The Fiancée Farce

The Fiancée Farce
Piatkus
2022-04-18
2022-04-18

Tym tytułem autorka awansowała do grona moich ulubionych. ,,The Fiancee Farce" wywołało tu mnie zachwyt podobny do ,,Zapisane w gwiazdach”, jak nie bardziej. Słuchając audiobooka byłam mega wciągnięta i zaangażowana w akcję do tego stopnia, że jakbym mogła to bym słuchała non stop.

Książkowe queerowe komedie romantyczne rosną na mój nowy ulubiony gatunek. Niesamowite ile przyjemności sprawia mi słuchanie i czytanie takich historii. Jest to też mój swoisty powrót po latach do gatunku bowiem jako nastolatka a potem dorosła już osoba lubiłam oglądać romcomy. Czemu? Bo wiedziałam co mniej więcej się zdarzy i że nic mnie raczej nie zaskoczy a na pewno nie wyskoczy żaden potwór bo do oglądania strasznych filmów się nie nadaję. Dlatego bardzo mnie cieszy ten mój powrót. Niby ten sam gatunek, ale odkryty na nowo.

Marzę o tym żeby kiedyś ukazała się ekranizacja tej książki bo jest tu wszystko co musi mieć romcom. Obce sobie bohaterki zawierają układ korzystny dla ich obu. Są zupełnie różne, ale potrzebują siebie nawzajem. No i jak to bywa z takimi historiami, bohaterki z biegiem czasu nawiązują bliższą znajomość wykraczającą poza to co zostało ustalone wcześniej. Utwierdziłam się w tym, że lubię romans typu slow burn i wiążącą się z nim napięcie i satysfakcję.

Bardzo spodobało mi się to, że bohaterki rozmawiały ze sobą często i nie było taki zagrań jak wielka drama, którą można by rozwiązać krótka rozmową. Dzięki temu jeszcze bardziej je polubiłam i im kibicowałam.

Lektorka, Lauren Sweet, wykonała kawał świetnej roboty. Bardzo ładny, miły dla ucha głos i świetne dostosowanie go do różnych postaci. Słuchanie tego audiobooka to była sama przyjemność.

• W oryginale: ENG
  • LGBTQ+