Okładka książki Oswoić złość. Jak poradzić sobie z emocjami i odzyskać radość życia dzięki technikom ACT Manuela O'Connell, Robyn D. Walser
Manuela O'ConnellRobyn D. Walser Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The ACT workbook for anger: Manage emotions and take back your life with acceptance and commitment therapy
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2023-04-26
2023-04-26
Anna Sawicka-Chrapkowicz
złość psychologia emocje act terapia act techniki act radzenie sobie ze złością

Okładka książki Pegasus: Jak szpieg, którego nosisz w kieszeni, zagraża prywatności, godności i demokracji Laurent Richard, Sandrine Rigaud
Pegasus: Jak s... Laurent Richard, Sa...
Okładka książki Relacje w świecie wysoko wrażliwych Magdalena Kopenhagen, Joanna Kozłowska
Relacje w świe... Magdalena Kopenhage...
Okładka książki Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie Robert Bielecki, Agnieszka Kozak, Marcin Rzeczkowski
Nastolatek pot... Robert Bielecki, Ag...

Po książkę sięgnęłam z ciekawości, ponieważ mało jest pozycji o konkretnych emocjach. Spodziewałam się konkretnej wiedzy i po części taką otrzymałam. Przydatne mogą być ćwiczenia, których w książce jest sporo. Jednak co do treści było to dla mnie z jednej strony mówienie rzeczy oczywistych, z drugiej powtarzanie tego, co znalazło się już kilka stron wcześniej. Myślę, że jest to dobry podręcznik do pracy ze sobą, jednak średnio interesująca lektura do poszerzenia swojej wiedzy. Nie do końca podobał mi się również sposób narracji, jednak to już kwestia upodobań.

Książka nie zawiera encyklopedycznych definicji ani teorii psychologicznych,. Za to otrzymujemy szereg świetnych ćwiczeń oraz obrazowych wyjaśnień dla zjawisk, które dotyczą nas pośrednio i bezpośrednio. Nie sposób nie zetknąć się ze złością, dlatego ważna jest perspektywa i rozumienie mechanizmów, które nią rządzą.

Bardzo serdecznie polecam każdemu, dużo łatwiej żyłoby się nam gdyby każdy przeczytał tę książkę.

Bardzo serdecznie polecam każdemu, dużo łatwiej żyłoby...

Kiedy emocje biorą górę nad rozumem, złość może być jak lawina, niszcząc wszystko na swojej drodze. Dla wielu z nas, walka z tą potężną emocją może być uciążliwa i frustrująca. Na szczęście, "Oswoić Złość: Jak poradzić sobie z emocjami i odzyskać radość życia dzięki technikom ACT" autorstwa Manuela O’Connell i Robyn D. Walser to przewodnik, który oferuje konkretne narzędzia i strategie, które pomagają zrozumieć, zaakceptować i zarządzać złością w bardziej konstruktywny sposób.

Książka ta to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat emocji, z naciskiem na złość. Już na samym początku autorzy stawiają pytania, które wielu z nas pewnie sobie zadawało: Czy zdarzyło ci się pod wpływem złości powiedzieć lub zrobić coś, co zraniło twoich bliskich? Czy kiedykolwiek twój wybuch złości pociągnął za sobą poważne konsekwencje? Czy rezygnujesz ze swoich granic w relacjach, aby tylko zachować spokój? Wszystkie te pytania prowadzą do jednego wniosku: złość to emocja, która może być destrukcyjna, ale można się jej nauczyć zarządzać.

Manuela O’Connell i Robyn D. Walser bazują na terapii akceptacji i zaangażowania (ACT),aby pomóc czytelnikom zrozumieć naturę złości i nauczyć się reagować na nią w sposób bardziej harmonijny. To nie jest typowa "samo-pomocowa" książka, która obiecuje natychmiastowe rozwiązania. Zamiast tego, czytelnicy zostają poprowadzeni przez kompleksowy program, który pomaga identyfikować, zaakceptować i zarządzać swoją złością.

Jednym z najważniejszych aspektów tej książki są liczne praktyczne przykłady i ćwiczenia. Autorzy zachęcają do wracania do sytuacji, które wywołują złość i analizowania swoich reakcji. To podejście pozwala nam lepiej zrozumieć, skąd bierze się nasza złość, i jak możemy nauczyć się reagować w bardziej świadomy i konstruktywny sposób.

Warto również podkreślić, że książka nie oczekuje od czytelnika rewolucyjnych zmian od razu. Skoncentrowana jest na małych krokach, na stopniowym budowaniu umiejętności radzenia sobie z złością. To podejście jest realistyczne i zrozumiałe, ponieważ zmiana emocjonalnych nawyków to proces, który wymaga czasu.

"Oswoić Złość" nie tylko pomaga zrozumieć złość, ale także podkreśla jej potencjalne pozytywne aspekty. Emocja ta może być motorem do działania i zmiany, jeśli nauczysz się ją właściwie wykorzystywać.

Podsumowując, książka "Oswoić Złość" stanowi doskonały przewodnik dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć i kontrolować swoją złość. Jest to praktyczna i naukowo uzasadniona propozycja dla tych, którzy dążą do osiągnięcia emocjonalnej równowagi i odzyskania radości życia. Zdecydowanie polecam tę książkę wszystkim, którzy pragną bardziej świadomego i spokojnego podejścia do swoich emocji.

Choć złość jest naturalną częścią ludzkiego doświadczenia, często pozostaje niewłaściwie zrozumiana i źle zarządzana, co może prowadzić do licznych problemów w życiu osobistym i zawodowym. Emocja ta, choć naturalna, często pozostaje niezrozumiana i niekontrolowana, prowadząc do wielu problemów w życiu osobistym i zawodowym. Zapoznaj się z kompleksowym programem, który pozwala czytelnikom zgłębić tajniki złości, nauczyć się reagować na nią w bardziej konstruktywny sposób i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Książka Oswoić Złość: Jak poradzić sobie z emocjami i odzyskać radość życia dzięki technikom ACT autorstwa Manuela O’Connell i Robyn D. Walser jest fascynującym przewodnikiem, który pomaga zrozumieć, zaakceptować i zarządzać emocją złości. Autorzy wykorzystują techniki terapii akceptacji i zaangażowania (ACT),aby pomóc czytelnikom lepiej radzić sobie z tą trudną emocją.

Przyjrzyjmy się bliżej zawartości tej książki, analizując jej główne przesłania oraz wartość dla czytelników poszukujących sposobów na radzenie sobie z trudnymi emocjami. Książka ta stanowi przewodnik, który pomaga czytelnikom zgłębić tę trudną emocję, nauczyć się ją kontrolować i reagować w sposób bardziej zdrowy i konstruktywny.  Odkryjemy razem, jakie cenne nauki niesie ze sobą ta książka i jakie korzyści może przynieść osobom dążącym do zrozumienia i oswojenia swojej złości.

Książka oferuje nie tylko teoretyczne informacje, ale także praktyczne przykłady i ćwiczenia, które pomagają czytelnikom przepracować swoją złość i nauczyć się reagować na nią w bardziej konstruktywny sposób. Opisane przypadki i analizy zachowań są dogłębne, co pozwala czytelnikom identyfikować się z sytuacjami związanymi ze złością.

Autorzy podkreślają ważność zaakceptowania swoich emocji i pracy nad sobą, aby unikać negatywnych skutków związanych z niekontrolowaną złością. Książka jest bardzo naukowa, ale jednocześnie czytelna i przystępna.

Dla tych, którzy chcą zrozumieć złość, nauczyć się jej zarządzać i odzyskać radość życia, ta książka stanowi cenną i wartościową lekturę. Zawiera ona praktyczne narzędzia, które pomagają budować zdrowsze relacje ze sobą samym i z innymi.

Rekomendujemy tę książkę osobom zainteresowanym rozwijaniem swojej emocjonalnej inteligencji i umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami, zwłaszcza ze złością.

Bardzo naukowa propozycja o tym jak radzić sobie z emocją zwaną złością. Książka opisana przez 2 autorki na podstawie relacji osób, które opisywały różne sytuacje związane ze swoją złością. Dogłębna analiza tego, powiedzenie co to jest złość, jak rozpoznać sygnały, jak ją zaakceptować i z nią żyć.

Książka zawiera w każdym rozdziale bardzo dużo praktycznych przykładów, nakazuje nam opisanie danych sytuacji, wrócenie do przeżyć np z dzieciństwa, analiza naszych zachować czy spojrzenie na to "z boku"

Pozycja bardzo dobra i po przeczytaniu całości i wykonaniu większości ćwiczeń, można powiedzieć że daje pozytywne wyniki, ale nie można zapominać że cały czas trzeba pracować nad emocjami.

Polecam, warto przeczytać, dla osób które chcą poradzić sobie z emocjami, szczególnie ze złością.

Książka zawiera w każdym rozdziale bardzo dużo praktycznych przykładów,...

Relacja ze złością.

Każda odczuwana przez nas emocja ma swoje przyczyny, przebieg odczuwania oraz związane z nią konsekwencje (odczuwalne nie tylko dla nas samych). Jedną z takich emocji jest złość: rzecz jak najbardziej normalna, a jednak czasem w wysokim stopniu destrukcyjna i niebezpieczna, gdy nic jej nie kontroluje. Właśnie złości oraz sposobom na zapanowanie nad nią poświęcona jest książka pt. "Oswoić złość. Jak poradzić sobie z emocjami i odzyskać radość życia dzięki technikom ACT".

Wszyscy odczuwamy złość – jest to całkowicie naturalne. Emocja ta może jednak siać spustoszenie w życiu osobistym i zawodowym. Dzieje się tak wtedy, gdy reagujemy na złość w sposób impulsywny, unikowy, niemądry. Jeśli zmagasz się z przewlekłym, niekontrolowanym gniewem, to potrzebujesz pomocy. Jesteś bowiem w stanie oswoić złość i nauczyć się reagować na nią w zdrowy sposób.

Autorzy książki głęboko wierzą w przedstawioną wyżej myśl i dają tej wierze świadectwo w zaprezentowanych na przestrzeni kolejnych rozdziałów treściach. Będą to po raz kolejny w ostatnim czasie zestawy porad z zakresu terapii ACT, czyli praktyczne zastosowanie zdobyczy nurtu terapii behawioralnej, którego założeniem jest to, że nasze emocjonalne stany negatywne powinniśmy zaakceptować (zamiast je zwalczać),a następnie przez zaangażowanie własne (i, ewentualnie, terapeuty) rozpracować, zrozumieć i stworzyć zestaw zachowań oraz reakcji o charakterze zaradczym, które umożliwią nam redukcję negatywnych skutków naszych emocjonalnych problemów. W ostatnich latach kierunek ten stał się bardzo popularny w szeroko pojętej dziedzinie psychologii, co świadczy o jego skuteczności.

Wszystko w tej książce sprowadza się w zasadzie do twierdzenia o tym, że nie możemy zaprzeczać naszym emocjom, możemy jednak pracować nad swoim zachowaniem tak, aby nie szkodziło ono nam i naszym bliskim. Książka zawiera kompleksowy program radzenia sobie ze złością. Dowiemy się z niej jak reagować na tę emocję, aby żyć w zgodzie ze sobą i z własnymi wartościami, zaspokajać swoje potrzeby oraz osiągać zamierzone cele. Poznamy sposoby na to, jak żyć ze złością, ale nie pozwalać jej kierować sobą ani nie dawać się jej przytłoczyć.

Dzięki tej książce:
- przekonasz się, że złość to naturalny element ludzkiego doświadczenia;
- zrozumiesz jej zarówno negatywne, jak i pozytywne oddziaływanie;
- dowiesz się, jak złość może pomóc zmotywować się do zmiany i do działania;
- przepracujesz te sytuacje ze swojej codzienności, które ją wywołują, przez co albo wybuchasz, albo
cierpisz w milczeniu;
- wypracujesz zdrowe podejście do złości i nauczysz się powściągać automatyczne reakcje;
- zaczniesz reagować na złość w przemyślany sposób, z życzliwością i współczuciem dla siebie.

Trudno nie zgodzić się z myślą, że złość może - tak jak wszystko inne, w tym odczuwane przez nas emocje - pochłonąć nas, zawładnąć nami, a to może odbić się nie tylko na nas samych, ale także na naszych bliskich. Manuela O’Connell i Robyn D. Walser proponują program, który może temu zapobiec. Warto się z nim zapoznać.

Polecam!

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne - dziękuję.

#oswoićzłość #act #manuelaoconnell #robyndwalser #gwp #gdańskiewydawnictwopsychologiczne #cosnapolce #bookstagram #bookreview #czytamksiazki #recommendedbooks #psychologia #ksiazkipsychologiczne #instabooks #instabookspoland

Relacja ze złością.

• Psychologia