Poszukiwacze siódmej księgi

Taki współczesny Pan samochodzik 🙂 Przygodówka zabierająca czytelnika w podroż po Polsce w poszukiwaniu zaginionego dzieła Kopernika. Mamy parę młodych ludzi zaangażowanych w odnalezienie skarbu, do tego babcię o "super mocach" no i oczywiście konkurencję, która przed niczym się nie zawaha. Ksiązka napisana lekkim i przyjemnym językiem. Czyta się sama. Idealna, np na zbliżającą się majowkę...

Jeśli ktoś potrzebuje ksiązki ,przy której chce się odstresować to bardzo polecam "Poszukiwacze siódmej księgi"
Jest to świetnie napisana lektura,sensacyjno przygodowa z domieszką kryminału.Przez książkę po prostu się płynie ,bo fabuła i historia jaką przedstawiła nam autorka jest fantastyczna..
Jerry vel Jerzy Adams dostaje wiadomośc o śmierci babki.Po rozmowie z adwokatem zmuszony jest przyjechać do Polski,którą to pamięta tylko z lat 80 ..Babka zapisuje Jerzemu spory majątek ale nie tak łatwo Jerzy go dostanie,musi spełnić trzy życzenia zmarłej Babki.W drodze do Polski Jerzy spotyka nieznajomą Alicję,która jak sie później okarze sporo namiesza w życiu przystojnego prawnika?
W jaką sprawę będzie wmieszany Jerzy?Czy coś połączy go z Alicją i kim jest przesympatyczna Czesiunia ?I co takiego bedzie miał Kopernik do całej sprawy ?Tego wszystkiego dowiecie sie z książki ,którą zapewniam pochłoniecie w całości.Czytając, bedziecie czuli sie jak odkrywcy przygód ,coś w stylu Pana Samochodzika..Pewnie myślicie,że to książka dla młodzieży?Wprost przeciwnie każdy do tej książki ma prawo i zapewne będzie sie przy niej bawił znakomicie..
Ja na pewno zaczytam się w drugiej części "Tajemnica siódmej księgi".

Nawet ciekawe, nawet bardzo dobre. Troszkę w stylu Pana samochodzika ale tylko troszkę. Czyta się fajnie.

Lubicie przygodę? Dobrze bawicie się, gdy wraz z bohaterami rozwiązujecie zagadki? Kochacie adrenalinę, a niebezpieczeństwo wam niestraszne? Sięgnijcie po fenomenalną dylogię! Zapewni wam wiele atrakcji, tajemnic do odkrycia. Wciągającą fabułę, ciekawych bohaterów, akcję, która raz szalenie biegnie, aby później gwałtownie zwolnić. Skusicie się?

Nie sądziłam, że ten cykl tak mocno mnie pochłonie. Uwielbiam rozmaite odkrywanie sekretów, klimat Uncharted, Tomb Raider, Kod Leonarda Da Vinci i wielu innych. Z przyjemnością wcielam się w poszukiwacza rozmaitych skarbów, tajemnic historii. Jednocześnie walczę z czasem, wciąż napierającym niebezpieczeństwem, które nie odpuszcza. Przy takich powieściach doskonale się bawię. Nie ma chwili na nudę, wciąż i wciąż wiele się dzieje, a zło tylko czyha na fałszywy krok, aby uderzyć. Za dzieciaka za historią nigdy nie przepadałam, dopiero teraz odkrywam, ile radości daje możliwość poznania przeszłości, towarzyszącym im przeciwnościom, jakie postacie miały wpływ na dane wydarzenie, które przyniosło wiele dobrego, ale i ogrom spustoszenia.

Autorka świetnie tutaj połączyła wątki, znienawidzonej niegdyś przeze mnie, historii, tajemnic, sekretów, intrygi, sensacji i przygody. Dzięki takiej mieszance powstał świetny cykl, który wciąga od początku do końca. Lekki styl powoduje, że zarówno pierwszą, jak i drugą część pochłania się szybko, a wartka akcja jeszcze potęguję w czytelniku pragnienie pochłonięcia opowieści i poznania, z jakimi przeszkodami będą musieli się zmierzyć bohaterowie, z jakim niebezpieczeństwem będą musieli walczyć, czy zdołają dość do szczęśliwego finału i wielu więcej.

Gorąco zachęcam do sięgnięcia po obie części. Okładki mogą kogoś nie przekonać, aby zaznajomić się z lekturą, jednak gwarantuję, że na kartach znajdziecie niezły skarb. Zobaczymy, czy do końca utrzymacie go w ryzach.

Nie sądziłam, że ten cykl...

Super autorecenzja w treści "kiepski scenariusz tańszej wersji Bonda", chociaż niektórym bardziej kojarzy się z Panem Samochodzikiem, z mi może z "Kodem Leonarda da Vinci", który też jako postać przewija się w zagadce. W sumie nie jest tak źle, i całkiem sympatycznie. Można dowiedzieć się sporo o o życiu naszego astronoma, i ciekawe, co mógł ukryć w siódmej księdze.

Mamy tutaj historię Jerzego, londyńskiego prawnika, którego do Krakowa sprowadził pogrzeb babki. Mogłoby się wydawać, że zupełnie zwyczajne okoliczności, gdyby nie wszystko, co wydarzyło się później.

Spotykał się z Alicją, która była w trakcie poszukiwania zaginionej księgi rękopisu Mikołaja Kopernika. Do druku dostało się tylko sześć z siedmiu ksiąg. A więc co się stało z ostatnią?

Została ukryta a szyfr powierzony siedmiu zaufanym osobom. Przekazywane tak z pokolenia na pokolenie tajemnice trafiły do Jerzego i Alicji, którzy zdecydowali się podjąć to wyzwanie.

Czy uda im się rozszyfrować zagadkę? Aby się o tym przekonać, musicie sięgnąć po tą książkę i razem z bohaterami udać się na szaloną i ryzykowną przygodę, gdzie wszystko może się zdarzyć.

Tajemnicze księgi, szyfru, zagadki, tajemnice, historia, zaginiony rękopis, a nawet zbrodnie. To książę w której wiele się dzieje, historia miesza się z zagadkami detektywistycznymi, a tajemnice mogą doprowadzić do ogromnych konsekwencji. Ciekawa i interesująca.

Ależ to było dobre! Fajna powieść przygodowa z dużą dozą ciekawostek na temat Kopernika i oczywiście poszukiwaniami legendarnej siódmej księgi dzieła "O obrotach ciał niebieskich". Świetnie się bawiłam podczas lektury.

"Poszukiwacze siódmej księgi" Izabela Szylko

Przeczytałam gdzieś, że ta książka jest napisana w stylu Pana Samochodzika czy Dana Browna. Tego pierwszego czytałam w podstawówce i dobrze się przy tym bawiłam, dlatego postanowiłam przypomnieć sobie te beztroskie czasy i powiem, że była to bardzo fajna przygoda.

Poznajemy Jerzego - angielskiego prawnika polskiego pochodzenia, który przyjechał na pogrzeb bogatej babci, i Alicję, poszukiwaczkę zaginionego dzieła Mikołaja Kopernika. Para spotyka się zupełnym przypadkiem już podczas podróży z Londynu do Krakowa, a potem łączy ich niebezpieczna przygoda i pogoń za zaginioną siódmą księgą Kopernika. Wokół nich pojawia się wiele interesujących postaci, które rzucały ciekawe światło na życie i dzieła Kopernika, a podróże po Polsce przez miejsca związane z tym znanym astronomem były dla mnie ekscytujące.

Autorka zgrabnie połączyła elementy historii, tajemnicy, fikcyjnej intrygi i sensacji, tworząc wciągającą fabułę.
Mimo że nie zawsze wszystko wydawało mi się być wiarygodne, to jednak czytałam tę książkę z przyjemnością. Była przygoda, humor i nieoczekiwane zwroty akcji. Mnie się podobało, pozwoliło odetchnąć, przeżyć sensacyjną przygodę, jak za czasów Pana Samochodzika.

Nie było zbyt poważnie i taka lekka lektura akurat w tym momencie była mi potrzebna. Do tego tak dobrze się przy niej bawiłam, że od razu sięgnęłam po drugą część tej historii, która przeniosła się już na amerykański kontynent.

"Poszukiwacze siódmej księgi" Izabela Szylko

Poznajemy Jerzego - angielskiego prawnika polskiego pochodzenia,...

Fajna przygodowa książka, Jerzy przylatuje do Krakowa na odczytanie testamentu babci. Zostaje wplatany w poszukiwanie 7 księgi Kopernika, czy młodzi poszukiwacze znajdą skarb? jakie warunki postawiła babcia wnukowi aby mógł zatrzymać spadek?

108/52/2023 ig: @liber.tinea

Jerry, a tak właściwie to Jerzy Adams, jest brytyjskim prawnikiem polskiego pochodzenia. Jego matka wywodząca się z polskiej arystokracji, przed wielu laty wyemigrowała na Wyspy, uciekając przed represjami ze strony władz komunistycznych. Tam wyszła za mąż i urodziła syna. Mężczyzna tylko raz był w rodzimym kraju swojej rodzicielki, jeszcze jako dziecko. Zapamiętał Kraków, bo stamtąd właśnie pochodzą jego protoplaści, jako miasto szare, smutne, mocno nadgryzione zębem czasu i przepełnione ponurymi ludźmi. Kiedy któregoś dnia na jego biurku odzywa się telefon, a w słuchawce pojawia się głos nieznajomego, polskiego adwokata, informujący go o odziedziczeniu spadku po babce, ten nie traktuje go poważnie i odsyła do swojego pełnomocnika i jednocześnie kolegi po fachu. Cóż niby miałby dostać po jakieś starowinie z postkomunistycznego kraju?

Dopiero kiedy znajomy Jerrego przekazuje mu informację o tym, że jednak odziedziczył on ogromny majątek, a jego przodkowie wywodzili się z wyższej klasy społecznej, ten w jednej chwili decyduje się na lot do Polski. Szok i niedowierzanie to pierwsze co uderza go w zetknięciu z metamorfozą, jaką przeszło miasto królów w ciągu ostatnich trzydziestu lat, czyli od jego jedynej i ostatniej w nim wizyty. Kiedy tylko Jerzy wyrusza w tę nieoczekiwaną podróż, w jego życiu zaczyna się istny przewrót. Już w samolocie spotyka Alicję, która prowadzi niebezpieczną grę, poszukując zaginionej księgi sprzed pięciuset lat. Ściślej rzecz ujmując chodzi o ostatnią z ksiąg napisaną przez Mikołaja Kopernika, która nigdy nie została udostępniona publicznie. Co takiego znajduje się w tym siódmym tomie, że wielki uczony postanowił ukryć go przed światem, a udostępnił jedynie sześć swoich wcześniejszych dzieł?

Jak prędko się dowiadujemy Jerzy i Alicja nie są jedynymi poszukiwaczami tego zaginionego woluminu. Jednak zdecydowanie nie znaleźli się na scenie grzecznej, kulturalnej gry, tylko wplątali się w niezwykle niebezpieczną rozgrywkę. Dwójka bohaterów po swoich przeciwnikach może spodziewać się naprawdę wszystkiego, więc bardzo ważne jest, żeby pozostali nieuchwytni. Poszukiwania nie ograniczają się jedynie do Krakowa, więc Czytelnicy podążają ich śladem w różnych kierunkach na mapie, unikając kolejnych niebezpieczeństw.

“Poszukiwacze siódmej księgi” to książka sensacyjno - przygodowa z wątkiem kryminalnym, okraszona ogromną dawką dobrego humoru. Choć momentami zdarzenia wydawały się nie być wiarygodne, to moim zdaniem i tak dobrze się to czytało. Jeżeli jesteś fanem powieści bliskich gatunkowo tym autorstwa Dana Browna, czy filmów z rodzaju “Indiana Jones”, to polska wariacja tego rodzaju rozrywki zdecydowanie może Ci się spodobać. W moim odczuciu Pani Izabela Szylko stanęła na wysokości zadania i stworzyła bardzo satysfakcjonującą historię. Należy tylko pamiętać, że jednak jest to fikcja literacka inspirowana historią, do której jak można przeczytać, Autorka solidnie się przygotowywała.

Podsumowując - mieszanka spokojnego, wyważonego charakteru Jerzego w połączeniu ze spontanicznością graniczącą z nieprzewidywalnością astrolożki Alicji, dały w rezultacie niezwykle humorystyczny efekt i bardzo rozrywkową lekturę. Bohaterką, która została moją ulubienicą tej książki jest Czesiuchna. Rezolutna staruszka prowadząca dom zmarłej babki głównego bohatera naprawdę potrafiła podkręcić atmosferę i dzięki niej nie jeden raz zrywałam boki ze śmiechu. Pędząca akcja, ciekawe dialogi i wplecione w nie wątki historyczne zapewniły mi przednią zabawę i pozostawiły w oczekiwaniu na lekturę kontynuacji. Tak! “Poszukiwacze siódmej księgi” to pierwszy tom cyklu, więc z bohaterami nie trzeba rozstawać się na długo - kolejna część ”Tajemnica siódmej księgi” jest już dostępna i z pewnością po nią sięgnę przy nadarzającej się okazji.

108/52/2023 ig: @liber.tinea

• Serie
  • 📖 przygodowe i historyczne

Dodaj cytat z książki Poszukiwacze siódmej księgi