Świąteczny kalendarz Gabrysi

Okładka książki Świąteczny kalendarz Gabrysi Katarzyna Bukiert, Anna Włodarkiewicz
Okładka książki Świąteczny kalendarz Gabrysi
Katarzyna BukiertAnna Włodarkiewicz Wydawnictwo: BIS literatura dziecięca
literatura dziecięca
BIS
2022-10-17
2022-10-17

Okładka książki W Noc Wigilijną Clement Clarke Moore, Stacey Thomas
W Noc Wigilijną Clement Clarke Moor...
Okładka książki Tygrys Cezary Harasimowicz, Marta Kurczewska
Tygrys Cezary Harasimowicz...
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...

Zbliżający się 1 grudnia to czas, w którym w wielu domach rozpocznie się uroczyste odliczanie do Wigilii Bożego Narodzenia. Najmłodszym pomoże w tym zapewne kalendarz adwentowy, który dodatkowo wprowadzi szczyptę magicznego nastroju.

Macie już takowy w swoim domu?

Ten książkowy to zawsze dobry wybór!

Gabrysia czeka na grudzień cały rok. To niezwykły czas - pachnący pierniczkami, pełen przygotowań, rodzinnej i ciepłej atmosfery. Tegoroczne wyobrażenia Gabrysi, boleśnie zderzą się jednak z rzeczywistością. Mama źle znosi ciążę i nie ma siły na świąteczne przygotowania, a tata pochłonięty sprawami służbowymi, tuż przed świętami, wyjeżdża w delegację. Na domiar złego, rozpada się szkolna przyjaźń z Majką. Mimo rozczarowań i smutku, Gabrysia samodzielne przygotowuje kalendarz adwentowy z zadaniami dla całej rodziny, a w jej serduszku tli się nadzieja na odzyskanie świątecznej atmosfery.

"Świąteczny kalendarz Gabrysi" to książka utrzymana w formie kalendarza. Jest podzielona na 25 rozdziałów, które można czytać po jednym dziennie aż do samej Wigilii. Razem z główną bohaterką odkryjecie magię świąt, choć nie będzie to wcale takie łatwe i oczywiste.

W tę świąteczną opowieść autorka wplotła szereg problemów, które nadają książce realny wymiar i odczarowują komercyjny "christmas time". Znajdziecie tu prawdziwe emocje i codzienność, z jakimi mierzy się każdy z nas. Zmęczenie, brak czasu, rozczarowania, smutki, nie znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Książka zachwyciła mnie swoim urokiem i prawdziwością. Autorka uważnie przygląda się dziecięcej wrażliwości i zachęca do wspólnych rozmów. To fantastyczna lektura na świąteczny czas. Pełna otuchy i ciepła, ale też wskazówek, które pomogą w tym całym codziennym wirze, przygotować Wam się do świąt.

Polecam z serca!

Macie już takowy w swoim domu?

Ten książkowy to zawsze dobry wybór!

Gabrysia czeka na grudzień cały rok. To niezwykły czas - pachnący...

Ta książka to kalendarz adwentowy. Razem z Gabrysią rozwiązujemy różne świąteczne zadania. W czasie wykonywania zadań Gabrysia ma różne przygody. Niektóre są śmieszne, ale niektóre mniej przyjemne.
Najbardziej podobały mi się zadania z ubieraniem choinki, robieniem pomarańczy z goździkami i stworzeniem świątecznej playlisty.
Książka bardzo mi się podobała.

Michał (lat 10)

Książka bardzo mi się podobała.

Michał (lat 10)

Szczerze mówiąc listopad nas przeorał.🤧🤒🙁🥶 Tak bardzo, że zatraciliśmy się w czasie i właściwie nie zauważyliśmy jak zaczął się Adwent.📅 Brak chwili wytchnienia sprawił, że dopiero w ten weekend mieliśmy czas, aby wyciągnąć z półki książkowe kalendarze adwentowe. 📚Tak! Dopiero teraz. To dobra nowina dla takich spóźnialskich, jak my.👨‍👩‍👦 Można zacząć później - nadganiając stracone strony lub na spokojnie ... od bieżącego dnia (resztę doczytać można w przyszłym roku).⏰️

📕Jako jedna z pierwszych wpadła w ręce Tymka publikacja autorstwa Anny Włodarkiewicz, pt. "Świąteczny kalendarz Gabrysi" @wydawnictwobis. Jakże ona nas zaskoczyła!😯 Głównej bohaterce - tak jak i nam, nie po drodze z komercyjną "magią świąt". Mimo wszystko nie poddajemy się i ten radosny czas oczekiwania spędzimy razem.👨‍👩‍👦 Zainspirowani opowiadaniem na 4 grudnia, szykowaliśmy naszą świąteczną playlistę!🎶 Ile przy tym radości!😊 Pierniczki, herbatka, a w tle puściliśmy audiobooka z historiami Gabi. I przypomnieliśmy sobie (co prawda po czasie) o challenge z @edycja.swietego.pawla o wymownej nazwie #szukająccudu !💫 Tam też było wyzwanie z świąteczną playlistą!
Dołączamy się z Gabi do akcji adwentowej wydawnictwa i postaramy się dzień w dzień, ramię w ramię wspólnie oczekiwać ⏳️ na przyjście Pana #szukająccudu. 💫
Może razem z nami pójdziecie przez Adwent? Kto czyta lub zacznie "Świąteczny kalendarz Gabrysi" ręka do góry!?❤️ A jeśli nie słyszeliście o akcji z cudem w tytule, zajrzyjcie na

Coś dla dużych i dla małych - może razem to pogodzimy i odkryjemy po raz kolejny sens oczekiwania? 🕯🕯

Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia dobiega końca. W kalendarzu adwentowym zostało już niewiele czekoladek. Pierniki upieczone, ozdoby powieszone, zakupy zrobione, … . A jeśli ktoś o czymś zapomni lub ma małe opóźnienie, zachęcam aby wziął przykład z Gabrysi Jerzyk. Małej rezolutnej, pomysłowej siedmiolatki, bohaterki cudownej książki pt. „Świąteczny kalendarz Gabrysi” napisanej przez Annę Włodarkiewicz. Gabrysię i jej świąteczny kalendarz narysowała Katarzyna Bukiert, a rozpowszechniło drukiem i audio Wydawnictwo BIS.
Taka córka jak Gabrysia to prawdziwy skarb. Wszystko zaplanuje, zaprojektuje i zorganizuje …
„ …ruszyła do sypialni, a tam z szuflady biurka wyjęła karton, flamastry, nożyczki i zaczęła wielkie planowanie. Lubiła planować. Lubiła też wycinać, kleić i rysować. Niecałą godzinę później patrzyła z dumą na kolorowy kalendarz z zadaniami na każdy dzień grudnia.”
Czy rodzice przyklasną planom Gabrysi i pomogą w realizacji grudniowych zadań? Tata bardzo dużo pracuje, późno wraca do domu i bez przerwy dzwoni do niego szef Darek. Mama źle się czuje, bywa zmęczona i musi odpoczywać, ponieważ wiosną rodzina Jerzyków się powiększy. Przepracowanie, zdenerwowani, zmęczenie i … o nieporozumienie, kłótnię i łzy bardzo łatwo.
Gabrysia bywa rozczarowana, rozżalona, zła …
„… wszystko psujecie, wszyscy wszystko psują. Nie tak powinno być w grudniu!”
Czy Mai, z którą dziewczynka przyjaźni się od przedszkola i siedzi w jednej ławce spodoba się świąteczny kalendarz Gabrysi? Czy przyjaciółka będzie potrafiła dochować tajemnicy? Mnie świąteczny kalendarz Gabrysi bardzo przypadł do gustu. Kilka rzeczy miałam już na swojej corocznej grudniowej liście np. pierniki, ozdoby, porządki, …
Ale to Gabrysia podpowiedziała mi co jeszcze można robić w grudniu, aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt? W kalendarzu dziewczynki urzekła mnie playlista (ulubione świąteczne piosenki) i „Lista świątecznych lektur”. Te dwa zadania dopisuję do swojego grudniowego kalendarza. A jedno z nich realizuję natychmiast …
Moja lista świątecznych lektur:
- „Książeczka pełna radości” – wyd. KROPKA
- „W Noc Wigilijną”- wyd. Świetlik
- „Jak Zrzędus chciał zepsuć święta”- wyd. Świetlik
- „Operacja płatki śniegu” wyd. Media Rodzina
Czy tata zdąży wrócić z delegacji, aby wspólnie z Gabi wybrać się po choinkę?
Jaką rolę Gabrysia otrzyma w świątecznym przedstawieniu?
Czym Iga, małomówna, trzymająca się na uboczu koleżanka z klasy zaskoczy i oczaruje Gabrysię i całą klasę 1A? Czy spotkanie dziewczynek w sklepie papierniczym może stać się początkiem przyjaźni?
Książeczka o miłości, przyjaźni, smutkach i radościach, lękach i oczekiwaniach i … o świętach. Na czas przedświąteczny, na czas świąt i na czas poświąteczny. Na każdy czas. Dzięki Gabrysi, Pani Annie (autorce),Pani Katarzynie ( ilustratorce ) i Wydawnictwu BIS ja już czuję atmosferę świąt. Bardzo polecam 🤎🤎🤎.

Na Świąteczny kalendarz Gabrysi zdecydowaliśmy się pod wpływem chwili. Zaprzyjaźniona dusza o nim wspomniała i okazało się, że bardzo go chcemy. Od razu jak do nas dotarł, wzbudził zachwyt wydaniem i kusił wnętrzem. Co jednak o nim myślimy po przeczytaniu?

Gabrysia chodzi do szkoły podstawowej, jest uczynna, zaradna i wie czego chce. Nieoczekiwanie jednak czas adwentu przynosi dziewczynce więcej smutku niż radości. Jej rodzice spodziewają się kolejnego dziecka, w związku z tym mama ciężko znosi okres ciąży, tata wiecznie zapracowany, nie ma czasu przebywać z rodziną, a najlepsza przyjaciółka okazuje się dwulicowa.

Przed samymi świętami wszystko wywraca się do góry nogami…

Mała ceni bardzo wartość świątecznych tradycji, postanawia więc w czasie adwentu wykonywać codziennie jedno zadanie, tak, aby Boże Narodzenie było radosne i pełne nadziei.

Jest to rodzinna opowieść o przyjaźni, bliskości i miłości; wartościach, o których czasami zapominamy w codziennym pędzie życia, a które powinny nam towarzyszyć zawsze - nie tylko od święta.

Polecamy dla całej rodziny!

Przed...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

W czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko dorośli mogą cieszyć się z ciekawych pozycji, jakie fundują nam wydawnictwa. Również dzieci mogą znaleźć ciekawe i wartościowe książki, których głównym wątkiem są Święta Bożego Narodzenia. Jedną z takich właśnie książek jest „Świąteczny kalendarz Gabrysi”. Tytułowa Gabrysi ma siedem lat, na razie jest jedynaczką i uwielbia Boże Narodzenie. Z tej okazji bardzo aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do nich. Najważniejszym elementem jest stworzony przez nią kalendarz z zadaniami na wszystkie dwadzieścia trzy dni, tak aby w dniu Wigilii, wszystko było gotowe, a rodzina mogła w miłej atmosferze oczekiwać pierwszej gwiazdki.

Opowieść zaczyna się 30 listopada, a kończy 24 grudnia. Książka została podzielona na dwadzieścia pięć rozdziałów. Każdy dzień to inne zadania. Gabrysia przygotowuje ozdoby świąteczne, listę piosenek lub książek świątecznych, ale też pamięta o takich rzeczach, jak zakupy czy kupno odpowiedniego drzewka. A wszystko zostaje wpisane w życie codzienne Gabrysi i jej rodziny.

Książka została wydana w pięknej, twardej oprawie, która nadaje jej wyjątkowy charakter. O część artystyczną zadbała Katarzyna Bukiert, której prace zachwycały mnie w trakcie czytania. Książka jest idealnym pomysłem na prezent. Oprócz tego, że cieszy oko swoim wykonaniem, to niesie jeszcze ze sobą wiele cennych lekcji. Uczy młodych czytelników zrozumienia, akceptacji, cierpliwości oraz najważniejsze – miłości, tej bezwarunkowej.

Reasumując: Książka skierowana jest dla dzieci w wieku od siódmego do dwunastego roku życia. Autorka pokazała świat oczami dziecka, w tym przypadku Gabrysi i zwróciła uwagę na wiele problemów, z którymi mogą zmagać się dzieci. Problemy te dla nas dorosłych mogą wydawać się błahe, jednak dla dzieci mogą to być problemy nie do pokonania. Dlatego polecam wspólną lekturę z naszymi pociechami, bo naprawdę warto. A przy okazji poznać można kilka ciekawych pomysłów na przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.

Święta to taki okres w roku, który cieszy chyba większość dzieci. Zwykle czekają na grudzień i lubią świąteczne przygotowania. Tak też jest z bohaterką tej książki. Autorka Anna Włodarkiewicz opowiada w niej historię dziewczynki i jej rodziny przed świętami w grudniu. Gabrysia chodzi do pierwszej klasy, lubi robótki ręczne i rodzinne uroczystości. Dziewczynka uwielbia też Boże Narodzenie i przygotowania do świąt, które zawsze były rodzinne i radosne, jednak tym razem mogą się one okazać inne. Mama jest w ciąży, którą źle znosi i nie ma siły na świąteczne przygotowania, a tata ciągle pracuje i nawet musi jechać w delegację. W dodatku szkolna przyjaźń nie przebiega tak, jak dziewczynka to sobie wyobrażała. Przed dziewczynką sporo wyzwań takich jak wybór choinki, zakupy przez Internet, robienie dekoracji świątecznych bez rodziców... Czy Gabrysia będzie mogła spokojnie cieszyć się świętami? Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/11/swiateczny-kalendarz-gabrysi.html

Książka Anny Włodarkiewicz to nie tylko książka o przygotowaniach do świąt. Autorka porusza w niej wiele ważnych spraw. Nie pudruje rzeczywistości. W życiu kilkulatki nie zawsze jest różowo…
Więcej na blogu:

Więcej na blogu:

Książka jest bardzo ładnie wydana, ma twardą oprawę bardzo przyjemną w dotyku. W każdym rozdziale znajdzie się jakaś ilustracje jednak przeważa tutaj tekst. Papier gruby i przyjemny. Rozdziały nie są długie dlatego młodsze dzieci z zainteresowaniem będą słuchać.

Gabrysia to dziewczynka, która bardzo czeka na święta, dlatego pierwszego grudnia przygotowuje kalendarz adwentowy i wymyśla zadanie na każdy dzień. Jednak rodziców nie są tak podekscytowani. Mają dużo na głowie a mama Gabrysi jest w ciąży. Dziewczynka codziennie stara się zaangażować rodziców w zadania z rożnym skutkiem a dodatkowo sama ma problemy ze swoją najlepszą koleżanką. W międzyczasie dziewczynka przygotowuje się do szkolnego przestawienia i poznaje nowe koleżanki i kolegów. Ostatecznie udaje jej się zaprzyjaźnić z nową dziewczynką i mimo wielu przeciwności wykonać wszystkie zadania z kalendarza.

„Świąteczny kalendarz Gabrysi” to ciepła opowieść, nie zawsze wesoła, poruszająca różne troski małej dziewczynki. Jednak w końcu dziewczynce udaje się porozmawiać o swoich smutkach i radościach z rodzicami.

Zadania są na tyle proste, że z powodzeniem można kalendarz Gabrysi wykorzystać i samemu robić dokładnie to co dziewczynka.

• Przeczytane w 2023
  • Dzieciowe