Pieśń Delfina

Dolphin Song
978-83-7414-722-4
Afryka
Pistacia

Pieśń delfina to druga część niesamowitych przygód kilkunastoletniej Angielki w Afryce Południowej. Odkąd Martine Allen zamieszkała z babcią w rezerwacie Sawubona, jej życie zupełnie się zmieniło. Z okien pokoju widzi teraz dzikie zwierzęta i cały rok może chodzić w koszulkach z krótkim rękawkiem. Po przyjeździe do Afryki odkryła też w sobie dar uzdrawiania zwierząt. Ale najważniejsze, że to...

Odkąd Martine Allen zamieszkała z babcią w rezerwacie Sawubona, jej życie zupełnie się zmieniło. Z okien pokoju widzi teraz dzikie zwierzęta i cały rok może chodzić w koszulkach z krótkim rękawkiem. Po przyjeździe do Afryki odkryła też w sobie dar uzdrawiania zwierząt. Ale najważniejsze, że to tu Martine znalazła przyjaciół, na których może polegać: strażnika rezerwatu, afrykańską uzdrowicielkę, milczącego Bena, a przede wszystkim Jemmy'ego - jedyną na świecie białą żyrafę. Humor dziewczynce psuje tylko lęk przed... wodą. Od pewnego czasu nawiedza ją bowiem ten sam koszmar: lodowaty ocean, a w nim - krwiożercze rekiny. Gdy więc nauczycielka zapowiada dzieciom, że czeka je dwutygodniowy rejs po oceanie, Martine wcale się nie cieszy. Podczas cyklonu siedmioro dzieci wypada za burtę statku. Dzięki pomocy delfinów lądują szczęśliwie na bezludnej wyspie. Tu czeka ich prawdziwa szkoła przetrwania. W dodatku wokół wyspy dzieje się coś dziwnego, co powoduje, ze delfiny wypływają na plażę. Czy Martine będzie potrafiła wykorzystać swój dar? I czy ktoś odnajdzie dzieci na tej wysepce pośrodku oceanu? Książka, którą kończy się czytać z żalem. Zaskakujące zwroty akcji, malownicze krajobrazy, drobne nienawiści i przyjaźnie na zawsze. A Martine Allen z pewnością wejdzie do panteonu ukochanych bohaterów książek dla dzieci.

Z całego cyklu Lauren St John tą część uważam za najlepszą. Bardzo podobało mi się to, że grupka dzieci przebywała na wyspie z dala od dorosłych, czy jakiejkolwiek pomocy. Przypominało mi to trochę Władcę Much. Książka bardzo wzruszająca(ale nie ckliwa i infantylna!), mądra o przyjaźni i zrozumieniu.

Leania112 | 2014-12-30

Świetna książka,naprawdę polecam !! Nie rozczarujecie się.

Martyna | 2013-04-05

T już druga część przygód Martine w rezerwacie Sawubona. Dziewczynkę nawiedzają koszmarne sny o lodowatym oceanie pełnym rekinów... Czy będzie to miało jakieś znaczenie?
Podczas wycieczki szkolnej statkiem, za burtę wypadnie siedmioro dzieci. W opresji ratują je delfiny i wysadzają na bezludnej wyspie. Czeka ich szkoła przetrwania. Tymczasem dar uzdrawiania zwierząt Martine będzie kolejny raz potrzebny. Czy wszystko dobrze się skończy?
Według mnie ta część jest nieco lepsza od pierwszej, więcej w niej napięcia i ciekawej treści. Polecam!!!

MagicAtena | 2015-06-06
Przeczytana: 2014 rok

Po co mam się rozpisywać? Wspaniała książka i tyle:-)...

Dauphin | 2015-02-25
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Sięgnęłam po nią z ogromną ciekawością od razu po przeczytaniu pierwszej części (Biała żyrafa). Nie zawiodła mnie. Jest to książka odpowiednia dla osób w każdym wieku - niezwykle pasjonująca. Sprawiła, że zapragnęłam odwiedzić bezludną wyspę...

| 2012-01-20

na początku z niezbyt przekonaniem zaczęłam czytać książkę ( nie czytałam pierwszej częśći i historyjki o zwierzętach nigdy mnie nie interesowały) ,ale po dotrwaniu do końca stwierdzam ,że w 100% nadaje się do czytania. Polecam.

Mynia19 | 2015-06-26
Przeczytana: 08 maja 2012

Pieśń Delfina to kolejna część wzruszającej serii Lauren St John. Nie trzeba dużo pisać. Piękna książka, pokazuje inteligencję delfinów i okropne niektóre zachowania ludzi. Warto przeczytać!

Emile | 2012-08-03

Fajna książka, podobało mi się jak dzieci były uratowani przez delfiny. Lauren St John, naprawdę umie pisać książki o zwierzętach i dzieciach, jak się kochają!

Agata Licznerska | 2011-10-28

uwielbiam tą całą serię książek!

| 2014-04-29

CUDNE, nic dodać, nic ująć