Szpilki za milion

Okładka książki Szpilki za milion
Izabela Szylko Wydawnictwo: Burda Publishing Polska literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

Przyjemna komedia kryminalna, którą czytało się szybciutko 🙂

Przyjemna komedia kryminalna, którą czytało się szybciutko 🙂

Super, akurat na sezon letni. 😁

Super, akurat na sezon letni. 😁

"Szpilki za milion" to zakręcona komedia kryminalna. Komedia kryminalna bez trupów, bez rozlewu krwi, ale za to z uczciwym złodziejem i policjantką która przechodzi na ciemną stronę mocy. Komedia pomyłek idealna na weekendowy relaks. Pośmiałam się przy tej lekturze i miło spędziłam z nią czas.

* Jacek Sparowski jednego dnia traci pracę, dziewczynę i mieszkanie. Gdy wynajmuje pokój u ciotki przyjaciela, i zaczyna nową pracę wydaje się że pech w końcu przestanie go prześladować.
Kłopoty jednak dopiero się zaczynają.
Lola jest celebrytką która poluje na bogatego męża, planuje zrobić szalony przekręt który ma jej przynieść fortunę. Na dodatek w tę aferę chce wrobić przyjaciela Jacka. *

Czy jej się to uda, i w czym pomagać bohaterowi będzie jego gospodyni, no i przede wszystkim o co chodzi z tymi szpilkami? Musicie przekonać się sami!

* Jacek Sparowski jednego dnia traci pracę, dziewczynę i mieszkanie. Gdy...

Super lekka, przyjemna .Bardzo miły czas z przygodą. Można się odprężyć, zrelaksować☺️

"Szpilki za milion" kupiłam przypadkiem i szczerze, to nie wiem dlaczego - czy z powodu ciekawej okładki, która bardziej kojarzy się z romansem niż z "komedią kryminalną", a może przez cenę, ponieważ książka była na promocji.

Przeczytałam ją szybko i sprawnie, choć nie można tego porównywać do zabawy i bycia wciągniętym przez fabułę. Bohaterowie nawet interesowali, intryga była w porządku, ale czuję pewną obojętność.

Nie mogę powiedzieć, że książka jest zła, bo nie jest, znam gorsze, ale brakuje w niej czegoś, co chwyci za serce. Jednak nie znaczy to, że całkowicie powinno się od niej uciekać. Idealnie pasuje do spokojnej lektury, odpoczynku od masy obowiązków i odmóżdżenia się.

Zatem, jeśli szuka ktoś, czegoś lekkiego i niezobowiązującego, to szczerze polecam ❤

Jestem zdumiona. Ta książka to co najwyżej historia do czytania na kibelku, a niektórzy "eksperci" ładują jej opinię po 8-10 gwiazdek i są to ludzie, którzy Mariusza Szczygła czy Jakuba Małeckiego potrafią zjechać w najdrobniejszych szczegółach, czepiając się byle pierdoły. Nie wiem, czy śmiać się tu powinnam czy zapłakać...

Literatura obiadowa.

Lubię czytać przy jedzeniu, ale nie wszystko da się konsumować jednocześnie z przysłowiowym kotletem. Taka "Ludowa historia Stanów Zjednoczonych" Zinna nie wchodzi tak gładko jak serek homogenizowany dlatego dobrze mieć coś lekkiego, prostego i przyjemnego jako zamiennik. "Szpilki za milion" prawie wpisują się w ten opis. Prawie. Czytało mi się szybko i sprawnie, ale czy bawiłam się świetnie? Tak sobie. Bohaterowie nieco mnie irytowali, intryga mało wciągnęła, a styl autora po pewnym czasie zaczął męczyć. Zdecydowanie to nie mój typ literatury. Nie przeczę jednak, że na plaży przy zimnym drinku i na kacu odbiór mógłby być o niebo lepszy ;)

Jednym słowem. Ujdzie.

Literatura obiadowa.

Momentami fajna rozrywka, ale koniec końców mam poczucie zobojętnienia. Ani mnie ta książka nie ujęła, ani nie wk...iła jakąś beznadziejnością. Takie sobie pół na pół.

Przeczytałam ją szybko nawet bo w 2 dni. Czytało się szybko i nawet przyjemnie. (choć niektóre charaktery postaci nie przypadły mi zbytnio. Było przynajmniej urozmaicenie, ale jednak muszę mieć koziołki ofiarne na które przeleje złe emocje) Komedia jest... taka sobie, ale uśmiechnąć się podczas czytania i prychnąć ze śmiechu się zdążyło. Słowem: Nie jest zła, ale dobra też niezbyt. Ale przeczytać nie zaszkodzi ;)

Większość opinii jest pozytywna. Mi jednak ta książka zbytnio nie przypadła. Nie będę też pisać, że nie warto jej czytać bo na swój sposób jest ciekawa. Ja jednak spodziewałam się czegoś innego...? Czego sama zbytnio nie wiem. Czegoś po prostu mi brakowało. Jest dla mnie przeciętna (taką też dostała ocenę) Bo czuję lekki niedosyt ? Tak to będzie odpowiednie słowo....

Cudna książka polecam ! Świetnie się czyta bardzo wciągająca .

Cudna książka polecam ! Świetnie się czyta bardzo wciągająca .

Izabela Szylko Szpilki za milion Zobacz więcej