Morze naszych tajemnic

A.B. Obarska Wydawnictwo: A.B. Obarska literatura obyczajowa, romans
A.B. Obarska
2023-12-06
2023-12-06
romans literatura obyczajowa slow burn PTSD age gap tajemnice współlokatorzy trudna przeszłość

Okładka książki Grzech w mundurze Marcelina Baranowska, Kinga Godurowska, Angelika Karaś, Kamila Mikołajczyk, A.B. Obarska, Riva Scott, Gabriela Smusz
Grzech w mundurze Marcelina Baranowsk...

"– Wi­dzisz? – ode­zwał się. – Je­steś moim le­kar­stwem. Przy tobie wszyst­ko jest tak, jak po­win­no być. Ide­al­nie…"

▪️Tytuł: Morze naszych tajemnic
▪️Autor: A.B. Obarska @a.b.obarska_autorka
▪️Wydawnictwo: A.B. Obarska @a.b.obarska_autorka
▪️Premiera: 06.12.2023 r.
Współpraca barterowa @a.b.obarska_autorka
▪️▪️▪️

Eliza przeprowadza się na Śląsk, ucieka od przeszłości, wyraźnie dzwigając na barkach jakiś bagaż, który jest powodem jej nagłej ucieczki. Udaje jej się znaleźć mieszkanie za bardzo dobrą cenę. Kobieta gotowa jest opłacić za nie czynsz za rok z góry, nie podejrzewając, że może z nim być coś nie tak. Możecie sobie wyobrazić jakie jest jej zdziwienie, gdy do tego samego domu, do którego ledwo się wprowadziła wchodzi jak do siebie obcy mężczyzna. Eliza atakuje intruza patelnią, tylko, że jeszcze nie wie, że ten sam mężczyzna jest też właścicielem mieszkania. Dla nas? Bardzo zabawne ale dla tych dwojga? Ona zapłaciła, on chce zostać u siebie, co teraz? Mikołaj i Eliza znajdują tymczasowe rozwiązanie, dzięki któremu czytelnik dobrze się bawi w trakcie czytania, poznając ich obojga, próbując jednocześnie poznać ich tajemnice. Tak rozpoczyna się przyjemna komedia romantyczna pełna zagadek i zmyłek. Nie bez powodu tytuł książki ma taką nazwę. Został dobrany idealnie do jej treści gdyż zarówno ona jak i Mikołaj mają swoje tajemnice, których bardzo długo nie chcą wyjawić...

"Wła­śnie to do mnie do­cie­ra­ło… ja się na­praw­dę za­bu­ja­łem. W Eli­zie, ko­bie­cie ta­jem­ni­cy. Skry­tej, ale dow­cip­nej. Pięk­nej. Mą­drej. Za­dzior­nej" .

Jest lekko, czyta się przyjemnie, a całość została napisana z perspektywy obojga bohaterów.
Nie często zdarza nam się trafić na książkę, w której to główny bohater jest młodszy od bohaterki. Różnica wieku nie jest duża, ale autorce udało się kilkukrotnie podkreślić dojrzałość Elizy, przez co rzeczywiście odczuwa się jej starszy wiek. Mikołaj jest jak powiew świeżej morskiej bryzy na plaży. Chociaż absolutnie nie podpadł abyśmy uważały go za młodą, zagubioną osobę. Tak naprawdę to dojrzały mężczyzna i niczego mu nie brakuje. Swoją opiekuńczością oraz wyrozumiałością wobec Elizy rozkochał nas w sobie. Jego cierpliwość wydaje się nie mieć granic, a to też nie częsta cecha u mężczyzn 😁

Sięgając po powyższy tytuł musicie przygotować się na bogatą gamę uczuć. Od radości po smutek... Zdecydowanie dla bardzo wrażliwych osób, książka spowoduje morze łez. Przydadzą się chusteczki 😔 Autorka tak nas zmanipulowała, że zupełnie nie spodziewałyśmy się, że tak potoczy się sytuacja między bohaterami. Do samego końca miałyśmy nadzieje. Ale! Z pomiędzy burzowych chmur jeszcze może wyjrzeć słońce. Za co zresztą trzymałyśmy mocno kciuki ❤️

@a.b.obarska_autorka dziękujemy za możliwość zrecenzowania książki. To była poruszająca przygoda 🙂 z niecierpliwością będziemy wypatrywać 2 tomu 😍

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Morze naszych tajemnic
▪️Autor: A.B. Obarska @a.b.obarska_autorka
▪️Wydawnictwo: A.B. Obarska @a.b.obarska_autorka
▪️Premiera: 06.12.2023 r.
Współpraca barterowa @a.b.obarska_autorka
▪️▪️▪️

Eliza przeprowadza się na Śląsk, ucieka od...

Ostatnio zakochałam się w okładce książki "Morze naszych tajemnic"
Po przeczytaniu opisu wiedziałam że czeka mnie świetny romans! I tu się zaczęły niespodzianki!
Ogrom emocji jakie dostarczyli mi Eliza i Mikołaj wahał się od śmiechu do łez! Nie liczcie na klasyczny happy end!
Humor ⭐️⭐️
Romans 🌶🌶
Książka pieknie wydana! Każdy rozdział zaczyna się piękna grafiką!
Polecam!

Ostatnio zakochałam się w okładce książki "Morze naszych tajemnic"
Humor ⭐️⭐️
Romans 🌶🌶
Książka pieknie wydana! Każdy rozdział zaczyna się piękna...

Książka mogłaby być sporo krótsza, bo wiele momentów jest przegadanych, dialogi bardzo często są sztuczne i średnio się ich słuchało. Nie bardzo pasowały mi też głosy lektorów, zwłaszcza męski nie był dopasowany ani przyjemny, kobiecy za to za bardzo intonował rozmowy, co brzmiało sztucznie. Sama historia w porządku, choć trochę jest to taki wyciskacz łez, smutna opowieść o chorobie. Dłużyła mi się i dobrze, że już się skończyła. Nie będę się nią zachwycać.

Ach... piękna i cudowna opowieść. Tytuł "Morze naszych tajemnic" doskonale oddaje fabułę książki.
"Zrządzenie" losu sprawia, że Eliza i Mikołaj - obcy sobie ludzie,  zmuszeni są zamieszkać pod jednym dachem. Każde z nich mierzy się ze swoimi problemami i dramatami.  Resztę musicie sprawdzić sami, jak odnaleźli się w tej dziwnej i niespodziewanej sytuacji.
Książka wydaje być się przewidywalna, ale to tylko pozory...
Ta opowieść to emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Często płacze podczas czytania, ale to co wywołała ta historia przekracza jakieś granice.
Autorka wykreowała prawdziwych bohaterów, poruszyła tematy trudne i bolesne. Oczywiście to nie tak, że tylko będziemy tu płakać. Nie raz uśmiechnęłam się czytając przekomarzania tych dwoje.  Trzeba podkreślić, że pisarka przepięknie ubrała emocje w słowa.

Nie byłabym sobą gdybym nie napisała, po tak emocjonującej książce,  jednej małej refleksji. W książce poruszony jest temat terapii psychologicznej. Często jest tak, że potrzebujemy z kimś porozmawiać, z kimś kto nie pomoże nam rozwiązać dosłownie nasze problemy, ale naprowadzi nas na dobre rozwiązania albo tylko wysłucha. Nie ma czego się bać korzystać z pomocy specjalisty. Zarówno kobiety jak i mężczyźni potrzebują rozmowy, mierzą się z różnymi problemami.  Nie ma nic złego jeśli poprosimy o pomoc, nie jest to oznaka słabości wręcz przeciwnie dużej siły.

Polecam Wam tę książkę, nie tylko jest pięknie napisana również przepięknie wydana.

Książka wydaje być...

Nie umiałam napisać, przyznam szczerze, zbyt osobiście podeszłam do końcówki. Słowa, które usłyszał Miki od Alicji były bardzo potrzebne, takie prawdziwe...
Od razu wiedziałam, że nie będzie chodziło o to, co przyszło do głowy Mikołajowi, byłoby to zbyt proste. Czytałam i czekałam jak potoczy się cała sytuacja.
Tytuł nie dawał mi spokoju, bo gdzie Śląsk do Bałtyku, póki nie poznałam bliżej bohaterów, ich kreacja była świetna.
Cała powieść była bardzo emocjonalna - kobieta, która chce radzić sobie sama i wrażliwy mężczyzna, który przeżył tragedię. Zmuszeni do koegzystowania obok siebie. Każde ze swoją tajemnicą, którą nie chciało się dzielić z tym drugim. Nie brali pod uwagę, że połączy ich jakiekolwiek uczucie. Eliza wręcz tego nie chciała. A jednak udało im się stworzyć piękną relację.
Autorka przedstawia nam sporo różnych postaci drugoplanowych, do niektórych ciężko zapałać większą sympatią. Matkę Elizy, Mikołaja czy Kornela rąbnęłabym tą osławioną patelnią ino roz.
Żonglerka przekomarzankami głównych bohaterów z ich przemyśleniami pełnymi obaw trzymały mnie non stop w garści. Sytuacje opisywane były tak obrazowo, że wręcz miałam je przed oczami. Historia napisana z perspektywy obojga fantastycznie przedstawiła ich uczucia.
Książkę oceniam na 4,5/5

Tytuł nie dawał mi spokoju, bo gdzie Śląsk do Bałtyku, póki...

Fajny pomysł na fabułę, wesoło na początku, ale potem obrót o 180 stopni. Nie przepadam za taką tematyką, ale ostatecznie podobała mi się.

Eliza przeprowadza się z ukochanej Gdyni do Katowic. Opuszcza nie tylko miasto ale także ważne osoby w jej życiu - brata i przyjaciółkę. Pierwsze problemy pojawiają się przy podpisaniu umowy wynajmu mieszkania. Sprawiają, że dziewczyna musi wyjść ze swojej strefy komfortu ale nie poddaje się i dopina swego. Gdy wydaje się , że zaczyna się oswajać z nowym miejscem słyszy zgrzyt klucza w zamku.
    Mikołaj po długiej podróży pociągiem marzy o odpoczynku, lecz kiedy przekracza próg domu o mały włos nie ginie od ciosu patelnią.

Morze naszych tajemnic to jedna z tych książek, którą czytasz i nie jesteś w stanie jej odłożyć, aż nie skończysz.
    Autorka tworząc złożonych bohaterów wytrawnie skupia uwagę czytelnika, ukazuje przeszłość, która ukształtowała ich i jaki ma ona wpływ na stan obecny. Poprowadzona narracja z perspektywy obojga bohaterów pozwala nam poznać motywy postrzegania sytuacji, w której się znaleźli jak i dalszy rozwój wydarzeń. Sprawia, że podczas śledzenia losów protagonistów czytający sam zaczyna się zastanawiać nad prozą życia. Nad tym jak ulotna jest doczesność i powinniśmy cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy. Ta książka to emocjonalny rollercoaster. Aneta Obarska bezbłędnie przeplata posępne emocje z lekkim humorem abyśmy mogli odpocząć choć na chwilę od wstrząsających wydarzeń.
      Morze naszych tajemnic to historia Elki i Mikołaja, choć tak naprawdę czy tylko ich? To książka o której chciałoby się powiedzieć tak wiele, ale momentami brak słów.
      To książka, która zapada w pamięć. A słowo "morze" jest kluczowe. Polecam z całego ♥️

Zdarza Wam się, że tak bardzo chcecie zrobić fajne zdjęcie, które odda to, co czuliście podczas czytania książki, że później nie umiecie wybrać, które dodać? 🤔

Ja tak mam nawet często. 😂 W tym przypadku również tak było, dlatego wrzucam dwa. 🤗

🛑 współpraca z @a.b.obarska_autorka
„Zamknięta w swojej skorupie. Rzadko dopuszczałam do siebie ludzi, bo życie mnie nauczyło, że tak naprawdę można liczyć tylko na siebie”.

Drogi czytelniku.
W tej powieści spotkasz dwoje ludzi, którzy zostali rzuceni na głęboką wodę i z dnia na dzień stali się współlokatorami. Nie wiedzieli o sobie nic, a każde z nich skrywało tajemnice… Chodź, zobaczymy, dokąd ich to zaprowadziło. 🫴🏼

Czytając książkę pod tytułem „Morze naszych tajemnic”, doświadczycie wielu skrajnych emocji, które przeniknął w głąb Was. Dadzą radość, lekki dyskomfort, złość, a to wszystko po to, aby później autorka zrzuciła na Was taką bombę, żebyście nie mogli się podnieść. 🥺

Wiele oczekiwałam od tej lektury, tym bardziej że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. A dostałam dużo więcej, niż się spodziewałam i długo po lekturze nie potrafiłam się otrząsnąć. Musiałam sobie wszystko poukładać w głowie. 🥰

Nie dość, że pokochałam bohaterów, to jeszcze czułam, że mogłabym się z nimi zaprzyjaźnić i chętnie spotkałabym na swojej drodze takich wspaniałych ludzi pełnych ciepła, empatii, miłości oraz przyjaźni. Czułam, jakbym czytała o kimś, kogo znam. 🥰

Cieszę się, że mogłam, chociaż na chwilę włożyć ich buty, przejść się ich ścieżkami, które do łatwych nie należały, poczynając od stawiania innych na pierwszym miejscu kosztem siebie poprzez porażki z przeszłości, tajemnice, a na zespole stresu pourazowego kończąc.

Bardzo podobało mi się pierwsze spotkanie Elizy i Mikołaja. (ah, ta patelnia). 😂 Pisarka także świetnie opisała proces terapii, zmagania z chorobą, jak i tematu dotyczącego żeglugi. Świetna robota, widać, że został zrobiony dokładny research.

Reasumując: książka wciąga od pierwszych stron, daje radość ale także łamie serce. Sięgając po nią, koniecznie zaopatrzcie się w chusteczki, gdyż będą Wam one potrzebne. Poznacie smak emocjonalnego rollercoastera.

Polecam z całego serca! 🙌🏻

🛑 współpraca z @a.b.obarska_autorka

Posiadacie takie książki, po których przeczytaniu ciężko jest się pozbierać?
Jako sroka okładkowa musiałam mieć ja w swojej biblioteczce.
Książka jest pełna tajemnic. Na początku poznajemy Elizę postać dbająca o wszystkich, siebie stawia na dalszym planie. Myśli iż da sobie radę sama i jakże mylne jest jej myślenie gdy pojawia się Mikołaj.
Los jednak bywa przewrotny niesty muszą mieszkać razem. Obydwoje też mają swoje życiowe porażki z przeszłości.
Mikołaj - cierpliwy, opiekuńczy....
" - Taka miłość zdarza się raz na całe życie. Znam cię, wiedziałem czego potrzebujesz. Musiałem być.....
-...... cierpliwy "
Historia jest bardzo emocjonalna. Radość, miłość uniesienia, za chwilę ból, cierpienie.
Autorka pokazała walkę z losem samym sobą o siebie.
Dziesięć godzin z pędzonych z Elizą i Mikołajem 436 stron niby fikcji literackiej ale czy na pewno?
-" CHCĘ CIĘ KAŻDEGO DNIA CORAZ BARDZIEJ. LICZY SIĘ TYLKO DZIŚ. NIE TO, CO BYŁO, NIE TO CO BĘDZIE. TULKO TU I TERAZ".....
Dbajmy o siebie, żyjmy cieszmy się z każdego dnia, bo nie wiadomo co przyniesie jutro.....
Polecam

Posiadacie takie książki, po których przeczytaniu ciężko jest się pozbierać?
Jako sroka okładkowa musiałam mieć ja w swojej biblioteczce.
Los jednak bywa przewrotny niesty...

„Przeprowadzka z ukochanej Gdyni do Katowic zupełnie mi się nie uśmiechała, ale los zdecydował za mnie. Nie miałam wyjścia, znalazłam więc mieszkanie w okazyjnej cenie i przyjechałam na Śląsk. Pierwsze komplikacje pojawiły się już przy podpisywaniu umowy, ale jak zawsze dałam sobie radę. Nie przypuszczałabym jednak, że to dopiero początek. Gdy zaczęłam się oswajać z nowym miejscem, usłyszałam zgrzyt klucza przekręcanego w zamku…
Nie mogłem w to uwierzyć! Zmęczony długą podróżą pociągiem wszedłem do swojego mieszkania i prawie zginąłem od ciosu patelnią! Co, do cholery, robiła u mnie obca kobieta?!”
Eliza i Mikołaj zostali rzuceni na głęboką wodę, gdy z dnia na dzień stali się współlokatorami. Nie wiedzieli o sobie absolutnie nic, a każde z nich skrywało tajemnice…
Co to była za książka! Autorka stworzyła historię, która wciągnęła mnie do świata Mikołaja i Elizy. Swoją drogą bardzo polubiłam bohaterów tej książki i wraz z nimi przeżywałam ich historię. Oboje zmagają się ze swoimi demonami, a los nieoczekiwanie splata ich losy. Wtedy też okazuje się, że razem są oni silniejsi.
Dawno nie czytałam książki, która tak mocno mnie poruszyła i wywołała u mnie tyle emocji. Ta historia wręcz naszpikowana jest różnorodnymi emocjami. Całość jest dodatkowo niezwykle prawdziwa, autentyczna i realistyczna. Fenomenalna historia, którą po prostu trzeba przeczytać.
Widzimy tu świetne pióro Autorki. Przez książkę dosłownie się płynie. Osobiście nie mogłam się od niej oderwać. A ile ja tu razy się wzruszyłam… Do tego duży plus, za to że nie boi się poruszać trudnych i bolesnych tematów.
Jest ból, smutek i żal. Jest humor i śmiech. Jest rodzące się uczucie, miłość i namiętność. Walka serca z rozumem. Książka porusza trudne tematy takie jak przemoc, alkoholizm, trudna relacja z rodzicami. Poza bolesnymi kwestiami znajdziemy tu również siłę jaką jest miłość między rodzeństwem, a także prawdziwą bezwarunkową przyjaźń. Znajdziemy tu również chwile bliskości między bohaterami, które autorka napisała w niezwykle zmysłowy sposób, dzięki czemu czyta się je z przyjemnością.
„Morze naszych tajemnic” to bardzo prawdziwa, wręcz namacalna historia, w której nic nie dzieje się zbyt szybko. Całość dopełnia okładka, która jest piękna. Cała historia jest po prostu piękna i na pewno prędko o niej nie zapomnę i z chęcią będę do niej wracała. Każdemu z całego serca ją polecam. Naprawdę warto ją przeczytać.
Dziękuję Anecie za możliwość poznania tej historii, a przede wszystkim za to, że stworzyła dla nas tak cudowną, emocjonującą i piękną historię.

• Od wydawnictwa

Dodaj cytat z książki Morze naszych tajemnic