Minerva Clark na tropie

Cykl: Minerva Clark (tom 1) | Seria: Z Kotem
Wydawnictwo: W.A.B.
Minerva Clark Gets a Clue
tajemnica, trop, śledztwo

Minerva Clark ma trzynaście lat, gniazdo zamiast włosów i… tchórzofretkę w kieszeni. Nienawidzi swoich stóp i krzywego nosa. Mieszka z trzema braćmi w ogromnym domu przypominającym meksykańską restaurację i właśnie przeżywa swój najgorszy dzień w życiu. Kompromitujący wypadek w centrum rozrywki, aresztowanie nieskazitelnie uczciwej kuzynki, a na koniec porażenie prądem na oczach tłumów zgromadzonych w galerii sztuki, to… to naprawdę za dużo dla jednej nastolatki. Zwłaszcza takiej, która i bez tego ma dość problemów – codziennie przegrywa walkę z kompleksami.
Okazuje się jednak, że kopnięcie prądem może mieć także pozytywne skutki. Minerva przestaje się koncentrować na mankamentach urody. Całą jej uwagę pochłania teraz sprawa pomyłkowego zatrzymania kuzynki Jordan.
W dziwny sposób wiąże się ona z popełnionym w księgarni morderstwem oraz tajemniczymi kradzieżami tożsamości...
Czy szalonej nastolatce z tchórzofretką w kieszeni uda się odgadnąć, kto za tym wszystkim stoi?

[opis wydawcy]

źródło opisu: W.A.B, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2015-01-25
Na półkach: Przeczytane, ***6, Styczeń 2015

Bardzo sympatyczny "kryminał". Idealny dla młodzieży :) Ciekawi bohaterowie uatrakcyjniają tę książkę. Polecam serdecznie, przeczytajcie tak dla rozluźnienia... Nieźle, nie? Kryminał dla relaksu :D Ale, na serio, szybko się ją czyta... I na pewno przeczytam kolejne części ^_*

Książkę wypożyczyłam ze względu na ciekawy opis i okładkę, spodobały mi się. Z początku męczyłam się czytając, irytowałam, i odkładałam książkę. Jednak od połowy akcja zaczęła przyspieszać i dałam szansę książce. W sumie nie żałuję. Okazała się całkiem w porządku. Minerva jest 13-latką z kompleksami,która uwielbia rebusy. Jej życie zmienia się gdy zostaje porażona prądem. Odkrywa w sobie żyłkę detektywistyczną i próbuje rozwiązać zagadkę kradzieży tożsamości swojej kuzynki i śmierci zastępcy kierownika w pewnej księgarni. Nie była to jakaś wybitna powieśc, dużo rzeczy mi się nie podobało,jak chociażby sposób narracji i jezyk, dlatego w ostatecznym rozrachunku daję ocenę 5.

Krasnoludek Monika | 2013-10-27
Na półkach: Przeczytane, Nastolatki
Przeczytana: 27 października 2013

Od dłuższego czasu szczerze wątpię, a nawet pogardzam amerykańską literaturą dla młodzieży. Jak mogłoby być inaczej skoro Świat zalewają Belle, kopie Edwardów, jakieś zboczone wróżki, wampiry uzależnione od alkoholu – słowem burdel na kółkach, a nastolatki to łykają, jak lentynki. Ani w tym sensu, ani treści nie ma, stylistyka często siedzi w koncie i płacze rzewnie… już pewnie z dziesięć Amazonek wypłakała. Wystarczy, że pojawi się jakiś justino-facet-wampir-wróż-diabeł-anioł-przeklęty-wampir i jedna szara mycha, co to nie wie dlaczego, taki twór przyciąga, niczym magnes opiłki żelaza. Wszystkie dziewuszki, a nawet i chłopczyki lecą na to, jak mucha na lep. A jak już ekranizacja się pojawi?! No, Nobel to mało dla takiej sztuki. Tutaj w ogóle oddzielna skala oceniania, by się przydała. (Coś, ala Złote Maliny tylko bardziej – aby pozostać wśród roślin… może Zgniłe Ziemniaki?.)

Na szczęście są jeszcze dzieciaki, na które można liczyć. Taką osobą jest mała Monika (choć już ode mnie...

Gwen | 2014-02-05
Przeczytana: 27 lipca 2011

Zdecydowanie jedna z najlepszych książek, jakie miałam przyjemność przeczytać. To bardzo wciągająca lektura, nie miałam okazji ani przez minutę się nudzić podczas czytania. :)
Główna bohaterka w bardzo przyjemny sposób opisuje przebieg akcji kryminalnych, w których brała udział. Oczywiście, książkę tę polecam głównie dla nastolatków (ze względu na styl pisania autorki), ale myślę, że właściwie każdy może po nią sięgnąć i dowiedzieć się w jaki sposób zostały rozwiązane zagadki. Gorąco polecam - nie rozczarujecie się tą lekturą! :3

Karolka | 2011-05-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2011 rok

Do "serii z kotem" zabierałam się już dawno, ale nigdy nie mogłam znaleźć odpowiedniej książki. Gdy trafiłam na "Minervę Clark, bez wahania zaczęłam czytać. Początek był trochę nudny, zastanawiałam się, co ci wszyscy ludzie widzą w tej książce, gdy ją tak wychwalają?
Akcja rozkręciła się dopiero w ok. 50 stronie. Wtedy, kiedy główna bohaterka zostaje porażona prądem i na wskutek tego, przestaje myśleć o swoich kompleksach. Postanawia zając się czymś poważniejszym-i nagle niespodziewanie nadarza się okazja (jak chyba w każdej książce). Dowiaduje się, że przyjaciel jej kuzynki Jordan został zamordowany, a ona sama nie dostanie stypendium, ponieważ ktoś ukradł jej tożsamość... Dziewczyna z tchórzofretką postanawia rozwiązać tę zagadkę i w tym celu udaje się do wielu dziwnych miejsc, przesłuchuje świadków,a w końcu rozwiąże tajemniczą intrygę.
Powieść Karen Karbo nie jest o typowym amerykańskim nastolatku-wręcz przeciwnie: w Minervie każdy może odnaleźć choć cząstkę siebie. Mimo, że...

Aisling | 2014-12-05

Jedna z najlepszych książek dla młodzieży, które czytałam, a obecnie już raczej po takie nie sięgam.

Kalina | 2011-02-18
Przeczytana: 2008 rok

Rewelacyjny kryminał:)

Chesnuttie | 2015-05-22
Na półkach: Przeczytane, Moja
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Karbo zachwyciła mnie tą książką. Jej niesamowicie przyjemny i lekki w czytaniu styl pisania mi bardzo odpowiada. Oczywiście od razu zabrałam się za kolejny tom Minervy. Jak nasze pospolite przysłowie mówi, nie ocenia się książki po okładce. Tutaj mamy duży argument na to, iż nie kłamie! Na początku szukałam książki o tematyce wpadającej nieco w romans. Jednakże na półce z literaturą młodzieżową znalazłam Minervę. Tak na prawdę, zastanawiałam się co on tam robi? Okładka wskazywałaby mi na literaturę dziecięcą, co okazało się ogromnym błędem i fałszywym pozorem. Kupiłam ją tylko i wyłącznie na próbę. Chciałam zobaczyć czy w takich klimatach też się odnajdę. Zaskoczyło mnie to, że nieznana mi w ogóle pisarka tak cudownie napisała tak pomysłową książkę. Wyolbrzymiam mój zachwyt, ale serdecznie polecam!!!
P.S. Nie odkładajcie jej na półkę ze względu nieco nudniejszego rozpoczęcia! Akcja rozwija się od mniej więcej połowy książki.

Witch | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Kolejna głupia -_-

agutek | 2011-10-29

Fajny kryminalik spowity tajemnicą i zagadką