Potęga wrażliwości. Jak objąć siebie w pełni

Wiele książek rozwojowych przeczytałam w moim życiu, jednak żadna z nich nie miała takiej mocy jak "Potęga Wrażliwości". W odróżnieniu od wielu pozycji, w których znalazłam ogrom wiedzy, technik, metafor, poznałam doświadczenia autorów, koncepcji na temat czym jest szeroko pojęta świadomość i w jaki sposób ją osiągnąć, tutaj nie ma żadnej wiedzy, ani doświadczeń autorki, przekonywania do tego czy tamtego. Jest za to cudowne utulenie- słowa wsparcia, otuchy, które trafiają prosto do serca i sprawiły, że poczułam się na swoim miejscu, bezpieczna, idealna taka, jaka jestem. Po lekturze tej książki poczułam się bliżej zrozumienia samej siebie, poczucia kim jestem, mojej esencji i tego po co tu w ogóle jestem. Wspaniała lektura do poduszki dla każdego, kto pracuje nad sobą i czuje cały czas, że czegoś mu jeszcze brakuje. To jest ta kropka nad i, powrót do "domu". Polecam z całego serca!

Wjedź na autostradę rozwoju duchowego...
Z perspektywy mojej drogi na której jestem od 20 lat, w książce "Potęga wrażliwości. Jak objąć siebie w pełni" odnajdziemy wiele odpowiedzi burzących stare paradygmaty i demaskujących największe iluzje rozwoju duchowego których bardzo dużo osób nie dostrzega.
Autorka stawia najważniejsze pytania pojawiające się na drodze poszerzania świadomości i prowadzi czytelnika do miejsca gdzie odnajdzie wszystkie odpowiedzi - do punktu w którym dotrze do siebie prawdziwego.
Książka ta to nie zbiór teorii rozwojowych, lecz opiera się na duchowym pragmatyzmie gotowym do zastosowania tu i teraz. Pokazuje podejście psychologiczne do rozwoju duchowego i jak te dwie dziedziny wzajemnie się przenikają a nawet często można odnieść wrażenie że są tym samym.
Styl pisania powoduje że z tekstu płynie ciepło, zrozumienie i przede wszystkim miłość, przypominająca czytelnikowi co chwila czym on w swej istocie jest.
Jak wiadomo w rozwoju duchowym nie ma dróg na skróty, ponieważ nikt za nikogo niczego nie zrobi - może jedynie asystować i wspierać. Jednak zamiast iść okrężną drogą i latami błądzić w ślepych zaułkach i iluzjach oraz by uniknąć wielu pułapek rozwoju duchowego których pełno - można wyjechać na autostradę rozwoju duchowego.
Ta książka jest taką autostradą...

Wjedź na autostradę rozwoju duchowego...
Autorka stawia najważniejsze pytania pojawiające się na drodze poszerzania...

Dziękuję za cudną "Potęgę wrażliwości", którą przeczytałam już w marcu, ale często do niej wracam. Wiele razy chciałam coś o tej księdze napisać, ale nijak słów nie mogę znaleźć, jak zwykle kiedy mam do czynienia z czymś przepięknym. Tak od Serca napiszę, że książka jest dla mnie źródlaną przypominajką, niesie wspierającą moc przemiany na wszystkich poziomach. Głęboko działa. Jest dla mnie spotkaniem z samą sobą, widzę w niej swoją drogę. Towarzyszyła mi jak najlepsza przyjaciółka przy wielu cennych rozpoznaniach i odkrywaniu zakopanych ran, które wołały o objęcie.
Książka jest DOBRA jak żywa woda, orzeźwiająca i dosłownie mnie przytula, ukorzenia w pewności. Przekaz Karoliny jest bardzo uważny, obejmuje wrażliwe Serce, obmywa czule i mądrze, koi... kłania się naszej człowieczej drodze, naszej głębokiej wrażliwości, głębokim zdolnościom odczuwania.
Jestem ogromnie wdzięczna💚

Bardzo mi się podoba ta książka. Rezonuje ze mną w ogromnym stopniu. Tok myślenia autorki oraz to w jaki sposób demaskuje popularne mity np. to, że powinniśmy z zasady negować negatywne myśli i dążyć na siłę do pozytywnego myślenia, nie zwracając najpierw uwagi na nas samych i nasze indywidualne potrzeby... w końcu możemy i powinniśmy zadbać najpierw o siebie, żeby stworzyć bezpieczną przestrzeń w której jesteśmy całościowo zauważeni, wysłuchani i docenieni przez nas samych. Dochodzę do wniosku, że wszyscy możemy i powinniśmy dbać o nasze indywidualne wewnętrzne dziecko. Ta książka zdecydowanie to ułatwia i uświadamia nam jakim darem jest empatia. Nie słabością, lecz siłą.
Warto się dostroić do swojej własnej wibracji, a tu jest opisane konkretnie jak można to robić.
Dla empatów lektura wprost idealna.
Jeżeli czujesz, że jesteś osobą wysoce wrażliwą zdecydowanie powinieneś dać szansę tej książce.

Płynęłam po tej książce jak po oceanie spokojnym, niesiona nadzieją, że wszystko jest ze mną w porządku.
Jestem ważna, wyjątkowa, potrzebna.

Przebyłam niesamowitą podróż wewnątrz siebie, aby dogłębnie przyjrzeć się swoim potrzebom. Wiele aspektów, które wprowadziłam do swojego życia zostało potwierdzone przez autorkę, wiele rzeczy odkryłam nowych, a część jeszcze przede mną.

Czytając tę książkę miałam tysiące myśli. Krążyły one w moich żyłach niczym błękitna krew. To nie jest zwykła książka, którą można przeczytać i zapomnieć. To jest otwarta księga mądrości. Wchodzi głęboko w naszą podświadomość. Słowa, którymi karmi nas autorka, są z jednej strony lekkie, przyjemne, pełne zrozumienia i miłości. Z drugiej strony, aby w pełni ukochać siebie, musimy dotrzeć do najdalszych zakątków naszej świadomości. Tam gdzie zakopaliśmy nasze rany, bóle, cierpienie i największe traumy. Właśnie tam gdzie najbardziej boli jest nasze wyzwolenie. Bo jeśli nie ukochamy tego co boli, nie będziemy w pełni sobą i nie będziemy mieli mocy sprawczej, aby nasze szczęście w pełni się rozwinęło.
Przez większość życia myślimy, że nasza wrażliwość jest naszą zmorą. Wielokrotnie ją przeklinamy i chcemy być tacy jak inni. Nie odczuwać tego wszystkiego. Wydaje nam się, że tak byłoby łatwiej. Nic bardziej mylnego.
Im większymi wrażliwcami jesteśmy, tym mamy większą moc. Moc, aby zmienić siebie i innych. Nasza dobra energia rozprzestrzenia się wokół.
Inni ludzie są dla nas lustrem. Jeśli czujemy, że inni wysysają z nas energię, to znaczy, że istnieje w nas jeszcze jakaś sfera, w której brakuje szacunku do własnej energii. Musimy wziąć pełną odpowiedzialność za siebie i powiedzieć stanowcze: "Nie, dziękuję, już dość!" Ukochajmy siebie, doceniajmy, błogosławmy. Jesteśmy cudownymi istotami, pełnymi miłości i mocy.

Zapragnij przyjemności, doświadczaj, żyj.

Dziękuję Ci @potegawrazliwosci za te wszystkie słowa, które napisałaś. Za to, że czytając je, mogłam poczuć się miłością. Jestem wdzięczna, za możliwość spojrzenia na siebie inaczej. Jestem wdzięczna za miłość, którą rozlałaś w moich zmysłach. Twoje słowa koiły jak miód.

Jestem ważna, wyjątkowa, potrzebna.

"Potęga wrażliwości [...]" to nieprawdopodobnie podnosząca na duchu książka, która pęka w szwach od mnogości pozytywnej energii, miłości do samego siebie, akceptacji i empatii. Karolina Bochenek w fantastycznym, porywającym stylu zachęca, przede wszystkim, do skupienia na teraźniejszości, wyzbycia się samobiczowania, potępienia własnych niedoskonałości, wyborów czy emocji. W zachwycający, temperamenty, bezpośredni, a za razem sensytywny sposób upaja czytelnika życzliwością, przyjaźnią oraz umiejętnością odczuwania. Jednocześnie nie moralizuje, nie poucza i nie zasypuje pustymi poradami. Jej propozycja emanuje zniewalającym ciepłem, a także egzystencjalną mądrością. Czyta się ją z ogromną przyjemnością z dozą refleksji. Książka zaprasza do wzięcia pod mentalny mikroskop swoich uczuć i doświadczeń - celem wewnętrznej metamorfozy ku lepszemu funkcjonowaniu na co dzień. Potężna elokwencja autorki pozwala na prawdziwe zagłębienie się we własnej świadomości oraz przemeblowanie jej najbardziej intymnych zakamarków. Ten wartościowy debiut literacki to niezwykle budująca , uskrzydlająca przechadzka po enklawie naszej duchowości i wrażliwości.
Polecam. Damiano

Jak już wiecie, czytam dużo i szybko. Powieści, które liczą 600 stron potrafię pochłonąć w dwa wieczory. Czasem nawet szybciej 🤭

"𝐏𝐨𝐭ę𝐠𝐚 𝐰𝐫𝐚ż𝐥𝐢𝐰𝐨ś𝐜𝐢. 𝐉𝐚𝐤 𝐨𝐛𝐣ąć 𝐬𝐢𝐞𝐛𝐢𝐞 𝐰 𝐩𝐞ł𝐧𝐢" to książka, którą czytałam... ponad miesiąc. Tak naprawdę ciągle do niej wracam, analizuję, po raz enty rozkładam poszczególne fragmenty na czynniki pierwsze... Pewnie zastanawiacie się dlaczego tak długo mi zeszło? Odpowiedź jest prosta - książka ma w sobie tak dużą wartość, że wymaga od czytelnika nieustannego myślenia i pracy - z samym sobą, ale i słowami zapisanymi przez Karolinę Bochenek.

To, co bardzo mi się spodobało to fakt, iż Autorka nie moralizuje, nie daje gotowych rozwiązań, nie utwierdza czytelnika w przekonaniu, że wszystko będzie dobrze, nie posługuje się wyświechtanymi frazesami jak to obecnie ma w zwyczaju robić wielu coachów.

Ta książka to jak uścisk serdecznego przyjaciela. Koi, zachęca do pracy nad sobą i swoimi emocjami, ale jednocześnie szepcze- jesteś ważna.
Jesteś wystarczająca.
Wszystko z Tobą w porządku.

Nie uważam siebie za osobę wysoko wrażliwą. W tej książce jednak znalazłam mnóstwo przykładowych sytuacji, myśli, które towarzyszą również mi. Często zastanawiam się co ludzie powiedzą i przekładam czyjeś potrzeby ponad swoje.

Niektóre rzeczy wiedziałam, o innych usłyszałam po raz pierwszy. W książce znalazłam też takie zagadnienia, których znaczenie odkryłam na nowo.

Do tej pory sięgałam po książki tego typu napisane przez zagranicznych pisarzy.
Cieszę się, że tym razem w moje ręce wpadła pozycja spod pióra polskiej Autorki.

Książka dała mi pewne narzędzia i wiem, że tylko ode mnie zależy jak je wykorzystam. Mam nadzieję, że ta przygoda przyniesie mi same dobre owoce.

Przede mną kilka tematów do przepracowania z samą sobą i swoimi demonami. Jestem pewna, że po lekturze tej książki będzie mi odrobinę łatwiej.

Książka Karoliny Bochenek “Potęga wrażliwości – jak objąć siebie w pełni”.

Czy czasami wydaje Ci się, że jest z Tobą coś nie tak? Wydaje Ci się, że nie pasujesz do otoczenia i ludzi, że jesteś po prostu inna/y? Szczerze mówiąc ja nie raz miałam takie myśli. Książka Karoliny pomogła mi zrozumieć, że wcale nie mam racji. Być może wytyczone przez wszystkich ścieżki u mnie się nie sprawdzają, bo moja droga jest inna. I to jest ok.

Do tej pory sądziłam również, że jestem za wrażliwa i reaguje na dużo spraw i rzeczy zbyt emocjonalnie. Jak się okazuje wrażliwość to potęga, a nie słabość. To ona wskazuje nam drogę i kieruje do takiego życia, jakiego pragniemy.

A jeśli chodzi o osądzanie siebie? Czy Wy też jesteście dla swojej osoby czasami zbyt surowi? Pomyśl, co powiedziałabyś/powiedziałbyś przyjacielowi, któremu coś nie wyszło? Na pewno podniósł byś go na duchu i zapewnił, że następnym razem się uda. To dlaczego dla siebie jesteśmy tacy krytyczni?

Nie przejmujmy się rzeczami, na które nie mamy wpływu, a skupmy się na tym na co mamy. Nie jest to proste, ale da się wszystko wypracować. Książkę bardzo polecam, napisana jest ciekawie i zrozumiałym językiem, dlatego bardzo przyjemnie się ją czytało. Dla mnie też bardzo pouczająca 🥰

Za egzemplarz książki bardzo dziękuję Wydawnictwu Biały Wiatr @bialywiatr11 📚

Książka Karoliny Bochenek “Potęga wrażliwości – jak objąć siebie w pełni”.

Czy wrażliwości i empatia naprawdę są naszym przekleństwem? Zawsze słyszymy, że takie osoby, które czują więcej mają w życiu gorzej, że przeżywanie wszystkiego tylko komplikuje życie i podwaja problemy, albo jeśli nie pokochasz najpierw samego siebie to nikt cię nie pokocha. Często myślimy w takich sytuacjach, że coś jest z nami nie tak, musimy to naprawić jak najszybciej bo inaczej zginiemy wśród tych „złych” emocji.
Prawda jest taka, że to my sami dla siebie powinniśmy być najważniejsi i pozwolić sobie na wszelkie emocje jakie w nas drzemią. Otaczają nas błędne przekonania, w które wierzymy i ślepo dążymy do tego, aby osiągnąć sukces bo ktoś nam powiedział, że tylko w ten sposób zaznamy szczęścia.
Wiele z tych powszechnie znanych „prawd” jest fałszem, a niektóre przekonania są źle zinterpretowane. Książka Karoliny Bochenek pozwala odkryć co tak naprawdę znaczy być wrażliwym, nadwrażliwym i empatycznym. Autorka bardzo starannie tłumaczy wszelkie zagadnienia i odkrywa nieznane dotąd fakty, które pozwalają zrozumieć kim jest człowiek wrażliwy. Ten poradnik to skarbnica wiedzy na temat ludzkich emocji i zachowań. Dzięki lekturze możemy się dowiedzieć jak nie dać się „wyssać” wampirom energetycznym, jak odnaleźć miłość i spokój ducha, a przede wszystkim jak pokonać traumy i ograniczenia. Cierpienie nigdy nie jest przyjemne, ale tak jak każde inne uczucie pomaga nam zrozumieć siebie i sens życia. W tej książce znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania z zakresu zarówno uczuć jak i człowieka jako istoty. W dzisiejszym świecie bardzo małą uwagę skupiamy na sobie starając się spełnić oczekiwania innych i całego wszechświata. To właśnie przez to odczuwamy smutek i porażkę bo nie daliśmy rady, a wystarczyłoby wsłuchać się w potrzeby własnej duszy. Zapominamy o tym, że najważniejsze w życiu to dbanie o swoją psychikę i komfort.
Ta książka jest jak przytulenie od najlepszego przyjaciela, i nauczyciela, który pozwala nam odczuwać wszelkie emocje i doświadczać ich, aby móc żyć pełnią życia. Prowadzi nas ku lepszemu życiu, pomagając okiełznać emocje i czerpać z życia to co najcenniejsze.

Wspaniała 🥰

Wspaniała 🥰

• Kupić na 100%
  • Do znalezienia
  • Psychologia l

Dodaj cytat z książki Potęga wrażliwości. Jak objąć siebie w pełni