68 pokojów

Okładka książki 68 pokojów Marianne Malone
Okładka książki 68 pokojów
Marianne Malone Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Przygoda w 68 pokojach literatura dziecięca
literatura dziecięca
Przygoda w 68 pokojach
68 Rooms
Akapit Press
2010-10-01
2010-10-01
Emilia Kiereś
pokoje pani Thorne Emilia Kiereś

Bohaterowie według mnie, irytujący, sam zamysł fajny, ale nie wpasowała się w mój gust, może jestem na nią za stara.

Wyzwanie LC - książka z liczbą w tytule. Wypożyczając książkę kierowałam się też inną przesłanką. Przeczytam książkę kierując się imieniem i nazwiskiem autora przekładu. W tym wypadku jest to Emilia Kiereś - Córka Małgorzaty Musierowicz i siostrzenica Stanisława Barańczaka.

Czy dorosły może sięgnąć po książkę przeznaczoną dla dzieci? Czy to nie obciach, że osoba, która ma 30 czy 40 lat decyduje się sięgnąć po tego typu literaturę?
Często sięgam po książki dziecięce. Wiele z nich mnie uczy. Czego dowiedziałam się z tej książki? O tym, że istniała pani Narcissa Thorne. Jest ona twórcą miniaturowych wnętrz. 68 pokoi, każdy zaprojektowany w stylu innej epoki. Są one umieszczone w Instytucie Historii Sztuki w Chicago.
Jack i Ruthie z klasą odwiedzają Instytut. Jack znajduje czarodziejski klucz. Umożliwia on zmniejszanie, wejście do pokoi i...
Tak zaczyna się przygoda dzieci w pokojach pani Thorne.
To pierwszy tom i na pewno sięgnę po kolejne.

Książka naprawdę w porządku. Momentami tylko trochę mnie nudziła

Książka naprawdę w porządku. Momentami tylko trochę mnie nudziła

Widząc tą książkę w mojej bibliotece, zwróciłam uwagę szczególną na fajną okładkę książki,że postanowiłam ją wypożyczyć do domu.
Gdy zaczęłam czytać wiedziałam, że mnie oczaruje, zachwyci, i tak się stało.
Przeniosłam się w ten tajemniczy,wspaniały świat i w tę książkę.
Przeżywałam niezwykłe, super przygody z dwójką dzieci i tajemniczy klucz mieli, którym otwierali miniaturowe 68 pokoje z różnych epok.
Z zainteresowaniem czytałam książkę,zawładnęła mną, wzruszyła.
Ciepła,miła, sympatyczna i wciągająca to książka.

Gdy zaczęłam czytać wiedziałam, że mnie oczaruje, zachwyci, i tak się stało.
Przeniosłam się w ten tajemniczy,wspaniały świat i w tę książkę.

Rewelacyjna książka. Przypomina mi Karolcię. Tajemniczy klucz, dwoje dzieciaków i pokoje z różnych epok. Polecam wszystkim.

Świetna opowieść. Byłaby 10, ale nie mogę jej stawiać jednak na równi z Pięć Królestw, Baśnioborem, czy Summoner. Ale fajny pomysł. Oby tak dalej. Polecam wszystkim!!!

Książka dosyć ciekawa,lecz mnie nie zainteresowała.

Książka dosyć ciekawa,lecz mnie nie zainteresowała.

68 pokojów istnieje naprawdę. Są to miniaturowe pomieszczenia stworzone na początku XX wieku przez Narcissę Niblack Thorne. Największa wystawa pokojów (znanych jest w sumie około 100) jest zainstalowana w Instytucie Sztuki w Chicago.

Akcję swej powieści dla młodszej młodzieży pod tytułem „68 pokojów” Marianne Malone umieściła właśnie we wnętrzu miniatur, gdzie dostają się normalnych rozmiarów Jack i Ruthie.

Książka jest ciekawa, a przygody bohaterów fascynujące, jednak na pewno bardziej dla młodych ludzi niż dla mnie ;-)

Super książka

Super książka

Super książka opowiadająca o przygodach dwóch dzieciach, którzy znaleźli zaczarowany klucz. Przez niego mogą zmniejszać się i wchodzić do małych pokoików, a one wtedy ożywiają.

• Dla młodzieży

Marianne Malone 68 pokojów Zobacz więcej