rozwiń zwiń

Nowości i zapowiedzi tygodnia. Co będziemy czytać?

LubimyCzytać LubimyCzytać
24.07.2023

W tym tygodniu premierę będzie miało osiem tytułów, które ukażą się pod patronatem Lubimyczytać. Wśród nich znajdziecie m.in. powieść, którą... zapewne dobrze już znacie, nowość od bardzo znanego francuskiego autora, a także książkę związaną z powstaniem warszawskim i dwie pozycje opowiadające o kobietach w krajach arabskich.

Nowości i zapowiedzi tygodnia. Co będziemy czytać?

„Cudzoziemka” Maria Kuncewiczowa (wyd. Marginesy)

Unikalny w polskiej literaturze portret psychologiczny nieszczęśliwej kobiety.

Sześćdziesięcioletnia Róża Żabczyńska jako młoda osoba straciła wszystko, co było dla niej ważne – miłość, ojczyznę, karierę muzyczną. Wszędzie czuła się obca. Poczucie zawodu i niespełnienia sprawiło, że przez całe życie pielęgnowała w sobie nienawiść i krzywdziła nawet najbliższych.

Maria Kuncewiczowa kreśli poruszający portret kobiety dążącej do nieosiągalnego, która musi znaleźć sposób na pogodzenie się ze światem. Cudzoziemka została przetłumaczona na szesnaście języków i zdobyła uznanie krytyków w kraju i za granicą.

Opublikowana po raz pierwszy w 1936 roku, do dziś pozostaje aktualna.

„Przebłyski” Shannon Messenger (wyd. Iuvi)

Sophie nie wie, czemu – ani komu – wierzyć. W grze, w której bierze udział tak wielu graczy, największym błędem może być skupianie się na niewłaściwym zagrożeniu.

Ale kiedy Niewidziani udowadniają, że Sophie jest znacznie bardziej bezbronna, niż jej się wydawało, dociera do niej, że pora na zmianę zasad. Potężne zdolności nie zapewnią jej lepszej ochrony niż do tej pory. Aby stawić czoła bezwzględnym wrogom, Sophie musi nauczyć się walczyć.

Niestety trening sztuk walki nie jest w stanie pomóc przyjacielowi, który mierzy się z zupełnie innym niebezpieczeństwem – jedyne rozwiązanie oznacza podjęcie wyjątkowego ryzyka. A takie rozproszenie uwagi może być właśnie tym, na co czekają wrogowie.

Sophie musi pozwolić, aby przeszłość i teraźniejszość zlały się ze sobą – najbardziej niebezpiecznymi sekretami są zawsze te, które zostały wymazane.

„Ubierałam arabskie księżniczki” Ewa Minge (wyd. Prószyński i S-ka)

Modowe kulisy świata arabskiego.

Po sukcesach modowych w Mediolanie, Rzymie i Paryżu Eva Minge dostaje propozycję zorganizowania prywatnego pokazu dla księcia Zahira w Emiratach Arabskich. To oznacza zaproszenie do życia najbogatszych ludzi świata arabskiego i początek jednej z największych przygód w życiu projektantki.


„Ubierałam arabskie księżniczki” to kolejna opowieść – po „Grze w ludzi” i „Furtce do piekła” – ukazująca niewygodną prawdę o świecie haute couture, w którym prawdziwa sztuka miesza się z najpodlejszymi instynktami ludzkimi.

Jak wygląda świat mody w krajach arabskich? Czy istnieje granica luksusu? Dlaczego szejkowie interesują się pokazami mody? Dlaczego niektóre modelki tak szybko znikają z wybiegów?

„Perska czułość” Laila Shukri (wyd. Prószyński i S-ka)

Znana z „Perskiej miłości” i dalszych części sagi Lidka zostaje wysłana na przymusowy urlop. Jej ukochany Marek zabiera ją i dzieci na wakacje do Egiptu, gdzie poznają małżeństwo – Ilonę i Pawła. Nowi znajomi namawiają ich na egzotyczny rejs po Nilu. Na statku Ilona ulega szaleńczemu zafascynowaniu przystojnym Basimem, z którym nawiązuje płomienny romans. Jak niebezpieczna okaże się ta wakacyjna przygoda? Czy dla porywających erotycznych doznań warto poświęcić wszystko? Co grozi Ilonie za zdradę męża? Jaką rolę w tej opowieści odegra Lidka? I co mamy wspólnego ze starożytnymi Egipcjanami?

W nowej ekscytującej powieści Laila Shukri z pasją przedstawia najgłębsze ludzkie uczucia – miłość, zazdrość, strach i namiętność – oraz próbuje dotrzeć do tego, co jest istotą człowieczeństwa.

„Gdzie jest Angelique?” Guillaume Musso (wyd. Albatros)

Najnowsza powieść gwiazdy francuskiej literatury − ulubieńca mediów, krytyków i czytelników, który od jedenastu lat nieprzerwanie utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych pisarzy we Francji.

Gorączkowy, pełen niespodzianek i porywający labirynt zdarzeń i emocji. Powieść, w której niczego nie można być pewnym.

Nawet aniołowie mają swoje demony...

Paryż, Boże Narodzenie 2021 roku.

Po ataku serca Mathias Taillefer budzi się w szpitalnej sali. Przy jego łóżku stoi młoda, nieznana mu dziewczyna. To Louise Collange, studentka, która odwiedza pacjentów i gra dla nich na wiolonczeli.

Kiedy Louise dowiaduje się, że Mathias jest policjantem, prosi go o zajęcie się dość szczególną sprawą. Początkowo niechętny, mężczyzna w końcu zgadza się jej pomóc, czym narazi ich oboje na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Tak rozpoczyna się niezwykłe śledztwo, którego tajemnica tkwi w życiu, które chciałoby się prowadzić, miłości, którą można było poznać, i miejscu, które wciąż ma się nadzieję znaleźć...

„Wrobiona” C.L. Taylor (wyd. Albatros)

Nowy thriller psychologiczny autorki „Teraz zaśniesz”.

Gdyby twój mąż wrobił cię w morderstwo, jak straszna byłaby twoja zemsta?

Pięć lat temu Olivia Sutherland została skazana za spiskowanie w celu zamordowania męża.

Teraz, gdy wreszcie jest wolna, ma trzy cele: naprawić relacje z nastoletnią córką, odzyskać dobre imię i zdemaskować swojego męża – mężczyznę, który ją wrobił.

Jak daleko będzie w stanie się posunąć, by zrealizować swoje zamiary?

I jak daleko posunie się jej mąż, aby ją powstrzymać?

 

Okazuje się, że jego kłamstwa sięgają głębiej, niż Olivia mogłaby sobie wyobrazić.

I tym razem to nie jej wolność jest zagrożona, ale jej życie…

„Rok rozpusty Klausa Ottona Bacha” Jarosława Lytwyn (wyd. Książnica)

Bestsellerowa powieść z Ukrainy!

Co może wyniknąć z internetowej znajomości z młodą, piękną cudzoziemką? Oczywiście miłość na całe życie!

Jest o tym przekonany czterdziestotrzyletni Klaus Otto Bach - spokojny mieszkaniec niemieckiej Kilonii, amator dobrego piwa i damskich rajstop, wykonujący jakże pożyteczny zawód elektryka. Niestety, kobieta na całe życie nagle znika, przestaje odpowiadać na wiadomości. Klaus rzuca wszystko i wyrusza do dalekiej Ukrainy, by odnaleźć obiekt swoich marzeń.

Nieokiełznana ojczyzna ukochanej co i rusz go zaskakuje. Klaus albo się dziwi, albo mierzy z drwinami pod swoim adresem. A los rzuca mu kolejne wyzwania i piętrzy przeszkody. Jednak nasz "nowoczesny Don Kichot" nie rezygnuje z poszukiwań. I w końcu los okazuje Bachowi litość i daje "ostatniemu romantykowi" słodką chwilę szczęścia, a czytelnikowi najbardziej nieoczekiwane ze wszystkich możliwych zakończeń. Tak, będzie całkiem wesoło.

„Z powstania do Auschwitz” Nina Majewska-Brown (wyd.Bellona)

Gdy nadzieja zmieniła się w żałobę, a żałobę przyćmił strach.

Mieszkaliśmy w kamienicy przy Żurawiej 28, gdy wybuchło Powstanie Warszawskie.

Tego dnia z mamą drylowałyśmy wiśnie, a tata jak zwykle z kanapką w kieszeni poszedł do pracy. Nigdy już z niej nie wrócił.

Ten letni sierpniowy dzień stał się początkiem apokalipsy, która przetoczyła się nad naszymi głowami. My, zwykli cywile, zapłaciliśmy za nią najwyższą cenę. Nikt nas nie pytał o zdanie. Nikt nas nie uprzedził. Niespodziewanie znaleźliśmy się w wirze historii, który pochłonął setki tysięcy niewinnych, bezbronnych ludzi.

I choć przetrwałam, doświadczając piekła obozu Auschwitz, nie miałam do kogo i do czego wracać.

Moje życie zakończyło się 1 sierpnia 1944 roku

[zb]


komentarze [7]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
AgaGaga 30.07.2023 06:28
Czytelniczka

Psiakostka, czy już nigdy nie pozbędziemy się książek z arabskimi księżniczkami i z Auschwitz w tytułach??? 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Zaczytana 24.07.2023 17:10
Czytelniczka

Po zakończeniu  Dzieci krwi i kości co nie było łatwe, jeszcze dzisiaj zaczynam  Tego lata stałam się piękna aby poczuć, że naprawdę jest lato  😏

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Dzieci krwi i kości  Tego lata stałam się piękna
Arteminetta 24.07.2023 13:15
Czytelniczka

Pomimo tego, że jak w sierpniu wyjadę do Włoch to wezmę się dopiero za "Gwiazdę przewodnią" to cieszę się, że tomy są tłumaczone tak szybko, bo nawet seria o "Morrigan Crow" została na razie wstrzymana przez media rodzine.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
FioletowaRóża 24.07.2023 12:15
Czytelniczka

Bardzo lubię thrillery psychologiczne, a zatem "Wrobiona" na pewno by mnie wciągnęła:) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anna-Maria 24.07.2023 11:32
Czytelniczka

Opis fabuły "Roku rozpusty Klausa Ottona Bacha" zapowiada interesującą powieść. Chętnie przeczytam też nowość od Musso. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Książka_koc_kot 24.07.2023 10:28
Czytelniczka

Najbardziej zaciekawił mnie Musso oraz C. L. Taylor.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 24.07.2023 10:00
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post