Na pokuszenie

K. C. Hiddenstorm Wydawnictwo: Akurat literatura obyczajowa, romans
Akurat
2023-06-14
2023-06-14

„Chcę ją mieć dla siebie, na wieczność. Dziewczyna musi zrobić tylko jedną rzecz – ZGRZESZYĆ”.

Leah jest jedną z najskuteczniejszych policjantek, jednak jej metody działania często pozostawiają wiele do życzenia. Tym razem mocno przegięła i choć ostatecznie doprowadziła do ujęcia groźnego przestępcy, to przełożony wysyła ją na przymusowy, dwumiesięczny urlop, który najprawdopodobniej skończy się utratą stopnia detektywa. Dziewczyna jest wstrząśnięta i łapie się wszystkiego by do tego nie doszło. Postanawia udowodnić, że jest niezastąpiona i proponuje komendantowi układ: ona przyprowadzi mu nieuchwytnego do tej pory Nathaniela Torne'a, a w zamian on przywróci ją na stanowisko.

Pewna siebie i niezwykle odważna Leah wchodzi do królestwa Thorne'a nie zdając sobie sprawy, że on wie o niej więcej, niż mogłaby się spodziewać. Kim jest mężczyzna i w co pogrywa? Kim tak naprawdę jest Leah? Czy koszmary i wizje nawiedzające jej głowę mają coś wspólnego z dziwnym zachowaniem Nathaniela?

Działy się tu rzeczy, które trudno opisać bez spoilerów, więc powiem, tylko że od tej książki nie można się oderwać. Akcja jest dynamiczna, a klimat będący mieszaniną jawy i snu wnika w każdą naszą cząstkę.
Styl pisania autorki jest taki, jaki lubię, czyli prosty, dosadny z domieszką fantastycznego humoru. Uwielbiam.
Oprócz tego K. C. Hidden storm dała nam niezwykle intrygujących bohaterów. Leah polubiłam niemal od pierwszych stron. Jest odważną dziewczyną, którą zna swoją wartość. Kocha podejmować ryzyko i nie lubi przegrywać. To taki typ bohaterki, której zazdroszczę pewnych cech charakteru.
Nathaniel, natomiast był dla mnie zagadką do samego końca. Nie byłam pewna, czego mogę się po nim spodziewać. Taki niebezpieczny, tajemniczy typ, którego masz ochotę odkrywać stopniowo, kawałek po kawałku i sprawia ci to wielką przyjemność.

Jeżeli jesteście ciekawi tej historii i tego, co siedzi pod skórą Leah, to czytajcie „Na pokuszenie". Ze swojej strony gorąco wam tę książkę polecam

Przeczytałam, choć kompletnie nie wiem co xd
Ta książka jest zdrowo porąbana i zupełnie nie tego się po niej spodziewałam. Myślałam, że dostanę romans z jakimś pseudokryminalnym wątkiem, a to co się pojawiło, to momentami zastanawiałam się czy autorka nie pomyliła historii.
Generalnie bardzo oryginalny zamysł, który zaskoczy chyba każdego czytelnika.

Przeczytałam, choć kompletnie nie wiem co xd
Generalnie bardzo oryginalny zamysł, który zaskoczy chyba każdego czytelnika.

K.C. Hiddenstorm w swojej najnowszej książce "Na pokuszenie" zabiera czytelników w fascynującą podróż, gdzie prawda jest równie tajemnicza i nieuchwytna jak główny przestępca, Nathaniel Thorne. Leah Winters, nieustraszona detektyw, zostaje wysłana na przymusowy urlop po aresztowaniu przestępcy, który nie przeszedł bez kontrowersji. W celu odzyskania swojej pozycji zawiera układ z komendantem, który polega na schwytaniu Thorne'a, jednego z najbardziej nieuchwytnych przestępców. Jednak, gdy Leah wkracza w świat Nathaniela Thorne'a, jej życie staje się o wiele bardziej skomplikowane, a cena, jaką musi zapłacić, rośnie znacznie wyżej, niż się spodziewała.

Leah Winters, utalentowana detektyw w wydziale zabójstw, zostaje wysłana na przymusowy urlop po aresztowaniu przestępcy w kontrowersyjnych okolicznościach. Aby odzyskać swoje stanowisko, podpisuje układ z komendantem — musi schwytać nieuchwytnego Nathaniela Thorne'a, groźnego przestępcę. Jednak cena, jaką musi zapłacić, okazuje się być znacznie wyższa, niż się spodziewała. Leah postanawia pójść na skrajne ryzyko, infiltrując się w hotel i kasyno zarządzane przez Thorne'a. Szybko jednak zostaje zdemaskowana, a jej życie staje na krawędzi. W desperacji zawiera pakt z Thorne'em, który oferuje jej pomoc w znalezieniu zabójców jej matki, ale równocześnie stawia przed nią moralne i emocjonalne wyzwania.

"Na pokuszenie" to pełna napięcia opowieść o fascynacji, skomplikowanych uczuciach i ryzykownej grze o najwyższe stawki. Leah Winters, zafascynowana Thorne'em, nie zdaje sobie sprawy, że podpisała pakt z diabłem, który nieustannie kusi ją do złego. Książka ukazuje, że prawdziwe piekło może być znacznie bliżej, niż się wydaje, i że czasem wystarczy jedno złe posunięcie, aby stracić kontrolę nad własnym życiem.

Jak wiele trzeba poświęcić, by odkryć prawdę? Leah Winters przekona się, że cena może być naprawdę wysoka.

Leah Winters to postać, która od samego początku przyciąga uwagę czytelnika swoją nieustraszonością i zdolnością do poświęcenia w imię sprawiedliwości. Jej determinacja i bezkompromisowy charakter sprawiają, że staje się postacią, z którą czytelnik łatwo się utożsamia. Jej motywacja do schwytania Nathaniela Thorne'a wynika nie tylko z chęci odzyskania swojego stanowiska, ale także z osobistej potrzeby znalezienia sprawiedliwości za śmierć matki. To silna kobieta, gotowa iść na kompromisy, by osiągnąć swoje cele, ale jednocześnie wierna swoim zasadom.

Jednym z tematów przewodnich książki jest to, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, aby odkryć prawdę. Leah Winters staje przed dylematem, czy zaryzykować wszystko, by schwytać Nathaniela Thorne'a i odnaleźć morderców swojej matki. Czy cena, jaką musi zapłacić, jest warta prawdy? To pytanie towarzyszy czytelnikowi przez całą książkę, a odpowiedź na nie nie jest oczywista.

K.C. Hiddenstorm ma niezwykły talent do tworzenia napięcia i trzymającej w napięciu akcji. Już od pierwszych stron książki czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, które prowadzą do momentów pełnych napięcia i zwrotów akcji, których nigdy by się nie spodziewał. Autor potrafi doskonale balansować między tajemnicą, magią a romantycznym wątkiem, tworząc zaskakujące połączenie, które trzyma czytelnika w nieustannym napięciu.

Chce ją mieć dla siebie, na wieczność.

Nathaniel Thorne, główny antagonista książki, jest postacią pełną tajemniczości i mroku. Jego charakter jest zawiły i fascynujący, a relacja między nim a Leah budzi nieustające zainteresowanie i emocje. Czytelnik jest kuszony wraz z Leah przez Thorne'a, który sprawia, że granica między dobrem a złem staje się coraz bardziej mglista. To dodaje głębi opowieści i pozwala zastanowić się nad moralnością oraz ceną, jaką płacimy za nasze wybory.

Jednym z największych atutów książki jest lekkość pióra autorki. K.C. Hiddenstorm pisze w sposób, który pozwala czytelnikowi płynąć przez strony tekstu, nie zauważając, jak szybko mija czas. Jej opisy są malownicze, postacie głęboko rozwinięte, a dialogi pełne życia. To sprawia, że "Na pokuszenie" jest doskonałą lekturą dla tych, którzy lubią szybkie czytanie i nie mogą się oderwać od fascynujących historii.

"Na pokuszenie" to książka, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala się oderwać. Lekkość pióra autorki, napięcie, tajemnica i nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że ta historia zyskuje miejsce wśród najlepszych thrillerów. To książka, którą polecam każdemu, kto szuka fascynującej, szybkiej lektury pełnej emocji i niezapomnianych chwil czytelniczego przeżycia.

Bardzo dziwna pozycja. Przebrnęłam przez nią, ale mocno się przy tym umęczyłam. Chyba ktoś pomylił tu kategorie bo bliżej temu do słabego science fiction, niżeli romansu.
Sami bohaterowie zamiast intrygować to irytowali. Ich miłość urwała się z choinki. Zero chemii i emocji. Praktycznie przez większość czasu Ona go nie tolerowała i próbowała wsadzić do więzienia a gdy on sprawił, że świat zwalił się jej na głowie, gdy doświadczyła ogromu bólu fizycznego (tylko po to, żeby On mógł zachować pozory) paradoksalnie się w nim zakochała ;-/ serio?!
Do końca nie wiadomo kim był On, czym się naprawdę zajmował i jaka była Jej historia. Wyszło z tego takie trochę masło maślane. Fabuła okazała się być przewidywalna i często nużąca. Byłoby znacznie ciekawiej jakby te Jego sztuczki dało się racjonalnie wyjaśnić a tak, otrzymaliśmy kiepską bajkę o "demonie", czy kim on tam był i niezbyt inteligentnej lasce, która na okrągło dawała sobą manipulować i na własne życzenie pchała się w kłopoty.

Przyznam, że miałam z początku problem z tą książką i czytałam ją na raty... Dopiero, gdy wróciłam do niej po kilku tygodniach, stwierdziłam że muszę zmienić o niej sposób myślenia. I że to nie jest już po prostu obyczajówka, w których się ostatnio zaczytuje, ale książka z elementami innego świata, coś pokroju fantasy... Kiedyś przecież zdarzało mi się czytywać takie książki, a teraz nie potrafiłam się przestawić i nie ogarniałam tych wszystkich sztuczek Thorne'a, przez co ciężko mi szło czytanie :D Za to jak już się przestawiłam, to drugą połówkę skończyłam w jedno popołudnie ;) Może być.

Moja miłość do pióra Kariny Hiddenstorm rośnie z każdą kolejną jej powieścią. Jest ona jedną z moich ulubionych Autorek, gdyż jej pióro za każdym razem potrafi coraz bardziej mnie zaskoczyć. Nie ważne, czy to romans mafijny, fantastyka, czy połączenie obu tych gatunków. Zawsze jest to coś, co przyprawia mnie o dreszcze, sprawia, że nie mogę odciągnąć się od czytania i pogłębiania więzi z bohaterami. Zachwyca mnie od samego początku, stopniowo zwiększając nadmiar emocji, które przy końcu są tak silne, że gdy już opadną, odczuwam ulgę.

Tak było również przy jednej z jej najnowszych powieści. "Na pokuszenie" to historia, która ciekawi, kusi czytelnika, by się w niej zagłębił, a gdy już się to zrobi, chwyta w swoje szpony i nie puszcza, aż nie skończymy czytać. Książka ta jest mixem gatunkowym, gdyż zawiera elementy kryminału - główna bohaterka jest policjantką, która z obawy przed degradacją do "zwykłego krawężnika", podejmuje się schwytania jednego z najbardziej nieuchwytnych przestępców. Powieść ma również w sobie nieco fantastyki, czy też paranormalnych scen, a wiąże się to z tajemnicą naszyjnika, który główna bohaterka nosi przez większość swojego życia. Nawet w tym momencie słyszę podszeptywanie tej dziwnej mocy, gdy wymawia jedno słowo "Lyth", ciekawi, o co chodzi? Słuchałam audiooboka, więc muszę przyznać, że te szeptanie jest zaraźliwe, wwierca się w umysł i wywołuje dreszcze na całym ciele, gdyż nie do końca jesteśmy pewni, dlaczego akurat te słowo jest co chwila wyszeptywane. I szczerze mówiąc, myślę, że gdybym słuchała tego przed snem, ono by od tak z momentem odłożenia słuchawek nie umilkło. No nie powiecie, że Was nie kusi teraz, by odpalić sobie audio? Ja znowu czuję te przyciąganie i gdybym mogła zapomnieć całą książkę, tak jakbym jej nigdy nie czytała, to w tym momencie sięgnęłabym po nią po raz kolejny. Dodatkowo w historii można wyczuć nutkę romansu, jednak jest ona zepchnięta na drugi plan, by nie psuła całej tej paranormalno-kryminalnej otoczki. Te połączenie gatunków wyszło Autorce rewelacyjnie, ja szczerze nie wiem jak ona to robi, ale wymyśla historie, które na długo zapadają w pamięci.

Pokochałam tę historię, bohaterów, którzy swoją tajemniczością, silnym charakterem i zadziornością wzbudzili moją sympatię. Już sam pomysł na fabułę ogromnie mi się spodobał, gdyż uwielbiam rozwiązywanie zagadek, magię, która drzemie w przedmiotach i tę niepewność co do zakończenia. Książka oferuje cały wachlarz emocji, nie jest przewidywalna, akcja cały czas pędzi, wzbudzając napięcie. Jest ona idealną odskocznią od typowych romansideł, czy też książek mafijnych. Pochłonęła mnie całkowicie i szczerze mówiąc żałuję, że jest to jednotomowa historia, bo najchętniej poznałabym dalsze losy bohaterów.

Dziękuję serdecznie Wydawnictwu oraz Autorce za egzemplarz recenzencki. To była prawdziwa przyjemność, móc poznać kolejną historię spod pióra jednej z ulubionych Autorek i po raz kolejny zatracić się w fabule, która ma wiele do zaoferowania. Gorąco polecam zapoznanie się z tym jak i z innymi tytułami, które wydała Autorka.

Leah Win­ters jest bardzo zawziętą panią detektyw w wydziale zabójstw. Kiedy stawia sobie kogoś na cel zrobi wszystko by go dopaść. Teraz poluje na Kevina Rey­noldsa który nieźle zalazł jej za skórę. Doprowadzając do jego aresztowania jest z siebie bardzo dumna, jednak jej przełożony bardziej dostrzega wyrządzone przez nią zniszczenia. Kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop jednak proponuje pewien układ komendantowi aby dodatkowo nie zostać zdegradowaną.

Podczas urlopu przybiera tożsamość Mi­chel­le Bec­ker i pod przykrywką podejmuje pracę w Czerwonym Baronie, kasynie i hotelu w jednym gdzie mają miejsce dziwne zjawiska.
Pragnie schwytać przestępcę Na­tha­niela Thor­na, który zawsze był nieuchwytny wydziałowi prawa. Ofi­cjal­nie Thor­ne jest prawą ręką Liama Mil­le­ra, jednak wszyscy świetnie wiedzą że to on tam dowodzi.

Kobieta w błyskawicznym tempie zostaje zdemaskowana lecz z cudem uchodzi z życiem.
Podpisuje pewien pakt z samym diabłem gdzie on ma pomóc znaleźć jej mordercę matki za co ona jeszcze nie wiedząc zapłaci wysoką cenę. Leah jest ciągle kuszona...

Czy zachowa silną wolę czy jednak zgrzeszy i przejdzie przez bramy piekła?
Jak poradzi sobie z tajemnicami które odkryje?

Wciągnęłam się w tą książkę od pierwszych stron. Znałam pióro autorki i myślałam, że już mnie nic nie zaskoczy jednak myliłam się i to bardzo.

Ciągłe szukanie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie o co tu właściwie chodzi nie pozwalało mi odłożyć książki na półkę. Poszukiwania były silniejsze ode mnie przez co jej przeczytanie zajęło mi jeden wieczór. Dawno nie wczułam się tak bardzo w czytany tekst. Pomysł na fabułę rewelacyjny i z wielką chęcią poznam dalsze losy bohaterów.

12/52
🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Na pokuszenie
Autor: K.C. Hiddenstorm
Wydawnictwo: Muza

" Jego dotyk, jego usta, to, jak całował, wszystkie te doznania... Jeżeli tak smakował grzech, mogłam iść prosto do piekła."
Leah po akcji zatrzymania pewnego sprawcy, ma niezłe kłopoty. Jej szef chce ją zdegradować do drogówki, jednak ta chce pokazać co potrafi i chce ująć największego sprawce w całym mieście. Pod przykrywką hostessy kobieta rozpoczyna pracę w Czerwonym Baronie w kasynie Thorne'a i właśnie w tym momencie jej życie zaczyna wywracać się do góry nogami.

Początkowo myślałam a romansidło, trochę mafii i policji. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się że mamy tutaj coś jeszcze, a mianowicie samego diabła. Przez tą książkę zarwałam noc, ale była tego warta. Wchodziła jak nóż w masło i to dosłownie, nie mogłam się od niej oderwać. Z tematyką fantastyczną u tej autorki miałam pierwszy raz styczność i to było dla mnie coś nowego, coś świeżego.

Jak dla mnie 5+😊

Dziękuję wydawnictwo Muza za egzemplarz do recenzji❤️.

#napokuszenie #kchiddenstorm #muza #wydawnictwomuza #grzeszne_ksiazki #czytamzdziewczynami #światrecenzentów #książkoweimpresje #book #grzeszneksiążkimuza #recenzja #recenzjaksiazki #czytam

12/52
🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Na pokuszenie
Autor: K.C. Hiddenstorm
Wydawnictwo: Muza

Odkąd przekonałam sie do powieści K.C. Hiddenstorm, coraz chętniej sięgam po kolejne tomiki spisane piórem autorki.Po najnowszej zaś wiem, że fakt ten już sie nie zmieni.Może za to sie nasilić ;) Ponieważ autorka z książki na książkę, zaskakuje mnie coraz bardziej.I to oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.
"Na pokuszenie" bowiem to niby prosta historia Nathaniela i Leah.A jednak kryjącą w sobie fantastyczno sensacyjny romans, który totalnie hipnotyzuje z kartki na kolejną kartkę, by na końcu nas zaskoczyć.

Nikt nie potrafi być tak skutecznym funkcjonariuszem policji jak bohaterka Leah Winters.Niestety metody, które stosuje i składają sie na jej sukcesy wprowadzają ją również czesto w niemałe kłopoty.Tym razem kończąc się przymusowym urlopem.No ale nasza Leah nie byłaby sobą, gdyby i na tą sytuacje nie miała planu.A właściwie układu, który zakłada jej powrót jeśli ujmie groźnego przestępcę Nathaniela Thorne’a.
W tym celu zatrudnia się w kasynie Czerwony Baron, który należy właśnie do niego.Mężczyzna jednak szybko rozszyfrowuje tożsamość policjantki.Kiedy jednak chce ja zlikwidować dostrzega łańcuszek na szyi kobiety, który zmienia całkowicie jego zamiar.
Dlaczego nagle postanawia ja chronić?
Jaką tajemnice skrywa łańcuszek, który ratuje życie kobiecie?

"Na pokuszenie" to ksiazka nieco inna od tych, do których przyzwyczaiła nas autorka ale zaskakuje równie pozytywnie.Czyta sie ja bardzo szybko.Akcja toczy sie tu sprawnie.Czytelnik zaś do samego końca nie wie, kto tak naprawde jest drapieżnikiem a kto ofiarą.Może zato byc pewien jednego ,ze tego co w niej znajdzie...na pewno się nie spodziewał.

"Na pokuszenie" bowiem to niby prosta historia Nathaniela i...

Bo romans-też trzeba umieć napisać. Czytało się zaskakująco dobrze, bardzo żywy język i wartka akcja, a w powietrzu czuć fascynację i pragnienia Leah. Nieco trąca serialowym "Lucyferem" i za to odejmuję punkty oraz za wyrzeczenie się człowieczeństwa. Zakończenie mnie nie przekonało. Jednak całość, naprawdę bardzo dobrze skomponowana. Książka na pograniczu sensacji, romansu i fantastyki. A kropkę nad i stanowi przenikanie się rzeczywistości z senną marą. Takim połączeniom zdecydowanie mówimy wielkie TAK.

• LEGIMI
  • Jednotomówki