Kronika czarownic. Pokolenia złych

Kronika Czarownic. Pokolenia złych'' to kontynuacja powieści ,,Kronika Czarownic. Pokolenia wiedzących''. Magia istnieje, tylko nie wszyscy potrafimy ją dostrzec.

Córka Loty i Pawła rodzi się z nadnaturalnymi umiejętnościami, ma na imię Katarzyna, ale ojciec zaczął nazywać ją Izbygniewa. Jej bliscy nie radzą sobie z jej wyjątkowymi zdolnościami, które przejęła po matce. Dziewczynka z każdym dniem staje się bardziej krnąbrna, a jej eksperymenty coraz bardziej zagrażają otoczeniu. Zdesperowani rodzice postanawiają oddać Izbygniewę na nauki do czarownicy Zeldy.
Dziewczynka bardzo polubiła Zeldę i wiele się od niej nauczyła, a pewnego dnia kobieta pokazała Izbygniewie jej przyszłość.
Podczas swojej wędrówki poznaje Tomiłę Kołczyńską, którą mąż trzymał w piwnicy na łańcuchu i nie dawał jedzenia. Podczas podróży zatrzymuje w karczmie i poznaje Nadara, z który jest ojcem jej dziecka. Będzie musiała zmierzyć się z Maksymilianem, który uprowadził jej karła.
Jako dorosła kobieta postanawia stworzyć Lodową Krainę, o której marzyła i stworzyć tam azyl dla takich jak ona. Podążając do wyznaczonego celu spotka ją wiele przygód....

Resztę musicie doczytać sami, ponieważ nic nie zdradzę.

Dzieje się tu bardzo dużo. Poznajemy inne czarownice i inne magiczne stworzenia, każda postać została świetnie wykreowana. Ta książka bardzo wciąga i choć nie znam części I , to wcale mi to w niczym nie przeszkodziło, ponieważ trudno jest się od niej oderwać.

Jeśli lubicie magię i fantasy, to ta książka będzie idealna.

Tak się zastanawiam, czy lubicie czytać książki z gatunku fantastyki? Bo ja od około dwóch lat, nawet bardzo 😀 Przenoszę się wtedy w całkowicie inny świat i mogę puścić wodze fantazji. Ta publikacja to drugi tom z cyklu "Kronika czarownic. Pokolenia widzących". Jesteście ciekawi, co znajdziemy w tej lekturze i jakie są moje wrażenia? Zapraszam serdecznie do przeczytania mojej opinii.

Córka Lotty - Izbigniewa, przychodzi na świat z umiejętnościami przeznaczonymi tylko dla nielicznych. Od początku, nad dziewczynką jest bardzo trudno zapanować i ją utemperować. A z biegiem czasu zamiast lepiej, jest tylko gorzej. Kiedy Izbygniewa zaczyna zagrażać swojej rodzinie i otaczającemu ją otoczeniu, rodzice podejmują drastyczne środki. Decydują się bowiem na oddanie dziewczynki pod opiekę czarownicy, która ma pomóc jej nauczyć się panować nad posiadanymi zdolnościami oraz znacząco powiększyć jej wiedzę w tym zakresie.

I tutaj zaczyna się nowy początek... Izbigniewa dąży do tego, aby być doskonałą. Marzy o stworzeniu Lodowej krainy, którą od dziecka widziała w swoich wizjach. Chce w niej wieść spokojny żywot a także wie, że następne pokolenia będą również w niej żyły. Czy uda jej się spełnić te marzenia? Czy życie Izbigniewy będzie spokojne? Kto stanie na jej drodze? Czy pojawi się ktoś, kto będzie w stanie ją pokonać? Sporo pytań, prawda? Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi na powyższe pytania, to powinniście sięgnąć po tę lekturę.

Autor po raz kolejny przeniósł nas do historii, od której ciężko jest się oderwać. Mamy tutaj wszystkie elementy fantastyki, które razem tworzą spójną i interesującą całość. Znajdziemy i magię i czarownice, a także wilkołaki czy różne wizje. Dowiemy się, czego tak naprawdę brakowało naszym bohaterom i co robili, by poradzić sobie z tym, co ich dręczyło. Z każdą stroną czytelnik jest coraz bardziej zaciekawiony i wciąż zastanawia się, co będzie dalej. Po prostu chce więcej i więcej. W przypadku tej lektury, miałam sprzeczne pragnienia. Z jednej strony chciałam czytać i czytać, by wiedzieć co było dalej, a z drugiej, nie chciałam kończyć książki, bo bardzo mi się podobała. Ta część, tak samo jak pierwsza obfituje w wiele ciekawych zdarzeń i porywa czytelnika od samego początku. Bardzo się cieszę, że mogłam poznać dalsze losy bohaterów a tym samym poznać nowych, których mimo wszystko bardzo polubiłam. Myślę jednak, że możecie tę publikację czytać niezależnie, bo czytając tę część, doskonale się w niej odnajdziecie.

Jest to już kolejna książka Autora, którą miałam okazję przeczytać. I znowu się nie zawiodłam. Bardzo lubię pozycje Pana Paczkowskiego, bo są zawsze pełne emocji, przygód i niekiedy napięcia. Autor w swoich książkach porusza różne tematy. Zarówno w książkach obyczajowych jak i fantastycznych, potrafi zaciekawić czytelnika na tyle, że po Jego następne książki sięga się z prawdziwą przyjemnością. Świetnie spędzony czas z lekturą, którą absolutnie Wam polecam ;) Jeśli lubicie książki z fantastyki i chcecie poznać ciekawą historię, to przeczytajcie tę książkę. Warto ;) Bardzo dziękuję za egzemplarz do recenzji Wydawnictwu WasPos i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów 😃😃

Kapitalna fabuła. Mocna, ale super się czyta.

Kapitalna fabuła. Mocna, ale super się czyta.

Dzisiaj wyjątkowo mam dla Was propozycję, która z pewnością będzie gratką dla fanów fantasy. Chociaż na razie nie widać tego po moim profilu, to ja również jestem wielką fanką tego gatunku.
Autor zabiera nas w starannie wykreowany świat gdzie prym wiodą czarownice i inne magiczne stworzenia. Nie znajdziecie tu jednak potulnych wróżek, a silne kobiece postacie, które nie cofną się przed niczym w dążeniu do realizacji swoich celów. Moc jest wielka w naszych głównych bohaterkach, a zło które krąży w ich żyłach niesie ze sobą ból i zniszczenie. Czy przesiąknięte złością serce może pozwolić sobie na przyjaźń, lub miłość ?
Każda postać, która pojawia się w fabule czyni ją coraz ciekawszą i bardziej intrygującą. To powieść której nie da się odłożyć na później, a otwarte zakończenie sprawia, że z niecierpliwością czekam na kontynuację.
Lekki styl i dopracowanie w każdym szczególe - to również charakteryzuje tą książkę.

#współpracareklamowa Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz recenzencki.

" - Ty doskonale powinnaś wiedzieć, co z nią jest, bo sama przekazałaś jej rodową krew. W waszych żyłach siedzi siła, dostrzegłam to już w momencie, kiedy weszliście do środka. Zresztą czekałam na was już od jakiegoś czasu."

Drugi tom rodu czarownic.
Charlotta urodziła córkę, której dała na imię Katarzyna jednak przez jej zachowanie zostało jej zmienione na Izbygniewa. Dziecko było krnąbrne, niszczyło wszystko wokół siebie, robiła wszystkim krzywdę. Wtedy przypomniały się słowa, iż kolejne pokolenie ich rodu będzie złe. Dziecko zostało oddane starej czarownicy na wychowanie, która podjęła się tego zadania. Izbygniewa jest ponętną uczennicą i szybko się uczy. Jej marzeniem jest stworzenie doliny, w której będą żyły wszystkie czarownice.
Po śmierci nauczycielki wyrusza w drogę, aby znaleźć odpowiednie miejsce i stworzyć swoją dolinę. Na swojej drogę spotyka wiele osób. Podczas postoju w jednym z miast poznaje syna karczmarza, z którym ma dziecko. Jednak zaraz po urodzeniu zostawia je, udając się w dalszą drogę. Znajduje upragnione miejsce i tworzy dolinę, w której cały rok jest biało i pada śnieg.
Czas płynie, lata lecą i jej córka (Wichna) postanawia odnaleźć matkę i zemścić się za to, iż zostawiła ją z ojcem. W jej podróży towarzyszy jej czarodziej, który również ma rachunki do wyrównania z Izbygniewą.
Czy córka wybaczy matce? Czy w dolinie można żyć w zgodzie? Na te pytania odpowiedź w książce jak również przygody młodych czarownic.
To już drugie spotkanie z tą serią, pierwsza część bardzo mnie wciągnęła, a drugi tom pochłonęłam bardzo szybko i już czekam na kolejną część.
Książkę czyta się bardzo szybko dzięki temu, że mamy krótkie rozdziały. W dodatku książka podzielona jest na części najpierw poznajemy Izbygniewę jej losy, przygody, a potem Wichnę, jednak w ostatniej część ich losy się łączą tworząc spójną całość.
W tej części mamy więcej magii i to tej bardziej czarnej magii, złej, która niesie za sobą zniszczenie, a nie pomoc. Opisy jednak są bardzo realistyczne i miałam wrażenie, że patrze na postacie, otoczenie oczami samej czarownicy.
Zakończenie daje nadzieję na kolejny tom i już nie mogę się go doczekać.
Jeśli ktoś nie czytał pierwszej części można spokojnie przeczytać sam drugi tom.
Ogólnie polecam Wam, drodzy Czytelnicy!

#współpracareklamowa Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz recenzencki.

Drugi tom rodu czarownic.
Charlotta urodziła córkę, której dała na imię...

Dzień dobry 🥰
Jest to kontynuacja pierwszej części pt. Kronika czarownic. Pokolenia widzących .
Andrzej F. Paczkowski

Według mnie, przed podejściem do drugiego tomu warto przeczytać pierwszy
Jest tam wiele informacji i odpowiedzi na pytania które zadacie sobie podczas czytania pokolenia złych
Jeżeli nie macie takiej możliwości a jesteście spostrzegawczy to myślę ,że na spokojnie dacie sobie radę
Ale wracając
Na świat przychodzi córka Loty.
Jak możecie się domyślić nie jest to „normalne dziecko”
Własna matka nazywa je złośliwym i krnąbrnym
Wyrasta ona na kobietę o silnym charakterze ale także jest pozbawiona takiego rodzinnego ciepła czy dobrych intencji
Izbygniewa, bo tak jej na imię
Jest zupełnym przeciwieństwem poprzednich pokoleń
A co za tym idzie
Zmienia historie rodziny i zaczyna pewnego rodzaju wojnę międzypokoleniowa
Nie jest to łatwe, lecz wybór nie należał do niej, tak po prostu musiało być
Oczywiście nie jest jedyna która zaczyna zmiany w siebie magii
Miewa wizje, w których widzi bezpieczne miejsce na świecie dla takich jak ona
Dla czarownic, które codziennie żyją w strachu przed złapaniem
Gdy na świat przychodzi jej córka, bohaterka postanawia wyruszyć w podróż i odnaleźć lodowa krainę ze swych wizji
Czy to bezpieczne? Oczywiście ze nie
Jednak ich nadprzyrodzone moce mogą im pomoc przetrwać
Na swej drodze spotkają wiele innych nieludzkich postaci
Wilkołaki, demony itp
Muszę przyznać, ze całość
Zarówno druga cześć jak i pierwsza są bardzo spójne
Wiele elementów się pokrywa
Tak jakby autor miał dokładna instrukcje świata o którym pisze
Co jest oczywiście piękne
Widać ile pracy i siebie włożył w te książki
Mam nadzieje, że kolejna nie wypadnie z rytmu, a wejdzie na ten sam poziom co poprzedniczki ❤️
Nic dodać nic ująć. Jestem zakochana
Miłośnicy świata fantasy nie będą mieli się do czego przyczepić
A wręcz przeciwnie
Może będą chcieli zostać w nim na dłużej..?
Brawa dla autora
Współpraca reklamowa Wydawnictwo WasPos

Dzień dobry 🥰
Andrzej F. Paczkowski

Według mnie, przed podejściem do drugiego tomu warto przeczytać pierwszy

"A potem minęły lata i wydarzyło się wiele zła, które zasiało nowe zło. A nowe zło tylko czekało na swój moment..."
Pokolenia złych jest drugim tomem cyklu Kronika Czarownic. Jest to ciąg dalszy historii kobiet ze szczególnego rodu, który potrafi znacznie więcej niż przeciętny człowiek.
Wbrew pozorom akcja powieści nie rozgrywa się w czasach współczesnych. Skupia się ona na linii rodowej, która dotarła do Polski z Norwegii, gdzie trwały polowania na czarownice.
Mamy rok 1599, gdy na świat przychodzi córka Loty i Pawła - Izbygniewa. Jeśli każde dziecko kojarzy wam się z pulchnym i słodkim niemowlakiem, to w tym wypadku bardzo się pomylicie.
"Izbygniewa od urodzenia była złośliwym i krnąbrnym dzieckiem. Nie można jej było zostawić bez opieki, ponieważ od razu coś broiła lub znikała."
Zarówno Izbygniewa, jak i kolejne kobiety z tego rodu, to silne postacie, które nie mają cieplejszych uczuć nawet wobec najbliższych. Pokłady magii determinują ich zachowanie i potrzebę pogonii za niebezpiecznymi przygodami.
W Polsce również trwają polowania na czarownice, choć nie na taką skalę jak w Norwegii. Mimo wszystko nie jest to bezpieczny czas dla takich jak one.
Izbygniewa od małego miała wizję lodowej doliny, która stanie się ostoją dla czarownic z jej rodu.
W poszukiwaniu doliny z wizji udaje się w niebezpieczną i pełną przygód podróż z Odmieńcem.
Niezwykłe umiejętności dają zarówno Izbygniewie, jak i jej córce Wichnie możliwość obrony przed niebezpieczeństwem. Jednocześnie jednak skazują je na samotność wśród ludzi.
Postacie w książce są bardzo dobrze wykreowane. A czarownice takie jak Izbygniewa, Wichna czy Mara mają niezwykłe moce, które pozwalają im czerpać korzyści dla siebie z magii którą dysponują.
Wcześniejsze pokolenia - Lota (matka Izbygniewy) oraz Ingrid (jej babka) należały do pokolenia Widzących. Nie było w nich zła, które skumulowało się w kolejnych pokoleniach trudnych do ujarzmienia.
Muszę przyznać, że ta historia wciągnęła mnie od samego początku. Świetnie wykreowane postacie, magia, Mary, Wilkołaki, Czarownicy, Demony i inne stworzenia znane z mrocznych legend sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem.
Jest to historia silnych i niebezpiecznych kobiet z niezwykłego rodu, które są w stanie usunąć każdą przeszkodę, która stanie im na drodze do celu.
Niezależnie czy jest to mężczyzna, kobieta, dziecko czy może stwór z mrocznych podań.
Jednak klątwa wisząca nad rodem może zostać złamana przez kolejne pokolenia, które dopiero nadejdą. Zanim do tego dojdzie zostanie przelane wiele krwi i łez za sprawą kobiet z tego rodu.
Pozwólcie sobie zanurzyć się w świat wykreowany przez autora i poznać losy niebezpiecznych czarownic.
Dodam tylko, że trzeci tom cyklu jest w przygotowaniu. Jest więc na co czekać. Gorąco polecam.
Współpraca barterowa z Wydawnictwem WasPos

🌻 3 #recenzja #współpracareklamowa 🌻

📖Moja recenzja:
"Kronika Czarownic. Pokolenia złych" to zachwycająca powieść, która przenosi czytelnika w przepiękny i magiczny świat, pełen przygód i fascynujących postaci. Główną bohaterką jest Izbigniewa, córka Loty z pokolenia widzących, obdarzona nadnaturalnymi zdolnościami. Jej droga do samopoznania i znalezienia swojego miejsca na ziemi wciąga od pierwszych stron. Autor zdumiewająco przedstawia świat czarów i magii, przywołując czarownice, demony, upiory i innych magicznych istot. Ta różnorodność nadaje powieści niezwykłego uroku i sprawia, że czytelnik odkrywa nowe tajemnice na każdym kroku. Wszystkie te elementy są misternie splatane w spójną i logiczną fabułę.
Jednym z głównych motywów powieści jest wątek przyjaźni, który jest ukazany w wielu odcieniach i głębi. To piękne spojrzenie na relacje między postaciami dodaje emocjonalnego wymiaru historii.
Autor nie pomija również aspektów natury ludzkiej, takiej jak potrzeba towarzystwa i bliskich więzi. Ta autentyczna cecha bohaterów nadaje całej opowieści ludzkiego ciepła i wiarygodności. Dodatkowo, w powieści pojawia się intrygujący motyw zemsty, który napędza akcję i dodaje napięcia. Czy to istota magiczna czy zwyczajny człowiek, pragnienie odwetu budzi się w każdym. Język użyty przez autora jest lekki i płynny, co sprawia, że czytelnik niemalże unosi się na falach opowieści, przemierzając strony książki. Powieść pochłania i nie pozwala oderwać się od lektury.
Zakończenie powieści jest otwarte, co pozostawia obietnicę kontynuacji.
Podsumowując to fantastyczna opowieść dla miłośników fantasy, magii i czarów. Autor stworzył fascynujący świat, który pociąga czytelnika w wir przygód i emocji.

🌻 3 #recenzja #współpracareklamowa 🌻

📖Moja recenzja:

🦋 Pokolenie Złych🦋
🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
Witajcie Moliki!

Dziś mam dla Was drugą część cyklu
,,Pokolenie Złych "

Jak się łatwo domyśleć jest to powieść fanatsy .Są Czarownice ,magowie, wiszące, demony.Wszysto to co w takiej powieści powinno być.
Czyta się lekko i przyjemnie, jest napisana w bardzo fajnym stylu co sprawia że książka jest wciągająca .Bohaterowie są ciekawi.
Bardzo polubiłam czarownice Izbygniewe obadarzoną ponadnuralnymi zdolnościami dziewczynę, która w trakcie czytania przemienia się w piękna niebezpieczna kobietę.
Jej przygody i wyzwania. Dążenie za wszelką cenę do celu żeby przeznaczenie się wypełniło.

Co będzie udziałem Izbygniewy jej towarzyszy i dzieci tego zdradzać Wam nie będę.

Powiem tylko że czasami będzie nie bezpiecznie, namiętnie jak to czerwinicą wkońcu to piękna ,uratowana kobieta pobierając od dziecka nauki u innych czarownic. .

POLECAM SERDECZNIE i życzę magicznej lektury 🧙‍♀️🦋

🦋 Pokolenie Złych🦋
🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
Witajcie Moliki!

Dziś mam dla Was drugą część cyklu
,,Pokolenie Złych "

Przed wami kontynuacja książki „Kronika czarownic. Pokolenia widzących”.

Poznacie bliżej losy Lotty, Izbygniewy, która rodzi się z mocą, która
sprawi, że los postawi na jej ścieżce wiele wyzwań i wcale nie
wszystkie będą służyły dobru. Nie spodoba się to jej rodzicom, więc
dziewczyna zostanie skierowana na naukę do czarownicy. Co z tego wyniknie?
Czy Źli wygrają w tej potyczce mocy, czy jednak dobro okaże się silniejsze?

Eksperymenty z magią to nigdy nic dobrego ...

Autor świetnie wykreował świat skrywający tajemnice i siły
nadprzyrodzone, jeśli tak można nazwać odcienie magii ...
Posiadanie daru nie zawsze jest proste a wręcz przeciwnie, czasami niesie
za sobą wiele niebezpieczeństw, bo nieokiełznane może uczynić więcej zła niż dobra.

W tej opowieści zagoszczą różne siły, które wywołają wiele emocji,
rozbudzą wyobraźnię u czytelnika i zapewnią dobrą lekturę.

Opowieść podzielona jest na krótkie rozdziały, każdy zatytułowany, co stanowi pewną

informację na temat tego, co jeszcze odkryjecie.

Żeby poznać lepiej historię czarownic, warto przeczytać najpierw tom 1,
jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, bo wtedy wszystko będzie bardziej klarowne.

Poznajcie zatem dobre czarownice - Ingrid i jej córki a także pokolenia
Złych, czyli Izbygniewę i jej córki.

Przed wami kontynuacja książki „Kronika czarownic. Pokolenia widzących”.

Poznacie bliżej losy Lotty, Izbygniewy, która rodzi się z mocą, która
sprawi, że los postawi na jej ścieżce wiele wyzwań i wcale nie
wszystkie będą służyły dobru. Nie spodoba się to jej rodzicom, więc
dziewczyna zostanie skierowana na naukę do czarownicy. Co z tego wyniknie?
Czy Źli wygrają w tej...

• Współpraca