Zmartwienie konika Chichotka

2022-04-01
2022-04-01
30 min.
konik kompleksy baranek marzenia

Przepiękna szata graficzna, sympatyczni bohaterowie, z którymi młody czytelnik błyskawicznie się utożsamia, wyśmienity humor, cenna ,ponadczasowa życiowa lekcja, a wszystko to nakreślone niebywale błyskotliwym piórem! Ewelina Kaczmarek pod postacią przyjemnej i niesłychanie cieplej rymowanej historyjki dla najmłodszych, nie tylko przypomina, iż nikogo nie powinno się oceniać po wyglądzie, a jedynie po jego uczynkach i sercu, ale także podkreśla istotę prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni, jak i wyśmienicie wzmacnia poczucie wartości naszej pociechy. Bezsprzecznie, to jedna z tych pięknych książeczek, które powinny znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce!

Kompleksy dotyczące wyglądu nikomu nie są obce, żadna osoba nie uważa się za ideał i dostrzeganie różnic między ludźmi jest zjawiskiem normalnym. Problem pojawia się w momencie, gdy przez nietolerowaną cechę zaczynamy się wycofywać, ukrywamy się, przestajemy walczyć o spełnienie marzeń bądź boimy się reakcji otoczenia. Kształtowanie poczucia wartości u dziecka jest niebywale ważne i należy do podstawowych obowiązków rodzica. Książeczka "Zmartwienie konika Chichotka" będzie tu niesamowitym, jakże przyjemnym wsparciem. Ta motywująca, trafiająca wprost do serca historia nie tylko pomaga uwierzyć w siebie czy zaakceptować i pokochać siebie z całą paletą zalet i wad, ale przede wszystkim zachęca do poważnej refleksyjnej, pełnej ciepła rozmowy na temat własnych kompleksów, obaw oraz marzeń, po które dziecko nie zawsze ma odwagę bez naszego wsparcia sięgnąć.

Urocza, zabawna, silnie angażująca i przytulna niczym puchaty kocyk! „Zmartwienie konika Chichotka“ to wartościowa, emocjonalna i piękna książeczka, która kształtuje poczucie własnej wartości, wzmacnia tolerancję, jak i pozytywne nastawienie do świata, a także zachęca do odważnego kroczenia przez życie, walczenia o spełnienie marzeń oraz pielęgnowania przyjaźni, która jest przecież lekiem na wszelki smutek czy zmartwienia. Nas ta wspaniała opowieść rozkochała w sobie błyskawicznie, dlatego z pewnością będziemy do niej często powracać! Polecamy!

Konik Chichotek jest fantastycznym komikiem. Swoim niezwykłym talentem niesienia radości innym, zwycięża radiowy pojedynek komików. Nagroda jest zacna - występ w teatrze przed prawdziwą publicznością. O tu właśnie pojawia się problem. Podczas audycji radiowej, na Chichotka nikt nie patrzył, aż tu teraz musi stanąć przed oczami fanów, którzy nie tylko będą go słuchać, ale też będą na niego patrzeć. I właśnie to przeraża konika. Traci pewność siebie, zapomina o swoim talencie i skupia się na swojej powierzchowności, bardzo krytycznie się przy tym oceniając.

Baranek Tulinek przypomina Chichotkowi, że jedyną miarą oceny drugiej osoby jest jego dobro i to, co ma w sercu. Uświadamia przyjacielowi, że ten ma ogromny talent, a jego wygląd zewnętrzny w żadnym stopniu mu go nie ujmuje.

Wreszcie nadchodzi dzień występu Chichotka w teatrze. Sala jest wypełniona po brzegi widzami oczekującymi na jego stand-up. Czy konik pokona swój strach i uwierzy w siebie i swój talent?

To rymowana historia, która uczy tego, co jest najważniejsze w relacjach międzyludzkich - nie jest ważny wygląd, ale to, co kryje się pod nim - dobre serce.

Czy konik Chichotek pożegna kompleksy i zrozumie swoją wartość? Oby, bo przecież widzowie czekają na dużą dawkę śmiechu i dobrej zabawy.

A smutny Chichotek, stojąc za kulisami,
mierzył cudzą maskę i bił się z myślami:

„Gdzie moje prawdziwe oblicze się podzieje,
Jeśli zamiast swojego, inne przyodzieję?

A smutny Chichotek, stojąc za kulisami,
mierzył cudzą maskę i bił się z myślami:

„Gdzie moje prawdziwe oblicze się podzieje,
Jeśli zamiast swojego, inne przyodzieję?

Dzisiaj przychodzę do Was z pozycją dla najmłodszych, która nie tylko pozwala miło spędzić czas, ale także niesie w sobie ważny morał.

Konik Chichotek to niesamowity komik, który dowcipami potrafi sypać niczym z rękawa. Bardzo chciał wystąpić przed publicznością, jednak w pewnym momencie dosięgło go zmartwienie, bowiem zastanawiał się, czy jego wygląd i wielkie zęby nie będą przeszkodą, by mógł się w pełni cieszyć swą przygodą. Udał się więc do swojego przyjaciela baranka Tulinka, który wytłumaczył mu, że nie ma się czym martwić, tylko powinien spełniać swoje marzenie.

Ewelina Kaczmarek w swojej książeczce zawiera bardzo ważny przekaz mówiący, że to nie wygląd ma znaczenie, lecz dobroć, którą każdy powinien mieć w sobie. Dla niektórych możemy bowiem wyglądać dziwnie, ale to nasze wnętrze tak naprawdę ma znaczenie, a nie to, co widać gołym okiem. Każdy z nas jest inny, inaczej wygląda, ale tak właśnie stworzyła go natura i z tym raczej nie da się nic zrobić. „Brzydota na zewnątrz” nie zawsze odzwierciedla wnętrze.

Autorka stara się nas uświadomić również, jak ważna jest akceptacja własnej osoby i wszystkich wad i zalet z tym związanych. Przez życie trzeba kroczyć z podniesionym czołem, mieć odwagę, aby spełniać własne marzenia, a nie chować się po kątach. Poddając się, potrafimy stanowić pożywkę dla tych, którzy uważają się lepszych od nas. Nie dajmy im zatem tej satysfakcji, pokażmy, że jesteśmy coś warci.

Historia konika nie jest długa, ale jakże ważna. Uczy nas pokonywać własne kompleksy i czerpać z życia pełnymi garściami. Życie mamy tylko jedno, dlatego nie powinniśmy marnować go na zbyteczne zamartwianie się. Jeśli każdy z nas zaakceptuje siebie samego, łatwiej będzie nam iść przez życie do przodu. Na pewne rzeczy nie mamy bowiem wpływu, dlatego tak ważne jest, aby dobrze czuć się we własnym ciele.

"Zapomnij o troskach,
niepotrzebnych zmartwieniach.
Wielkość twoich zębów nie ma wcale znaczenia.
Bo wygląd każdego od natury zależy.
Dobroć to jedyna miara, jaką się mierzy."

Kama Towcik wykonała piękne ilustracje do naszej historii, które w pełni oddają zawarte w niej emocje. Są kolorowe i przyciągają wzrok czytelnika.

"Zmartwienie konika Chichotka" to wartościowa pozycja dla najmłodszych pozwalająca uwierzyć w moc spełniania własnych marzeń i pozwalająca zaakceptować siebie samego takim jakim się jest. Zachęcam do przeczytania!

• W mojej domowej bibliotece

Ewelina Kaczmarek Zmartwienie konika Chichotka Zobacz więcej