Oficer

Okładka książki Oficer A.B. Obarska
Okładka książki Oficer
A.B. Obarska Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Miłosny kodeks (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Miłosny kodeks (tom 2)
Niegrzeczne książki
2023-05-31
2023-05-31

Nie wiem do końca, co tej książce myśleć.. niby fajna, ale coś mi brakowało. Ładnie opisane rozwijające się uczucie między Adą a Pawłem, aczkolwiek odczuwam niedosyt.

♥︎RECENZJA♥︎kodeks Miłosny A.B.Obarska "Oficer"moja ocena 9\10☆
Byłam wściekła, tak byłam wściekła jak zaczęłam czytać "Oficera"chciałam kontynuacji intrygującego "Mecenasa",a dostałam zupełnie coś innego. No i tu następuje zmiana, bo to co dostałam było dobre.Kurcze to było naprawdę dobre. Jeżeli pokochaliście Wrońskiego to pokochacie Grzelaka.Zapewniam Was.Powiem Wam prawdę, jak zaczynałam "Oficera "i zobaczyłam, że to zupełnie inna historia to chciałam przestać czytać, ale kurcze no czytałam dalej.I przekonałam się do Oficera CBŚP .
Ada po wyjeździe swojego fikcyjnego męża znalazła się w niebezpieczeństwie, prokurator proponuje Jej układ,w którym musi przebywać w ukryciu ,a ochronę zapewnia jej właśnie Paweł Grzelak .Owszem akcja jest zdecydowanie szybsza niż w mecenasie. Ada jest na początku zagubiona,nie wie czy Faktycznie Alek ją oszukał. ALE miłość do Oficera nie przyszła od razu i to mi się podobało.Jesli miałabym podsumować, to ta część mi się bardziej podobała.
Co znajdziecie w tej części??
●intrygi
●romans
●przystojny bohater
●tajemnice
●toksyczne zachowania
●szokujące zakończenie
Czy żałuję, że je przeczytałam ??
Zdecydowanie NIE!
W każdej książce staram się znaleźć coś dobrego.Tutaj cięty język,szybka akcja I szokujące wydarzenia powodują, że książki czyta się mega szybko.Calość oceniam na duży plus.
pióro autorki mi się spodobało i myślę, że chętnie przeczytam inne książki.

♥︎RECENZJA♥︎kodeks Miłosny A.B.Obarska "Oficer"moja ocena 9\10☆

Jeśli czytaliście poprzednią część serii MIŁOSNY KODEKS - "Mecenas", to zapraszam Was na kolejną część przygód Adrianny. Dla całego spojrzenia na to, co się dzieje w drugim tomie, warto zacząć od I części.
Która część była lepsza? "Oficer. Miłosny kodeks. Tom 2" - zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu. Tutaj możemy zobaczyć tak naprawdę... upadek Ady. Moralny upadek. Upada, żeby powstać silniejsza. Dzięki Aleksowi zrozumiała, co jest ważne w relacjach z ludźmi. Na co zwracać uwagę... i to, że można zaufać, pomimo tego, że wiele osób w jej życiu ją skrzywdziło.
I on... oficer. Funkcjonariusz CBŚP, Paweł Grzelak. Facet, którego polubiłam "z miejsca". Szczery, wyrozumiały, bystry i przede wszystkim dający przestrzeń. To naprawdę obecnie rzadko spotykane, dlatego tak bardzo doceniłam akurat tę cechę u Pawła.
Czy Aleks pojawi się w tej części? Czy potrafiłby odpuścić?
Czy Ada będzie potrafiła się przeciwstawić manipulacjom?
Czy Paweł zawalczy czy się podda?

To miał być tylko prosty układ. Niestety Ada Wierzbicka zostaje oszukana przez mecenasa Wrońskiego, któremu nie tylko zaufała, a także oddała swoje serce. Próbuje zrozumieć postępowanie mężczyzny, lecz na marne. Problemy z którymi się zmaga to dopiero początek. Postawiona przed prokuraturę musi udowodnić swoją niewinność. Godzi się na współpracę i trafia pod opiekę funkcjonariusza CBŚ Pawła Grzelak. Ma zapewnić kobiecie bezpieczeństwo, gdyż poszukuje ja nie tylko jej mąż, a także ludzie z półświatka. Czy uda jej się dowieść prawdy i raz na zawsze uwolnić się od mecenasa? Grzelak w swojej pracy jest profesjonalistą. Nie łączy życia prywatnego z zawodowym tylko że tym razem idzie to w zupełnie inną stronę.

„Oficer” jest kontynuacją poprzedniego tomu, a to oznacza, że ponownie śledzimy losy bohaterki Ady Wierzbickiej. Zakończenie które tam dostałam sprawiło, że nabrałam ochoty na dokończenie tej historii.

Muszę przyznać, że drugi tom porwał mnie o wolę bardziej i zrobił na mnie większe wrażenie. Przede wszystkim nie zostajemy bez wyjaśnienia i mamy tutaj kontynuację intrygi, a wątek został troszkę bardziej rozbudowany. Wpłynęło to dobrze na akcje. Stała się nieco szybsza i ciekawsza, podnosząc adrenalinę w czytelniku.

W końcu dostałam emocje i prawdziwe uniesienia miłosne. Ale was zaskoczę. Nie ma to nic wspólnego z Panem mecenasem. Ada wdaje się w romans z Pawłem, który pobudza w niej wszystkie zmysły. Czuć chemię między nimi i ten żar, który zapłoną w nich od samego początku. Zrobiło się romantycznie. Wystarczyło, że autorka umieściła w książce domek na końcu świata z malowniczymi opisami i wieczór przy ognisku. Podobało mi się takie wykreowanie romansu, ponieważ bohaterowie nie rzucali się na siebie od pierwszego spojrzenia.

Naszą bohaterkę, jakby ktoś podmienił. Mamy ją ty w zupełnie innej odsłonie, bardziej dojrzałej, a jej zachwianie przestało być irytujące.

Lektura mogłaby być znacznie lepsza, gdyby autorka dopracowała dialogi. Wciąż momentami były nijakie i bezsensowne. Mecenas Wroński pojawia się dopiero na końcu książki i to z jego perspektywy czytamy trzy rozdziały. Wolałabym, aby wydarzenia z nim związane pojawiły się w międzyczasie całej lektury, ponieważ zszedł on na dalszy plan, a w końcu był ważnym elementem. Od niego wszystko się zaczęło. Zabrakło mi również rozdziałów z perspektywy Pawła oraz nieco więcej o jego pracy w końcu jest funkcjonariuszem CBŚ.

Jeśli szukacie książek na chilloutowy wieczór bez wymagającej fabuły to polecam wam tę serię. A dla drugiego tomu warto dać jej szansę.

Opinia może zawierać spoilery.

Mecenas A.B. Obarskiej wywołał we mnie tak sprzeczne emocje, że trudno było mi ułożyć sobie w głowie jakąkolwiek opinie. I do tego zakończenie, sprawiło, że pomimo obaw musiałam sprawdzić, jak to wszystko się potoczy. Czy było warto?

Zarys fabuły

Po tym, jak Aleksander porzuca zdruzgotaną Adę, wszystko w życiu kobiety zaczyna się komplikować jeszcze bardziej. Okazuje się, że może być w ogromnym niebezpieczeństwie i grozi jej więzienie. Zrobi wszystko, by oczyścić się ze wszelkich zarzutów, dlatego też zgadza się na współpracę z oficerem CBŚ. Do czego to ją doprowadzi?

Moje wrażenia

Rany, już w pierwszej części wspominałam, że A.B. Obarska stawia na szybki bieg wydarzeń i akcje, ale tutaj moim zdaniem tego jest za dużo. Niby bohaterka kochała męża, a zaledwie po trzech bodajże tygodniach oddała serce oficerowi. I jest pewna, że teraz to jest szczere i prawdziwe. W Mecenasie brakowało mi uczyć oraz chemii między bohaterami, teraz jest identycznie. Niby coś robią, rozmawiają, ale skąd ta miłość i przywiązanie? Miałam wrażenie, że autorka pisze, że tak jest, a my mamy w to wierzyć.

Charakterystyka również niezbyt mnie przekonała, Ada nadal jest irytująca, niby na końcu zaczyna zachowywać się dojrzałe, ale znowu działo się to za szybko i było mało realne. Paweł, kurcze no on był niby fajny, ale też opisany z dystansem. No i Aleksander! Serio? Niby się zakochał, ale jego zachowanie sprawiało, że zastanawiałam się nad jego inteligencją.

Na zakończenie

Oficer to tytuł, który daje odpowiedzi na pytania, które pojawiają się po zakończeniu Mecenasa. Tylko czy to wystarczyło mi, by spojrzeć na nią przychylniej? Muszę przyznać, że jestem sfrustrowana. Gdzieś we mnie tkwiła potrzeba poznania zakończenia, a z drugiej irytowało mnie, że historia jest tak upchnięta na małej ilości stron, a ciekawe wątki potraktowane zostały po macoszemu. Jakby wszystko rozpisać, rozciągnąć w czasie - wtedy byłabym bardziej skłonna przyjąć to wszystko. Teraz tylko wzdycham z niedowierzania i zaskoczenia.

Chyba wolę bardziej rozbudowane powieści. Nie muszą być przesadnie realne, ale to nie fantastyka i trochę realizmu by nie zaszkodziło. Wiem, że książka zbiera też pozytywne opinie i rozumiem to, bo z nią czas leci szybko i w gruncie rzeczy wzbudza jakieś emocje. To ten tytuł, o którego przeczytaniu trzeba zdecydować samemu. Ja, gdyby nie ciekawość, jak A.B. Obarska zakończy, pewnie bym nie sięgnęła. Ach ta potrzeba wiedzy!

Opinia może zawierać spoilery.

Zarys fabuły

,, Wiesz, czasem flirt daje więcej powodów do zazdrości niż sam akt zdrady. - Podniósł mój podbródek, chciał, żebym patrzyła na niego. - Wtedy w głowie pojawiają się możliwe scenariusze. Myśl, czy się wydarzyły lub wydarzą, potrafi zatruć i zniszczyć nawet związek o mocnych fundamentach. "

Matulu, ile tu emocji, aż trudno wytrzymać, gdy potrzebujemy przerwać czytanie. Ta książka to totalny wulkan, który wciąż co chwila się trzęsie i zaznacza, że w każdej chwili może wystąpić wybuch. Czyta się ją prawie na jednym wdechu, gdyż wciąż zależy jej na swoim mężu, który spaprał jej życie. Pieniądze miały wynagrodzić jej dyskomfort fikcyjnego małżeństwa, a tu wpierw zniknął mąż, a później to, co zostawił dla niej na koncie w banku. Obecnie jest mocno zdruzgotana i zdenerwowana. Boi się tego w co ją wplątali, lecz zamiast myśleć, serwuje sobie tygodniowe wakacje w towarzystwie alkoholu. W pewnym jednak momencie, kiedy rozpoczyna pracę z policją, zaczyna się dziać coś dla niej niezrozumiałego. Niby wie, że wszystko co się dzieje w jej domu jest fikcją, jednak nic nie poradzi na to, że jest tylko kobietą, a policjant z którym współpracuje zaczyna jej się podobać. Jak zwykle w tym momencie ten, którego szukają wychodzi ze swojej norki, tylko zbyt dobrze się maskuje. Zdaje się być o krok przed nimi, choć coraz trudniej mu to wychodzi. Ada ma bardzo trudny charakterek i cięty język, więc nic dziwnego, że wciąż pakuje się w tarapaty. Policjant, który ma ją chronić zaczyna mieć coraz trudniejsze zadanie. Wychodzi jednak na to, że oprócz swojej służby jest również mężczyzną.
Mega dobra książka! Ile tu jest zwrotów akcji, naelektryzowanych emocji, obłędnych sytuacji, gdzie ciało krzyczy jedno, a rozum drugie. I ten styl, niby zwykły, ale ma coś w sobie, co całkowicie nas hipnotyzuje. Podobało mi się to, że często różne etapy w książce kończą się tajemniczo. Zawsze zostaje coś, co trzeba odkryć lub przemyśleć, jakby autorka postanowiła trzymać ich w wiecznej gotowości. Mamy tu wątki dramatu, romansu oraz kryminału. Razem dają prawdziwą wybuchową mieszankę, która za każdym razem może się skończyć w dwojaki sposób.
Polecam zacząć czytać od tomu pierwszego, gdyż tam jest początek wszystkich udręk, które się teraz toczą. Aby jednak nie zapomnieć o czym się działo w części pierwszej, Ada opowiada w skrócie policji jak doszło do tego o co ją osądzają. Dla tych, którzy dawno czytali część pierwszą, będzie to miłym wspomnieniem:-)

Hej wszystkim!

Q: Wolicie gdy główna bohaterka zakochuje się w bad boy’u czy raczej tym w tym dobrym chłopaku ? 🙈🖤

Jest i on, „Oficer”, dziękuje Ci Anetko za egzemplarz. Przyznam szczerze, że jest to jedna z moich ulubionych dylogii a Ty zrobiłaś kawał dobrej roboty 🥰

Na początku, chciałabym zaznaczyć, że niestety moja chora głowa pokochała Wrońskiego. Jednak bad boy ma u mnie w sercu szczególne miejsce, dlatego zdecydowanie liczyłam na ciut inny obrót spraw, natomiast moje osobiste preferencje nie powinny umniejszać historii Ady i Pana Oficera.

Skoro Pan Mecenas okazał się być kawał ch*** reszta dziada to skupmy się teraz na kolejnym Panu.

Zakończenie pierwszej części dylogii to delikatny cliffhanger, z którym pozostawia nas autorka, zatem przechodząc w kolejną część dosłownie skaczemy z akcji na akcje, która nie zwalnia swojego tempa.

Postacie jak zwykle świetnie rozbudowane a emocje towarzyszące głównej bohaterce w żadnym razie nie wydają się sztuczne bądź naciągane.

Na drodze Ady staje natomiast kolejny mężczyzna, tytułowy Oficer, Paweł. Tych dwoje połączył wątek, który o dziwo bardzo mnie zaintrygował. Byłam ciekawa jak rozwinie się ich sytuacja ( mimo szczerej miłości do Alka ).

Nie chce zdradzać Wam zbyt wiele z fabuły, ponieważ jest to kolejna część z tej serii. Licze, że już większość z Was ma za sobą pierwszy tom natomiast jeżeli jest inaczej, zdradzanie tu więcej będzie zbyt wielkim spojlerem dla tej grupy, która ma jeszcze tę lekturę przed sobą.

Przy tej dylogii napewno czytelnicy podzielą się na grupy, niestety dla jednej z nich zakończenie będzie druzgocące a dla drugiej będzie idealne.

Jestem bardzo ciekawa, do której z tych grup się zaliczacie! 🙈

Dajcie znać w komentarzu 😍

Tyle ode mnie!

Moja ocena 8/10 ( Anetko, wiesz czemu taka ocena) 🙈🖤

Hej wszystkim!

-Najedzona? Mhm, było pyszne. Pogłaskałam się po brzuchu.-To może potańczymy?Wiesz, że tańca i seksu nigdy nie odmawiam.
W tym tomie autorka osiągnęła jeszcze większy poziom żenady. Pani po UMK w Toruniu? To przykre, bo to Uniwersytet z tradycją i poziomem, którego w tym pisarstwie brak. Brak słów, żeby opisać tę pisaninę.

Jestem totalnie zawiedziona, nie tego się spodziewałam, byłam ciekawa dalszych losów bohaterów z "mecenasa" a dostałam zupełnie inną historie, w którą nie mogłam się wciągnąć bo brakowało mi tego tajemniczego mecenasa, pełnego sprzeczności i jego intryg.
Przy tej części strasznie się wynudziłam i irytowałam bo dojrzała kobieta, niby zakochana i zraniona po tygodniu rozpaczy z łatwością oddaje się emocjonalnie swojemu nowemu obrońcy. Po kolejnych dwóch tyg. ponownie zakochana. Nie lubię bohaterek nie stałych w uczuciach, skaczących z kwiatka na kwiatek i szukających na takie zachowanie wymówek a właśnie to tu dostajemy.
Nie podobało mi się również to jak mecenas sprowadzony zostaje do roli zwykłego prostaka i cieniasa pokonanego w minutę bez żadnych przeszkód. Polubiłam go i nie byłam w stanie stanąć po stronie Pawła, dlatego całość nie przypadła mi do gustu.

Porzucona i oszukana Ada stara się jakoś zrozumieć ostatnie wydarzenia. Cała ta sytuacja z jej mężem jest zawikłana. Sprawy nie ułatwia fakt, że Ada właśnie trafia przed oblicze Prokuratora... I to takiego, który nie wierzy w jej niewinność. Podejmując współpracę z Wymiarem Sprawiedliwości, dziewczyna trafia pod opiekę funkcjonariusza CBŚP - Pawła Grzelaka. Kiedy wspólnicy jej męża rozpoczynają swoje polowanie Ada wraz z Pawłem zaszywają się na Mazurach.
Piękna Kraina Jezior, spokój i cisza to idealne warunki na przemyślenia. Ada ma wreszcie czas aby przeanalizować swoje życie. W tym wszystkim towarzyszy jej Paweł. Mial być jej ochroną a szybko staje się przyjacielem. Daje jej wsparcie, rozmawia z nią i szanuje jej decyzje. Dodatkowo dba o jej komfort i bezpieczeństwo. Ich relacja ewoluuje... Żadne z nich nie potrafi oprzeć się bliskości i napięciu... Do czasu kiedy w drzwiach chaty staje przeszłość...
No i kolejny raz potwierdza sie moja teza, że moje serce należy do służb mundurowych. Jejku, Paweł Grzelak to facet marzenie... Szanuje zdanie kobiety, dba o nią i ją rozśmiesza. Im więcej czytałam tym bardziej zdobywał moje serce. Ja bym się mu nie opierała... 😉
Ada wreszcie ma szansę trochę sie wyciszyć. Czasem każdy z nas tego potrzebuje. Dziewczyna może zrozumieć co jest dla niej dovre i czego tak naprawdę oczekuje od partnera. Kiedy przyjdzie czas podjęcia decyzji to ona będzie musiała wybrać.
Świetnie się bawiłam. Pierwszy tom byl bardzo dobry.. Ale ten był po prostu lepszy! Emocje w calej gamie ale bardziej wywarzone... Świetne dialogi i lekkie pióro autorki!!
RE-WEL-KA!!!
Ode mnie ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ /5