Słoń, który wysiedział jajko

Tłumaczenie: Stanisław Barańczak
Wydawnictwo: Media Rodzina
Horton Hatches the Egg
Róża_Bzowa

Bajkowy słoń Konstanty składa obietnicę wykonania bardzo odpowiedzialnego zadania: musi wysiedzieć jajko. Nie wie jednak, jak wiele czasu musi temu poświęcić i z jakim wiąże się to poświęceniem. Kto taki mógł poprosić Konstantego o pomoc i czy wierny słoń poradzi sobie z zadaniem? Legendarne postaci stworzona przez Dr. Seussa są świetnie znane amerykańskim czytelnikom, a dzięki znakomitemu...

Legendarne postaci stworzona przez Dr. Seussa są świetnie znane amerykańskim czytelnikom, a dzięki znakomitemu tłumaczeniu Stanisława Barańczaka mają szansę bawić także polskie dzieci. Książka zawiera suplement z tekstem bajki w języku angielskim.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1324/Slon--ktory-wysiedzial-jajko

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1324/Slon--ktory-wysiedzial-jajko

Wkp | 2017-07-17
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 16 lipca 2017

HORTON WYSIADUJE JAJKO

„Horton słyszy Ktosia” to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych opowieści dr. Seussa. Wszystko za sprawą udanego filmu o tym samym tytule, który trafił do kin w 2008 roku. Jednakże sympatyczny bohater w twórczości autora pojawił się już wcześniej, właśnie w książeczce „Słoń, który wysiedział jajko” – uroczej publikacji dla młodych ciałem i duchem.

Ptak Grzebielucha, zwana też Podpuszczajką, wysiaduje swoje jajko, ale pewnego dnia dochodzi do wniosku, że już nie może znieść tej nudy. Dlatego też postanawia wziąć urlop od swoich obowiązków, a widząc przechodzącego obok słonia Konstantego (w oryginale Hortona), postanawia poprosić go o pomoc. Słoń nie jest chętny zastąpić Grzebieluchę w wysiadywaniu potomstwa, jednak w końcu ulega namowom jest przecież dobrym, uprzejmym i naiwnym zwierzęciem – i wchodzi na drzewo, żeby usiąść na gnieździe. Wcześniej przygotowuje odpowiednie podpórki, by nie zagrozić maleństwu, a potem czeka już na niego tylko jedna...

eR_ | 2017-08-17
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Dr. Seuss swoimi uroczymi rymowankami zjednał sobie serca dzieci na całym świecie. Jego dzieła nie tylko uczą ale i bawią, jednocześnie przekazują wartości. Od jego debiutu minęło 80 lat, mimo tego jego rymowanki do dzisiaj nie straciły na popularności.

"Słoń, który wysiedział jajko" to kolejna pozycja w dorobku pisarza.
Opowiada ona o słoniu Konstantym, który słynie z tego, że nie potrafi odmówić pomocy. Ten fakt wykorzystuje ptak Podpuszczajka, który znudzony wysiadywaniem jajka, a jednocześnie pragnący wakacji, zmusza słonia do zaopiekowania się jajkiem. I tak biedny Konstanty trwa na stanowisku, chociaż wszystko wkoło poprzysięga się przeciw niemu. Ale jako że obietnica to rzecz święta, słoń robi wszystko aby wysiedzieć jajko. Na koniec czeka go wielka niespodzianka.

Przeurocza opowieść którą sam przeczytałem z uśmiechem na twarzy. Dzieci także powinny mieć dużo radości zagłębiając się w lekturę tej książeczki. Tekst znakomicie przełożony przez Stanisława Barańczaka. Na...

Ejdżita49 | 2014-08-25
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2014
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Zabawna lektura dla dzieci :) Świetnie się bawiliśmy, gdy czytałam ją siostrzeńcowi. Polecam :)

książek: 2042
Isil | 2017-07-17