Minerva Clark traci ducha

Wydawnictwo: W.A.B.
Minerva Clark Gives Up the Ghost
Minerva Clark
Pistacia

Minerva Clark w wyniku porażenia prądem stała się jedyną na świecie nastolatką zupełnie pozbawioną kompleksów. Dzięki temu mogła się zająć poważniejszymi sprawami niż zastanawianie się nad tym, jak bardzo grube są jej nogi. Została detektywem. W dodatku po rozwiązaniu dwóch zagadek stała się znana w okolicy, nie musiała więc długo czekać na kolejne zlecenie. W trzeciej części przygód trafia...

W trzeciej części przygód trafia się jej śledztwo nietypowe, bo nadnaturalne! Podpalono sklepik spożywczy, a jego właściciele poszukują teraz swojego... ducha. Czy Minervie uda się go odnaleźć i samej nie wpakować się przy okazji w kłopoty? Nie będzie to łatwe, bo ciągle w drogę będzie wchodzić matka, która właśnie zdobyła nowego męża i za wszelką cenę stara się wyprowadzić Minervę z równowagi - tak w każdym razie twierdzi dziewczyna. A czy taki uzdolniony detektyw może się mylić?

"Minerva Clark traci ducha" to kolejny tom przygód niezwykłej trzynastolatki, właścicielki tchórzofretki i najbardziej zwariowanej rodziny w mieście. Duża dawka emocji i humoru gwarantowana.

"Serię o Minervie Clark stworzyłam dla córki, która mając jedenaście lat, skarżyła się, że nie ma co czytać. Zapytałam ją więc, o kim chciałaby poczytać, i w ten sposób narodziła się Minerva".
Karen Karbo

"Mnie najbardziej, po raz wtóry, uderza odmienność tej prozy od polskich książek dla młodzieży gimnazjalnej. Karbo uważa, że dzieciaki w tym wieku takimi zupełnymi dzieciakami już nie są i traktuje je całkiem serio, choć pisze zabawnie i czytelnik, niezależnie od tego, ile ma lat, nieraz przy jej książkach wybucha szczerym śmiechem".
zbrodniawbibliotece.pl

"Uwielbiam te książki ze względu na postać Minervy Clark, sposób, w jaki widzi ona i opisuje świat, nie wspominając o jej poczuciu humoru i przebojowości".
www.booksandotherthoughts.com

źródło opisu: [W.A.B., 2010]

pszczółka_maja | 2016-06-25

Serię o Minervie przeczytałam w 6 klasie. Pamiętam, że bardzo mi się wtedy podobała, więc miło ją wspominam.
Jak dla mnie ta część, czyli już ostatnia, była najsłabsza. Jednak pozostałe dwie ogromnie mnie wciągnęły.
Ogólnie seria naprawdę ciekawa. Polecam.

Aisling | 2014-12-05

Nieco gorsza od poprzednich części, ale także dobra.

Witch | 2014-07-29
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Nie nawidze tej serii!

Chesnuttie | 2015-05-22
Na półkach: Przeczytane, Moja
Przeczytana: 16 marca 2015

Duże nadzieje i ogromny zawód. Tak podsumowałabym tę książkę.
Postawiłam ją w obliczu wyzwania i byłam przekonana że przewyższy swoją pierwszo-tomową poprzedniczkę fabułą i nowymi doznaniami, jednakże ku mojemu zdziwieniu tak się nie stało. Autorka postawiła na schematyczne zakończenie powieści, bez nowinek i fajerwerków.

Aśka | 2011-01-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 stycznia 2011

Książka, która mnie przynajmniej trzymała w napięciu. Zwroty akcji i wiele ciekawych zdarzeń. Książka jest warta polecenia.

Mysza_00 | 2014-09-23
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo fajna, chociaż bardzo przewidywalna. Od początku było wiadome, że to Angus podpalił szkołę i sklep. Mimo wszystko podobały mi się wątki nie wmieszane w główy temat. Samą książkę serdeczie polecam.

zuzia1992 | 2011-01-27
Przeczytana: 06 grudnia 2010

genialna książka.

sumiennaczapla | 2013-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Przyjemna książka dla młodzieży. Bez szaleństw, ale naprawdę miło się czyta. Ciekawe uwagi i świat widziany okiem dziecka, które mimo że już nie jest takim dzieckiem, to nie rozumie jeszcze świata dorosłych. Razem z pierwszymi dwoma częściami tworzy ciekawą całość do przeczytania na spokojnie w kilka wieczorów.

Min9 | 2012-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2012

To już trzecia i niestety ostatnia część seri o zwariowanej Min. Mam i uwielbiam wszystkie części, ale chyba ta spodobała mi się najbardziej. Polecam!

ecs123 | 2013-09-08

Najlepszy kryminał dla młodzieży świata.