Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację

Okładka książki Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację Anna Paluszak, Jacek Rydlewski
Anna PaluszakJacek Rydlewski Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2023-03-08
2023-03-08
9788383221922

Okładka książki Endometrioza. Nie taka Twoja uroda Dorota Olanin, Anna Paluszak, Piotr Rubisz
Endometrioza. ... Dorota Olanin, Anna...

Nie zawsze łatwa ale bardzo potrzebna! Jedna z lepszych pozycji psychologicznych jakie do tej pory czytałam.

Podsumowałabym ją słowami: dojrzale o relacjach, a ta dojrzałość po prostu nie zawsze przychodzi nam łatwo. Dobrze to zauważać i co za tym - świadomie działać :)

Fenomenalna. Uniwersalna na rozumienie każdego problemu w związku jak i po prostu w życiu. Podchodząc do niej z otwartą głową można zyskać dużo świadomości, zwłaszcza o tym co wynosimy z dzieciństwa i jak się ono odbija na nas w dorosłym życiu.

Jeden z lepszych, (o ile nie najlepszych) poradników o związkach jaki czytałam. Dużo wskazówek, mądrych porad i ciekawych historii które dają do myślenia.
Serdecznie polecam!

Serdecznie polecam!

Ciekawa, lekka, przyjemna i wartościowa. Polecam

Ciekawa, lekka, przyjemna i wartościowa. Polecam

Ciekawa książka psychologiczna dla amatorów, napisana przez wybitnego, wrocławskiego psychologa i psychoterapeutę - prostym i zrozumiałym językiem, wzbogacona dużą ilością przykładów sytuacji życiowych dla lepszego jej zrozumienia.

Naprawiajmy swoje relacje, by być w nich szczęśliwi.
Jak wiemy, nie ma związków idealnych. Każdy związek ewoluuje i dojrzewa, ale jak zbudować i wytrwać szczęśliwie w związku wiele lat. Aby się tego dowiedzieć, musimy sięgnąć dużo głębiej i ten temat Jacek Rydlewski i Anna Paluszak poruszają w bardzo ciekawy sposób w swoim poradniku „Ścieżki Miłości…”. Dowiecie się, czym jest system quo, na czym polega triangulacja i czego się wystrzegać. Tego i wiele więcej…

Nie jest to książka naukowa, w której przedstawia się suchą teorię i opiera na przeprowadzonych badaniach, tylko poradnik, który pomoże zrozumieć pewne kwestie i rozwiązać problemy, które dotykają większości z nas. Każdy, kto będzie czytał tę książkę spojrzy na swój związek z perspektywy człowieka doświadczonego. Terapeuty pracującego z parami borykającymi się z poważnymi problemami w swoich związkach. Gdzie tkwi problem? Jak go znaleźć i rozwiązać? Jak zmienić swoje nastawienie? Jak zadbać o harmonię w systemie? Dlaczego miewamy kryzysy? Jaki wpływ na równość ma związek? Jak bardzo jesteśmy potrzebni sobie nawzajem? Jak ważny jest wzorzec, który naśladujemy od najmłodszych lat?

Książka posiada wiele ciekawych wskazówek, które pozwolą zrozumieć istotę problemów, z którymi my sami mamy kłopot i nie potrafiliśmy sobie z nimi poradzić.

Podręcznik to kompendium wiedzy na temat trwałości i jakości, w jakim znajduje się nasz związek, ale nie tylko. Porusza on również problemy wychowawcze, rodzinne, omawia temat żałoby czy depresji, a także strategie przetrwania w rodzinie, które większość z nas przeżyła na własnej skórze.

„Jeżeli naprawdę nie mogę nie chcę zaakceptować, zrozumieć mojej drugiej połowy, znając jej wady, przywary i zalety, to można, a nawet trzeba pomyśleć o zakończeniu związku. Liczenie na to, że się zmieni, jest nierealne. ”

W życiu każdego z nas są momenty trudne i chwile, które są dla nas ważne. Całe nasze życie uczymy się i umieramy, jako głupcy, jednak nie powinniśmy uciekać od problemów, izolować się, tylko zacząć dociekać, starać się zrozumieć powstały problem. Nie bójmy się mówić, co nas boli i prosić o pomoc swoją drugą połowę. Pamiętajmy jednak, aby każde problemy rozwiązywać wspólnie, nie mieszając w to osób trzecich. Bez podjęcia jakiejkolwiek walki nie osiągniemy niczego, każdy powinien jakieś ryzyko w swoim życiu podjąć. Jedno to podjęcie walki, by być szczęśliwym i w trwałym związku.

Naprawiajmy swoje relacje, by być w nich szczęśliwi.

Można by podejrzewać, że na rynku powstał kolejny poradnik miłosny, z którego nic nie wynika. Nic bardziej mylnego. Książka Jacka Rydlewskiego i Anny Paluszak, jest ciekawym zapisem rozmowy między nimi na temat pokrętnych ścieżek miłości.
I jakkolwiek sporo już w tym temacie wiemy, bo ciągle nam się powtarza, żeby:
- przeanalizować w jaki sposób budujemy relacje
- zbadać swój styl przywiązania
- dotrzeć do wzorców relacyjnych w postaci naszych rodziców czy dziadków,

tak uważam, że dotarcie do punktu, w którym mówię swoim rodzicom:
"Nie jestem od Ciebie lepsza/y"
szczególnie rodzicom, którzy widnieją w naszych wyobrażeniach, jako oprawcy, sprawia, że możemy się zatrzymać i zastanowić nad miłością w ogóle. Wiem, dziwna ta ścieżka, ale czuję, że może Cię poruszyć.

W tej lekturze zatrzymała mnie droga wychodzenia z rodziny pierwotnej i kształtowania odrębnej, własnej rodziny. Jakakolwiek by nie była (nawet bezdzietna czy bez aktu małżeństwa).
Utrzymywanie nadmiernych kontaktów z systemem pierwotnym, mocno wpływa na naszą obecną miłość i podwaliny pod nią.

Nie ukrywam, długo brnęłam przez tę lekturę, ale było warto. Refleksje ciągną się do dziś, choć nie są najprostsze do przyjęcia i manifestowania się w świadomości.

Nie ma innej drogi do Miłości niż samoświadomość.
Nie ma też innej drogi niż permanentna analiza tego jak jest, zderzanie tego z samoświadomością i korygowanie kierunku tak, by budował to, co w naszym życiu jest najważniejsze.

I jakkolwiek sporo już w tym temacie wiemy, bo ciągle nam się powtarza, żeby:
- przeanalizować w jaki sposób budujemy relacje
- zbadać...

Ta książka to absolutny majstersztyk - dla mnie lektura obowiązkowa, potrafi pomóc, wiele uświadomić i nawet zaleczyć rany z przeszłości! Coś genialnego! Przeczytałam masę poradników, ale ten bije wszystkie o głowę - bardzo z całego serca polecam!!!

Książka „Ścieżki miłości: O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację” autorstwa Jacka Rydlewskiego oraz Anny Paluszak. To książka pełna prawd i realnej wiedzy na temat relacji partnerskiej. Człowiek z automatu, od poczęcia pragnie miłości i relacji z innym człowiekiem. Miłość partnerska bywa trudna i często wcale nie wznosi nas ku niebiosa, jednak wszystko to składa się też na mocną więź! To książka dla wszystkich, którzy potrzebują na swój związek spojrzeć inaczej, okiem świeższym i bardziej obeznanym. Zdecydowanie jest to pozycja, niosąca wiele dobra, które warto wprowadzić w każdą relacje!

Witajcie, moi kochani dawno mnie nie było, ale powoli się odrobiłam z pracą, więc czas zacząć nadrabiać recenzje. Tym razem mam dla was poradnik, ale taki, który powinni przeczytać wszyscy nie tylko osoby w związku, ale też single. Osoby, które są szczęśliwe i którym brakuje czegoś w związku.

„Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację” to książka, dzięki której możemy poznać najczęstsze problemy, jakie są w związkach.

Jacek Rydlewski i Anna Paluszak wprowadzą czytelnika w świat, gdzie zwykli ludzi mówią o swoich problemach w związkach i pokażą jak można je rozwiązać.

Książka jest naprawdę świetna i już wiem, że zostanie ze mną na dłużej. Pierwszy raz czytałam taki poradnik i chyba zacznę, bo to bardzo ciekawe spojrzenie na związek i radzenie sobie w bardzo trudnych sytuacjach.

Autorzy poruszają trudne tematy, takie jak zdrada czy też depresja. A uwierzcie mi to są naprawdę trudne tematy i problemy. Każdy szuka swojego szczęścia i drugiej połówki, ale co jak właśnie wejdzie w związek rutyna, czy inny problem. Myślę, że ważną kwestią jest to, że ludzie mało ze sobą rozmawiają. Bo związek to nie tylko sex to też życie codzienne, gdzie jest praca i problemy.

Serdecznie polecam każdej osobie, nieważne czy jesteś w związku, czy nie sięgnij po książkę, która zaskoczy cię swoją treścią.

@wydawnictwo.editio

#recenzja #wydawnictwoeditio #jacekrydlewski #annapaluszak #ścieżkimiłości #otymjakzbudowaćszczęśliwąitrwałąrelację #współpraca #czytamlegalnie #zaczytanamama86

• Psychologia
  • Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Love
  • Związki

Dodaj cytat z książki Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację