Paddington w ogrodzie

Okładka książki Paddington w ogrodzie R. W. Alley (ilustrator), Michael Bond
Okładka książki Paddington w ogrodzie
R. W. Alley (ilustrator)Michael Bond Wydawnictwo: Znak Cykl: Paddington (tom 2) Seria: Paddington literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2008-01-01
2008-01-01
32 min.
Michał Rusinek

Okładka książki W zdrowym ciele zdrowy duch. Co robić, by być w formie R. W. Alley (ilustrator), J. S. Jackson
W zdrowym ciel... R. W. Alley (ilustr...
Okładka książki Na choroby są sposoby. Jak być dzielnym pacjentem R. W. Alley (ilustrator), Tom McGrath
Na choroby są ... R. W. Alley (ilustr...
Okładka książki To, co najważniejsze. Czyli o co w życiu warto dbać R. W. Alley (ilustrator), John Mark Falkenhain
To, co najważn... R. W. Alley (ilustr...
Okładka książki O wdzięczności. Czyli jak ważne jest dziękowanie R. W. Alley (ilustrator), Michaelene Mundy
O wdzięczności... R. W. Alley (ilustr...

Książeczka dla dzieci o znanym od pokoleń misiu Paddingtonie. Klasyka jak inne znane misie z literatury :Kubuś Puchatek czy Miś Uszatek.
Książka duża, wydana na papierze kredowym, piękne kolorowe wielkie ilustracje. Twarda oprawa.
Tę serię właśnie w tym wydaniu najbardziej pokochały moje dzieciaki , przy rozpiętości wieku żłobek, przedszkole , wczesna podstawówka.
Film kompletnie nie przypadł im do gustu, książki grubsze z dużą ilością tekstu , z ilustracjami czarno-białymi przyjęte zostały mniej entuzjastycznie.
Te zaś książeczki pokochały całym sercem. Tekstu nie ma tu aż tak dużo, treść skrócona, za to duża , wyraźna czcionka .

Każda książeczka to inna śmieszna przygoda. Sama się śmiałam głośno ,czytając im tę lekturę i podziwiając wspaniałe obrazki, z taką dokładnością w szczegółach namalowane.

W tej części Paddington dostaje wraz z Judytką i Jonatanem, dziećmi państwa Braun, każdy z osobna po kawałku ogrodu do urządzenia, takie malutkie poletka. Dzieci mają już własne koncepcje, tylko miś się waha. Zaczyna od fachowej literatury ogrodniczej ,którą nabywa na targu. Książka wydana przez autora o nazwisku Trug. Fachowiec daje różne dobre rady przed założeniem ogrodu, między innymi ,żeby popatrzeć na teren niezagospodarowany z góry. Paddington wszystko wprowadza w czyn. W końcu obok jego domu jest budowa i rusztowania. Dalszego ciągu można się domyślać, ale niekoniecznie całego.

Jaką rolę odegrał słoik morelowej marmolady Paddingtona przy cementowaniu na budowie?
Skąd wziął się pomysł urządzenia skalniaczka w ogródku przez misia?
Który ogród wygrał w corocznym konkursie na najpiękniejszy, organizowanym przez pana Truga i dlaczego?

Przeczytajcie sami. Śmiechu wiele i radości też.
Polecam w każdym wieku do przeczytania.

Film...

W "Paddington w ogrodzie" nasz dzielny, nieco niezdarny miś dostaje w ogrodzie kawałek grządki, z którą będzie mógł zrobić co tylko zechce. Mało tego zbliża się konkurs Ogrodnika, który chciałby wygrać. Razem z nim wyruszamy w podróż po okolicach zbierając różne rzeczy do dekoracji i sadzenia. Wraz z nim odkrywamy różne zakątki dzielnicy, w której mieszka. Do tego dzieci mogą zaobserwować, że stworzenie czegoś z niczego jest bardzo pracochłonne.

Książeczka jest bogata w ilustracje. Są one piękne, mają żywe barwy i świetnie komponują się w czytany tekst. Tekstu objętościowo jest mało, dzięki czemu książeczki te nadają się do czytania na dobranoc. Przygoda była ciekawa i śmieszna, co sprawia, że przypadną one do gustu dzieciaczkom.

Polecam książeczki fanom Kubusia Puchatka, bo tutaj mamy kolejnego niedźwiadka, który jest niezwykle uroczy swoją niezdarnością.

Jak wiecie, przygody Misia Paddingtona nie są nam obce, mamy już całą kolekcje jednak, książeczki, której chce Wam dziś pokazać są dość szczególne, bo wzbogacone zbiorem przepięknych ilustracji stworzonych przez R.W Alleya, które nadają opowieścią niesamowitego klimatu.

Miś Paddington, to wyjątkowy miś w niebieskim płaszczu, czerwonym kapeluszu, z walizką i kanapką z marmoladą. Jest niezwykle miły, dobry, zabawny, trochę nie poradny, a czasem trochę naiwny. Lubi wpadać w kłopoty, przez co cały czas przytrafiają mu się przeróżne przygody i to dzięki temu czytelnik się nie nudzi.

Autor, Michael Bond to angielski pisarz, który zasłynął właśnie z serii książek dla dzieci o przygodach misia Paddingtona.
Stworzył historie opowiadającą o misiu, emigrancie z Peru, którego znaleziono na stacji kolejowej w Londynie z karteczka, na której widniał napis : „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję". Pomoc oferuje mu angielska rodzina Brownów. Przyjęty w domu z otwartymi ramionami miś staje się praktycznie członkiem rodziny.

Miś Paddington to opowieść skierowana głównie dla dzieci, ale myślę, że nie jeden dorosły z chęcią sięgnął by po takie ciepłe, proste, optymistyczne i pełne humoru historie. Uroczy Miś już od pierwszych wersów skupia uwagę małego czytelnika - dlatego zachęcam do wspólnego czytania i przeżywania przygód Misia.

🐻 Historia Misia Paddingtona nie była mi obca, jednak do tej pory znałam tylko wersję filmową. Jednak nigdy nie jest za późno, by zapoznać się z klasyką literatury dziecięcej. Tym razem miałam okazję sięgnąć po wydanie książkowe. I to jakie wydanie!
🐻 „Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru” oraz „Paddington w ogrodzie” to nie tylko kolejne wznowienie kultowej historii dla dzieci. To przede wszystkim zbiór przepięknych ilustracji stworzonych przez R.W Alleya, które nadają całej tej opowieści niesamowitego klimatu.
🐻 Jestem przekonana, że Ci najmłodsi i rodzice, sięgając po to wydanie, będą zachwyceni. Gwarantuję Wam, że podróż po przygodach tego uroczego, niezdarnego misia przyniesie Wam wiele frajdy i poprawi humor na cały dzień.

Nie tylko uroczy Pan Miś i piękne ilustracje, ale też naprawdę piękny język. Czyta się z przyjemnością.

Piękny niedzwiadek i super obrazki ilustracje

Piękny niedzwiadek i super obrazki ilustracje

• Literatura dziecięca
  • Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Basia przeczytała z mamą
  • Z synkiem
  • Literatura angielska

Dodaj cytat z książki Paddington w ogrodzie