Misiu, wróć

2023-03-08
2023-03-08
32 min.
dla dzieci

Okładka książki Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami Lydia Corry, Natasha Farrant
Dziewczynka, k... Lydia Corry, Natash...
Okładka książki Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vogel
Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vo...
Okładka książki Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść Nadine Brun-Cosme, Olivier Tallec
Duży Wilk i Ma... Nadine Brun-Cosme, ...

Książka dużego formatu. Twarda oprawa. Czcionka w przeważającej części biała, na ciemnym tle.
Ładnie zilustrowana .Malunki na granatowym , bądź czarnym tle.

Treść dotyczy niezwykłej przyjaźni pluszowego niedźwiadka z dziewczynką Marysią.
Czas akcji , po zmroku, pewnej letniej nocy. Zalegała ciemność. Tylko przez szparę otwartego okna słychać było łkanie w poduszkę. Marysia płakała , gdyż zginął jej najdroższy przyjaciel.
Mała poszła z mamą na lody i zostawiła w dzień misia na murku. Zgubiła go, zapomniała. Płacz dziecka i wołanie ,,Misiu wróć’’ popłynęło daleko w eter. Zaczęły się czary na jawie.

Misio za wszelką cenę będzie chciał wrócić do dziewczynki, mimo ,że nie szukają go teraz po nocy. To on za pomocą czaru ,wywołanego przez dziecko podejmie się tej przygody i to niejednej.

Jakie trudności napotka miś?
Kto będzie mu pomagał w wędrówce?
Czy przyjaciele odnajdą się nawzajem?

Tego dowiecie się z tej pięknej książeczki.
Trzymajcie kciuki za niedźwiadka o wielkim sercu!

Przesłanie jest takie, że przyjaźń zwycięża wszystkie bariery przestrzenne i czasowe.

Piękna wzruszająca historia.
Polecam dla dzieci przedszkolnych !

Ładnie zilustrowana .Malunki na granatowym , bądź czarnym tle.

Piękna, wzruszająca opowieść dla każdego małego i dużego "misiolubka":)))
Historyjka opowiada o prawdziwej dziecięcej przyjaźni pomiędzy misiem i dziewczynką. Ta w z pozoru prosta opowieść niesie za sobą przesłanie, że tak naprawdę dwie pokrewne dusze zawsze znajdą drogę do siebie.
Ponadto opowiadanie jest prześlicznie zilustrowane.
Polecam na wszystkie wieczory spędzone wspólnie z naszymi dziećmi.

Piękna, wzruszająca opowieść dla każdego małego i dużego "misiolubka":)))
Ponadto opowiadanie jest prześlicznie zilustrowane.
Polecam na wszystkie wieczory spędzone...

Dzieci często maja swoje ulubione zabawki, z którymi chodzą niemal wszędzie. Ogromną tragedią jest, kiedy taka zabawka się zgubi. Smutek małego człowieka jest niepomierny. Anna Włodarkiewicz w książce „Misiu, wróć” przekształciła dziecięcą rozpacz w czary, które pomogły pluszakowi odnaleźć drogę do domu.

Wbrew temu, że opisana historia może wydawać się tragiczna (zgubiony miś, smutne dziecko),„Misiu, wróć” okazała się fantastyczną książką do wieczornego czytania. Anna Włodarkiewicz napisała spokojną, przepełnioną magią, podnoszącą na duchu opowieść. Z miłości do zabawki rodzą się czary, które ożywiają misia i ułatwiają mu powrót do domu. Zmyślny pluszak kombinuje, szuka sposobów, jak dotrzeć do niego najszybciej i najbezpieczniej, a psotny wietrzyk daje mu wskazówki.

Nie wiem, w jaki sposób Anna Włodarkiewicz uzyskała taki efekt, ale jest zarówno dynamicznie jak i wyciszająco. Tekst, jego rytm oraz oprawa graficzna (barwy granatowa, złota, brązowa) mają to do siebie, że książkę czyta się spokojnym głosem, a przy tym miś przeżywa kilka przygód, targa nim dużo emocji, więc nie jest nudno.

Powiem wam, że książka trafiła do nas w idealnym momencie, bo M. akurat zgubiła pluszowego królika. Przeszukana została cała trasa spaceru i nic, ktoś sobie zdążył go przytulić. W domu rozpacz niesamowita. „Tęsknię”, „Nie zasnę” - takie było słychać lamenty. Z obawą zaproponowałam tę bajeczkę Muszę przyznać, że dodała jej otuchy, ukoiła nerwy. Akurat w naszym przypadku córka dostała nową zabawkę, ale powiedziała, że chyba pluszak wrócił do sklepu i czekał, aż po niego przyjdziemy. Nie zaprzeczyłam.

Wbrew temu, że opisana historia może wydawać się tragiczna (zgubiony...

Książka jest pełna przygód misia, który z pełną determinacją stara się wrócić do swojej Marysi. Nie jest to wcale takie proste, gdy na Twojej drodze staje szereg przeciwności, a Ty dopiero co ożyłeś i w ogóle odkrywasz, że potrafisz myśleć!

To ciepła i magiczna historia z pięknymi ilustracjami, ale zdecydowanie dla starszych dzieci. Jeśli macie w domu np. dwulatka, warto wcześniej przeczytać historię i opowiadać ją swoimi słowami, podpierając się obrazkami. Mniej cierpliwe maluchy nie dadzą Wam po prostu przeczytać takiej ilości tekstu.

Dzięki misiowi otrzymujecie pretekst do rozmowy o wytrwałości i o tym jak ważne jest podejmowanie kolejnych prób, by dotrzeć do celu.

Przygoda, napięcie i pozytywny finał na pewno Was nie zawiodą.

Ta książka zachwyca pod każdym względem - urocze ilustracje w połączeniu z pełną magii i ciepła historią zachwycą zarówno dzieci, jak i rodziców. Ta książka była fantastyczną lekturą przed snem, nieco trzymającą w napięciu, jednak z cudownym zakończeniem. Polecam

Poruszającą opowieść o sile uczucia, tęsknocie, będzie też szczypta nieco szalonej przygody oraz prawdziwa wola walki o to, co jest najważniejsze. Ilustracje fantastycznie dopełniają całości tej pięknej historii.

Pewnego letniego wieczoru z okna oświetlonego lampką w kształcie królika wypłynęło przepełnione tęsknotą pragnienie. Jego siła unosi się ulicami i dociera do ciemnego parku, gdzie na murku czeka samotnie pluszowy miś. Czar pragnienia małej Marysi tchnie życie w zabawkę, która otrzymuje dar poruszania się, mówienia, myślenia, odczuwania... - pluszowy miś na jeden wieczór staje się żywą istotą. Z każdą minutą dociera do niego kim jest i coraz mocniej pragnie tego samego, co Marysia - chce do niej wrócić. Magiczny wietrzyk prowadzi go we właściwym kierunku, ale po drodze Miś napotyka całe mnóstwo trudności. Przecież nadal jest tylko pluszową zabawką wypełnioną watą. Chwilami traci wiarę w to, że da radę dotrzeć do celu. Jednak nie poddaje się i różnymi sposobami pokonuje przeszkody i powoli zbliża się do znajomego okna. Ale okazuje się, że dostanie się do pokoju Marysi jest dla Misia nieosiągalne. Jak pokona ten ostatni i najtrudniejszy etap? Czy uda mu się dotrzeć do ukochanej istotki?

Chyba każde dziecko ma swojego ukochanego misia, bądź inną przytulanke, która towarzyszy ma na co dzień we wspólnym odkrywaniu świata.
A co się dzieje, kiedy ukochana maskotka nagle znika i dziecko nigdzie nie może jej znaleźć? Nie zależnie od pory dnia i nocy, poszukiwania są intensywne i trwają aż do skutku.

Wyobraźmy sobie-zapada noc🌌, ciepła i pachnąca od kwitnących lip. Na parkowym murku między nadgryzioną kanapką a szklaną butelką, siedzi zagubiony pluszowy miś. Ta dziecięca rozpacz i sporo garści łez oraz ciche szepty mogą stać się magicznym zaklęciem, które gna aż do celu.

Takim właśnie sposobem w książce "Misiu wróć", z Wydawnictwa Świetlik, Marysia ożywiła swojego misia.
Jak tylko zrozumiał, że potrafi myśleć, mówić i chodzić, zaczął sobie przypominać kogoś kto bardzo lubił misie. Misiolubek, mała dziewczynka, jego człowiecza łapka-Marysia. Tej nocy miś wyrusza w pełną przygód podróż do domu pewnej osóbki, która bardzo za nim tęskni.

Oj co to była za przygoda. Próby latania, jazda na deskorolce i bliskie poznanie się z pewnym psem, a to wszystko w imię przyjaźni. Od czasu do czasu misia jednak łapały i chwile. zwątpienia. Wówczas czuwał przy nim Wietrzyk, który mu pomagał. Warto mieć zawsze obok siebie kogoś takiego, kto nas wesprze w trudnych chwilach.

Przeczytajcie tą książkę swoim pociechą, jest niesamowita. Ukazuje czym jest prawdziwa przyjaźń, a cała historia jest pełna ciepła, miłości i wzruszeń.

Polecamy bardzo serdecznie. My na pewno nie raz będziemy wracać do tej książki, bo jest po prostu wyjątkowa. A czytana na głos przed snem nabiera dodatkowej magii. ✨

Wyobraźmy sobie-zapada noc🌌, ciepła i pachnąca od kwitnących...

Pamiętam, że jako mała dziewczynka miałam swojego ukochanego misia. Pamiętam jak bardzo byłam do niego przywiązana, jak zdradzalam mu swoje sekrety i jak chłonął moje łzy, gdy dopadał mnie smutek. Nigdy go nie zgubiłam. Bardzo o niego dbałam, a dziś bawią się nim moi chłopcy....

Czasami jednak misie się gubią, co jest bardzo ciężkie i smutne - dla misia, dla jego właścicielki...

,,Misiu, wróć'' od @wydawnictwo.swietlik to pełna magii i czułości opowiastka dla dzieci o sympatycznym Misiu, który w wyjątkowy sposób ożył, by mieć szansę na powrót do swojego domu, do swojej dziewczynki, która bardzo za nim tęskniła. Miś bardzo się stara, by wrócić do domu bo również odkrywa w sobie myśli i emocje.. uświadamia sobie z każdą chwilą, że czuje i myśli... Starania doprowadzają go do DOMU, gdzie w łóżeczku czeka jego dziewczynka. Chociaż stęskniona i zaspana, nie dziwi się, że jej Miś ożył. Wręcz przeciwnie - dla niej miś zawsze był prawdziwy!

,,Dom. Tak mało liter, a tyle miłych treści między nimi.'' zakochałam się w tym fragmencie książki. Polecam wam ta lekturę, zwłaszcza jeśli lubicie czytać do poduszki. Ta książka utuli was do snu jak żadna inna...

Wydawnictwo: @wydawnictwo.swietlik
Data premiery: 08.03.2023
Wiek: 3-6

Czy lubicie magiczne opowieści? Jeśli tak, zapraszamy do lektury książki Anny Włodarkiewicz „Misiu, wróć”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świetlik. To wyjątkowa opowieść o Misiu szukającym domu, która poruszy chyba każdego czytelnika. Mały, zagubiony Miś siedział na parkowym murku w pewną lipcową noc nie zdając sobie sprawy, że jego właścicielka na niego czeka. Dzięki magicznej mocy, tęsknocie i rozpaczy nasz bohater zaczął zdawać sobie sprawę z emocji, mówić, a nawet poruszać się. Czekała go długa, pełna przygód podróż w poszukiwaniu drogi do domu. Tytułowe słowa wypowiedziane przez zrozpaczoną dziewczynkę przywołują w nim wspomnienia oraz dodają mocy w drodze powrotnej. Czy uda mu się dotrzeć do domu? 🐻 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/04/misiu-wroc.html

Ta urocza książka znalazła się w synka wakacyjnej walizce i czytana była bardzo często. Często zdarza się, że dzieci gubią swoje przytulanki, mówimy o uczuciach związanych z tym przeżyciem, ale nie pomyślałam nigdy o spojrzeniu na sytuację z perspektywy zguby. To rewelacyjny pomysł!

Dziewczynka gubi swojego ukochanego misia, a jej uczucia smutku i tęsknoty wędrują prosto do niego w postaci czaru. Jej ukochany ożywa i rusza w podróż do swojej właścicielki. Pełno będzie tu przygód i wyzwań. Jak myślicie, czy misiowi uda się dotrzeć tam, gdzie pragnie?

Historia na pewno Was wzruszy, jest pełna magii i ciepła. Już sama okładka nas oczarowała. Tekst brzmi ciekawie, melodyjnie, to wspaniała lektura. U nas często czytana na dobranoc.

• Dla dzieci
  • Dla Dzieci
  • Bajka
  • Dziecko
  • Przygodowe

Dodaj cytat z książki Misiu, wróć