na zapiski i książkową propozycję. Idealna pozycja na wakacje, z którą nudzić się nie można. Włóż wygodne buty i cała naprzód!

Przygody mogą być bliżej niż myślisz! Można wziąć sprawy w swoje ręce i poczuć, że też coś zleży od ciebie na własnej skórze, zamiast wysłuchiwać marudzenia dziecka, że znowu wszyscy za nie decydują i na nic nie ma wpływu.

• Dzieciństwo W.
  • Samodzielne