Glory. Wyścig o wszystko

The Glory
Wydawnictwo Dolnośląskie
2017-10-18
2017-10-18

"Glory. Wyścig o Wszystko" przeczytałam w zeszłym roku, jednak nadal bardzo dobrze pamiętam, jak duże zrobiło na mnie wrażenie. Była to pierwsza książka, którą przeczytałam, bo chciałam i w pewnym sensie to właśnie ona rozpoczęła moją miłość do literatury. Od początku wolałam Willa i do dziś uważam, że to on miał bardziej poruszającą historię i bardziej właściwy powód do startowania w wyścigu. Sama postać Alexandry była w porządku, gdyby nie jej jedna cecha - okropna próżność. Wątek miłosny nawet mi się podobał, nic nie było na siłę, uczucia głównych bohaterów były wiarygodne i naturalne. Jestem pewna, że w najbliższym czasie szykuje się reread!

Ta książka jest pod wieloma względami słaba. Fabularnie jest szyta grubymi nićmi, zachowania bohaterów są nieracjonalne, a do tego mnóstwo w niej literówek i błędów (może wynikających z tłumaczenia? nie wiem). Do tego ta ekspozycja, którą śmiało można nazwać "ekspozycją łopatą na twarz" - wszystkie informacje o bohaterach dostajemy tak dosadnie, że aż to boli. Nie mniej jednak jest to historia mocno związana z końmi, a że jeździectwo to mój sport umiłowany, nie jestem w stanie nic poradzić na to, że i tak mi się czytało bardzo przyjemnie (i skończyłam w jeden dzień!).

Generalnie jest to młodzieżówka (główna bohaterka ma 16 lat) i to z wątkiem romantycznym, czego kompletnie nie trawię. Szczególnie w połączeniu. Jestem jednak przekonana, że wszystkie wysokie oceny pochodzą własnie od grupy, do której skierowana jest książka i w sumie się nie dziwię :) Młodszym i zakochanym w koniach polecam.

KOCHAM. Opowieść momentami smutna,momentami szczęśliwa,aż czasem nie dajesz rady z emocji musisz kilka kartek dalej spojrzeć. Ja czułam emocję razem z bohaterką Alekxandrą. Czułam strach gdy była w poważnym niebezpieczeństwie ,radość gdy czegoś dowiodła,smutek gdy jej się coś nie podobało. z Willem tak samo. Oboje nie mają łatwego życia.

Alexandra ma wszystko o czym mogłaby zamarzyć każda nastolatka.
Jednak wpada w coraz większe kłopoty.
Rodzice zdesperowani chcą wysłać dziewczynę na obóz dla trudnej młodzieży.
Alexandra ucieka z obozu wsiada na dzikiego mustanga konia,żeby wziąć udział w wyścigu konnym gdzie 1200 mil musiała pokonać cały Dziki Zachód.

Uwielbiam takie książki o koniach,jestem miłośniczką tych pięknych,mądrych koni.
Cudna,wzruszająca książka.

Alexandra ma wszystko o czym mogłaby zamarzyć każda nastolatka.
Jednak wpada w coraz większe kłopoty.
Rodzice zdesperowani chcą wysłać dziewczynę na obóz dla trudnej młodzieży.

Uwielbiam takie książki o koniach,jestem miłośniczką...

Pierwsze co muszę napisać to to, że od 'GLORY' oczekiwałam jednak trochę więcej niż to, co było napisane. Tak, fabuła niezwykle mnie zaciekawiła, ale po przeczytaniu o na okładce o tym, że dziewczyna ucieka przed prawem, myślałam, że pojawią się bardziej kryminalne wątki i no cóż, odrobinę się zawiodłam, ale źle nie było.
Nie jest to książka, po której zapiera dech w piersiach i chce się ją dalej czytać, ale nie jest też oczywiście zła. Jest to chyba jedna z książek, która bardziej zaciekawia czytelnika dopiero w samej połowie i dopiero w tej połowie zaczyna się dziać coś więcej.
Mnie, osobiście, męczyły niektóre rozległe opisy, według mnie, w niektórych miejscach nie były potrzebne one w takiej długości. I tak, czytało mi się niezwykle długo i przez pierwsze rozdziały, głupio przyznać, ale po prostu zasypiałam przy niej.
Czy jest to dobra książka? Chyba po części tak. Miała szokujące, nieprzewidywalne zakończenie, choć niektóre wątki można było odgadnąć na samym początku. Ale... przecież książka ma dużo plusów. Była ciekawa? Jednak była. I chyba najbardziej interesujące, najbardziej przyjemne były rozmowy głównych bohaterów, dzięki którym uśmiech od razu pojawiał się na twarzy.

Nie jest to książka, po której zapiera dech w...

Bardzo lubię książki o koniach, ta mnie nie zawiodła. Wspaniale ukazany został dziki zachód, aż zachęca do odwiedzin. Ciekawe przygody i szybko się czyta ze względu na przyciągających bohaterów.

Piękna historia dwóch nastolatków Alex i Willa zakochanych w koniach i nie tylko (...) oraz o tym jak karma, wcześniej czy później, ale wraca, a wraca zawsze (...)

Genialna książka dla miłośników koni i nie tylko <3

Genialna książka dla miłośników koni i nie tylko <3